· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > 1,2,3-Fii silfida daca vrei! Cap. 72
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor 1,2,3-Fii silfida daca vrei! Cap. 72     
DK

08.06.2011 2:42     citat 

multumesc!

Aisu sarut

sus

Denunta
mateiascs

08.06.2011 4:37     citat 

multumesc mult pt carte!
sper sa am timp in wee/nd sa o pot citi in amanunt

sus

Denunta
Flory24

Copii
Amalia Gabriela: 15 ani

09.06.2011 11:39     citat 

----------
DK a scris:
Fetelor, la Rina orezul in ce zi/categorie se incadreaza?
----------

Dichei, te bagasi la dieta?

sus

Denunta
oanaig

Copii
Codrut: 16 ani, 6 luni
Ema: 12 ani, 6 luni

09.06.2011 11:54     citat 

Orezul ca si cartoful intra la amidon.

sus

Denunta
DK

09.06.2011 12:00     citat 

----------
Flory24 a scris:
----------
DK a scris:
----------

----------

Yeap... am aproape 2 saptamani! trag cu ochiul

sus

Denunta
Flory24

Copii

09.06.2011 12:20     citat 

----------
DK a scris:
----------
Flory24 a scris:
----------
DK a scris:
----------

----------

Yeap... am aproape 2 saptamani! trag cu ochiul
----------

Succes in continuare, inseamna ca deja au inceput sa se topeasca kilele foarte fericit

sus

Denunta
DK

10.06.2011 8:49     citat 

Multumesc Verginico, sarut , s-au dus doar cateva... din pacate anii isi spun cuvantul. ochi peste cap Cand am tinut prima data aceasta dieta rezultatul a fost mult mai fulminant scot limba

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 9 luni
D-P: 7 ani, 10 luni

10.06.2011 9:24     citat 

supcesuri, DK!!!

eu am 65 kile, nu mai stiu daca asta era targetul initial, pe parcurs stiu ca-l modificasem la 60 kg...om vedea unde ajung pana la urma.

mai citesc din urma sa vad care , ce, cum si cand...

V-am pupat, silfidelor!

sus

Denunta
DK

10.06.2011 10:03     citat 

Si un banc motivational:

Stimate doamne: niciodata nu va îndoiti de frumusetea voastra! AMINTITI-VA: Cantarul minte, oamenii sunt invidiosi iar oglinda, în general, este curbata.

Acestea fiind spuse, eu ma declar mult mai linistita. prostit rad rad

sus

Denunta
Flory24

Copii

10.06.2011 1:51     citat 

rad rad rad potrivit noilor informatii, poci sa dorm linistita foarte fericit
Moniq, mai esti la dieta?
Vreau sa va zic ca am colege care mi-au cerut dieta dupa ce-au vazut rezultate la mine si nici una nu s-a mobilizat s-o tina, in schimb am partener de dieta un coleg rad , mai in varsta ca mine dar ambitios, are 1 luna de dieta si a slabit trag cu ochiul

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 9 luni
D-P: 7 ani, 10 luni

10.06.2011 4:14     citat 

flory nu mai tin rina, in schimb sunt atenta cat mananc...DImineata fructe inainte de cafea- bine, sub forma de suc natural. SI seara evit sa ma indop, si daca totusi scap la ceaunul cu mancare, o fac pana in ora 20:00. As vrea sa ma inscriu la zumba, da' nu a gasit deocamdata la mine in metropola.. ochi peste cap ochi peste cap

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 8 luni
Zuza: 11 ani, 3 luni

10.06.2011 4:52     citat 

DK super tare rad
Bafta multa cu dieta! si cu placere oricand trag cu ochiul

Flory si mie mi-a cerut foarte multa lume dieta sau sfaturile legate de dieta, sora mea a inceput acum ceva zile si se declara foarte multumita.

Monica daca imi permiti un sfat- este recomandat sa se manance fructele intregi, deoarece asa, zaharurile continute de fructe sunt absorbite mai lent si nu vor provoca o crestere rapida a secretiei de insulina. (Cresterea brusca a insulinei poate determina pofta de dulciuri.) In plus, contin fibre care "umplu" stomacul, alungand senzatia de foame si ajuta digestia.

sus

Denunta
mateiascs

11.06.2011 9:27     citat 

buna dimineata, fetelor!
am si eu o nelamurire: voi ati mancat dimineata doar fructe sau compot?
am citit in carte ca se poate manca fructe sau legume.Cu legume dimineata nu a incercat nimeni?
in ziua de carbohidrati doar paste si pizza(alte retete ce le/ati inventat, aveti?).stiu ca mai merge si biscuiti, prajituri.etc dar acum sunt in pana de idei.am inceput si eu aceasta cura si azi sunt la ziua de carbohidrati.
nu stiu daca o sa pot sa o tin 100% asa cum scrie in carte(adica ma refer a faptul ca ciorba manac de care am, nu sunt de acord cu ciorbele facute din cuburi nu stiu de care) , dar incerc sa ma ghidez dupa principiile de disociere a alimentelor.

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 8 luni
Zuza: 11 ani, 3 luni

11.06.2011 11:10     citat 

Buna!
Eu am mancat doar fructe inainte de pranz pt ca sunt mare fan, cred ca ar merge si salate simple.
La ziua de carbo eu am mancat asa:
- salata de vinete- vinete, ceapa si foarte putin ulei- pe felii de paine si ornate cu rosii
- pizza cu legume
- bruschete- paine prajita pe care puneam un amestec din- rosii, ardei, masline, ceapa, capere codimentate si cu un strop de ulei- apoi le asezam in tava si in cuptor pt cateva min la temp ridicata
- cornuri sarate facute in casa
- paste cu sos de rosii sau de alte legume in diverse combinatii, paste cu usturoi si peperonciono
- tocana de legume cu mamaliga
- fasole verde cu mamaliga
- mancare de ceapa
- mancare de ardei in sos de rosii cu masline verzi si capere
- mancare de dovlecel astea merg ori cu mamaliga ori cu paine
- cous-cous
- ciuperci/rosii umplute cu cous-cous
Legat de ciorbe eu foarte rar am mancat cana de ciorba- atunci cand aveam de se potrivea dietei facuta pt restul familiei, altfel nu.
Bafta multa!

sus

Denunta
mateiascs

12.06.2011 2:49     citat 

buna ziua, tuturor!
am si eu inca o nelamurire:in ziua de legume si fructe(sau de vitamine) legumele tb mancate doar in stare proaspata? nu se poate face de ex o mancarica de legume sau altceva care se gateste pe foc?
multumesc

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: