· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > minunile anului 2009(290)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor minunile anului 2009(290)     
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 2 luni

28.01.2011 10:21     citat 

Buna dimineata

Yubi scot limba am zis si eu... rad

Tamy trist off, putere multa, o sa treaca repede timpul si imediat o sa te ajute ei pe tine scot limba sarut ,pupici multi sa treaca colicii si durerile de masele sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
roll

Copii
Diana-Nicoleta: 10 ani, 11 luni

28.01.2011 10:31     citat 

Rome, multumim de micul dejun...Vad ca in ultimul timp nu mai apuc decat sa citesc asa pe fuga cate putin....plang sau sunt foarte trist. Nu prea ma lasa la calculator , iar cand am putin timp mai vad de treaba!
Copii vostri cam cat dorm? Ca ea mai mult de 9 ore noaptea si inca 1 ora jumate ziua, nu pune geana pe geana...Ba mai mult, credeam si eu zilele astea ca doarme mai mult ca s-a cam trezit noaptea... dar de unde.. la 7:30 e in picioare...si daca innainte mai o luam in pat la mine si ne alintam, acum se da fuga jos din pat si incepe sa alerge prin casa prostit

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 2 luni

28.01.2011 10:43     citat 

Roll cam 9-10 orenoaptea si 2-3 ore la pranz.dar bineinteles ca exista si exceptii, uneori nu doarme mai mult de 1 ora jumate la amiaza

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 1 luna

28.01.2011 11:49     citat 

Buna ziua de acum ca diminetile zboara prea rapid zambet

----------
Tamy a scris:
Pasunica, partea buna la faptul ca n-am stat locului la a doua sarcina a fost, cred, ca am nascut usor. Nu stiu daca ai nascut natural prima data dar daca e asa atunci ai sanse sa-ti fie mult mai usor acum. Numai cu epiziotomia ma mai chinui si acum, la o luna de la nastere. trist
Pup copilasii pe care i-am vazut pe aici. Foarte frumosi! sarut
----------

vai...daca ai sti cat am alergat si mers si agitat eu in sarcina de spunea lumea ca voi naste copilul alergand pe scari...ca le urcam mereu in fuga...si DEGEABA....tot 12 ore de travaliu m-au asteptat la sfarsit trist iti doresc putere multa sarut esti o mamica curajoasa si norocoasa sarut

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 5 luni
David : 9 ani, 9 luni

28.01.2011 1:16     citat 

Multumim de urari sarut sarut la fel si voua sarut sarut
Smiri imi pare rau sa aud ca ai nascut asa greu. trist Eu ma gandeam ca miscarea a ajutat de am nascut asa usor, fata de prima data. La prima sarcina am stat mai mult in pat.

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 3 luni

28.01.2011 1:52     citat 

Buna fetele!

Ice, ce scumpa e Zuza sarut Sa ne-o arati mai des.

Fetele, pai din pov voi inseamna ca e Meli e cuminte.Si ea se mai suie ii spun ca poate face buba, a facut la un moment dat si d ecate ori trece pe acolo imi spune ''buba'' rad
Are vreo ora spre seara in care devine maraita..Dar banuiesc ca toti sunt asa.

Si Meli e incantata cand ne vede ca ne pupam sau ne tinem in brate, deobicei se baga si ea repede si nua vem loc rad
Am avut discutii in contradictoriu, nu neaparat despre noi asa in general, devine tacuta si atenta.

Biencutz, adica ai fost un fel de Denis nu? rad sarut

Tamy, o sa treaca si per asta, o sa reusesti sa te mai odihnesti, si ''Petu'', o sa mai creasca si va fi alceva si ma refer cand ajunge la 3 luni.Bine ca macar ai ajutor sarut
POate cand se face mai frumos afara va fi un pic mai simplu.

Roll, la noi se doarme in jur de 10 ore noaptea(dar are per cand doarme si mai putin) si ziua 1,5 ore.

sus

Denunta
roll

Copii

28.01.2011 2:09     citat 

In sfarsit a adormit! De fiecare data cand trebuie sa doarma e un adevarat circ. Nu o culc pentru ca " trebuie", este franta de oboseala, se freaca la ochii, cade din picioare, dar cand inchide ochii si o pun in pat sau brate, se supara ca o culc ochi peste cap Cand mai creste, nu cred ca mai doarme la pranz( daca seamana cu mine..doar la 28 de ani s-o apuce somnul in timpul zilei..).
La noi, cand ne vede ca ne luam in brate , sau daca sprijin capul pe C, nu mai zic sa ne pupam, iese un taraboi...tipa si da din maini ca nu avem voie..numai pe ea trebuie s-o alintam prostit . Chiar sunt curioasa cum o reactiona daca luam alt copil in brate, ca de ceva timp nu am mai fost cu ea la alti copii....
De discutat pe un ton mai ridicat cu C, nu se pune problema..de 10 ani de cand ne stim, nu ne-am certat niciodata..discutam calm, cadem de acord ca nu suntem de acord, dar nu am ridicat niciodata tonul unul la altul...Oricum cu C este aproape imposibil sa se certe cineva, la un moment dat, intre prieteni ii spuneam Miss Univers ( la intrebarea : Ce-ti doresti in lume ? sigur ar raspunde:Pacea mondiala! rad). Asa ca nu stiu cum ar reactiona, dar daca ne mai apuca si pe noi harjoneala si rad mai tare, vine repede si se uita la mine si nu stie daca sa planga sau nu ca cine stie ce mi-a facut taica-su rad

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 1 luna
am nascut deja!

28.01.2011 2:23     citat 

tamy pupici la copilasi sa treaca durerile, si tie multa putere

roll raul doarme cam 11 ore noaptea, si cam 2-3 ore ziua

si eu pot spune de raul ca e cuminte, pot sa stau linistita in pat sa ma uit la tv si sa nu-mi fac probleme din cauza lui, printre lucrurile cele mai rele pe care le face e ca umbla la pamantul de la flori sau le loveste cu telul rad
in rest nu prea se catara ca nu prea are pe ce, mai isi ia scaunelul si il pune langa perete sa aprinda si sa stinga becurile, asa se distreaza el, o singura data s-a urcat e coltar si de pe el pe masa dar cu noi langa el, daca e singur nu-l atrage asta
deci pot sa spun ca am copil cuminte nu? scot limba

raul se uita destul de mirat cand ne strangem in brate si ne pupam, iar dupa ce ne vede ca radem incepe si el sa rada, dar nu vine la noi

roll super relatia dintre voi sarut

a adormit si raul intr-un final pe la 14 dar s-a trezit la 9.30
rad

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 11 ani, 4 luni

28.01.2011 2:30     citat 

Si noi tot 9-10 ore dormim noaptea si la amiaza 2-3 ore . Acum mai nou avem pb cu somnul la amiaza in sensul ca atunci cand ma vede ca pregatesc laptele cauta sa se ascunda si cand il iau in dormitor se lasa cu tipete si urlete . Asta pana il dezbrac si il fac sa ia o gura de lapte ca apoi se linisteste si adoarme in max 20-30 min . Daca nu adoarme in 30 min eu il iau la joaca nu ma chinui sa-l culc , inseamna ca nu-i e somn dar rar s-a intamplat asta . Saptamana asta a dormit la noi in pat cu mine de mana , cum trageam mana cum se trezea asa ca prima zi am citit eu ceva apoi zilele urmatoare am dormit amandoi . Azi vad ca s-a culcat singurel , a cerut chiar in patut dar tot cu scandal am intrat in dormitor . La noi se intampla totul invers , pana acum adormea singur , a fost o perioada cand imi zicea sa plec , imi facea ''pa'' sa ies din camera acum vrea sa stau langa el chiar daca e in patut . Pana adoarme se ridica de cateva ori sa vada daca sunt sau nu in pat . Daca nu sunt , sare si vine dupa mine in bucatarie si s-a dus somnul .... Asta se intampla doar la amiaza ca seara nu avem treaba . Cand era mai mic dormea singur si acum mare vrea cu mami , sper sa nu-l tina mult . Nu ma deranjeaza dar era mai bine inainte .
Symonick noi butonul de la tv l-am lipit cu scotch . A tinut cam o luna pana si-a dat seama ca se poate dezlipi apoi am pus banda izoliera neagra ca si tv-ul si inca mai e acolo . Sper sa tina mai multa vreme pana se prinde el ca se poate dezlipi si aia . Eu nu suport tv in dormitor si avem doar unul in sufragerie asa ca trebuia sa gasim o sol (chiar daca nu arata prea estetic ) sa ne putem uita si noi la tv fara sa fie stins in fiecare minut .
Ice multumim de incurajare sarut Pana se linistesc ei ne obisnuim noi cu stilul asta de a alerga tot timpul dupa ei si nu o sa ne dam seama cand cresc .
Mai Biencut dar ce cuminte ai fost . Pai nici nu ai ce comenta atunci cand face fata vreo nazbatie la cate ai facut tu . Eu in comparatie cu Bogdan am fost cuminte , ta-su zice ca facea la fel si mereu ai zic sa aibe el grija daca tot stie ce urmeaza sa faca rad
Ma gandesc ca la vara nu o sa mai fie asa greu ca o sa alerge afara , acum cand iesim afara nu poate sa fuga ca e zapada . Il mai duc eu pe un teren de fotbal amenajat dar nu e ca atunci cand se joaca cu copii si alearga . Trebuie sa-si consume si ei energia cumva si daca nu poate afara atunci in casa , pe fotolii , canapele , holuri etc .
Tamy te admir pt curaj . Nu pot decat sa-mi inchipui ce greu iti e cu doi copilasi asa mici , bine ca ai ajutor . Multa putere si sa treaca colicii la bebe mic si durerea la bebeica mare sarut
Rome multumim de micul dejun ! Uitasem sa zic cred ca unde eu am sarit peste el azi . S-a culcat piciul la 13.30 si primul lucru pe care l-am facut a fost sa mananc . Vaii ce bine e sa mananci .......
Ma duc sa-i face ceva de papa si lui pt cand se trezeste .
Va pup sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
10 ani, 11 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
7 ani, 8 luni

28.01.2011 2:45     citat 

Buna fetele!
A adormit si puiul meu! L-am scos afara la ger si la vant , cam 10 min si cand am intrat in casa a cerut tzitzi , dar nu a mai apucat , ca a adormit! rad rad
Mie ieri mi-a venit Cm , dupa 2 ani de zile! prostit Sincer , nu imi era dor , dar , na , daca a venit... Inseamna ca se poate lucra la bb 2! :PDaca il conving si pe tati! rad rad

Am vazut ca aveti o gramada de bunatati! Eu acum am o ciocolata amaruie cu crema de cirese si paprika. E minunata!!!! rad rad

Zuza esti frumoasa rau!!! Si asa de delicata!! sarut sarut sarut

Andrei te pupam si noi! sarut sarut

Rome , lasa ca nu mai e mult pana la primavara! rad rad

Yubi noi in primavara vrem sa mergem in Austria , dar acolo nu e cald nici vara! rad Lasa, ca mai creste Mario si o sa fie mai cuminte. Apoi vine gradinita si macar cateva ore isi consuma acolo energia!

Anca si Yanis cam la fel doarme , dar mai sunt si exceptii.Ce cumintel e Raul! la noi e o alta problema , ca trebuie sa fiu eu tot timpul langa el , sa-l tin de mana. Adica nu pot sa stau sa ma uit la tv , trebuie sa stau cu el . Si cum el nu are stare nici 5 min. iti dai seama ca nu stau deloc. Fac mancare cu el in brate , ma duc la baie cu el in general fac ce vrea el! prostit
Daca vin bunicii sau chiar tati , sta cu ei 5 min si apoi vine si ma ia pe mine de mana si orice ar fi nu mai vrea cu nimeni. Daca inceraca altcineva sa-l ia incepe sa planga. Ieri am fost pana la Carefour 1 ora fara el si cand am venit ,ma strangea in brate de zici ca nu ma vazuse toata ziua! rad
Eu as vrea sa se joace si singur , sau sa mearga si el singur prin casa, n-ai sa vezi!Doar cu mine !

Roll e geloasa! rad rad

Urschu e uimitor cum percep ei orice schimbare de ton sau o discutie mai aprinsa. la noi inca nu s-a intamplat sa discutam in contradictoriu in fata lui , dar nu stiu cum ar reactiona, cred ca s-ar speria .De asta si Meli e atenta , ca nu stie ce se intampla!

Biencut , ce nazdravana ai fost! sa ne luam de mana , ca si eu eram la fel! rad rad Imi zicea mama ca nu o sa pot purta niciodata fusta , ca nu se mai vindeca ganunchii mei!

Tamy te admir ! Multa rabdare in continuare iti urez! sarut

Smiri si eu am fost foarte activa . De altfel m-au luat durerile la magazin, ca toata lumea ma intreba daca nu nasc acolo , ca ma vedeau cu ditamai burta si ma duceam in continuare in fiecare zi! eu nici nu am incercat pana la urma nasterea naturala , pt. ca mi-a zis dr,ca nu se poate. trist

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
10 ani, 11 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
7 ani, 8 luni

28.01.2011 2:48     citat 

Gimi eu am prins un cablu de la net cu scotch si el il dezlipeste tot timpul. rad Si eu dupa ce a adormit am mancat!

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 11 ani, 4 luni

28.01.2011 2:51     citat 

----------
anca_szabo a scris:
o singura data s-a urcat e coltar si de pe el pe masa dar cu noi langa el, daca e singur nu-l atrage asta
deci pot sa spun ca am copil cuminte nu?
rad
----------

Cu siguranta e un copil cuminte .
Pai Bogdan cand nu te uiti atunci vine in fuga si se urca pe canapea , da doua trei ture in piciare de-a lungul canapelei apoi sare jos sau sare se pe canapea pe fotoliu ca sunt lipite una de alta . Nu-i e frica desi a cazut de pe canapea de multe ori , poate ca unde nu s-a lovit tare dar si daca se lovea rau cred ca tot asa facea . Pe timp de zi tin usa incuiata la dormitor ca atunci cand o prinde deschisa fuge in pat si se arunca pur si simplu , pe spate , pe fata , nu conteaza . Mi-e frica sa nu se loveasca de marginea la patut care e lipit de patul nostru , de tablia de la pat , de margini . La cum sare el nu stii de ce se poate lovi.

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

28.01.2011 2:54     citat 

Da...si mai am pretentii de la Bianca! rad Na ca m-a pedepsit sau fericit DD sa vad si eu cum e! rad nervos

sus

Denunta
roll

Copii

28.01.2011 3:01     citat 

Gata, fiica-mea s-a trezit! plang sau sunt foarte trist Sa inteleg ca e singura insomniaca de pe aici ochi peste cap ca ea mai mult de 10 ore jumate adunate, nu doarme.... surprins Stau cateodata si ma intreb daca e ok, dar nu scade in greutate si e energica toata ziua..Si ce bine era cand dormea toata ziua si eu vroiam sa creasca mai repede prostit trag cu ochiul

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 3 luni

28.01.2011 3:51     citat 

Cand citesc ce fac ai vostri sarut i, ce haiosi sunt toti sarut

Ieri spalam vase si a gasit o pungutza de bomboane din care ii dam vecinei.Meli cum le-a vazut a pronuntat numele vecinei.Ca sa fiu sigura ca nu desface am zis ca le punem bine si cand vine vecina ii dam bomboane.Dupa vreo 2 ore vine vecina si primul , primul lucru care l-a facut s-a dus la bomboane sa-i dea.

Cred ca e putin sasaita,e atat de haioasa cand spune ''asa''= asa si mai are un cuvant dar nu-mi vine in minte jenat

Aseara tragea vanturi si am intrebat-o daca trage ''partz'' si ea parca mai tragea intetionat zicea ''patz'' si radea rad
Ma scuzati jenat Dar a fost asa amuzanta rad

Mi-am adus aminte de cuvant= ''usu''=ca tot treb sa stie de nik=ul mamei''urschu'' rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: