· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > minunile anului 2009(290)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor minunile anului 2009(290)     
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 2 luni

26.01.2011 9:43     citat 

Neataaa

Anca am inteles zambet

Alexxya trist imi pare tare rau ca treci prin asa ceva si eu am 2 prietene care fac crize de panica, frica de intuneric, de iesit singura afara...fiecare cu cate o problema...si ele merg la psiho, mai ales ca una dintre ele e si insarcinata si are insomnii, nasol rau, te inteleg cat de cat, desi cum spun si ele,daca nu ai o problema de genul asta nu prea poti sti cum e... trist putere multa iti doresc sa treci peste.

Yubi cunosc toate exemplele care le-ai enumerat +++++++inca multe altele... prostit

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 11 ani, 4 luni

26.01.2011 9:43     citat 

Neata '
Nu v-ati trezit inca ? Ptr. cine nu bea cafea va servesc cu un suculet .....

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 11 ani, 4 luni

26.01.2011 9:49     citat 

----------
yubi a scris:

uitam sa raspund la intrebare: dc nu as"tipa" ce ar face...ar scoate o priza din perete, ar darma plasma, ar putea intra in masina de spalat, ar sparge poate geamul de la usa cu diversele obiecte cu care il loveste, ar darma vreo 2 sertare peste el dc insista un pic, ar manca toate scamele de pe jos, ar da drumul la gaze,ar trage de perdea pana sa-i cada corniza in cap si cate si mai cate ar putea face sau mai bine zis ar fi putut face...cateodata stau si ma gandesc ca mai bine il botezam denis, ca mi-a placut numele asta dar am zis ca nuuuu, ca denis e pericol public....dar cred ca mario il intrece degajat...dar o sa treaca..asta e doar varsta foarte fericit ma incurajez si eu ca acum vine si juniorul si o sa trec iar prin aceleasi faze trag cu ochiul ...
----------

rad rad rad rad rad Yubi ar trebui sa ne intalnim sa vedem ce fac copii impreuna . Si eu m-am ferit de numele Denis dar stii cum se spune ''de ce ti-e frica nu scapi '' . Am sa te anunt cand ne linistim noi daca o sa se intample asa ceva dar eu zic sa te obisnuiesti si sa-l iei ca atare ca oricum mai dureaza ceva vreme .

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 11 ani, 5 luni
Al mic: 7 ani, 9 luni

26.01.2011 10:04     citat 

neata,

bun bun gimi un suc de fructe + un mix de alune, hmmm iamiii! rad mie nu-mi place deloc cafeaua.

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 3 luni

26.01.2011 1:30     citat 

Buna fetele!

Simo, ce frumos se joaca copiii tai in zapada sarut

Lucas, ce fericit esti cu prietenul tau sarut
Rome, nu mananca in plus fata de ce mananca-ma refer la mancarea de peste zi.Si totusi lp treb sa pape dim si seara.Ei... o avea si ea o per, ii ieise ultimul canin si poate de aia e mai mofturoasa.

Anca, ce priveliste frumoasa ai avut.Cred ca vara e superb la voi.
Ce vesel e Raul sarut

Smiri, ma bucur ca ai gasit ce voiai sarut

Lara, ce scumpete ai sarut
La voi vad ca rezista aparatorile de pat, la noi cu chiu cu vai a ramas una la cap ca sa nu s emai loveasca noaptea prostit

Edi, felicitari pt cuvinte sarut

Yubi, eu te inteleg sarut
Dar poate bebe 2 va fi muuult mai cuminte, deobicei cica asa ar fi trag cu ochiul

Ssimo, ma bucur ca ne mai vizitezi sarut

Anul asta nu stiu unde vom pleca si daca vom pleca.Treb rez cu casa, apoi sa stim ca soacra va fi ok.
Ieri a facut RMN la cap si are un meningiom parietal, asta ca si cum nu era de ajuns ce are la san prostit

Alexya, sper sa-ti revi cat de curand.

Aici e un frig de crapa pietrele si nu iesim.
Meli de ceva timp trage un episod de tuse dim, doar atat, nu in somn, nu cand alearga.
Acum vad ca a tusit spre dim in somn...nu pare sa fie nimic alceva.Ce sa fie oare?

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
10 ani, 11 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
7 ani, 8 luni

26.01.2011 3:12     citat 

Buna fetele!
Si noi stam in casa azi ca e tare frig! trist

Suns si noi am vrea sa plecam in vara , in functie de buget , la Nisa. In septembrie am fost in Antalia , 1600 km , si a fost bine , nu am avut probleme cu el Am mers cam 800 pe zi si faceam pauze cam la o ora jumate , doua, daca nu dormea . daca dormea nu opream , ca se trezea.Sper sa fie si la vara bine , ca lui ii place mult in masina. Unde mergeti?

Urschu , off , ce de probleme! trist Multa putere , sa treceti peste!
Yanis tusea dimineata cand avea laringita, de fapt cand se vindeca.

Ssimona , ce mare e Albert! surprins surprins Chiar ca nu v-am vazut de mult! sarut

Alexya eu zic sa nu-ti mai faci atatea ganduri si sa nu compari situatia ta din copilarie cu cea a Dianei , ca nu are nici o legatura. Adica nu poti compara comportamentul parintilor tai cu al vostru. Eu zic ca sunteti niste parinti minunati si Dia simte asta , cu siguranta. Multa bafta , sa invingi toti demonii! sarut

Yubi , Gimi , Rome , va inteleg perfect! rad rad Al meu ma pandeste , sa vada daca ma uit la el si isi vede de ale lui, chiar daca stie ca nu face bine ce face! rad Oricum , el nu supaorta sa-l certi , incepe sa planga , asa ca incerc alte metode sa-l fac sa inteleaga.

sus

Denunta
sunshineme

Copii

26.01.2011 6:17     citat 

Crysy si Emei ii place in masina si cere singura in scaunul ei.
Noi mergem mai incolo nitel de Nisa, langa Saint-Tropez.

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 1 luna

26.01.2011 7:01     citat 

mamaaaa...ce cafea buna am pierdut azi trist sarut

noi la vara poate luam cortul si facem o escapada undeva pe la noi. Spun poate...poate nici asta nu ne vom permite rad sanatosi sa fim zambet

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 10 ani, 11 luni
Albert Stefan: 9 ani, 3 luni

26.01.2011 7:43     citat 

ufff ma simt usurata ca nu e numai copilul meu asa foarte fericit
noi am vrea sa plecam in martie pe undeva pt ca la vara vine piticul si nu o sa putem.aveti ceva idei pt martie? nu in tara foarte fericit

sus

Denunta
deitza

Copii
Andrei Cristian: 11 ani - La Multi Ani!
am nascut deja!

26.01.2011 8:40     citat 

buna fetele!
noi acum suntem bine,am fost raciti,am facut injectii,nu ne mai trecea tusea, dar acum nu mai tusim,luam broncho-vaxom,sper sa se mai intareasca putin,in rest suntem marisori,nici noi nu ascultam mai nimic,facem numa ce spune mama ca nu e voie,avem 8 dintisori si 4 masele,si acum niste poze cu noi:

sus

Denunta
roll

Copii
Diana-Nicoleta: 10 ani, 11 luni

27.01.2011 10:03     citat 

Buna dimineata!

sus

Denunta
symonik

Copii
Maria Alexandra: 15 ani, 1 luna
Matei: 11 ani, 2 luni

27.01.2011 10:50     citat 

mersi roll de un mic dejun asa copios chiar voiam sa zic ca regret si eu ca am pierdut o cafea delicioasa ieri ...recuperez azi cu de toate
Yubi vad ca faceti si voi destule asa ziceam si eu ca trebuia sa-i pun numele denis dar sotul rade ca el era mic copil pe langa Matei asa ca nu stiu daca sa enumar cate poate sa faca o fiinta asa mica dar.... va creste el mare
tu ziceai de cornize????Matei a avut noroc ca nu ia venit in cap? de lovit tv ,sistemul? noi le-am desfiintata .Am scos din priza si suferim ca ne uitam la bucatarie sau in dormitoare ca nu se mai poate in livindg ca-l inchidea de n ori pe zi lovea cu telecomanda,sare de pe canapea pe fotoliu si trebuie sa stau ca un titirez prin umbra sa nu pateasca ceva ,sifonierele sus le-am lipit si umblu cu grija i-au ce am nevioie le lipesc la loc,la bucatarie am reamenajat tot periculos sus .in bucatarie urca pe cotar apoi pe masa si voia sa coboare pe partea inalta nu se intorcea pe la coltar si dupa ce-a cazut o data pe spate am mutat si masa din apropierea coltarului foarte fericit .
Mai spun ??????? cred ca sunt curiosi dar cand vor creste ne vom intelege cu ei daca ar trebui sa tip as fi ragusita ca ar trebui sa tip non stpo rad foarte fericit si mai nou am observat noi ca sunt cu folos si dau forme culorile surioarei si am inceput si noi sa trasam linii pe cearceaf ,perete ....il indrum si eu spre o foaie spre tabla dar toata yiua stau cu carpa dupa el ca nu stiu cat ar intelege el din o palmuta sau o ridicare de glas
A mai noi in dormitoare a descoperit el ca poate misca comodele delanga pat siajunge unde are nevoie surprins adica unde nu e voie rad foarte fericit A si eu mai modifig glasul ca si intonatie dar e asa smecher si tot astept sa creasca mare
Asa ca mulllllttttttttttaaaaaaaa rabdare ca mai este unul pe drum si trebuie sa te inarmezi cu ffffffffff multaaaaaaaaaaaa rabdare ca vor fi amndoi asa energici si nu le vei face facta
Nu am zis asta sa te critic ci sa vezi ca mai sunt copiii care fac tot atatea sau poate mai multe dar trebuie multa rabdare(ca si eu imi vine sa tip si sa-l pun intr-un tarc sa-i iau toate jucariile,sa-l pedepsesc )il mai las cu sotul ma inchid in dormitor mai citesc cateva randuri,ies afara ,fac ceva sa ma relaxez )trebuie sa te ajute cineva ca e fff greu sa rezisti de un a singura.Oricum sa stii ca am ras cand am citit cate face si nazbatia ta rad multi sarut sarut sarut sarut sarut la amandoi
Deitza aia cand da pupici e bestiala sarut sarut sarut
Urshu sarut sarut sarut
Crisy,Anca,Rome, sarut sarut sarut aa si pe mine ma pandeste

sus

Denunta
sunshineme

Copii

27.01.2011 11:11     citat 

mamaaaa Roll de buuuuuun!!!!

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 3 luni

27.01.2011 11:16     citat 

Eu cedez fructele si aleg cafeua si painea cu dulceata scot limba

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 7 luni
Zuza: 11 ani, 2 luni

27.01.2011 11:31     citat 

Andrei poza cu pupicul e superba! tare vesel si frumos mai esti! rad sarut sarut sarut

Irina sanatate multa soacrei!

Citind cele scrise de voi mi-l amintesc pe Keane rad aoleu mama ca era cat 7 Denisi rad nu stiu cat va incalzeste, dar sa stiti ca se linistesc- nu de tot cool , dar isi gasesc alte preocupari foarte fericit

va pun o poza cu o zuza mucioasa

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: