· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > minunile anului 2009(290)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor minunile anului 2009(290)     
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 7 luni
Zuza: 11 ani, 2 luni

28.01.2011 3:56     citat 

Buna fetelor!

Roll nici Ksenia nu doarme ziua decat max 1h- de cele mai multe ori 30 -40 min. Seara adoarme 20:30-21:30 si se trezeste 6:30- 7.

Citind acum ce zici Tamy- la noi e diferenta mai marisoara intre ei, era Keane mult mai autonom sa zic asa. Putere multa! sa stii ca se aseaza treaba cand bb va trece de 6 luni- cand deja incepe sa mearga singur, cand incep sa se joace impreuna etc.

Crysy bafta cu sotul trag cu ochiul sa-l poti convinge.

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 11 ani, 4 luni

28.01.2011 9:19     citat 

Sa va spun si voua , de vreo 2 sapt spune cum il cheama si cati ani are , asa ca ne cheama ''BO'' si avem 2 ani rad
Tocmai ce ne-am distrat putin pe seama lui , are cartea ''alba ca zapada si cei 7 pitici '' din colectia Dysnei cand aparea cu ziarul Adevarul parca si i-a rupt o pagina. Se tot plimba cu cartea cand la mine cand la ta-su si ne arata pagina rupta si se mira ''aaaaaa'' iar noi intrebam ''cine a rupt cartea ?'' iar el razand BO. La un moment dat nu mai intreba nimeni iar el se plimba cand la unul cand la altul zicand ''da,da, Bo'' adica sa intrebam in continuare rad

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 2 luni

28.01.2011 9:37     citat 

----------
urschuletz a scris:

Aseara tragea vanturi si am intrebat-o daca trage ''partz'' si ea parca mai tragea intetionat zicea ''patz'' si radea rad
Ma scuzati jenat Dar a fost asa amuzanta rad

Mi-am adus aminte de cuvant= ''usu''=ca tot treb sa stie de nik=ul mamei''urschu'' rad
----------

rad rad rad sarut sarut sarut , ce scumpa e!

sus

Denunta
rome

Copii
11 ani, 2 luni

28.01.2011 9:38     citat 

----------
gimiloasa a scris:
La un moment dat nu mai intreba nimeni iar el se plimba cand la unul cand la altul zicand ''da,da, Bo'' adica sa intrebam in continuare rad
----------

rad rad rad sarut sarut sarut

De acum imi place cel mai mult, sa povestim toate nazbatiile si toate chestiile pe care le invata foarte fericit

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 1 luna
am nascut deja!

28.01.2011 9:53     citat 

crysy se putea lucra la bb 2 si pana nu ti-a venit cm, nu stiu de ce are lumea impresia ca daca nu ti-a venit cm nu poti sa ramai insarcinata, ramai insarcinata la fel de usor chiar daca nu ti-a venit cm sau daca alaptezi

urchu rad si eu ii zic la fel lui raul cand are vanturi rad partz sau poc, mai zice si el poc si rade

mai nou zice si el pisssi cand face pisu, dupa ce face, foarte fericit speram la vara sa scapam de scutec daca incepe de pe acuma sa constientizeze ce face

da pot multumi lui D ca am un copil cuminte sarutsarut
mai nou nu mai vrea sa doarma pe la 9-9.30 seara, il apuca 10.30-11 prostit si noi suntem terminati cand adoarme el, nu stiu ce sa fac in privinta asta, aseara m-am chinuit o ora cu el pana a reusit sa adoarma, dar nu am rabdarea asta sa o fac in fiecare seara si asa il las sa face ce vrea pana nu mai poate de somn, dar nu mi-ar place sa isi faca un obicei din asta, nu stiu cum sa procedez
pe de o parte e bine ca vine vara si doarme si el cand e noapte nu ca si anul trecut pe ziua

gimi ce haios e bogdan foarte fericit

raul doar arata cati ani are iar cand l-am intrebat de cateva ori cum il cheama a zis " aaauuuuuuu" rad mai avem pana reusim sa zicem clar raul scot limba

sus

Denunta
rome

Copii
11 ani, 2 luni

28.01.2011 10:05     citat 

Anca chiar asa, zi mersi ca e super cuminte Raul, aduti aminte de cand ne-am intalnit cum era Lucas ca piperul, iar Raul statea cumintel, exact asa e si acum prostit

Lucas acum ceva timp a inceput sa-si zica Lulu, vreo luna a zis Luca, iar acum iar a inceput sa-l cheme Lulu rad

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 18 ani, 1 luna
Mathias Andrei: 14 ani, 7 luni
Patrick Elias: 11 ani, 3 luni

28.01.2011 11:27     citat 

Buna seara
Am revenit si eu. Acasa am ajuns de miecuri seara dar n-am avut curent pana in dupa amiaza asta. Am dardait in casa 2 zile, ajunsese temperatura sub 17 grade.
Mati a suportat extrem de bine operatia, nici nu ma asteptam. S-a trezit la 10 minute dupa ce l-au adus in salon si primele cuvinte au fost: mi-e foame tare! Si apoi a dat-o pe plans, ca nu mai putea de foame cica. Asistenta a vazut ca nu ne intelegem cu el, dupa 30 minute i-a dat voie sa manance, dar cica sa pape putin, cate o gura la 5 minute. Ti-ai gasit! A infulecat o jumatate de banana, a baut aproape un borcan de iaurt si a mai mancat si cam o jumatate de sandwich si apoi s-a linistit. N-a vomat, cum am vazut ca faceau altii, nu l-a durut nimic...La o ora dupa operatie el stresa dr cand il lasa sa plece acasa. Venisera si niste clovni si el radea asa tare ca radeau asistentele de rasul lui. Ziceau ca nici nu se vede ca a fost operat. La 10 jumate l-au operat si la 1 am plecat acasa. Acum e fresh, n-are nimic. Problema e ca trebuie sa tina putin regim, adica fara mancaruri fierbinti, tari, si care sa irite gatul, gen portocale..etc. Dar durerea lui cea mare e ca nu poate manca dulciuri. Dar in sfarsit nu mai sforaie!!!!
Spitalul si personalul e de nota 10, daca mai am vreodata probleme acolo ma duc. E drumul lung dar merita. Clovni, tv cu desene animate in fiecare camera, parinti care sa stea cu copiii in saloane, asistente care sa vb frumos si sa se joace cu copiii...asta e SF pt Bacau!
N-am citit nimic din urma, ca sunt rupta de oboseala, ma doare o masea si imi e si rau. Ma duc la culcare si ma pun la curent maine cu noutatile.
Noapte buna! sarut

sus

Denunta
rome

Copii
11 ani, 2 luni

28.01.2011 11:32     citat 

Vaiii Miru...cat ma bucur pt.voi, asa da...imi place sa citesc vesti bune foarte fericit .Multi pupici sa treaca repede sarut
La ce spital ati fost?

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 18 ani, 1 luna
Mathias Andrei: 14 ani, 7 luni
Patrick Elias: 11 ani, 3 luni

28.01.2011 11:37     citat 

Rome, am fost la Marie Curie, fostul Budimex.

sus

Denunta
gimiloasa

Copii

29.01.2011 12:11     citat 

Miru ma bucur ca a fost totul bine . E un baietel puternic , bravo lui sarut

Anca nu cred ca poti face ceva in privinta somnului . Oricum decat sa te chinui o ora sa-l culci mai bine il mai tii la joaca si il culci mai tarziu si adorme repede , asa fac si eu . Si la noi s-a modificat ora de somn , se culca la 8.30-9 max iar acum se culca la 10-10.30 iar daca il las il apuca si pe el 11 noaptea . Au crescut copilasii si nu mai poti sa-i bagi in pat devreme , cum zicea roll cred ca mai tarziu nici nu o sa mai doarma la amiaza ca si acolo s-a scutrat ora de somn , dormea 3-4 h si acum a ajuns la 2-3 h max., in curand o sa ajunga la 1h apoi la 30 min si gata nu o sa mai vrea sa doarma deloc . Sa speram ca se intampla asta cat mai tarziu .

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 1 luna

29.01.2011 12:46     citat 

miru, ma bucur din suflet ca a fost bine sarut

anca, cu somnul nu prea ai ce face...degeaba vrei tu daca nu vrea el...eu m-am convins de la 3 luni de asta rad

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 3 luni

29.01.2011 1:51     citat 

Gimi, tare mi-ar place sa ne intalnim sa-l vad si eu pe ''Bo'' si sa o vezi si tu pe ''Nania''.

Idem si la noi cu somnul.Daca se trezeste pe la un 7 30-8 dim la 13 30 e la somn.Pe la 15 se trezeste si pe la max 22 doarme.Dar depinde, o sapt se trezeste dim pe la 9 si atunci se modifica tot programul, in alta sapt se trezeste mai devreme.Mereu a fost asa la noi.

Miru, ma bucur ca a fost o reusita sarut

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 1 luna
am nascut deja!

29.01.2011 3:36     citat 

miru ma bucur ca a iesit bine sarut

gimi asa e, au crescut copiii, speram totusi sa mentina somnul de la amiaz cat mai mult

smiri rad

urschu pupam pe nania sarut

raul doarme inca, deja de 2 ore jumate, e bine

sus

Denunta
gimiloasa

Copii

29.01.2011 9:05     citat 

Urschu sigur o sa ne vedem si cu copii la primavara ca acum pot merge cu el de mana fara carut . Si ai place in tramvai , mai ales sa puna abonamentul sa piuie la aparat . Asta vara imi era greu sa ma urc cu carutul in tramvai ,el nu statea deloc vroia in brate cum urcam in tramvai , dar in vara asta sigur ne vedem pana incepem munca ca doar ne despart cateva statii trag cu ochiul
Noi am fost la cumparaturi in carrefour si asa cuminte a fost de ne-am mirat amandoi . I-am dat 2 jucarii de pe raft si si-a facut de lucru cu ele iar cand am plecat le-am pus la loc fara sa planga . Niciodata nu a stat asa cuminte aproape 2 ore surprins

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 14 ani
mara: 11 ani, 3 luni

30.01.2011 10:20     citat 

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: