· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > 1,2,3-Fii silfida daca vrei! Cap. 72
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  »
subiect nou  raspunde
autor 1,2,3-Fii silfida daca vrei! Cap. 72     
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 11 ani, 5 luni

22.02.2011 5:45     citat 

Suns, da covrigi...miam. Dar cred ca prefer salata de vinete. Ideea e daca am voie cu maioneza vegetala? Ca nu imi place doar cu ulei.

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 9 luni
Zuza: 11 ani, 5 luni

23.02.2011 10:12     citat 

Anthu nu stiu traba cu maioneza vegetala cat ulei o contine etc. eu am facut doar cu ceapa si o lg de ulei- nu am lasat vinetele la scurs. Oricum si de folosesti maioneza respectiva nu exagera cantitativ sarut

Flory pi undi esti?

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 11 ani, 8 luni
Al mic: 8 ani

23.02.2011 3:49     citat 

Ice bag seama ca tu vrei sa ma bagi la minori. rad rad sarut sarut
Adevarul este ca am cam abuzat in ultimul timp cu mancarea. Am devenit toti trei niste mancaciosi si mai mult pitica se lupta cot la cot la mancare cu tata-su, dar nici eu nu ma las mai prejos. jenat
Trebuie sa incep sa renunt iar la paine si dulciuri... ochi peste cap

sus

Denunta
mare_melisa

25.02.2011 10:10     citat 

Felicitari pt ajungerea la targhet smiri.
Eu stiam ca am sarit calul asa ca in loc sa slabesc am pus 200 de g dar pana luini sunt absolut sigura ca am dat jos ceva zambet

sus

Denunta
larisa_t

Copii
Natalia Ioana: 11 ani, 3 luni

25.02.2011 4:02     citat 

Vin si eu dupa o perioada mai lunga de pauza.
pauza de forum pt ca am fost plecate la bunici si bineinteles ca am cam dat-o in bara cu prietena mea rina foarte fericit dar tot am dat 3 kg jos de cand am inceput zambet

Madalina de unde vrei tu sa dai jos 15 kg??? fi serioasa ....arati foarte bine, nu m-as fi gandit ca atat de mult vrei sa slabesti. si inca o intrebare daca imi permiti voi nu ati facut cununia religioasa deja?sau vreti sa faceti si aici?

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 7 luni

25.02.2011 5:25     citat 

ice ... zi de tigaie!! luni ma duc sa iau ca imi vin mosafiri. se muta niste prieteni din faga in malta si vreo cateva sapt pana isi gasesc ap stau la noi si... maram tigaie sa am rad ce ti-ai luat? eu am gasit unele de la tescoma da parca... mi-e dor de yokul meu de la tefal trist

idei de carbo - duminica eu fac lasagnia vegetala . mi-am luat sos de paste de la barilla cu dovlecel si vanata si o bechamela vegetala. nu stiu ce combinatie va iesi... dar sigur iese ceva. mi-e cam pofta de salatini scot limba, iar ultima data am mancat paste cu sos de rosii si masline. bruschete sau cush-cush cum e in carte ca vara-mea face si ii place la nebunie.

azi zi de cantar... imbracata 57, dezbraata 56.5. ice nu ma duc la farmacie, ca se sperie phil de mine... phil e un farmacist care ne stie toate bolile =)) si cred ca are greutatea jumate cat mine. si n-am vazut cantar si acolo nu ma pot descalta, dezbraca. lasa asa sa cred eu cantarul meu pana primesc de pasti unul electronic.... iii tre sa pun poza...

si niste idei de dieta rina.. ca vara-mea mai face si poze... http://blog-de-iarna.blogspot.com/2011/...na-2.html#

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 11 ani, 8 luni
Al mic: 8 ani

25.02.2011 5:33     citat 

cristianka tu vorbesti de slabit? (o iau si eu acum ca tine) cat mai vrei sa slabesti, ca mie mi se pare ca arati mult prea bine.
p.s. iti sta bine asa vopsita.

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

25.02.2011 5:41     citat 

----------
larisa_t a scris:

Madalina de unde vrei tu sa dai jos 15 kg??? fi serioasa ....arati foarte bine, nu m-as fi gandit ca atat de mult vrei sa slabesti. si inca o intrebare daca imi permiti voi nu ati facut cununia religioasa deja?sau vreti sa faceti si aici?
----------

bine ai revenit larisa si felicitari ptr kg in - sarut

merci frumos, dar iti zic eu ca pozele triseaza scot limba
am plecat de la 74 kg , acum am ajuns la 66...si pana in iulie vreau sa ajung la 55, deci daca e sa fac calculul exact azi, trebuie sa mai slabesc inca 11...nu reusesc asta e...dar fac tot ce imi sta in putinta pentru scot limba

am avut doar cununia civila scot limba (rochia te-a indus in eroare foarte fericit )

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

25.02.2011 5:42     citat 

cristianka, arati foarte bine !!! la cat vrei sa ajungi confuz

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 7 luni

25.02.2011 10:17     citat 

multumesc, multumesc!!! intentia mea e sa mai slabesc vreun kilogram si sa incerc ca tin dieta pana la capat, si mentinerea cat se poate pentru ca va veni vara si voi face excese cu inghetata si cu iesitul la cappuccino si tre sa arat bine la nunta din octombrie.

am REL!! oficial!! foarte fericit am fost in lidl si era la oferta 9,99 euro si nu m-a lasat sufletul sa nu-l iau. nu are nicio functie speciala doar aia de a-mi arata CORECT kilogramele. acum seara imbracata si aveam 59,3, am dat doar blugii jos si deja erau -400 grame. si m-am cantarit si pe cel vechi safac diferenta si nu era nicio diferenta deci se pare ca l-am subestimat si pe celalalt. oricum.. asta nou l-am pus iar in cutie. peste 14 zile e zi de cantar iar. tare m-am bucurat cand am vazut la dini 13,5 kg .. mi-a dat emotii foarte fericit de la 3,350 acum 21 de luni sarut
conditia sotului de a-mi lua cantar a fost: da nu te sui pe el in fiecare zi si termini cu dietele foarte fericit drept urmare am mancat omleta din seara asta cu putina painica si un twix la care ma gandesc de.... mult timp zambet

sus

Denunta
polin

Copii
Stefan: 13 ani, 3 luni
Emilia-Maria: 11 ani, 2 luni

26.02.2011 4:32     citat 

Revin si eu dupa o pauza lunga...
Bine ca nu m-ati scos din listuca ca mai am adunate niste kg pe ici pe colo jenat
Boon sa actualizez un pic..am.. sper.. 58 kg ( cantarul e fara baterii si nu stiu de ce oare nu ma indur sa-i pun rad ).Aveam ultima oara cand m-am cantarit 56 dar dupa ochiometrul meu si dupa haine cred ca am pus 2 la loc.
Acum mi s-au pus piticii sa slabesc pana la vara..targetul este de 52 trag cu ochiul
Inca nu m-am decis la o dieta, momentan am renuntat la paine, dulciuri, sare, zahar, prajeli, fac un pic de bicicleta sper sa am timp si de alte exercitii in viitorul apropiat scot limba .
Voi ce cura tineti?Disociata?Rina? Ceva sfaturi?
Multumesc si spor la dat jos tuturor!

sus

Denunta
larisa_t

Copii
Natalia Ioana: 11 ani, 3 luni

27.02.2011 12:22     citat 

[quote="ralu-mada"]----------
larisa_t a scris:

merci frumos, dar iti zic eu ca pozele triseaza scot limba
am plecat de la 74 kg , acum am ajuns la 66...si pana in iulie vreau sa ajung la 55, deci daca e sa fac calculul exact azi, trebuie sa mai slabesc inca 11...nu reusesc asta e...dar fac tot ce imi sta in putinta pentru scot limba

am avut doar cununia civila scot limba (rochia te-a indus in eroare rad )
----------

Mada sa stii ca rochia m-a indus in eroare rad ....si nu as fi zis nicidecum ca ai plecat de la 74....nu arati deloc de 74....bine tu esti si putin mai inalta ca mine, dar eu arat mult mai rau la 74, sau mai bine zis aratam scot limba acum am dat 4 jos desi am mai avut si abateri scot limba
Noi avem bilet la mare la sf lui iunie si asta ma ambitioneaza cel mai tare....nu se putea sa port costum in halul in care eram....asa ca atunci cand ma apuca foamea....ma mai uit o data la bilet rad

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

27.02.2011 9:55     citat 

larisa scot limba

felicitari pentru kg in minus zambet

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani, 3 luni
Dominic Nicholas: 10 ani, 11 luni

28.02.2011 7:17     citat 

Am gasit un blog cu retete pentru dieta Rina´s 90 .
M-am gandit ca v-ar ajuta
[url]
http://reteterinas90.blogspot.com/[/url]

sus

Denunta
karinamaria_18

Copii
maria diana: 14 ani, 4 luni
ioana anastasia: 9 ani, 11 luni

28.02.2011 8:15     citat 

bine v-am regasit, fetelor!
sarut acum ca a venit pe lume bebelina, ma bate gandul sa revin la Rina! problema e ca in afara de banane si fructe in compot nu prea mananc alte fructe si nu stiu cum sa fac cu ziua de fructe. si recunosc ca mi-e si un pic greu sa imi gatesc in fiecare zi. dar trebuie! acum am 80 kg, si pentru inceput as vrea sa ajung la 70, apoi cat mai jos1 scot limba Icemoon, stiu ca tu ai inceput dieta cand alaptai. imi poti da cateva sfaturi, te rog? e bine venit orice sfat!
sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: