· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (3)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (3)     
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 3 luni

05.02.2011 11:11     citat 

----------
puimihai a scris:
tot patzitu-i invatat insa exclamatie
----------

Din pacate nu. plang sau sunt foarte trist Dar si daca mai vad cate unul care invata, tot e ceva. zambet

sus

Denunta
Christa

Copii

05.02.2011 11:13     citat 

Asa, ca tot vorbeam de antibiotice date degeaba. plang sau sunt foarte trist
http://www.parinti.com/modules.php?name...75#1203175

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 10 ani, 5 luni
David : 8 ani, 9 luni

06.02.2011 9:05     citat 

In caz ca se ineaca eu stiam ca trebuie intorsi cu fata in jos, capul mai jos decat corpul si batuti pe spate. Asta pentru bebeii pana la 1 an. Dupa un an e alta manevra de resuscitare. Sunt pe youtube filmulete cu cpr babies.
Oricum saptamana care vine suntem la pediatru sa vedem ce e de facut daca Doamne fereste se mai intampla. David s-a inecat cu prea mult lapte venit deodata. Dar cred ca avea si secretii uscate in nas, e cam uscat aerul in casa. Aveti umidificator? De care? As vrea sa cumpar si nu stiu ce sa aleg.
Puimihai, oblic era pus la san. Numai asa il alaptez, chiar si noaptea. Ca sa-i fie lui mai bine.
Crispy, a fost tare sa adoarma instantaneu Alex! Si noi patim sa adoarma instantaneu, dupa ce trage vreun kk la care a muncit mult! jenat
Lavinia, incerc sa pun o poza azi, merci.

sus

Denunta
Christa

Copii

06.02.2011 10:07     citat 

----------
Tamy a scris:
In caz ca se ineaca eu stiam ca trebuie intorsi cu fata in jos, capul mai jos decat corpul si batuti pe spate. Asta pentru bebeii pana la 1 an. Dupa un an e alta manevra de resuscitare. Sunt pe youtube filmulete cu cpr babies.
----------

Noua ni s-a spus doar sa ii tinem de picioare cu capul in jos, fara batut pe spate, dar si dupa un an.
Nu mai stiu exact cat avea Mona, in orice caz era sigur mobila, deci sa zic dupa 7 luni, ca ajunsese o bucatica de hartie din eticheta de pe sticla (parca) in gatul ei, si incerca sa traga aer asa de parca se sufoca. Am tinut-o de picioare cu capul in jos, a putut imediat sa respire, si a deschis si gura incat am vazut bucatica aia de hartie si am reusit sa o scot. In cazul nostru a fost suficient. zambet

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 10 ani, 5 luni
David : 8 ani, 9 luni

06.02.2011 11:41     citat 

Poza noastra pentru colaj:

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 9 ani, 2 luni
Sofia-Maria: 6 ani

06.02.2011 11:44     citat 

Gata Tamy am salvat-o.
O zi buna va urez!

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 6 luni

06.02.2011 12:47     citat 

----------
citat:
Tamy a scris:
Aveti umidificator? De care?

----------

eu pun in fiecare incapere pe calorifer o cana cu apa.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani
Pufarina: 8 ani, 10 luni

06.02.2011 1:51     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:
----------
citat:
Tamy a scris:

----------

----------

io as putea sa pun in fiecare incapere cate o tavita de aia pentru cuburi de gheatza rad

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 11 ani, 9 luni
Victor Adrian: 9 ani, 4 luni

06.02.2011 2:04     citat 

eu am cumparat lampa salina

sus

Denunta
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 13 ani, 10 luni
Mara Sofia: 10 ani, 2 luni

06.02.2011 2:36     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
----------
Kurai_Lucy a scris:
----------
citat:
Tamy a scris:

----------

----------

io as putea sa pun in fiecare incapere cate o tavita de aia pentru cuburi de gheatza rad
----------

hahaha. nu stiu de ce am impresia ca daca vin Norvegia, ma simt ca acasa (acasa fiind acilea in Spaniuta)

sus

Denunta
Cristine

Copii

06.02.2011 2:38     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
----------
Tamy a scris:
Am avut o zi de cosmar! plang sau sunt foarte trist S-a inecat David la san si nu-si mai revenea! L-am intors in jos, l-am batut pe spate dar el se tot invinetea si devenise inert. Si-a revenit intr-un final dar eu nu mi-am revenit nici acum.
----------

uff, ce situatie. nu mi s-a intamplat. dar ce e de facut cand se intampla asa ceva, ziceti ca sa stim in caz ca se intampla, doamne fereste.
care e cauza, ca vine prea mult lapte dintr-o data?
bine ca s-a terminat cu bine, cred ca esti socata.
----------

Relatare din spital: a patit asa ceva Cezara, cand eram in maternitate si asistenta ii trantea palme copilului de am crezuit ca mi-o lasa fara picul de suflare pe care il mai avea si mai si tipa la mine.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

06.02.2011 2:43     citat 

----------
Cristine a scris:
----------
furnicutza26 a scris:
----------
Kurai_Lucy a scris:
----------
citat:
Tamy a scris:

----------

----------

----------

hahaha. nu stiu de ce am impresia ca daca vin Norvegia, ma simt ca acasa (acasa fiind acilea in Spaniuta)
----------

hahaha. daca bagi tu 6 luni pe an de zapezi si geruri la spania, io imi iau gatu cu ciobu foarte fericit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

06.02.2011 2:44     citat 

----------
Cristine a scris:
----------
furnicutza26 a scris:
----------
Tamy a scris:
Am avut o zi de cosmar! plang sau sunt foarte trist S-a inecat David la san si nu-si mai revenea! L-am intors in jos, l-am batut pe spate dar el se tot invinetea si devenise inert. Si-a revenit intr-un final dar eu nu mi-am revenit nici acum.
----------

uff, ce situatie. nu mi s-a intamplat. dar ce e de facut cand se intampla asa ceva, ziceti ca sa stim in caz ca se intampla, doamne fereste.
care e cauza, ca vine prea mult lapte dintr-o data?
bine ca s-a terminat cu bine, cred ca esti socata.
----------

Relatare din spital: a patit asa ceva Cezara, cand eram in maternitate si asistenta ii trantea palme copilului de am crezuit ca mi-o lasa fara picul de suflare pe care il mai avea si mai si tipa la mine.
----------

de treaba si asistentele pe acolo... or fi facut scoala in romania? ori faza se intampla in romania?

sus

Denunta
Cristine

Copii

06.02.2011 2:56     citat 

ah, nu am precizat, era in Romania. Pe Cezara am nascut.o in ro.
furnicutza, strict unde locuiesc eu, mai intre munti asa, avem vara doar vreo doua luni, in rest vreo patru-cinci de toamna-primavara cu multe ploi si muuuuuuuuuuuult ger, vant taios... Uite acum de exemplu, e un soare de iti vine sa faci plaja, dar cum scoti nasul, fugi, e un vant taios.
Eu asa frig nici in romanica nu am tras si vorba aia cand am nascut-o pe Cezara erau minus 30 de grade in Galati.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

06.02.2011 3:02     citat 

asa e, cand bate vantul e nasol, ingheti imediat..
da tot nu cred ca ma bati la capitolul frig rad
nu ca as tine neaparat sa fiu campioana la chestia asta.... ca m-am cam saturat de frig si zapezi....

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: