· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > minunile anului 2009(290)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor minunile anului 2009(290)     
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 10 ani, 5 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
8 ani, 8 luni

01.02.2011 1:59     citat 

Tamy din pacate sunt nevoita sa nasc cu cezariana. Bebe e deja mare (am o burta uriasa). Si Mihai a fost mare la nastere si am avut probleme (l-am nascut natural). Acum daca nasc tot natural exista pericolul sa se extinda ruptura de am avut-o pe uter si il pun pe bebe in pericol. Mi-a povestit dr. un caz asemanator iar bb a murit dupa 5 zile asa ca nici nu mai concep nastere naturala de frica sa nu se intample ceva cu bb sau cu mine.
Tamy apropo de nascut. Pe Teo cand ai nascut-o? Ma refer la nr de saptamani. La fel ca pe David? Mama imi tot spune ca al 2-lea il nasti la fel ca pe primul, desi eu nu o cred scot limba Eu am nascut pe Mihai la 39 saptamani si ma astept acum sa nasc mai devreme pt ca na...fac efort fizic mai mare decat atunci si ma gandesc ca pot provoca fara sa vreau nasterea.

Roll Mihai doarme cam 10 ore noaptea si 3 ore ziua (legat...adica un singur somn pe zi) Si noi avem probleme din cand in cand la adormit. Acum sa stau cu ai mei vede agitatie prin casa si vrea si el sa stea cu noi. Ai mei se duc de multe ori la culcare chiar daca nu le este somn doar ca sa nu ii mai vada copilul si sa mearga si el la somn. Eu vorbesc cu el si il "pacalesc" sa stea linistit pe perna (il adorm pe picioare). Noaptea ii povestesc de luna. Mereu vrea sa vada luna si atunci ii inventez tot felul de povesti. Asculta linistit si pana la urma il fura somnul scot limba Ideea e sa nu ii dau de inteles ca il fortez sa doarma ca atunci am terminat-o zambet

Gimi asa face si al meu rad Vrea sa ii repet la nesfarsit o chestie sau sa ii arat cu degetul personajele din cartea de povesti si sa ii spun despre ele. Si ma tine asa si o ora rad De ceva vreme vrea sa coloreze. I-am cumparat carioci si umple foi intregi de mazgaleli. Vrea sa ii desenez eu pe "A", "ima" (inima) masini omuleti...si ce ii mai da prin cap zambet Si nu se multumeste cu unul...vrea muuuuuulti. Daca nu mai desenez face scandal....etc

Roxy imi pare rau ca aveti probleme. Am si eu o prietena de are fratiorul cred in aceeasi situatie. Stiu ca imi zicea ca pana la 7 ani tb sa ii faca tratament de genul acesta si daca se tine de el, dupa 7 ani scapa.

Ca tot a venit vorba de probleme. Eu l-am dus pe pitic la doctor pentru ca din cand in cand ii fuge un ochi. Cred ca asta se intampla mai mult cand e obosit. Mi-a spus ca dioptriile sunt mai mari decat ar trebui sa le aiba la varsta lui si ca sa ii pun ochelari, si ca treaba asta se corecteaza probabil dupa varsta de 6-7 ani. Ce mi s-a parut ciudat e ca la acea clinica erau o groaza de bebei de varsta lui sau chiar mai mari care aveau probleme foarte vizibile cu ochii dar niciunul nu purta ochelari. Al meu nici sa nu vada asa ceva la ochi. Nu suporta sa ii pun. Am incercat cu ochelari de soare de cand era micut si nu am rusit...asa ca nu vad cum o sa reusesc cu ochelari de vedere. Sotul zice sa il mai lasam si sa il mai ducem la un control in vre-o 2-3 luni....Voi ati dat de asemenea probleme? Nu stiu ce sa fac trist

Ma duc sa dorm si eu putin langa Mihai ca apoi se trezeste si nu mai apuc sa ma odihnesc :*

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 5 luni
Radu Stefan: 7 ani, 1 luna

01.02.2011 2:01     citat 

smiri si biencut multumesc mult de sfaturi.
El are bronsita acuta. Acum ne-a dat si Singuler dar doctorita de familie a zis sa mai asteptam totusi putin cu asta ca poate nu o sa fie nevoie de el. Incerc maine sa merg la un pediatru de plamani dar se pare ca este foarte ocupata si speram sa renunte cineva la programare ca sa il vada si sa vad ce spune si ea.
Tretamentul mi l-a recomandat unul dintre pediatrii cei mai buni din Brasov, chiar daca mie nu imi place de ea ca e mai vulcanica, dar si dr de familie a spus ca foarte buna. Acum ramane de vazut ce si cum, speram sa scapam. Mi-a dat o urmade speranta ca in principiu copii care au sensibilitatea aceasa incep de sugari cu probleme iar la el abia acum s-a intamplat primul episod ceea ce ne da speranta ca poate fi ceva trecator si sa scapam.
bianca mult succes sa ai la curs si sa mearga treaba dupa, multumim de tratatie, yamiiiii

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 10 ani, 7 luni

01.02.2011 2:11     citat 

ma mai scuz o data daca nu am pus vreo poza !!!

cap 291

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: