· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010 ! Cap. 147
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010 ! Cap. 147     
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 11 luni
Casian Radu: 11 ani, 3 luni

19.02.2011 10:09     citat 

............

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani

19.02.2011 10:41     citat 

----------
dodosasha a scris:
Claudia dece vrei atat de tare sa renute bb la tzitzi?
----------

deocamdata as vrea sa accepte si laptele praf...sa il pot da ocazional....sper sa se intarce singur candva dupa un an scot limba...am zis ca daca se dezvata " un pic" si de titi....adica sa nu o aibe "in bot "toata ziua buna ziua....o sa accepte si biberonul....incerc si eu diferite strategii...nu stiuce-o iesi..daca o iesi scot limba
si scuze..cred ca m-am exprimat eu gresit ...cum am obs ca mai fac uneori scriind in graba. jenat .Cand am zis " incercam sa renuntam" ma refeream sa renuntam la titi intre mesele solide...daca nu e vb de nani scot limba

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 1 luna

19.02.2011 11:44     citat 

claudia eu te-nteleg! zambet si eu as vrea sa fiu mai ...libera din punctul asta ed vedere dar nush ce succes am prea curand! foarte fericit cum am zis...e ff atasata de tzitzi sta acolo fara sa iasa ceva laptic, doar de drag sta! asa adoarme cel mai repede! cand vrea...normal!

carmen...am terminat mei tai-ul pt tine! sarut abia astept maine sa-i fac si poze ..poate chiar la plimbare trag cu ochiul

facem floricele...vedem un film poate (avem si bere foarte fericit ) dar il astept pe al meu ca s-a dus sa-l duca pe tata acasa ; ne-am cam inundat in bucatarie...noroc ca am observat la timp! s-a spart o chestie de sub chiuveta...bine c-a rezolvat tata cu al meu! Oare ce film sa vedem? da florice tot facem rad

da' toate sunteti pe la distractii?! la noi in scara e un "bairam" ca aud numa' boxe foarte fericit si bashi rad cineva chiar a parcat in parcarea noastra (platita foarte fericit ) ; vedem ce spume face al meu la intoarcere... prostit

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani
Irina Maria: 8 ani, 11 luni

20.02.2011 12:46     citat 

Da chiar fetelor ce liniste pe aici, eu tot dau refresh si abia daca apare cate un mesaj.
L-am tuns pe Iulian cu nr 5 cu masina de tuns, vai ce i-a mai placut si daca ati stii cat e de frumusel , arata mai a baietel, va pun maine poze.
Stiti ce ni s-a intamplat? De vreo 3 zile tot ii aparea niste bubite si niste bube mai mari putine de tot pe piept. Nu ne dadeam seama de la ce este, ca nu i-am dat nimic deosebit zilele astea. In seara asta mi-am dat seama ca ii apar dupa baita, deci a inceput sa faca alergie la gelul de dus Sanosan cu care il spalam de cand era micut de tot. Nu stiu de ce ca nu e nou flaconul.
IN fine. Stit cumva cat costa gelul de dus de la Klorane pt bebeii??

ancutza am vazut meitaiurile de pe blogul tau, sunt superbe si ce ai mai muncit. Iar Amalia e o scumpa.

claudia si eu te inteleg, stii doar.

Am facut prajiturica imi pare rau ca nu mi-a iesit asa de inalta precum in poza, dar probabil tava mea este mai mare de asta, dar la gust e delicioasa.
Am uitat sa va spun ca pe langa supa si cartofi cu pulpe la cuptor am facut si 2 paini, au iesit atat de bune si au crescut atat de frumos.

Am reusit sa-i fac poze.
Tunsulici si zambarici:

Ma bucur ca nu mai am treaba cu bretonul care trebuia taiat mereu pentru ca ii crestea foarte repede si ii intra in ochi. Si transpira foarte repede si se tragea si de par f tare.

sus

Denunta
angelll

Copii
Annamaria: 11 ani, 1 luna

20.02.2011 12:59     citat 

buna mamici
cu greu reusesc sa va citesc dar termin eu odata si o data cu mutatul asta.maine ducem ultimele lucruri dar apoi trebuie sa le asez prostit
fetita imi e bolnavioara trist ,offf...si eram asa bucuroasa ca a trecut iarna si nu a fost nici macar o data racita.ieri a facut febra 39.3 si a vomat in jet,azi dimineata la fel,in dupa amiaza asta cand a vomat din nou iar febra se apropia de 39 am fost cu ea la spital si are rosu in gat trist iar acum luam antibiotic 6zile.sper sa ii treaca cat mai repede ca asa mila imi e de ea cand o vad cum sufera plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani, 3 luni
Victor Adrian: 10 ani, 10 luni

20.02.2011 1:01     citat 

Byu...Klorane are parabeni din cate stiu eu
Eu folosesc Mustela de cand era Matei mic (el in a 2-a sapt de viata a facut la fel, o iritatie f urata de la sanosan)
Si acum folosesc:
http://www.mustela.ro/ro/main.htm#/prod...apun-copii

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 9 luni
Jacob: 10 ani, 9 luni

20.02.2011 1:25     citat 

Vai byu cat de frumos e sarut sarut sarut . As vrea si eu sa il conving pe al meu sa ii tundem pe astia mici, dar el vrea sa le lase parul mare prostit .

simo eu am impresia ca victor seamana cu jacob scot limba . Mereu cand ma uit la poza ta de la avatar ma gandesc la jacob zambet

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 1 luna

20.02.2011 10:00     citat 

neata!!!

byu dar ce baiat frumusel ai acolo!!!! zici ca e pregatit sa plece la gradi! sarut
multumesc de aprecieri, uite (poate mai vrea cineva sa vada) l-am postat la galerie si pe cel pe care l-am terminat aseara! sa-mi mai ziceti pareri de site ca in fiecare zi ii mai fac ceva sa-l imbunatatesc zambet
http://www.meitai.webclick.ro/galerie-mei-tai/

noi am dormit mult mai bine dar spre dimineata...m-a luat drept suzeta iar si ce-i mai rau e ca au inceput sa ma doara trist in rest...suntem bine, a papat amalia bine iaurtul cu mar, insa cred ca-i un pic constipata...se chinuie sa iasa afara si iese tare

suntem pe-aici sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.02.2011 10:08     citat 

neatza fetelor

nu am mai scris de la ziua mea..care a fost cea mai groaznica zi din viata mea plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
abia venise sotul de la servici, Cosmin mergea in picioare prin bucatarie , se impiedica si cade cu obrazul am crezut noi dar ulterior era putin rosu la frunte intr-o parte de un picior de scaun (si eu si sotul eram langa el..clar nu s-a lovit tare)
la luat sotul in brate si a plecat cu el pe hol la oglida ..Cosmin plangea parca (nici nu-mi mai amintesc)...in cateva secunde vine cu el in bucatarie ...ma uit la el nu mai plangea ..nu mai zicea nimik ..isi pierduse cunostinta,lesinase
m-am dus la el repede am inceput sa tip sa-i dau palme....am urlat la tata sa deschida geamul la balcon mare si l-am dus pe Cosmin la geam..off Doamne plang sau sunt foarte trist initial nu voiam sa va mai povestesc ..ca acum trec prin aceleasi momente de atunci plang sau sunt foarte trist tremur toata si lacrimile curg siroaie plang sau sunt foarte trist
urlu,sunt disperata..Cosmin nu reactioneaza in nici un fel
sotul suna la 112
ii deschid gurita sa nu-si inghita limba,tata ii da pe fata cu zapada de pe pervaz..nimik plang sau sunt foarte trist am crezut ca a murit plang sau sunt foarte trist Dumnezeule nici nu pot sa va mai scriu plang sau sunt foarte trist

sotul a terminat de vorbit la 112 si a zis sa coboram jos inaintea ambulantei
fug cu el in brate in camera sa-i iau o caciula din camera...am iesit din casa..fugeam pe scari in slapi ..picioarele simtiam cum m-i se incalcesc..urlam la Cosmin sa deschida ochii plang sau sunt foarte trist
toti vecinii au iesit pe scara sa ne ajute
in zguduiala de pe scari Cosmin a inceput sa suspine
am iesit afara bineinteles ca ambulanta a venit dupa vreo 5 min..poate mai mult
afara si-a revenit a inceput sa planga puiul meu
a venit ambulanta...i-a luat temperatura trist ...ei au zis ca afacut convulsie...
dupa ce le-am povestit cum s-a intamplat au zis ca a facut " spasmul hohotului de plans"
daca va amintiti ceva asemanator mi-a facut si vaccinul de la 6 luni..doar ca atunci si-a revenit mai repede..acum a fost inconstient prea mult timp
m-au intrebat daca vreau sa merg la spital sa-l vada un medic pediatru..am zis da
acolo alta proasta..se uita la Cosmin ca la avioane
la fel ne-a zis "spasmul hohotului de plans"
maine mergem la pediatru..sa vedem ce ne spune
daca asta e problema cica dispare in timp ce copilul creste
dar macar sa ne spuna cum sa-i dam primul ajutor ..sa nu murim noi inaintea lui plang sau sunt foarte trist
acum sper sa nu raceasca..am stat destul timp cu el afara imbracat cu hainute cum sta in casa..pana mi-am dat seama si a aruncat cumnata haina mea sa-l invelesc trist ..nu mai judeci in momentele alea trist

byu,superb Iulian sarut

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani

20.02.2011 10:17     citat 

neata
byu e superb iulian

ionelita doamne ca m-a apucat plansul cand am citit....cred ca ai fost............. nici nu am cuvinte...doamne sper sa nu mai pateasca niciodata asa ceva sau daca se va mai intampla sa sti ce este si sa sti sa ii acorzi primult ajutor
pupam micutzul cosminel sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.02.2011 10:20     citat 

si eu sper si ma rog sa nu ne mai faca asa ceva
acum suntem numai cu mana pe el..mai mult in brate..si el se enerveaza ca vrea pe jos..vrea sa mearga singur trist
mergem la biserica sa-l impartasesc..pupicei sarut

sus

Denunta
suzica

Copii
buburuza
licuriciul

20.02.2011 10:38     citat 

Doamne ioni prin ce ati trecut plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist ..........nu ma pot opri din plans plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist speram sa vii cu vesti buna maine de la pediatra .

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 7 luni
D: 11 ani, 1 luna

20.02.2011 10:42     citat 

ione, groaznic, mi-a stat inima cand am citit, nu stiu cum as fi reactionat...
sper ca sunteti ok acum

de narcisa nu mai stiti nimic?

sus

Denunta
bursucitza

20.02.2011 10:50     citat 

off ionelita prin ce ati trecut trist cumplit!
citisem la un moment dat pe la fluturasi de vara 2008 ca era o fetita care avea "crize" din astea... nu mai stiu cine povestea

sper sa nu mai treceti prin asa ceva trist

ana, tu cum te mai simti?

sus

Denunta
adrianaBuc

20.02.2011 10:53     citat 

of ione ce sperietura groaznica! of of trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: