· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (3)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (3)     
dodosasha

Copii
S
P

01.02.2011 10:02     citat 

----------
Christa a scris:

Deci deloc cresteri spectaculoase.

Cate scutece uda pe zi? Fontanela cum arata?
----------

Nu vreau cresteri spectaculoase. Dar nici 100 gr intr-o luna. Chiar si cu 3 cm lungime.
Fontanela nu-i lasata. E ok. Nu-i deshidratat. O fi subnutrit intrebare
Uda cam 5-6 scutece pe zi.

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

01.02.2011 10:03     citat 

----------
Christa a scris:
----------
dodosasha a scris:
mda ... poate vin si la noi vremuri mai bune...
----------

Hmm, asta-i tot? Intrebasem ceva. ochi peste cap
----------

scriam, scriam... dar am si culcat baietel mare scot limba

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 3 luni

01.02.2011 10:39     citat 

----------
dodosasha a scris:
scriam, scriam... dar am si culcat baietel mare scot limba
----------

Zisesei deja noapte buna. scot limba Eu daca fontanela nu-i lasata si si uda 5-6 scutece pe zi, as mai astepta! Tine cont ca totusi a luat in greutate, chiar daca nu foarte mult, plus ca s-a si lungit.

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

01.02.2011 10:54     citat 

Ei si tu acum. Am scris ceva, am sters, am vrut sa modific, Sasha ma tot striga ... si am trimis mesajul...

Mai astept dar e greu pt ca incepe presiunea din jur sa se simta. Toata lumea "cum? doar atat a crescut? etc"... inca ii fac fata (presiunii) dar incepe sa incolteasca si in mine nesiguranta. Teoria despre "nu ne pasa de restul" o stiu dar practica...
Maine la pranz il cantarim. Sper sa fie ok.
Multumesc pentru suport!

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 3 luni

01.02.2011 11:02     citat 

Ah da ...
----------
dodosasha a scris:
Dar nici 100 gr intr-o luna.
----------

Nu-s 100, ci 270!!

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 11 ani, 9 luni
Victor Adrian: 9 ani, 4 luni

01.02.2011 11:28     citat 

M-a amuzat teribil subiectul de kk, si pt ca am si eu o definitie ff explicita, va dau mai jos..
nu inainte cu scuzele de rigoare dc e prea obscen, scarbos, intimidant.
Rog adminul sa imi spuna si sa imi dea si avertisment dc exagerez, dar eu nu am mai putut de ras...m-a durut si burta si am avut si lacrimi
Asadar...

"1.Cacatul fantoma: Stii cu siguranta ca l-ai facut. Urme ale sale sunt pe hârtia igienica dar în WC nu este nici urma de cacat. Mai poate fi numit si cacatul Torpedo atunci când a fost auzit cazând în apa din WC...
2.Cacatul teflon: Vine matasos si moale ca nici nu îti dai seama. Pe hârtia igienica nu sunt urme de cacat. Pentru a fi sigur ca a fost facut trebuie sa te uiti în WC...
3.Cacatul cauciucat: Are consistenta bitumului fierbinte si lasa urme gretoase pe faianta WC-ului. De stergi de cel putin 18 ori la c*r si acesta nu este înca curat. Trebuie sa îti bagi hârtie igienica în chiloti pentru a nu-i umple de cacat.
4.Cacatul cu aprindere întârziata: Tocmai te-ai sters la c*r si te-ai ridicat în picioare...când vine tura urmatoare...
5.Cacatul sarpe: Alunecos de grosimea degetuli mare si are o lungime de cel putin 50 de centimetrii. Are un potential ridicat (la fel ca si cacatul fantoma) de "cacat Torpedo"...
6.Cacatul pluta: Mai este cunoscut si sub numele de "înotatorul". Desi ai tras apa de trei ori el pluteste înca în WC. Doamne! Cum te poti scapa de el? Nu se lasa nicidecum luat de apa. Apare de obicei peste tot, numai în propria locuinta nu...
7.Cacatul dorinta: Parca ai avea furnici în intestine. Transpiri, te basesti, faci totul...în afara de a te caca...apare de obicei la petreceri când te nevoieste sa ocupi WC-ul un timp îndelungat.
8.Cacatul buci-umede: Aceasta specie derivata loveste apa din WC cu o viteza ridicata si la un unghi înclinat astfel încât îti umezeste bucile curului...Cel mai rau la aceasta specie de cacat este ca nu ai niciodata certitudinea daca umezeala de pe bucile tale este apa sau cacat...
9.Cacatul "bloc de ciment": Ma este denumit si cacatul "Doamne-Dumnezeule!". Imediat dupa ce ai început sa-l faci îti doresti din tot sufletul sa îti fi facut în prealabil o anestezie locala.
10.Cacatul King Kong: Mai este cunoscut si sub numele de "cacat elefant". Este asa de mare încât refuza sa dispara în canalizare înainte de a fi maruntit(se recomanda folosirea unui umeras de haine). La fel ca si "cacatul pluta" nu apre decât atunci când te aflii într-un WC strain.
11.Cacatul hemoragie-craniana-interna: Aceasta forma de cacat l-a ucis pe Elvis. El vine de abia dupa eforturi îndelungate ai schimbat culori de la rosu la verde si apoi albastru.
12.Cacatul bere: Una din cele mai rele dar si una din cele mai raspândite forme de cacat. Apare în ziua urmatoare noptii de dinainte. În mod obisnuit nici nu miroase asa de rau, dar aparentele înseala. WC-ul este stropit cu el de sus pâna jos de parca ai fi tras cu o flinta cu alice. Te si miri ca din gaura curului tau cacatul poate fi împrastiat în atâtea directii. Dupa aceea observi ca hârtia igienica s-a terminat si closetul nu este prevazut cu o perie. Apare la fel ca si alte forme numai în WC-uri straine."

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani
V mic: 8 ani, 11 luni

02.02.2011 9:18     citat 

rad Simona, asta e de citit la petrecerile mele unde discutia favorita este cea despre kkt rad Si bineinteles, pe marginea acestei clasificari purtate diverse discutii, aduse exemple etc. rad Chiar o sa organizez o petrecere tematica rad

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 9 ani, 7 luni
am nascut deja!

02.02.2011 9:24     citat 

----------
Cayia a scris:
rad Simona, asta e de citit la petrecerile mele unde discutia favorita este cea despre kkt rad Si bineinteles, pe marginea acestei clasificari purtate diverse discutii, aduse exemple etc. rad Chiar o sa organizez o petrecere tematica rad
----------

invitatii pot veni si costumati! trag cu ochiul rad

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

02.02.2011 10:08     citat 

----------
Christa a scris:
Ah da ...
----------
dodosasha a scris:
----------

Nu-s 100, ci 270!!
----------

Pai nu se calculeaza de la greutatea de la nastere?

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 9 ani, 7 luni
am nascut deja!

02.02.2011 10:13     citat 

----------
dodosasha a scris:
----------
Christa a scris:
Ah da ...
----------
dodosasha a scris:
----------

Nu-s 100, ci 270!!
----------

Pai nu se calculeaza de la greutatea de la nastere?
----------

nu! se calculeaza dupa pierderea aia mica de greutate din maternitate. eu asa stiu si asa am calculat la mandra mea! s-a nascut cu 3240g, a scazut la 3020g in 2 zile pana cand am iesit din maternitate, apoi la 1 luna avea 4500g cu aproximatie.

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 13 ani, 5 luni
Andra Diana: 9 ani, 1 luna

02.02.2011 10:15     citat 

Nu, Dodo, se calculeaza de la cea mai mica pe care a avut-o. Mie asa mi se pare logic. zambet Deci, ce sa mai, a luat 300 gr. zambet

sus

Denunta
Cayia

Copii

02.02.2011 10:27     citat 

----------
bilutza a scris:
Nu, Dodo, se calculeaza de la cea mai mica pe care a avut-o. Mie asa mi se pare logic. zambet Deci, ce sa mai, a luat 300 gr. zambet
----------

Deci nu-s chiar 100. Dodo, banuiesc ce presiune se pune pe tine...dar uite ca aici gasesti sustinere, asa ca mai incearca sa rezisti. Prima luna e de acomodare, cu mediul, cu mami, cu tzitzi, asa ca mai da-i putin timp.

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

02.02.2011 10:47     citat 

mda... ma intreb de ce nu e sit ca la Sasha. ce am gresit? sasha nu a avut colici, a supt perfect, a luat normal in greutate cand 1 kg cand 700 gr...
dar mereu medicul intreaba (si pe aici am vazut la fel) cat a avut la nastere? cat are acum?
Patrick pana ia sanul il linge, miroase, adulmeca vreo 10 min abia apoi incepe sa suga. si suge o ora. sasha termina orice masa in max 20 min.

cayia stiu ca ma sustineti, de aceea am si scris. dar cand il vad asa slabut ... 3,4 kg la 1 luna... ma deprim nitel jenat

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 9 ani, 2 luni
Sofia-Maria: 6 ani

02.02.2011 10:55     citat 

rad rad rad Simo ma doare burta de atata ras.

sus

Denunta
Cayia

Copii

02.02.2011 11:02     citat 

Dodo, hai ca nu-i chiar tragic, alti copilasi se nasc chiar mai micuti, uite la Ocrisu. Important e ca-i sanatos, are tot timpul din lume sa creasca. Eu iti spun ca il am ca exemplu pe varul lui v, care s-a nascut cu 2900 si in primele doua luni nu prea a luat in greutate, alaptat fiind. Apoi dintr-o data a explodat, iar acum e chiar un grasunel. E mai mic decat V cu un an dar are cu 3 kg mai mult ca V. Si a fost alaptat, repet. Probabil ca la voi acomodarea se produce mai lent.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: