· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 Cap. 4
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 Cap. 4     
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 9 ani, 4 luni
Sofia-Maria: 6 ani, 2 luni

07.02.2011 7:28   Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 Cap. 4  citat 

Vlad . . . . . . . . . . . 31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Andreea . . . . . . . . . . .02.12.2010 . . . . . pui de Furnicutza26
George Alexandru . . . . . 20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . . 29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . . . . 29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . . . . . 02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . . . . 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou

Capitole anterioare 1 ,2, 3.

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii) aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 9 ani, 5 luni
Jacob: 9 ani, 5 luni

07.02.2011 7:30     citat 

Macar aici sa fiu prima rad

Nu fac parte din listuta dar imi place mult cum arata sarut . Bravo lavinia

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 9 ani, 4 luni
Sofia-Maria: 6 ani, 2 luni

07.02.2011 7:32     citat 

Mc ink nu sunt experta in asa ceva, mai am de inv. de la ionelita si codrina.

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 2 luni
V mic: 9 ani, 1 luna

07.02.2011 8:00     citat 

Suuuper foarte fericit Arata foarte bine, imi place tare mult.
Vad ca Mufitza e in acelasi rand cu tancuta rad
Apropos de tancutza, are soatza mea la serviciu o colega pe care o cheama Tancutza Cuturela rad Eu de cand am aflat m-am declarat fan al parintilor ei, cred ca au un simt al umorului tare dezvoltat. foarte fericit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 2 luni
Pufarina: 9 ani

07.02.2011 8:09     citat 

hehe, ce sta andreaua mea intre baieti.... imparateasa, se vede de mica.

mersi lavinia, foarte frumos....

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

07.02.2011 8:12     citat 

in alta ordine de idei, dupa discutia despre kk vad ca avem alt subiect la fel de elevat.... mucii rad

io ma rad da nu e rasu meu... ca fimiu e operat de amigdale si polipi... sta saracu latit in pat, nici nu poate sa scoata un sunet, el care e hiperactiv si te capiaza cu cat bombane non stop... tare mi-e mila de el...
saracu, sta si sa ii pun supozitoare, tre sa se simta chiar rau de tot.

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 11 luni
Naty: 6 ani, 3 luni

07.02.2011 10:28     citat 

Wow! Ce capitol fain! Beton! Multumim mult, lavinia! sarut sarut sarut
Furni, asa pompita am si eu...adica in genul ala...am primit-o de la nasa si cand o vedeam pe ea ca o folosea acum ceva ani la baiat...tot asa, imi venea sa vomit....la fel am patit si prima data cand l-am aspirat pe Alex prostit apoi, mi-a trecut...acum, nu mai am nici o treaba...mi se pare la fel de firesc, ca si cum as schimba pampers-ul foarte fericit ...se pare ca exista totusi o legatura intre subiecte rad
Refacere grabnica furnicelului! Dragul de el... sarut sarut sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 5 luni
Antonia: 8 ani, 11 luni

08.02.2011 9:03     citat 

Lavinia, multumim pentru munca depusa.
A se observa ce "bronzata" e fi-mea pe langa fata lui Bibelou...as putea numi sectiunea "Alba-Neagra". foarte fericit
Furni, multa sanatate la furnicelu' si refacere grabnica...pai ce, vrei sa te dezobisnuieti de scandal? Stai numa sa se puna el nitel pe picioare, sa vezi cum recupereaza timpul pierdut. scot limba
Cred ca o sa achizitionez si eu o pompa de-aia de tras mucii cu gura, ca mi se pare mai blanda decat varianta cu aspirator.
Mamici care ati botezat bebeii...am si eu o intrebare, i-ati luat cu voi la restaurant? Mie mi-e tira sa o aduc pe Antonia la petrecere ca sigur va fi fum de tigare, galagie, toata lumea o sa stea calare pe ea sa o vada, o sa-i bage blitzu' in ochi pentru poze samd. ochi peste cap

sus

Denunta
Cayia

Copii

08.02.2011 9:13     citat 

Ocrisu, eu l-am dus pe Vlad la carciuma, DAR, botezul a fost mic, am avut 30 persoane, am avut un fel de separeu unde a stat Vlad mai mult, majoritatea prietenilor au fumat afara tocmai pentru a nu se face mult fum. Cand am avut botezul lui V mare, a fost si nunta noastra, am avut mai multi invitati, asa ca Pe V l-am adus putin sa-i salute si apoi l-am parcat acasa.

In alta ordine de idei, i-am cumparat lui fi-miu consola wii, a sosit ieri, am conectat-o la tv si se joaca intr-una. A stat azinoapte pana la 1.30, asa ca azi nu l-am trimis la gradi ca sa doarma mult...dar ce credeti ? la 8.30 era in picioare, acum joaca tenis prostit Si eu speram ca ma joc eu astazi. ochi peste cap

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

08.02.2011 10:32     citat 

neatza.
bre, e greu cu amigdalele astea. sa nu faceti ca mine, sa va duceti la 13 doctori pana va hotarati la operatie. saracu zace in pat , mai doarme, mai plange de durere, e varza.. si fimiu chiar e un copil care nu plange de durere, ca se loveste etc (zbiara el suficient din motive de genul 'nu vreau sa ma imbrac')... da altufel, al operatie de ex i-au facut anestezie clasica, cu acu in vena. nu a zis pis cand i-au bagat acu ala, medicii au fost impresionati... da acu e doborat, plange, atipeste, iar se trezeste si sufera ca un caine.... si bag la pain-killere in el o data la 4 ore, sa nu credeti ca il las asa.... deci e nasol.

sus

Denunta
Cayia

Copii

08.02.2011 10:35     citat 

Stiu ca-s naspa operatiile astea, adica dureroase. Si mai ales cand il vezi ca-i mic si se chinuie asa, ti se rupe inima. Gandim pozitiv si trimitem ganduri bune ca sa-i dam putere Furnicelului. Partea buna e ca ar trebui ca din zi in zi sa fie mai bine. sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 5 luni
Antonia: 8 ani, 11 luni

08.02.2011 10:35     citat 

Oooff, saracutul, imi dau seama ce il doare... trist
Cayia, botez micut facem si noi, cu ai nostri, cam vreo 20-25 de persoane...ma gandesc sa le zic direct sa fumeze afara...
De fapt, cel mai frica imi e de virusi, ca Paul de la botez a luat contact cu prima raceala si nu avea decat 6 saptamani. Antonia o sa aiba 8, dar e o mititica, nu vreau sa ma gandesc cum ar fi.

Ultima modificare efectuata de catre ocrisu la 08.02.2011 11:04, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

08.02.2011 11:02     citat 

abia a trecut prima noapte... sa vedem cum va fi azi..
saracu trist

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

08.02.2011 11:35     citat 

furnicutza nasol cu furnicelul...dar in cateva zile sigur o sa se simta mai bine... sarut
ocrisu noi am facut botezul la un hotel cu restaurant, am facut botezul in restaurant (17 persoane) si am primit in pret o camera unde a stat bebelina tot timpul, mai statea mama cu ea, mai soacra, si eu mergeam tot timpul sa o alaptez, sa o schimb, etc.a fost super ok asa, ca a stat in liniste.avea tot 8 saptamni (sau 9)
cand am avut noi nunta ea avea 1 an dar sa stii ca nu a participat nici macar 30 minute la nunta, (a fost putin aiurea ca venisera neamuri de departe si nu au apucat sa o vada scot limba )..la noi nunta a inceput la ora 20 si fata am trimis-o la soacra acasa, unde a stat mama si soacra cu ea.si daca era nunta in timpul zilei tot asa procedam, nu am fi tinut-o prea mult. cand avea 2 ani si ceva am dus-o la o nunta (ziua) dar la nunta propriu-zisa a stat cam 2-3 ore si atat, apoi am dus-o acasa.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

08.02.2011 6:56     citat 

hmm... eu aveam o grija ce fac cu lucas la botez, ca daca il apuca pe el fitzele rastoarna restaurantul cu fundu in sus.... de fata saraca nici nu mi-am pus problema...
vezi, asa e cand esti cuminte, nu se mai gandeste lumea la tine...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: