· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (3)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (3)     
dodosasha

Copii
S
P

03.02.2011 8:44     citat 

cayia ce luminita ghidusa ai in ochi zambet si gropita zambet
imi place cum ai aranjat wrapul. te rog poti pune poza si cu partea de jos? a lui bb, nu te gandi la prostii... adica sa vad piciorusele cum ii stau!
eu il pun ok pe P in wrap DAR exclamatie parca totusi uneori e stramb asezat . cand il tin in brate, cand doarme pe mine ii stau piciorusele f bine, broscuta. in wrap nu-mi iese mereu pozitia plang sau sunt foarte trist bine eu exersez abia de duminica jenat

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani
V mic: 8 ani, 11 luni

03.02.2011 9:00     citat 

Promit sa fac o poza si cu picioarele, ca acum nu am ochi peste cap

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 9 ani, 2 luni
Sofia-Maria: 6 ani

03.02.2011 9:14     citat 

dodosasha am salvat-o.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

04.02.2011 8:28     citat 

Neata de la o mama obosita prostit
Cred ca fi-mea, pe langa colici, exerseaza si un mic puseu de crestere. M-a omorat azi-noapte. A supt des, din 2 in 2 ore, iar la 5 jumate a plans de burta de am plans si eu cu ea.
Doamneeee, abia astept sa treaca perioada asta cu colici, e asa mica si suporta asa dureri mari. plang sau sunt foarte trist
Ma duc sa-mi fac un ceai ca imi crapa capatana si am un frig tampit in oase.

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii

04.02.2011 10:41     citat 

Buna dimineata!
ocrisubine ar fi sa ii faci niste analize la urina, ca nu cumva sa o fi luat vreun microb din maternitate si noi am patit la fel, dadeam vina pe colici, dar din toate durerile lui nu stiu cat de mult erau colicii (crede-ma ca am facut colectie de biberoane anticolici acasa, eu nu am alaptat) pe cat era microbul contactat din maternitate.

sus

Denunta
ocrisu

Copii

04.02.2011 10:45     citat 

Eu cred ca la ea durerea vine de la burtica, pentru ca tot timpul ii bolboroseste, are crampe. Oricum, o sa intreb pediatra sa vedem ce zice si ea.

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii

04.02.2011 11:04     citat 

Pai si pe Octavian tot burtica il durea, cu crampe mari, plus ca tragea parturi la greu si nimic, tot il durea. Ce ma nelinistea pe mine era faptul ca auzeam cum ii pica lapticul in burtica atunci cand sugea.

sus

Denunta
ocrisu

Copii

04.02.2011 11:06     citat 

Am inteles...dar la ce varsta ti-a dat antibioticul? Ca ma gandesc ca oricum pitik mea e prea mica pt medicamente gen antitermice, d-apoi antibiotice.

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii

04.02.2011 11:15     citat 

Pai avea aproape 3 luni, pentru ca nu mi-a trecut prin cap sa ma duc de la inceput, Octavian a primit antibiotice de la nastere timp de 10 zile asa ca inca 7 zile de antibiotic nu a mai insemnat nimic.

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

04.02.2011 1:24     citat 

ziua buna sarut
noi raportam ieri o zi frumoasa si cu supt mult dar si somnic odihnitor.
noaptea ... nervos ... pana la ora 2 a fost perfect apoi dupa ce a papat a adormit pe mine (ma rog asa suntem noi, adormim pe mami sau pe tati) si cand sa-l pun jos plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist .iar l-am cocotat pe mine, a adormit dau sa-l pun jos plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist heiiiii si am dormit cam stramb, cam nemiscata pana la 6 apoi in acelasi model pana la 8 cand a trebuit sa il las jos sa ma iubacesc si cu S inainte de gradi.
acum doarme dragalas pe burtica, a adormit singur (adica era treaz cand l-am asezat). astept sa se trezeasca ca sa pape si sa iesim afara la soare.

fetelor cum procedati (ce memorie am, nu mai stiu de la Sasha) cand bb doarme, sau e in mijlocul mesei si trebuie sa plecati de acasa? mergeti dupa bb mare sau la vreo programare ceva?

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani
Pufarina: 8 ani, 10 luni

04.02.2011 1:34     citat 

pei daca doarme e cel mai misto, ca o bag in salopeta si in sacu de dormit la carucior, ori o pun in scaunul ede masina, si pe aci ti-e drumu.... daca e cu mancat e cam nasol... o las sa manance cat se poate, si pe urma o scot afara, ce sa ii fac...
in general incerc sa o trezesc si sa o pun la san din timp cand stiu ca ma duc sa il iau pe lucas de la gradinita de ex....
cel mai nasol la noi e ca daca o pun in salopeta aia groasa de mers afara si apoi o asez in patut ca sa ma incalt si eu, plange... aoleooo.... plange pana ajung cu ea in scaunul de masina... ar trebuui sa fiu eu gata, cu ghete si geaca si toatea alea si apoi sa o impachetez pe ea, dar mor de cald si nu ma pot misca ca lumea...asa ca mereu se lasa cu scandal.

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

04.02.2011 10:51     citat 

multam furni de raspuns!
da' ce-i cu linistea asta pe aici?
noi am fost pe afara vreo 2 ore. am baut o cafea fara cofeina la nasu la carciuma, afara pe terasa la soare foarte fericit SUPERB foarte fericit apoi o maraiala nitel acasa si de la ora 8 P face nani. Si eu am dormit o ora si ceva. a venit S si s-a cuibarit langa mine si ... sarut a fost asa bineeee. abia astept sapt viitoare la munte.
noapte buna zambet

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 9 ani, 3 luni
Jacob: 9 ani, 3 luni

04.02.2011 11:26     citat 

----------
lavinia_ionela a scris:
Pai si pe Octavian tot burtica il durea, cu crampe mari, plus ca tragea parturi la greu si nimic, tot il durea. Ce ma nelinistea pe mine era faptul ca auzeam cum ii pica lapticul in burtica atunci cand sugea.
----------

Si noi am avut aceeasi problema...dureri mari de burta..gaze multe...si la fel le auzeam cum le cadea lapticul in burtica...plus ca plangeau mereu cand beau lapte...si a fost intoleranta la lactoza..sau cel putin asa ne-au zis..acum ca scrii asta ma intreb daca a fost intr-adevar intoleranta ochi peste cap

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 3 luni

04.02.2011 11:29     citat 

----------
lavinia_ionela a scris:
Octavian a primit antibiotice de la nastere timp de 10 zile asa ca inca 7 zile de antibiotic nu a mai insemnat nimic.
----------

Oi fi putin batuta in cap, da' aici imi scapa logica. prostit surprins

ocrisu, antitermicele sunt cam de la 3 luni in sus, insa ce e mai important e limita de greutate! Asa ca acum depinde si in ce ritm va lua fetita in greutate, insa nu te baza doar pe varsta.

sus

Denunta
ocrisu

Copii

05.02.2011 10:08     citat 

Eu tot mai cred/sper ca nu are nimic altceva decat colici si astept sa mai creasca si sa-i treaca de la sine.
Daca or tine mai mult de 3-4 luni, o sa merg la dr. sa vedem ce sa facem mai departe.
Oricum, ma gandesc ca avand deja un stomac sensibil, numai bine nu i-ar face medicamentele...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: