· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutzelor (518)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutzelor (518)     
ralu_lidia

Copii
Alex, minunea noastra: 11 ani, 7 luni

01.02.2011 12:56   Lista Gravidutzelor (518)  citat 

Mihaela_ct, Irra, Motania si mamicutzelor din top!

Tamy, Ocrisu, Dixy sa va traiasca puiutzii!

Lalicanu, Monika_gi si Wildrose sarcina usoara si bebei sanatosi!

(14 )

mihaela_ct 40................................................DPN 07.02.2011, fetitza
Suzic 37.............................................................DPN 22.02.2011, 08.01.1985
irra 37.............................................................DPN 26.02.2011, fetitza
Motania 37......................................................DPN 27.02.2011, baietzel , 25.09.1974
Nelus 34............................................................DPN 10.03.2011, fetitza, ……1978
mirella81 34...................................................Hunedoara, DPN 15.03.2011, 05.03.1981
copi 33.............................................................Pitesti, DPN 17.03.2011, fetitza, 28.08.1981
Pasunica 33....................................................Bucuresti, DPN 19.03.2011, 13.03.1982
Monika_gi 33...................................................., DPN 01.04.2011,fetitza
Andreea31 31....................................................Bucuresti, DPN 11.04.2011,fetitza, Amelie
Cafelutza 29................................................................ DPN 17.04.2011,baietzel , 27.11.1979
Kurai_Lucy 29................................................................... DPN 19.04.2011, fetitza, Anya Mihaela 12.10.1984
elsycutza 29................................................................... DPN 22.04.2011, baietzel ,31.07.1977
ambraa 29................................................................... DPN 23.04.2011,fetitza 11.07.1977

(5 )

ralu_lidia 25................................................................... Bucuresti DPN 20.05.2011, baietzel, Alexandru 22.03.1983
luv31 22................................................................... Bucuresti, DPN 13.06.2011
mirene 19................................................................... Timisoara, DPN 02.07.2011
ourBaby 19................................................................... Brad, DPN 04.07.2011, 18.10.1981
Yubi 16……...................................................................... Galati, DPN 21.07.2011 baietzel?

(6)

Luara 12......................................................................... Bucuresti DPN 23.08.2011, 14.11.1979
Lalicanu 10...........................................................................DPN 03.09..2011
wildrose 10...........................................................................DPN 04.09..2011
IVA 10................................................................... …………. ,DPN 05.09..2011
puiutza27 9...........................................................................DPN 06.09..2011
Anna-Marya 8...........................................................................DPN 22.09.2011

5 baietzei 8 fetitze

Sarcini usoare tuturor celor 25 de burticutze mici si mari care sunt pe listuta!!!

Sarbatoritele lunii februarie:

Nimeni??

----------------------------------------------------------------------------------------------------
exclamatie ===IMPORTANT=== exclamatie
Fetelor, va reamintesc: pentru o mai buna vizualizare in vederea efectuarii noii listute sa scrieti tot ceea ce tine de aceasta cu verde (ex. DPN = xx.yy.2009). Nu postati imagini care latesc pagina! (apasati intai butonul “vizualizare”, inainte de a intelegeti si ca o sa fiti atente la aceste aspecte, de aceea va multumesc din suflet! sarut sarut sarut
exclamatie===UTIL=== exclamatie Cum sa postez poze
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Capitolul anterior: : sageata sageata Lista Gravidutelor (517)

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii

01.02.2011 1:00     citat 

Wildrose, cred ca am dat 200 Ron pe analize, restul am venit cu adeverinta de salariata si mi le-a ii place sa fie la camasa si cravata. Iar mie nu-mi place deloc sa calc. Asa ca ma inarmez cu curaj si o data p saptamana ii calc 4-5 camasi. si uite asa in fiecare saptamana.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 15 ani, 3 luni
cea mica: 11 ani, 7 luni

01.02.2011 1:10     citat 

ralu multumim de listuta.
sarut
ce bine ma simt acolo sus la trimestrul 3! zambet

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii

01.02.2011 1:11     citat 

Eu am multe camasi si inainte de "criza" aveam o tanti care venea si facea "revolutie" o data la doua saptamani, freca toata casa, fiecare centimetru si-mi calca toate camasile si nu aveam nicio grija. Acum nu-mi permit sa o mai chem ca imi cere 100 Ron, bani de transport si mancare de doua ori, asa ca sunt eu pe "baricade". scot limba

Lucy
, mie imi bate vantul in cap, vreau si eu acolo cu voi! foarte fericit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

01.02.2011 1:15     citat 

e fain sa ai pe cineva sa iti faca toata munca. dar pe de alta parte, la mine cel putin, de cand sunt toata ziua acasa, nu e asa problema, ca fac in fiecare zi cate ceva si e ok.
daca nu ma simt prea bine si nu am nimic urgent de facut, pot lasa pe a a multe, cel putin in primele luni.desi la mine e si acum putin nasol ca mi-e fata acasa si din 2 in 2 minute ma cheama, indiferent daca mananc sau sunt la dus sau ce fac. scot limba rar duc la capat ceva. prostit

lasa ca mai ai numa un pic si ne ajungi.
bucura-te de perioada asta ca o data ajunsa acolo sus se schimba treburile. trag cu ochiul

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii

01.02.2011 1:19     citat 

Lucy, eu oricum faceam si inainte zilnic de toate. Dar fiindca ea la 2 saptamani scotea si de prin dulapuri si spala tot, inclusiv paharele din vitrina, imi era mult mai usor sa intretin si nu era nevoie sa mai frec eu gresie, faianta si geamuri, nu mai calcal niciodata,era "viata". Nu stiu cum o sa ma descurc in primele luni cu bebe mic, dar vedem atunci.

ma bucur de perioada asta, stiu ca e mai greu pe ultima suta de metri si imediat dupa nastere, dar abia astept sa-mi strang in brate minunea! sarut

Ultima modificare efectuata de catre ralu_lidia la 01.02.2011 1:19, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

01.02.2011 1:19     citat 

ma duc sa ma intind in pat ca deja ma doare spatele.
la 16,45 am programare la eco, am ceva emotii sper sa fie totul ok.

pai ralu in primele luni cu bebe ar fi bine sa ai un ajutor la chestiile astea, (fie sot sau mama sau soacra sau cine o fi, asta daca suporti..eu personal prefer sa mi le fac eu), oricum sa fii pregatita la inceput bebe va necesita absolut tot timpul si atentia ta deci sa ignori gresia nefrecata sau praful din vitrina, faci doar strictul necesar. trag cu ochiul

Ultima modificare efectuata de catre Kurai_Lucy la 01.02.2011 1:21, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii

01.02.2011 1:20     citat 

Bafta la eco si fara emotii ca Anya e bine, da?

sus

Denunta
wildrose

Copii
Mihai: 19 ani, 3 luni
Amarilis: 10 ani, 10 luni

01.02.2011 1:27     citat 

Ralu mulţumim zambet
200 cam mult pentru buzunarul meu acum, dar oi vedea cum mă descurc, or fi mai ieftine la noi foarte fericit
Lucy o să fie bine, e întâlnirea ta cu minunea zambet O să fie bine fetiţa călcat foarte fericit

sus

Denunta
Lalicanu

01.02.2011 1:57     citat 

bafta la eco! sigur o sa fie totul bine si emotionant! sarut

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 13 ani, 9 luni
Adelheid: 11 ani, 5 luni

01.02.2011 2:54     citat 

Lucy sa vi cu vesti bune de la echo

si eu sunt norocoasa nu am un sot de camasi
desi ar trebuie sa poarte , se face ca ploua de ani de zile
Desi teoretic calcatul e treaba lui,
dar avand in vedere ca trebuie calcat doar la evenimente
muncesc eu .

Inainte sa nasc , i-am spalat fetitzei hainutzele si le-am calcat
Nu stiu acum cum va fi , spalate sigur dar la calcat mai greu
ca deja de pe acum nu pot sta mult in picioare, sau pe scaun
eu sper ca totusi o sa ma lase durerile care ma tot iau.

Referitor la triplu test
vorbisem ieri si cu celalalt doctor
si el mia zis ca totusi curba de risc e in zona verde, adica nu a ca el nu-mi recomananda sa fac amnio
Dar de siguranta mi-a apoi vedem daca e nevoie de amnio
doar ca enervant acum dr ala e in concediu
Asa ca trebuie sa astept pana saptamana viitoare.

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 26 ani, 9 luni
Josefine: 17 ani, 9 luni
Lucas: 11 ani, 7 luni

01.02.2011 2:59     citat 

Buna fetele
Azi sunt codasa, am ntrat de dim pe forum, am facut inspectia sa vad ca sunteti bine si m-am culcat inpoi.
Am fost de dim la 7 cu pitik la vaccin , dupa am fost sa fac o radiografie si cum ma seaca gripa asta am lasat totul balta sa tin patucul cald scot limba
ma chinui cu un lapte cu ness sa mi revin zambet
ma bucur ca e bine puiutza sarut
Fetele din primul trimestru sunt cele mai dulci, cate griji au ,of of...asa eram si eu , parca e ceva magic ca se schimba grijile astea in 2 trepte, pe la 12-14 saptamani si apoi pe la 20 -24 ,acum singura mea grija e sa nasc mai repede .
Tot imi mai fac griji ca daca e bb mare cum il nasc..si toti rad de mine zice lasa ca pe undeva iese el rad mda...dar totusi...
Imi faceti pofta psihica de curatenie lucy cu lidia atata vorbiti despre asta, insa fizic nu am chef deloooooc, e dezastru in casa, cred fac mancarica la copii si inapoi in pat jenat
am gasit si eu cu ce sa ma laud rad

Lucy bafta la eco, sunt tare nerabdatoare sa aud vestile , si mai ales pozica sarut

Lidia ce voinic ai tu acolo, mereu ma uimesti , mereu ma gandesc ce puturos e fimiu rad
Azi cred isi schimba iar pozitia ca asa ce imi framanta burtica , de dim misca toata partea dreapta acum dupa ceva suceli vad ca misca toata partea stanga , pupa mama puiu mic sarut

Aaaaa Lidia....tu ai observat ce avalansa e de Alex rad ma uitam si la noi pe site si pe inc aunul, cred un sfert din baieti ii cheama Alexandru foarte fericit Imi place rau numele dar parca e prea popular , ca si in Suedia e la fel de popular.

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 26 ani, 9 luni
Josefine: 17 ani, 9 luni
Lucas: 11 ani, 7 luni

01.02.2011 3:00     citat 

sarut sarut sarut Lidia, multumim de listuta sarut sarut sarut

sus

Denunta
Lalicanu

01.02.2011 3:40     citat 

Va pup pe toate, plec si eu de la birou.
mergem la petrecereeeee. Acum ca m-am linistit pot sa ma bucur si eu zambet
dupa-amiaza superba sa aveti si voi

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: