· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > 1,2,3-Fii silfida daca vrei! Cap. 72
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  »
subiect nou  raspunde
autor 1,2,3-Fii silfida daca vrei! Cap. 72     
ralu-mada

Copii
D
S
E

17.02.2011 3:44     citat 

----------
Teodora29 a scris:
...
si nu vorbeai tu despre perfuzii in ultima vreme?
pentru moment, m-as centra pe sanatate
----------

ba da , am facut o menoragie din cauza unui fibrom...acum sunt ok zambet

----------
Teodora29 a scris:
...
"a arata cit mai bine" e o chestie extrem de personala trag cu ochiul
dar ma rog, fiecare are propriile motivatii si conceptii
----------

exact...iar eu imi cunosc limita trag cu ochiul

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 4 luni

17.02.2011 4:20     citat 

ralu-mada, ceva de genul ala ma gandeam si eu...oare e bun?

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

17.02.2011 5:19     citat 

smiri,

depinde de asteptarile pe care le ai ! e ok pentru munca cardio-vasculara lejera... ajuta la tonifierea muchilor picioarelor, coapselor si feselor !
eu l-am luat dupa prima nastere si in medie faceam cam 45 min/zi ...daca ti si dieta e perfect .

sus

Denunta
andra26

Copii
Teodora Christiane: 13 ani, 5 luni
Tobias Henri: 10 ani, 10 luni

18.02.2011 2:32     citat 

hello fetele mai revin si eu cu greu pe aici, ca am mut de lucru....
deci declar si eu 70.6 kg (am slabit 6 kg in o luna jumate) e impresionant, si in plus nu am tinut regimul ca la carte (deci mai fac mici exceptii in sensul ca ma mai scap la cate o bucata de carne sau de jambon) dar nu ma prea omor cu dulcele deci ziua a treia cea super asteptata de toata lumea eu am scos-o din program (deci regimul meu e salata cu carne, zi de legume, zi de fructe, si o iau iar de la inceput...cu micile exceptii de rigoare...la noi la job e macar o zi de resto pe saptamana zambet rad
eu sunt ff fmultumita de cum merge treaba, am inceput sa pot imbraca pantaloni dinainte de nastere (de nasterea a 2 nu prima) aia o sa ii dau de suflet ca nu vor mai intra pe mine VECI zambet
m-am privit in tabloul cu kg si nu pricep de ce la mine nu se calculeaza kg pierdute??? poate nu am slabit inca destule rad promit ca o sa continui ....
va urez la toate un super ok trag cu ochiul

sus

Denunta
mare_melisa

18.02.2011 7:55     citat 

SCuzati absenta dar eu am fost plecata in Cj cu fiica mea, la control. Azi am cam fentat cu drumul asta mai greu de tinut diete zambet
Astept sa ma cantaresc Luni sa vad daca am dat saptamana asta ceva sau m-am ingrasat scot limba sper ca nu am pus nimic

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 7 luni

19.02.2011 1:46     citat 

sunt si eu prezenta la raport, inca cu mucii-n nas de vreo saptamana si ceva, incep sa-mi revin dar.. mai e pana atunci. dieta merge, cantarul arata 57 si tind sa cred ca asa si e rad
azi sunt la carbo, m-am trezit la 11 si am gasit un mar de noptiera ros de dinu de un sfert, l-am mancat si ... astept pranzul, paste cu ulei de masline si chilli. pe diseara ceva praji ca mergem la o aniversare.
v-am pupat!!

aaa... vara-mea a inceput dieta acum 2 saptamani si a tinut-o cam ca la carte cu meniuri din carte si a slabit pana acum 5 kg, sunt tare mandra de ea rad ca eu o cicalesc la greu. partea proasta e ca nu renunta la un pahar de vin pe zi rad

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 4 luni

19.02.2011 11:00     citat 

Doamne de cand astept sa scriu asta ochi peste cap : mi-am atins targhetul!!! foarte fericit foarte fericit foarte fericit mi-am atins targhetul!!! mi-am atins targhetul!!! mi-am atins targhetul!!!
va rog sa modificati in listuta cand o schimbati....am 58 kghi hi hi...ce ma bucur foarte fericit

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 11 ani, 5 luni

21.02.2011 11:19     citat 

Neata!

Felicitari Smiri! Felicitari tuturor celor care au slabit!
Eu nu m-am cantarit, dar evident imi este mai bine. Ma incap hainute de demult uitate prin sifonier, toata lumea imi zice ca am slabit ceva.
Azi am zi de proteine, am branzica de casa cu ardei gras.

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 9 luni
Zuza: 11 ani, 5 luni

21.02.2011 12:34     citat 

Smiri felicitari!!! de acum grija cu mentinerea sarut sarut sarut

Dupa multa vreme in care relu mi-a aratat tot 58+ dimineata surpriza- 57.6kg vedem cat tine scot limba

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 11 ani, 8 luni
Al mic: 8 ani

21.02.2011 12:52     citat 

tot timpul va citesc si vreau sa va felicit pe toate pentru reusitele voastre! ce inseamna vointa!

si eu am slabit pana am ajuns la greutatea dorita, dar fara vreun regim anume. am renuntat la dulciuri si paine o buna perioada de timp (acum am dat iar iama in ele rad ) + seara dupa ora 5, uneori 6, nu mai mananc nimic.

spor in continuare tuturor!

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 7 luni

22.02.2011 1:24     citat 

smiri felicitari!!!
sunshineme... tu nu veni la noi cu ma mentin, slabes etc.. ca am vazut eu ce covrigi si bunatati faci =)) pai eu as pune un kg pe zi cu mancarurile alea
ice... eu tot iti urasc cantarul foarte fericit am fost azi la scotts si imi facea cu ochiul un cantar, dar eu ma uitam dupa tigaie... nu am gasit tigaia visata - cica alea albe din ceramica ar fi ultima fitza - si-am intrat in primul coafor. nu vrei sa vezi ce emo style sunt acum =)) atata timp cat ma recunoaste dinu, e spre bine zic eu

eu imi mentin dieta si cafeaua cu lapte/zi. azi la proteine am mancat de dimi... la 12 niste alune apoi cafeaua apoi pe la 5 un hamburger - chifla cu carnita si un pic de mayo si ketchup - mai mult decat destul. seara am rost 4 crutoane si o ciocolata calda ca nu mi-a mai trebuit carnita din hamburger pastrata pt cina

maine vreau sa fac un pilaf de legume ca la carte foarte fericit ceapa, ulei de masline, morcovi, ciuperci proaspete si evident.. orez scot limba

nu stiu ce sa fac ca nu-mi mai ies zilele de fructe trist duminica am mancat ca sparta in zi de fructe, niste pufarine de dimi, apoi un colt de paine, la pranz iahnie de fasole iar seara un fel de shaorma cu ciuperci calite, salata si mayo trist o sa trag tare in ultima luna macar sa mai scad un kg.
am inceput sa lucrez 6 zile pe saptamana si e cam greu ca am numai ispite in bucatarie la lucru... noul meu job implica asamblarea de sandwichuri cu diverse ingrediente, baghete, salate si wrapuri foarte fericit normal ar fi sa fiu satula de toate dar... scot limba pun piciorul in brag din nou trag cu ochiul

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 11 ani, 5 luni

22.02.2011 11:28     citat 

Salutare silfidutelor!

Ce faceti astazi, intr-o zi atat de...prevestitoare de iarna lunga?
La mine azi e zi de amidon si am o salata orientala cu cartof, ceapa si masline.
Susn, eu nu stiu cum reusesti sa te menti atat de bine, ca vb Cristiankai, eu daca as manca bunatatile alea pe care le pregatesti tu, as fi probabil cat China!(oricum nu-s departe de dimensiunile Chinei rad ).
Cine imi da o idee de ceva bun pentru maine la carbo?

sus

Denunta
goodmother

Copii
Vlad: 11 ani, 4 luni

22.02.2011 12:38     citat 

Imi bag si eu nasul p-aci... jenat Bucurosi de oaspeti?

Voi tineti toate acelasi regim? prostit Sorry, dar am citit 2 capitole pe sarite si nu m-am prins.... jenat

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 11 ani, 8 luni
Al mic: 8 ani

22.02.2011 12:54     citat 

anthu covrigi, focaccia, pizza se pune? jenat
iertare ca mi-am bagat nasul pe unde nu trebuia. jenat jenat jenat

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 9 luni
Zuza: 11 ani, 5 luni

22.02.2011 4:25     citat 

Cri mergi la farmacie si te cantareste, da nu-i sigur nici alea cat is de bune trag cu ochiul
Si eu ma uitai la o tigaie de care zici si nu scapa de mine zilele astea.

Mai io cu Suns nu ma pui ca are un pic mai mult de jumatate din varsta mea rad sarut sarut sarut

Goodmother nu suntem toate la aceeasi dieta, e Rina mai populara, dar aici se aduna toate cele ce lupta mai mult sau mai putin cu kilele si vor sa discute despre asta trag cu ochiul

Anthu la carbo am preferat salata de vinete sau paste cu diverse sosuri.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: