· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > minunile anului 2009(290)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor minunile anului 2009(290)     
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 1 luna

25.01.2011 2:43     citat 

Daca tot m-am laudat azi cu toate sa va spun ca noi am dormit toata noaptea pana la 7 dimineata foarte fericit si dupa ce a papat la 7 a mai dormit pana la 8.20. Doamne ajuta asa sa fie de acum inainte trag cu ochiul L-a obosit atat de tare gradinita ca doarme de aproape 3 ore zambet

ce fel de iaurturi sa-i dau pt refacerea florei intestinale dupa antibiotic?

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 4 luni
Radu Stefan: 8 ani, 1 luna

25.01.2011 3:08     citat 

smiri ii poti da bifidus de la prodlacta sau ii poti cumpara bioticsbaby, sunt niste pliculete cu un praf pe care sa-l pui ii lapte in principiu. Eu ii dadeam seara in 30 ml lapte si apoi ii dadeam restul biberonului ca sa fiu sigura ca-l bea pe tot. Sunt destuld e scumpe, 20 lei 10 pliculete.
anca super foto

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
10 ani, 11 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
7 ani, 8 luni

25.01.2011 3:24     citat 

Buna fetele!
Noi am fost putin in parc si iar a adormit pe sanie! rad rad E o zapada si la noi!!! Ca in povesti!

Anca pozele sunt senzationale! Ce alearga Raul! Yanis daca ia o cazatura din aia , iar nu mai merge singur 3 zile! sarut sarut Nu pot sa nu remarc faptul ca si la tine este foarte ordine! Cum reusiti , ca la mine sunt numai jucarii in tota casa! prostit rad

Teo esti minunat! sarut

Smiri , ce bine ca i-a placut! Cred ca esti mai linistita acum! Din ce stiu eu cam toate iaurturile sunt bune, dar nu sunt sigura.Felicitari pt. cuvintele!

Alexya , multa sanatate Dianei, sa treca repede!

Va pupam pe toate!
sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 11 ani, 5 luni
Al mic: 7 ani, 9 luni

25.01.2011 3:49     citat 

Smiri bine ca te-ai linistit putin. Nu conteaza ce zic ceilalti, conteaza sa faci ce crezi ca e bine. sarut
Teo ai niste ochisori superbi!

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 10 ani, 11 luni
Albert Stefan: 9 ani, 3 luni

25.01.2011 4:08     citat 

crysy la multi ani, fericire si mult noroc scuze de intarziere
lara ce scump e bote, ma tot mir de ochii lui poate iese si mine cu ochi albastrii foarte fericit asa pateam si eu cu mario cand il alaptam nu adoarmea cu mn decat la tzitzi, dc vroiam sa-l adorm fara nu aveam sanse ca plangea.cu sotul si cu cumnata-mea adoarmea fara nimik dar nu trebuia sa ma vada.dupa ce l-am intarcat adoarme si cu mn dar intre timp tati la invat pe pernutza si asa ca avem alt chin,nu stiu cum o sa scapam de ea.deci adoarme pe pernuta, il transferam in patut, dc se trezeste peste noapte si ma duc eu la el, vrea in brate, altfel plange, dc se duce tati il aseaza la loc si adoarme singur si fara brate...deci eu zic ca ii santaj asta...si dc face rele si "tip" eu la el, tipa si el la mn, dc "tipa" tati se cuminteste...
anca sarut raul e un scumpic

sus

Denunta
SSimona

Copii
MAYA: 15 ani, 9 luni
ALBERT: 11 ani, 4 luni

25.01.2011 4:15     citat 

hello mamici si pitici

La multi ani pentru nou an.

Am cam tras chiulul, recunosc, dar mi-am reluat jobul si sunt vesnic pe fuga.

Poze aici : http://albertmaya.blogspot.com/

Numai bine

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani

25.01.2011 4:15     citat 

----------
yubi a scris:
dc face rele si "tip" eu la el, tipa si el la mn, dc "tipa" tati se cuminteste...
----------

...si daca nu tipa nimeni? scot limba

sus

Denunta
sunshineme

Copii

25.01.2011 4:37     citat 

ssimo frumoase aventuri! foarte fericit cu ce ati fost plecati? cum s-a comportat piticul?
noi vrem sa plecam la vara in concediu cu masina si avem vreo 2000 si ceva de km si ma gandesc cu groaza cum o sa suporte Ema 3 zile de mers continuu la dus plus 3 zile la intors.

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 2 luni

25.01.2011 4:38     citat 

Vaiiii....eu dupa ce am facut un drum de la deva pana la mangalia mi-am promis ca nu mai merg in concediu cu copilul cu masina...bine poate fiind mai mare e mai usor zambet

sus

Denunta
sunshineme

Copii

25.01.2011 4:55     citat 

Noi anul trecut am fost in grecia cu masina si avea Ema 10 luni si a fost ok, dar acum drumul e de 3 ori mai lung. Eh om vedea. Noi sa fim sanatosi.

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 1 luna

25.01.2011 6:00     citat 

multumesc, roxy sarut

sus

Denunta
symonik

Copii
Maria Alexandra: 15 ani, 1 luna
Matei: 11 ani, 2 luni

25.01.2011 8:25     citat 

Alexxya ai mai reusit sa papi azi?Eu am plecat la plimbare,am iesit de am luat fata ,am fost pe la mama si am intrat un pic sa va salut ca avem zile pline maine merg la mama sa facem o salata boef si sarmale ca avem sarbatoriti in week-end care incep de joi asa ca o sa fiu ocupata o sa va citesc printre picaturi
Felicitari Smiri ca ati gasit ceva pe plac si cel mai important ca i-a placut lui Edi.
Tot biotics baby am dat si eu si la vs sunt niste iaurturi grecesti de la vio sunt ele mai smantanoase 10% altra dat a le face cui 15% smantana naturala eu ii dau de vreo 4 luni din astea oare sa aiba ceva si de la ele?ca sunt grase? ce ziceti? ati incercat ? se gasesc si in tara?preparate in vs la ulvas(porumboiu) lucreaza cumnata mea acolo si-a spus ca sunt naturale .
Yubi exact si daca nu tipa nimeni ce se intampla?Ati incercat?? foarte fericit foarte fericit scot limba la noi tipa al si ne cearta pe limba lui si daca nu reuseste sa ne atraga atentia ne ia de mana si ne duce acolo unde doreste.Deara Matei da pup lui Alex si tati spune pa nani merge in camera bea putin ceai intins in pat apoi sare din pat si se plimba mai arunca 2-3 carti ,se mai urca pe o noptira sa ajunga la tv si daca vede ca nu cobor si stau intinsa in pat ori vine langa mine ori se intinde pe jos il las sa adoarma unde vrea si il mut in patut asta dureaza vreo 1.30 min.Nu va creste el mare`/???????????
deci asta a fost clipa de liniste ca au venit copiii
ssimona sa-ti traiasca minunile,woow da unde ati umblat?
o seara placuta

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani

25.01.2011 9:07     citat 

Symo....am mancat, am facut si alta mancare. Multumim! sarut
Partea proasta e ca am fost iar la psih si iar sunt data peste cap. Abea ce ma echilibrasem cat de cat. Cica starea asta o sa dureze mai mult decat s-a asteptat plang sau sunt foarte trist Trebuie sa-mi scriu tot trecutul pe foi, toate amintirile dureroase pe care si uitasem ca le am...apoi ce simteam. Ma intorc in timp la fiecare sedinta si e asa de dureros! Plang si simt ca-mi vine sa o iau la goana. Spre casa merg pe jos desi e o jumatate de oras de mers. Nu mai stiu ce sa fac, dar clar trebuie sa merg pana la capat pentru a nu-i face rau Dianei mai tarziu. Trebuia sa merg inainte sa o nasc, dar eram sigura ca am lasat totul in urma. Ei uite ca nu e asa de simplu. Si acum, din cauza inconstientei mele Dia are o problema...de unde si clinodactilia. Abea am venit si Ds-a culcat ca se pare ca e bolnav . Are febra si frisoane si nu poate sa manance nimic.Dia e racita si abea respira. Eu ma simt singura acum si mi-e teama iar de intuneric. Of, abea astept sa treaca saptamanile astea mai repede. Ma intreba tipa mirata daca mai tin legatura cu ai mei...parea uimita ca i-am spus ca da.

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 10 ani, 11 luni
Albert Stefan: 9 ani, 3 luni

25.01.2011 9:42     citat 

mai cred ca nu ati inteles corect "tipat"...am pus ghilimele ca sa nu mai stau sa scriu prea mult. e vb de intonatie, ii atragg pur si simplu atentia, il strig pe nume si ii spun ca nu are voie sau nu face bine pt ca...ii explic copilului ca doar nu sunt din jungla...problema e cand el isi aude numele si deja stie tonul...tipa si el si ma cearta pe bebeleasca lui...
alexxya de ce trebuie sa faci toate astea dc te fac sa suferi ca nu am inteles..sau poate ai mai zis dar nu am citit eu..e o problema din trecut si doar reamintindu-ti trecutul poti sa scapi de ea?si de ce sa sufere dia?dc tu esti constienta de anumite greseli ale parintilor si poti ca tu sa le eviti pur si simlu cu copilul tau?si sincer nu cred ca e vina ta ca dia are clinodactilia.cum puteai evita asta?
rome noi am fost asta vara cu mario in bulgaria si avea 7 luni si a suportat cat de cat bn drumul zic eu, nu stia el sa protesteze prea mult la vremeea aceia.acum cand e mai mare mi se pare ca nu ar avea rabdare ar trebui sa aiba ceva activitate intensa pe drum asta poate ca el e si f activ nu sta o clipa de cand se trezete pana se culca iar...eu chiar ma gandesc cateodata de unde atata energie...are momente cand sta la masa in scaunul lui si da macar din picior numai sa nu stea rad

uitam sa raspund la intrebare: dc nu as"tipa" ce ar face...ar scoate o priza din perete, ar darma plasma, ar putea intra in masina de spalat, ar sparge poate geamul de la usa cu diversele obiecte cu care il loveste, ar darma vreo 2 sertare peste el dc insista un pic, ar manca toate scamele de pe jos, ar da drumul la gaze,ar trage de perdea pana sa-i cada corniza in cap si cate si mai cate ar putea face sau mai bine zis ar fi putut face...cateodata stau si ma gandesc ca mai bine il botezam denis, ca mi-a placut numele asta dar am zis ca nuuuu, ca denis e pericol public....dar cred ca mario il intrece degajat...dar o sa treaca..asta e doar varsta rad ma incurajez si eu ca acum vine si juniorul si o sa trec iar prin aceleasi faze trag cu ochiul ...

Ultima modificare efectuata de catre yubi la 25.01.2011 10:12, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 1 luna
am nascut deja!

25.01.2011 10:09     citat 

simonik multumim sarut

raul nu a vazut caprioarele ca era in spate in scaun, n-apucam sa-l scot, eram in mijlocul drumului cu avariile puse foarte fericit si cand a venit prima masina au fugit,
stiam ca sunt caprioare in padure dar nu ma gandeam ca au curaj sa vina pana la drum, se mai vedeau in padure mai spre margine dar chiar in drum nu am auzit la nimeni sa zica ca le-a vazut

ice, roll, smiri sarut
sun rad si noi avem si caini avand in vedere ca e santier aproape, dar e ok

alexya zi-mi si mie unde ai gasit shine, imi pare rau ca e bolnavioara dia, sanatate mula si ei si lui tati sarutsarut

simo haideti la noi, va primim cu drag sarut mergem si la sanius

smiri super ca ai rezolvat cu gradinita

lidia sarut ma bucur ca e mai bine tata

lara ce dulce-i teo sarut

smiri felicitari pt cuvintele sarut
si raul a zis duminica "alo ce faci?" cu tel la ureche foarte fericit

rome, roxy multumim sarut

rome uitasem sa-ti raspund legat de vecina, pai avea copilul o jucarie, un fel de baston si cred ca incerca sa-l gadile pe raul in urechi cu el rad iar maicasa incepe sa urle "vezi ca lovesti copilu ada-l incoace" si se ridica si ii smulge copilului bastonul din mana dupa care ii da 2 la fund cu el si il ascunde in bucatarie surprins nervos , si na la orice facea copilu ea urla, vezi ca lovesti copilu, nu face aia, nusta acolo, lasai si la copil jucariile,..... si mai mult ma streseaza decat sa ma relaxez ca am iesit cu copilu, raul era asa linistit se juca cu jucariile, nu zicea nimic

crysy multumim sarut era seara si jucariile erau in mare stranse ca la ora aia nu mai au farmec, la ora aia jocul cu noi e important nu jucariile
si in principiu i-am dus toate jucariile in camera la el si isi aduce doar cu ce vrea sa se joace, dar mai sunt si zile cu casa plina stai linistita

yubi multumim sarut

alexya sper sa fie un psiholog bun sa te ajute sa treci peste probleme, sa nu fie dinaia care iti ia banii si nu-i pasa, te pupam si iti dorim multa putere

simona f frumoase pozele, ce mare e albert

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: