· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (3)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (3)     
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 3 luni

02.02.2011 9:35     citat 

----------
Cayia a scris:
Inainte grupuletele erau sparte pe anotimpuri, cred ca era mai corect, adica pe 3 luni bebeii pot gasi ceva in comun, dar asa V mic al meu nu are nici o treaba cu bebe de ianuarie 2010, este practic un an diferenta intre ei.
----------

Adevarul e ca nu tin minte sa fi interzis cineva asta, probabil totul e doar chestie de organizare. scot limba Cu anotimpurile e mai greu cu impartirea asta pe ani, dar se pot face liste separate pentru fiecare trimestru, si atunci ai aceeasi imparteala ca la anotimpuri, adicatelea cate 3 luni.

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani
V mic: 8 ani, 11 luni

03.02.2011 8:14     citat 

----------
Christa a scris:
----------
Cayia a scris:
Inainte grupuletele erau sparte pe anotimpuri, cred ca era mai corect, adica pe 3 luni bebeii pot gasi ceva in comun, dar asa V mic al meu nu are nici o treaba cu bebe de ianuarie 2010, este practic un an diferenta intre ei.
----------

Adevarul e ca nu tin minte sa fi interzis cineva asta, probabil totul e doar chestie de organizare. scot limba Cu anotimpurile e mai greu cu impartirea asta pe ani, dar se pot face liste separate pentru fiecare trimestru, si atunci ai aceeasi imparteala ca la anotimpuri, adicatelea cate 3 luni.
----------

pai da scot limba

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 9 ani, 2 luni
Sofia-Maria: 6 ani

03.02.2011 10:34     citat 

Buna dimineata!

----------
dodosasha a scris:
mai, aici lista va fi cu 2 parti foarte fericit :
- smecherii din 2010 (adicalea aiestea nascuti in ultima per din 2010)
- nemaipomenitii din 2011

Sa nu ne schimbi te rugam titulatura! parerea mea foarte fericit
----------

Nu schimb nimic, doar adaug.

Tamy s-a marcat.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

03.02.2011 1:37     citat 

Mamici dragi, va multumim pentru urari. sarut
Ce sa ma mai fac eu cu scremuta asta de fi-mea...acum a inceput sa se screama si sa geama si ziua, nu numai noaptea...se tot agita, inclusiv in somn, se face rosie la fata, se screme, se partaie. Pe de alta parte si burta ei e tot intr-o bolboroseala. Mi-e o mila de ea de nu mai pot.
Ce sa fac, sa ma duc cu ea la dr.? O fi mai mult decat niste colici obisnuiti de nou-nascut?

PS: Ne-a pus adminul buton "Modifica" zambet

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 6 luni

03.02.2011 1:57     citat 

ocrisu poate medicul sa iti recomande alt sirop sau leac. trist
la noi a ajutat cel mai bine debridatul dar mai sunt si alte remedii tot felul de picaturi..eu intotdeauna am intrebat dr inainte sa ii dau ceva fetei, de multe ori i-am dat telefon sa o intreb una alta si mi-a fost de mare ajutor.

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

03.02.2011 2:37     citat 

sal!
ce mai faceti? furni? cayia? o poza cu wrapul tau? am si eu scot limba acum wrap! ca din sling imi era ca pica jenat poze dupa ce venim de la munte cred. ducem pustiul mare la ski, sa isi aminteasca de iarna trecuta.

sus

Denunta
Cayia

Copii

03.02.2011 2:45     citat 

si noi plecam pe 15 la ski. foarte fericit Noi, adica eu si cu cei doi V, tati nu are concediu. trist

Caut poza cu wrapul . e facut de mine foarte fericit si stai sa vezi ce mei tai imi trag, inca imi las imaginatia sa zburde, lucrez la tipar si peste cateva zile ma duc la vanatoarea de materiale foarte fericit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani
Pufarina: 8 ani, 10 luni

03.02.2011 2:48     citat 

misto wrap zambet
io am sling da de cate ori il folosesc sunt intr-o mare alergare si nu reusesc sa ma pozez.
sta mandra ca o gogoasa in sling... o bag peste plover si iau paltonu 'peste'... pe care nu il inchei da il tin asa peste ea... cine ma vede de la distanta zice ca sunt gravida foarte fericit

sus

Denunta
Cayia

Copii

03.02.2011 2:57     citat 

Si eu mergeam cu geaca peste v in wrap, dar eu o si inchideam. Cine ma vedea zicea ca-s o mare, dar mare tzatzoasa rad Si o data, m-a oprit un nene sa-mi spuna ca imi atarna ceva la spate...cand m-am intors si a vazut ca-mi iesea un cap dintre tzatze mi-a zambit dragalas si a comentat " e, era de la copil" rad
Deocamdata reusesc sa inchid geaca peste V si sper sa reusesc si cand mergem la ski, ca nu vreau sa-mi cumpar acum alta geaca.

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 9 luni
Naty: 6 ani, 1 luna

03.02.2011 3:39     citat 

Ocrisu si noi aveam aceeasi "problema" cu scremutul....era de groaza, cel putn noaptea...dupa ce papa, il asezam in patut si incepea show-ul....si facea asa de tare ca se ineca si ii venea si laptele inapoi....vad ca de cateva zile nu mai face asa de rau....burta ii mai bolboroseste, dar nu tot timpul. Probabil ca este de la colici, dar mai bine intrebi si dr., ca sa te linistesti. sarut
Cayia, ce fain sta piticul in wrap...f.tare! zambet sarut
Dodo, distractie faina la munte sa aveti! Ce mai face piticul tau? sarut

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii

03.02.2011 4:15     citat 

exclamatie exclamatie exclamatieDaca mai vrea cineva sa imi trimita poze pentru colaj o poate face aici si sa mentioneze, sau in mp, asta inainte de terminarea actualului capitol. Momentan fac colaj doar cu bebei, iar data viitoare fac si cu mamici, dak primesc poze.

Foarte bine ca a aparut butonul cu modifica, era destul de enervant fara el.

Apropo de scremut si noi am avut mari probleme, am zis ca are colici si ca daia se screme atata, nici sa doarma nu putea, iar cand sugea, auzeam cum ii pica lapticul in burtica, i-am dat tot felul de siropele, ceaiuri chiar si debridat pentru colici si tot nu ii trecea, intr-un final pediatra ne-a recomandat sa ii facem o analiza la urina si la scaun ca nu cumva sa fi contactat vreun microb din maternitate. Analizele au fost pozitive, asa ca i-am dat tratament cu antibiotic 7 zile dupa care s-a simtit mult mai bine, a inceput sa si doarma (mai bine ca inainte de antibiotic dar mai prost decat alti copii).

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

03.02.2011 5:13     citat 

cayia imi place wrapul tau! si ce misto te-ai imbracat . e ca o bluza. ce material este?

sus

Denunta
Cayia

Copii

03.02.2011 5:27     citat 

----------
dodosasha a scris:
cayia imi place wrapul tau! si ce misto te-ai imbracat . e ca o bluza. ce material este?
----------

este un bumbac moale si placut. foarte fericit

Lavinia...pana mi se pune pata pe alta o poti folosi pe asta

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii

03.02.2011 7:18     citat 

Cayia am salvat-o gata.

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

03.02.2011 8:38     citat 

al meu pui mic deocamdata are majorit pozelor dormind. deci momentan poza este aceasta

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: