· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010 ! Cap. 147
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010 ! Cap. 147     
krmnn

Copii
S: 11 ani, 2 luni
T: 8 ani, 11 luni

20.02.2011 7:19     citat 

Ana, ce vise ai si tu....iti reflecta bine starea generala...apa inseamna in vis ingrijorare....apa mare...griji multe...
ei, stim cu totii ca le ai...acum sa vedem ce faci cu grijile astea...
eu nu vreau sa te stresez, stiu ce-i in sufletul tau, dar indiferent cum te simti acum de daramata, cred ca realizezi ca nu esti singura careia i s-a intamplat cosmarul asta...
Si cred ca mai stii, in sufletul tau, ca ai toate atuu-rile sa razbesti, sa mergi inainte, sa-ti gasesti resursele sa stralucesti, sa nu-ti mai pese de nimeni, decat de tine si comorile cele 2 , care mi se pare ca-ti seamana leit...Cand o sa mai creasca putin, o sa zica lumea ca sunteti 3 prietene , nu mama si fiice...
Stiu ca te descarci cum poti si unde poti....e foarte bine, insa stii si tu ca o persoana neutra ( un psiholog ) te-ar putea ajuta sa percepi lucrurile dintr-un alt unghi...si poate ajutandu-te sa vezi altfel problema, ai reusi s-o neutralizezi in alt mod....
Ai prinde mai multa culoare si ai avea o stare generala mai buna...stii ca tuturor ne place o companie placuta, iar cand vei reusi sa te impaci cu situatia asa cum e, poate vei atrage aprecieri de unde nu te astepti...cand se va vedea maturitatea cu care reusesti sa te aduni , sa mergi mai departe pentru tine si fetele tale...
Hai asculta-ne, fa o vizita unui psiholog...e imposibil sa nu-ti faca bine...si asta e ceea ce vrem, sa te faca sa te simti bine, pentru ca simtindu-te bine sa poti sa transmiti si celorlalti starea ta...
Hai ca ne gandim la tine, si iti suntem aproape...zambet
pus zambet

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

20.02.2011 8:04     citat 

----------
bebezola a scris:
of byu sper sa treaca repede? i-ai dat ceva? eu ii daeam Radei cand avea febra peste 39 novocalmin, a fopst de mare ajutor
sanatate multa
----------

bebezola ai citit prospectul de la novocalmin? uite-l in link mai jos!!!!

http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=2812

pun si pasaje din prospect:
"Copii peste 4 ani " iar la reactii adverse plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
"Reactii anafilactice si anafilactoide
Novocalmin 300 mg poate provoca rareori reactii anafilactice sau anafilactoide, cu evolutie grava. Acestea pot sa apara imediat dupa administrarea orala, dar si la cateva ore dupa administrare (in general ele apar in prima ora dupa administrare). Reactiile anafilactice se manifesta dispnee acuta, chiar apnee prin bronhospasm si edem laringian, hipotensiune arteriala mergand pana la colaps, urticarie etc. Evolutia poate fi rapid letala daca nu se face tratamentul adecvat in timp util: se injecteaza imediat adrenalina, de preferinta intravenos lent (0,1-0,25 mg diluat in 10 ml ), introduse in 5-15 min; de asemenea, se introduce intravenos, injectabil lent sau in perfuzie, hemisuccinat de hidrocortizon 250-500 mg.
Reactiile anafilactoide constau in apnee (prin spasm bronsiolic si edem laringian) si/sau colaps. "

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

20.02.2011 9:49     citat 

Byu, multa sanatate piticului. Referitor la par...Stiu ca la voi e f cald si e nasol daca transpira. sarut

Cristina, parca ai tai era frumosii care i-am vazut nu? sarut

Noi iar am ramas singurei caci tati a plecat la Bucuresti. Noroc ca eram obisnuit cu el in delegatii caci altfel ne-ar fi fost f greu asa. Pentru el sigur insa e greu caci, cand ajunge acasa gaseste casa goala plang sau sunt foarte trist insa noi ne avem unii pe altii plus familia din partea mea...
Ma bucur insa ca s-au nimerit m\delegatii dese in zona si asa ne-am vazut caci altfel nu ne permiteam sa dam special 300 ron ca sa ne vedem un we.

sus

Denunta
bursucitza

20.02.2011 10:11   Re: Minunile anului 2010 ! Cap. 147  citat 

capitol nou sageata sageata sageata sageata

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: