· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > 1,2,3-Fii silfida daca vrei! Cap. 72
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor 1,2,3-Fii silfida daca vrei! Cap. 72     
mateiascs

12.06.2011 2:51     citat 

la ziua de legume si fructe o salata de tecute e ok?

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 9 luni
D-P: 7 ani, 10 luni

13.06.2011 12:55     citat 

----------
ICEMOON a scris:

Monica daca imi permiti un sfat- este recomandat sa se manance fructele intregi, deoarece asa, zaharurile continute de fructe sunt absorbite mai lent si nu vor provoca o crestere rapida a secretiei de insulina. (Cresterea brusca a insulinei poate determina pofta de dulciuri.) In plus, contin fibre care "umplu" stomacul, alungand senzatia de foame si ajuta digestia.
----------

da, ice, ai dreptate, insa eu dis de dimineata in general nu prea pot baga in mine nimic, in afara de cafea...si atunci am preferat sa beau sucuri naturale..stii cum e, decat deloc mai bine nimic. foarte fericit

sus

Denunta
Flory24

Copii
Amalia Gabriela: 15 ani

14.06.2011 7:13     citat 

----------
mateiascs a scris:
buna ziua, tuturor!
am si eu inca o nelamurire:in ziua de legume si fructe(sau de vitamine) legumele tb mancate doar in stare proaspata? nu se poate face de ex o mancarica de legume sau altceva care se gateste pe foc?
multumesc
----------

In ziua de vitamine, doar fructe si legume crude, salate,fructe uscate, nimic gatit pe foc. trag cu ochiul

sus

Denunta
mateiascs

14.06.2011 8:35     citat 

multumesc mult!
daca mai am nelamuriri sper sa nu va deranjeze daca va mai intreb.

sus

Denunta
Flory24

Copii

14.06.2011 11:09     citat 

----------
mateiascs a scris:
multumesc mult!
daca mai am nelamuriri sper sa nu va deranjeze daca va mai intreb.
----------

Nici o problema, intreaba orice si noi iti raspundem. zambet

sus

Denunta
mateiascs

15.06.2011 6:52     citat 

Hai sa zic ca principiile de baza pt aceasta dieta le/am fixat.Dupa cele 90 de zile(din care mai am muuuuuuuuuuulte)urmeaza , am inteles perioada de mentinere.Imi poate spune cineva pe scurt in ce consta perioada de mentinere? Adica, ce este diferit de perioada de slabire?Multumesc

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 8 luni
Zuza: 11 ani, 3 luni

15.06.2011 9:48     citat 

La perioara de mentinere disociezi la fel alimentele, dar disocierea se face pe mese nu pe zile. Micul dejun ramane de fructe- pranzul si cina insa pot sa difere- pranz de ex carbo, cina proteine- se respecta de asemenea si distantele dintre mese in functie de disociere.
Cum te simti pana acum? te-ai cantarit, masura la inceput de dieta?
Cand ai intrebari- cum zice Flory nu-ti fie jena, cat stim te ajutam cu drag.

Eu tot pe acolo ma invart- 58kg- ar fi cazul de ceva sedinte la salon pt tonificare si altele, dar sa vedem cand...

sus

Denunta
mateiascs

17.06.2011 8:05     citat 

Buna fetelor! Multumesc mult pt raspuns.
Cand am inceput(in jur de 8.06.) dieta aveam c/am 58-59 kg.De masurat nu m/am masurat. Pana acum nu m/am cantarit, dar sigur am dat ceva jos(imi dau seama dupa haine, ca stau mai lejer).Sper sa o pot tine pana la capat(TENTATII MARI CAND INTRI IN BUCATARIE).Pana acum am fost destul de hotarata si ferma in a rezista (DAR AZI plang sau sunt foarte trist AM CEDAT IN FATA CIOCOLATEI)Sper sa nu se mai repete.Maine am ziua de amidon si mi/am propus sa fac o mancarica de cartofi.
Da, intr/adevar niste sedinte de masaj ar fi foooooooooooaaarte bine venite, dar...............
Va sarut dulce!

sus

Denunta
avedaria

Copii
Medeea-Maria: 15 ani, 6 luni

03.07.2011 11:54     citat 

Buna fetele! N-am mai intrat, dar as vrea sa ma treceti cu 51.4 Kg.....mai am un pic si imi ating targetul....tin o dieta propusa de un medic nutritionist si mi-e bine...acum mai am doar sa ma conving ca daca ajung la 48 ma pot opri rad

sus

Denunta
Flory24

Copii

04.07.2011 7:36     citat 

Felicitari, avedaria, sa ne zici si noua in ce consta dieta ta. zambet
Fetele, v-ati intors sau ati plecat in concedii? Cu kg cum stati? foarte fericit
Eu merg in continuare pe acelasi principiu si vad ca e bine. zambet
Ice, tu ce mai zici?

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 8 luni
Zuza: 11 ani, 3 luni

04.07.2011 9:13     citat 

Salutare silfidelor!

Ave felicitari si bafta, mai ai asa putin!

Flory eu sunt tot acolo- 57,5- 58kg, cum am mai zis imi permit si abateri, dar nu exagerez. Ma bucur ca au trecut mai bine de 7 luni si am reusit sa ma mentin.

sus

Denunta
Flory24

Copii

04.07.2011 11:37     citat 

----------
ICEMOON a scris:
Salutare silfidelor!

Ave felicitari si bafta, mai ai asa putin!

Flory eu sunt tot acolo- 57,5- 58kg, cum am mai zis imi permit si abateri, dar nu exagerez. Ma bucur ca au trecut mai bine de 7 luni si am reusit sa ma mentin.
----------

La fel si eu, abateri mai mult in we, dar aceasi chestie, din decembrie nu s-au schimbat cm/kg zambet , sunt tare multumita, in august e nunta fratelui meu si mi-am luat o rochie sexoasa scot limba , de data asta n-o sa ma mai simt complexata jenat

sus

Denunta
angicut

Copii
Diana Alexandra: 17 ani, 6 luni
Ilinca Gabriela: 14 ani, 6 luni

10.07.2011 7:53     citat 

Hellou, Hello ! zambet
Va mai aduceti aminte de mine? foarte fericit
A trecut ceva timp de cind nu am mai intrat pe la voi.................dar v-am mai citit uneori jenat
Va admir ca inca va mai tineti de regim si nu ati cedat trag cu ochiul
Felicitari tuturor pentru reusite!
Dupa o perioada mare in care mi-am facut de cap, m-am decis sa intru si eu in hora cu voi, de data asta sunt hotarata sa incerc regimul Monti.
Incerc sa-mi intiparesc in cap combinatiile respective, am citit ca este un regim f sanatos cu care se poate trai pe viata; recunosc ca citesc peste tot informatii despre Monti, marturii etc care sa ma motiveze pt ca sunt convinsa ca nu va fi f usor pt mine care sunt obisnuita sa maninc o groaza de chestii interzise de el , gen patiserii si dulciuri cit cuprinde.Tocmai ce am venit de la Turci unde reusisem sa acumulez 2kg jenat , dar vad ca unul s-a dus deja zambet
Sotul meu a slabit 10 kg si acum ar fi mai usor pt ca si el ar avea aceleasi reguli .............ma rog el acum se mentine si are voie mai multe chestii la faza II de mentinere, dar principiile sunt cam aceleasi.......
Deci de miine dimineata sunt pe Monti cu Faza I si sper sa am destula vointa si sa pot obtine rezultate frumoase ca si multe dintre voi.
Pupici si mult succes tuturor! sarut

sus

Denunta
Flory24

Copii

11.07.2011 7:19     citat 

Succes cu dieta, angicut!
Imi aduc aminte ca in perioada cand am fost insarcinata, grasutza a tinut Monti si slabise vreo 10 kg, desi era si ea insarcinata.
Restul fetelor pe unde sunteti? ochi peste cap
Stefily, tu ce mai zici?

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 15 ani, 7 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani

11.07.2011 7:31     citat 

Salutare!

A trecut tare mult timp de cand n-am mai scris pe aici dar de citit v-am citit mereu si m-am bucurat pt reusitele voastre.Felicitari tuturor!
Eu am reusit sa pun la loc 5 kg plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist asa ca de azi reiau Rina si sper s-o tin pana cand ajung la target-ul mult visat.
Va pup si spor la slabit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: