· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010 ! Cap. 147
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010 ! Cap. 147     
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 3 luni

18.02.2011 11:11     citat 

hello !!

La multi ani Ione si Ralu-mada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sa vi se implineasca toate dorintele!!!!!!!!!!sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Sa cresti mare Radu!!!!!!!!!!!!!! sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Am avut o noapte cam agitata...in fine, a trecut! acum suntem fresh amandoua rad

claudia ai mp! trag cu ochiul

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani, 2 luni
Irina Maria: 9 ani, 1 luna

18.02.2011 11:25     citat 

La multi ani sanatosi si frumosi ione!!!!!!!!

La multi ani fericiti ralu_mada!!!!!!

Surpriza sotului e minunata ralu, foarte frumos, cred ca o sa fie minunat, mai ales cu puiutii tai langa tine si cu sotul, o familie fericita si implinita!!!Sa va dea Dumnezeu sanatate!!!

claudis ce-ai mai scris aseara...dar de ce vin asa de des socrii la tine acum???tinand cont ca o ai pe mama ta care te ajuta?

biencut ne era dor de tine. Ce mai faci iubita???MAi poti? Cum se descurca Mihaita? DAr tie cum iti e la lucru? Cum s-a adaptat Bianca?
Nah ca te-am umplut de intrebari foarte fericit

VAi la noi a nins, s-a asternut iar zapada foarte fericit

ancutza ce s-a intamplat aseara???

simo poate febra era de la dinti. Ar fi normal. Uoff noi inca n-avem nici unul, cred ca o sa fie nasol tare cand o sa-i iasa.

Fetelor Iulian are 77cm inaltime si 8800gr greutate, a mai stagnat din cauza racelilor, de-acum cica va mai lua in greutate. II dau fier si calciu ca are carente.

Suntem pe aici, va pupam!!

sus

Denunta
giullia

Copii
Fabian-Gabriel: 11 ani - La Multi Ani!

18.02.2011 11:28     citat 

La multi ani ione si Ralu-mada sa fiti sanatoase si iubite!!!

sus

Denunta
puimihai

18.02.2011 11:33     citat 

----------
Byu a scris:

II dau fier si calciu ca are carente.

----------

i-ai facut analize ? reiese carenta ??
ai mare grija cu fierul. Anei ii recomandase un dr. in spital(cand am avut episodul cu roseola) iar dupa ce l-am cumparat (f.scump cel prescris...dar na! pt. fata l-am luat) si administrat a facut o groaznica diaree, mergand cu ea la dr. ei mi-a spus sa nu ii mai dau sub nici o forma, dupa ce i-a vazut si rezulatatele analizelor; motivatia a fost ca nu avea nicidecum nevoie iar formulele de lapte oricum sunt imbunatatite cu fier(ea era la biberon deja) ...repet, vreau sa te atentionez sa fii convinsa ca trebuie.

sus

Denunta
Byu

Copii

18.02.2011 11:45     citat 

puimihai probabil nu ai citit cand scriam inainte, acum vreo 4 luni ca ii facusem analize lui Iulian si ii iesise carenta de fier (semana cu mine, si eu stau prost la capitolul fier). Am facut tratament cu fier pana in ianuarie cand a facut bronsiolita si am intrerupt tratamentul pt ca nu se da impreuna cu fier tratam pt raceala. Apoi la inceputul lui februarie a facut viroza si nu i-am dat fier. Am facut din nou analize complete ca sa vedem si daca infectia era virala sau bacteriana si evident ca a iesit din nou carenta la fier si calciu. Deci trist el este anemic, ca si mine foarte fericit Si am inceput sa ii dau din nou FeHaussman si Calciu Kids. Lui ii merge f bine, nu se constipa, nu face diaree, ii da pofta de mancare.

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

18.02.2011 11:52     citat 

nu s-a intamplat nimic grav aseara byu! doar ca atunci cand am ajuns si eu in pat sa dorm..amalia n-a mai vrut la ea in patut dar nici in al meu prostit ne-am dansat pana pe la 5 si ceva ..adica vreo ora prostit ; de aia ziceam ca ...suntem fresh amandoua! rad rad rad rad mai mult amalia decat mine!

ralu-mada super surpriza! sarut nu mi se pare ceva banal...parisul e paris totusi! chiar daca esti la 100 km de el sau ..mai mult! zambet

ana...ce mai zici?!

biencut te bombardez cu aceleasi intrebari si eu ca si byu jenat povesteste-ne (daca mai ai vreme) tot! zambet

claudia abia astept sa vad pozele! sarut

sus

Denunta
puimihai

18.02.2011 12:14     citat 

----------
Byu a scris:
puimihai probabil nu ai citit cand scriam inainte, acum vreo 4 luni ca ii facusem analize lui Iulian si ii iesise carenta de fier (semana cu mine, si eu stau prost la capitolul fier). Am facut tratament cu fier pana in ianuarie cand a facut bronsiolita si am intrerupt tratamentul pt ca nu se da impreuna cu fier tratam pt raceala. Apoi la inceputul lui februarie a facut viroza si nu i-am dat fier. Am facut din nou analize complete ca sa vedem si daca infectia era virala sau bacteriana si evident ca a iesit din nou carenta la fier si calciu. Deci trist el este anemic, ca si mine rad Si am inceput sa ii dau din nou FeHaussman si Calciu Kids. Lui ii merge f bine, nu se constipa, nu face diaree, ii da pofta de mancare.
----------

imi pare bine ca stii ce faci, nu asculti un dr. doar de dragul de a fi docila.

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 8 luni
D: 11 ani, 3 luni

18.02.2011 12:15     citat 

am zis la pagina 1 ancuta
cred ca o sa dispar si de-aici si de peste tot

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

18.02.2011 12:17     citat 

----------
ana_348 a scris:
am zis la pagina 1 ancuta
cred ca o sa dispar si de-aici si de peste tot
----------

ana am vazut pe pag 1 ce-ai zis...de aia intrebam! confuz sa nu dispari

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

18.02.2011 12:20     citat 

hai ana,...chiar ma sperii trist

sus

Denunta
Byu

Copii

18.02.2011 12:51     citat 

ancutza imi pare rau ca Amalia a avut chef de dansat azi-noapte trist cred ca esti f obosita.

ana te rog frumos sa-ti revii si sa te echilibrezi pentru ca trebuie sa iesi din prapastia in care ai intrat, nu te poate salva nimeni decat tu. Te rog descarca-te aici poate te putem ajuta noi macar cu vorba cate putin, dar nu te lasa prada depresiei pentru ca nu ai voie, ai 2 fete minunate care au nevoie de tine.
Astept sa ne scrii!!!!!!!!!!!!!

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 7 luni
Karina-Ioana: 8 ani, 4 luni

18.02.2011 1:18     citat 

ana... nu poti vorbi serios... trist
gandeste-te ca daca te hotarasti sa "dispari" ceea ce simti tu acum va continua la infinit...pentru ca sufletul tau nu-si va gasi nicicand linistea in felul asta!
fa cum poti si mergi la psiholog! nu poti renunta asa usor... toate au rezolvare...mai putin moartea trist

sus

Denunta
suzica

Copii
buburuza
licuriciul

18.02.2011 1:30     citat 

gataaaa ....... foarte fericit acum am terminat curatenia foarte fericit cu schimbat lenjerii,aspirat,sters praful prostit ........
cristina tare scumpica sarut strumfita ta sarut sarut
La multi ani Raducu !!!! sarut sarut sarut
biencut
asa am de gand foarte fericit foarte fericit
la noi iarasi ninge ochi peste cap exclamatie
ana .........eu nu stiu ce sfat sa iti dau ochi peste cap ce stiu este ca fetele tale au nevoie de mama ,stiu este deja un cliseu ,in tine trebuie sa fie forta de a te ridica si merge mai departe.........cere oricui poti ajutorul pentru a nu te afunda si mai tare in depresie ochi peste cap ochi peste cap

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 8 luni
D: 11 ani, 3 luni

18.02.2011 1:41     citat 

da

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 11 ani, 3 luni

18.02.2011 2:03     citat 

La multi ani Raducu! , sa cresti mare si sanatos.
LA MULTI IONELITA!
LA MULTI ANI RALU-MADA!
va doresc sa aveti parte de multa sanatate, fericire,intelegere cu cei dragi si sa va puteti bucura de copilasii vostri dragi.
va pupam.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: