· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > minunile anului 2009(290)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor minunile anului 2009(290)     
sunshineme

Copii
A mare: 11 ani, 5 luni
Al mic: 7 ani, 9 luni

27.01.2011 11:36     citat 

sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut esti o frumoasa!!!!!

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 1 luna

27.01.2011 11:47     citat 

mama, ice, ce iti seamana sarut

deitzo, esti o scumpica sarut

urschuletz, eu am lasat fructele pt o cafea cu tiramisu alaturi jenat ma rusinez de mine...dar a fost super bun zambet

vorbiti de copii asa energici...si al meu face prostioare dar nu se arunca in cap decat rar rad ingeneral e cuminte zic eu. Spun asta si pt ca noi am eliminat absolut tot...boxe, obiecte de pe mobila. Dvd-ul si tv-ul sunt suspendate...practic nici nu poate face mai nimic. Incearca sa se catere pe biblioteca care e suspendata si cred ca va reusi intr-un final...dar in afara de aceasta lupta nu prea are pt ce lupta. Eu schimb tonul rar, cand efectiv sunt f nevoita si incerc sa ma controlez mereu, mereu ca sa nu ajung ca mama. Am tot timpul in minte isteria mamei mele...ma org...nu intru in detalii ca ma intristez si azi e o zi happy zambet

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 10 ani, 11 luni
Albert Stefan: 9 ani, 3 luni

27.01.2011 12:19     citat 

symo eu ti-am raspuns la intrebarea ta: ce ar putea face dc i las de capul lui..poate face multe, nici nu le gandim noi dar am observat ca nu e singurul, esti obisnuita si tu foarte fericit am indepartat si eu o mare parte din pericole de cateva zile am ridicat si tv-ul ca el reprezeneta principala atractie...acum e mai linistit ne intelegem mai bn ca nu are acces decat la jucarii in mare parte.ajutor am destul, sotul ma ajuta maxim nu am ce sa-i reprosez,dc nu era el sa se ocupe asa mult de mario nu mai aveam curaj si de bebe 2, mai ales ca pana acum sarcina asta a fost toxica si nu m-am simtit in stare sa fac mai nimik si el s-a ocupat mai mult de baiat.chiar ma miram intr-o zi de ce toata ziua zice tati tati, pai e normal ca mi-a cam luat locul in ultimele luni.sper sa ma revansez fata de amandoi dc ma lasa raul deacum.
oare numai baietii sunt asa sau si fetele? ori ele sunt mai cumintele si mai intelegatoare? mama nu-si aduce aminte ca eu si sora mea sa fi facut rele cand am fost mici, in schimb socrii au muuulte povesti despre sot cool asa ca stiu cu cine seamana mario
zuza ce de inimioare acolo la tine sarut pupuam sa treaca repede si mucisorii
deiza e super pupaciosul sarut

sus

Denunta
smiri

Copii

27.01.2011 12:34     citat 

deitza, ti-am facut baiatul fetita rad daca e asa frumusel....nu e vina mea jenat sarut

sus

Denunta
symonik

Copii
Maria Alexandra: 15 ani, 1 luna
Matei: 11 ani, 2 luni

27.01.2011 12:40     citat 

fetitele sunt cu multtttttttttt mai cuminti sau cel putin la mine a fost ,si inca esti
Multumim Ice pt incurajare inseamna ca ne inarmama cu multa rabdare si asteptam sa creasca sarut sarut sarut sarut sarut sunt si pt zuza dragalasa
sarut sarut sarut sarut
Si eu voiam sa zis deitza de andrei fetita ce e tare scump sarut sarut sarut
Smiri cam asa am si eu in memorie si incerc sa ma controlez si sotul sa nu tipam la copii si nici discutii aprinse in fata lor ,doar strangeri in brate ,pupici si de fiecare data vin amandoi si spun date si ne pupa ei pe amandoi sistau intre noi foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
smiri

Copii

27.01.2011 12:46     citat 

ce superb e sa ai 2 copii sarut

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 2 luni

27.01.2011 1:08     citat 

Buna, multumim Roll de micul dejun.
Andrei ce caciula smechera ai rad .

Zuza te pupam, sanatate multa! sarut

Vad ca azi aveti chef de povesti foarte fericit , ningeeeee la noi de numa, numa prostit ; am urcat la soacra-mea si daca mai continua mult cred ca o sa coboram la primavara de aici scot limba rad

Symonik ce frumos e cum povestesti, asa facem si noi...daca avem ceva sa ne reprosam incepem conversatia in contradictoriu, el se uita inmarmurit la noi, apoi ne dam seama si ne strangem in brate, incepem sa radem si instantaneu il apuca si pe el rasul si vine repede la noi, sa-l dragalim si pe el rad

Yubi in Egipt poate e cat de cat cald in martie zambet

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 11 ani, 4 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
9 ani, 8 luni

27.01.2011 1:12     citat 

gimi eu nu am apucat sa ma bucur prea mult de sarcina, in sensul ca a trecut pe langa mine ca vantul. Si da, e adevarat ca senzatia e alta. Deja esti obisnuita cu miscarile si cu mai tot ce se intampla. Mie imi e putin mai greu acum, in sensul ca la Mihaita in ultimele 2 luni de sarcina stateam intinsa si linistita in pat. Acum...alerg dupa print si stau pe jos sa ma joc cu el fie ca imi e bine fie ca nu... Deh... nu pot sa neglijez copilul doar pt ca mai am unul in burtica scot limba Si pe sot il vad mai linistit:)) la prima sarcina era stresat si daca ridicam o sticla de 1 l de apa rad Acu... nu mai are nici o treaba:P Eu sa fiu sincera abia astept sa nasc. Primul motiv ca abia astept pe bebe si al 2-lea pt ca abia mai pot dormi noaptea. Sunt obosita de peste zi, ma dor toate oasele. Ma doare spatele, ma dor picioarele...umerii...nu mai pot sa dorm decat pe o parte si asa foarte greu ...sunt intepenita. Ma trezesc noaptea si stau in alta camera cate 2 ore pana reusesc sa adorm iar, ca sa nu trezesc pe sot si pe copil.... Mi-e groaza cand vine noaptea si ma gandesc ca iaaaar nu dorm bine. Apoi..de iesit afara cu Mihaita imi e din ce in ce mai greu. De cateva zile iese mama cu el seara cand vine de la serviciu pentru ca eu nu ma mai simt in stare sa car caruciorul pe scari...iar fara carucior nu pot iesi pt ca vrea in brate! ... Ma simt inchisa in casa si cand mai ies si eu 5 minute parca s-a schimbat lumea cu totul rad Abia astept sa terminam finisajele la casa ca sa stau la curte si sa scap de stresul ca nu pot scoate copilul afara.

Tamy...vai de tine ce balamuc trebuie sa fie. Da sa vezi ca trece repede si o sa se iubeasca muuuuuult si o sa uiti de momentele mai grele. Esti probabil si foarte obosita acum si toate par mult mai grele. Si eu ma gandesc cu groaza la ce o sa urmeze... in sensul ca nu vreau sa il neglizez pe Mihaita dar nici pe bebe. Si al meu e la fel...vrea toata atentia din lume. Din pacate eu o sa fiu singura o perioada trist Casa nu e gata si ne-am mutat la ai mei. Mama o sa ia concediu dar mai mult de 2 saptamani nu poate...asa ca o sa fiu cam singura toata ziua...sper sa fac fata

Of....tot nu apuc sa citesc tot ce ati scris...Sper sa mai revin curand :*

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 7 luni
Zuza: 11 ani, 2 luni

27.01.2011 1:59     citat 

Nu stiu cat tine de caracter, dar ai mei comparativ la aceeasi varsta sunt la 180* foarte fericit zuza mult mai linistita, cooperanta, "inainte".

Pasunica asa a fost si la mine cu a doua sarcina- alergatura continua. Ajutor dupa aceea nu am avut deloc- sotul a avut vreo 3 zile luber, apoi am fost singura cu amandoi. Acum privind inapoi zic ca a fost greu, dar nu atat cat ma asteptam. Eu una in ultimele zile am facut mancare si am pus in lada frigorifica, iar treaba prin casa a asteptat pana i-a venit randul jenat O sa te descurci! dar incearca sa iti incarci bateriile cat poti inainte.

Merci fetele!

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 1 luna
am nascut deja!

27.01.2011 2:09     citat 

lucas frumosule am uitat sa te laud, ce frumos te joci tu cu prietenul tau, pupici sarutsarutsarut

urchu multumim sarut

deitza ce flacau mare ai

ce frumoasa e zuza sarutsarut si ce pijama frumoasa!!

pasunica multa putere, ca mai ai un pic si scapi sarut

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

27.01.2011 2:52     citat 

----------
yubi a scris:
symo eu ti-am raspuns la intrebarea ta: ce ar putea face dc i las de capul lui..poate face multe, nici nu le gandim noi dar am observat ca nu e singurul, esti obisnuita si tu foarte fericit am indepartat si eu o mare parte din pericole de cateva zile am ridicat si tv-ul ca el reprezeneta principala atractie...acum e mai linistit ne intelegem mai bn ca nu are acces decat la jucarii in mare parte.ajutor am destul, sotul ma ajuta maxim nu am ce sa-i reprosez,dc nu era el sa se ocupe asa mult de mario nu mai aveam curaj si de bebe 2, mai ales ca pana acum sarcina asta a fost toxica si nu m-am simtit in stare sa fac mai nimik si el s-a ocupat mai mult de baiat.chiar ma miram intr-o zi de ce toata ziua zice tati tati, pai e normal ca mi-a cam luat locul in ultimele luni.sper sa ma revansez fata de amandoi dc ma lasa raul deacum.
oare numai baietii sunt asa sau si fetele? ori ele sunt mai cumintele si mai intelegatoare? mama nu-si aduce aminte ca eu si sora mea sa fi facut rele cand am fost mici, in schimb socrii au muuulte povesti despre sot cool asa ca stiu cu cine seamana mario
zuza ce de inimioare acolo la tine sarut pupuam sa treaca repede si mucisorii
deiza e super pupaciosul sarut
----------

Yubi, eu cred ca fetele sunt si mai si caci mai sunt si galagioase si nu le mai tace gura. Pe mine Bianca ma termina psihic cat stam in Buc. Vad ca la ai mei se cuminteste. Dar ce ma mira caci si eu eram la fel cand eram mica. Cand aveam vreo 3 ani mama a fost nevoita sa ma lase singura acasa cu fratele meu ce avea 4 ani atunci ca ea sa mearga la dentist. Cu toata ca eram mai mica m-a dus capul sa duc scaunul la vitrina, sa o deschid si sa scot de-acolo toate paharele de cristal si sa-l conving pe frate-miu sa le sparga. scot limba rad
Eu imi amintesc ca si mai mare fiind ma gaseai sarind de pe sifonier in pat, catarata pe masa, pe pervazul de la fereastra. Saream pe fereastra in balcon, etc, m-au parat odata vecinii ca ma plimbam in camasa de noapte pe marginea la balcon si chiar daca stateam la parter, balconul din spate unde stateam are inaltimea etajului 1. Sau ma agatam cu mainile de marginea aceluias balcon si ma lasam pe un burlan gros si de-acolo saream. Deci aveam o metoda interesanta de a iesi din casa nu ca m-ar fi retinut cineva cu forta. prostit Sa mai povestesc? Nu cred ca ai vrea sa stii cate imi treceau prin cap.
Iar fratii mei erau niste sfintisori asa cum e acum Mihaita. Asa ca ii multumesc lui DD ca al doilea e baiat ca oricat o iubesc pe Bia as fi ajuns clar la nebuni cu 2 ca ea.

Alina, doamne ce finuta si frumoasa e Zuza! sarut

sus

Denunta
symonik

Copii
Maria Alexandra: 15 ani, 1 luna
Matei: 11 ani, 2 luni

27.01.2011 3:17     citat 

aoleu biencutz da* cuminte* mai erai!zambet rad sa-ti traiasca copii la noi e invers sotul spune ca aveam sa ne plictisim daca nu -l aveam si pe Matei ca nu avem o secunda de liniste si apropo de pervaz si zgatia asta mica a descoperit ca poate merge pe pervaz si gaseste el modalitati sa urce si sa mearga asa
daca vreau sa aierisesc in dormitoare le incui si deschid geamurile coboram in bucatarie ca stau cu frica in san sa nu se invete sa mai deschida si geamul si DD fereste surprins surprins e o zgatie de nu se poate cum zicea si Ice face cat 7 denis

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

27.01.2011 3:29     citat 

Da...acum cand imi amintesc ma intreb cum de nu-mi era frica. Realizam ca pot sa cad, sa mi s eintample ceva dar nu constientizam ca acum cat de periculos in fapt era. prostit
Eu pana prin clasa a noua am avut picioarele urate caci erau mereu pline de vanatai de la cate dracii faceam. O alta fapta de curaj a mea era sa sar treptele de la bloc. prostit Incepeam cu prima treapta, apoi a doua, apoi a treia si uite asa prindeam curaj si ajungeam sa sar vreo 8 trepte odata dar nu de-lea mici si inguste cum sunt cand urci la etaj ci cum intrii in bloc pana ajungi sa urci la etaj erau altele late si lungi. E adevart ca era s-o patesc odata cand am sarit tocmai pe prima treapta si noroc ca m-am sprijinit in maini si nu mi-am frant spatele.
Doamne ce amintiri frumoase... rad Bine ca nu vedea mama tot ce fac caci pana acum avea probleme cu inima clar. Eu tremur cand se suie pe un scaun da'pai aventuri de-a mele! prostit
Bine ca plecam din Buc caci Miahi se suie mai nou pe scara la paturi si ajunge pana aproape sus dar acolo nu stie cum sa se mai agate sa se suie in pat si odata a cazut de sus. Iar alta data s-a tot ridicat in pat si vroia sa escaladeze pe laterala si intr-o fractiune de secunda a alunecat in cap pe partea cealalta si s-a dat peste cap. Bine ca nu a patit nimic. trist

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 10 ani, 11 luni
Albert Stefan: 9 ani, 3 luni

27.01.2011 6:38     citat 

chiar ca ai fost cuminte biencut foarte fericit
rome nu prea am bani de egipt ca m-am gandit si io prostit

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 5 luni
David : 9 ani, 9 luni

28.01.2011 8:44     citat 

Biencut mi-aduci aminte de copilaria mea, dupa cum povestesti. prostit Si Teea e la fel de agitata si are tot felul de idei!
Mie inca mi se pare greeeu cu tot cu ajutor non stop de la ai mei. La Teea cred ca iese ultimul rand de masele, bebe e cu colicii... Cu timpul stau prost, cu somnul si mai prost. Noroc cu zambetele lor minunate ca altfel ma duceam in padure!
Pasunica, partea buna la faptul ca n-am stat locului la a doua sarcina a fost, cred, ca am nascut usor. Nu stiu daca ai nascut natural prima data dar daca e asa atunci ai sanse sa-ti fie mult mai usor acum. Numai cu epiziotomia ma mai chinui si acum, la o luna de la nastere. trist
Pup copilasii pe care i-am vazut pe aici. Foarte frumosi! sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: