· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Buburuzele verii 2007 - Cap. 41
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Buburuzele verii 2007 - Cap. 41     
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 9 luni
Antonia: 10 ani, 3 luni

02.02.2011 1:17   Buburuzele verii 2007 - Cap. 41  citat 

BUBURUZELE VERII 2007

BY NICOLICI

Bebelusi de vara 2007
1 , 2 , 3 , 4 ,5 , 6 , 7 , 8 , 9 ,10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , si ultimul capitol

Buburuzele verii 2007
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ,11, 12 ,13, 14, 15, 16, 17 , 18 , 19 , 20 ,21 , 22, 23, 24 , 25, 26, 27, 28, 29, 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35, 36, 37 , 38 , 39 , 40

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 23 ani, 10 luni
Vlad-Ionut: 13 ani, 9 luni

02.02.2011 9:04     citat 

Helaaau!!! Aici sunt...nu scapati de mine rad)
Am facut o pauza , dar acum suntem bine toti.
Vlady dupa ce a scapat de varicela s-a pricopsit cu o raceala urata si abia l-am pus pe picioare.Si eu si Ralu am luat-o pe urmele lui .
O perioada nu am avut nici calc. si intram sa va citesc de unde apucam.

Va salut pe toate, va pup puii mici si frumosi si le urez sanatate multa la bolnaviori.

Imi era dor de voi. sarut sarut

Am o idee, daca vreti si voi. Sa mai facem un colaj cu mamici si copilasi (ptr. 8 martie) .Mamicile care au doi copilasi pot atasa poza cu ambele minuni.
In 2-3 sapt. maxim sa strang pozele ca sa am timp sa le fac (mai am si colajul de primavara)

Multi ani cu sanatate celor doua mamici sarbatorite maine, ANY & ANTO . Fericire multa , noroc in viata si sa va bucurati de copilasii vostri. Va imbratisez pe amandoua si va pup dulce. sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 23 ani, 10 luni
Vlad-Ionut: 13 ani, 9 luni

02.02.2011 9:43     citat 

Poze calde ,calde zambet

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 8 luni
cea mica: 10 ani

03.02.2011 8:01     citat 

neata tuturor!!!
La Multi Ani Anykara!!
La Multi Ani Antoniav!!

nico ma bucur ca sunteti bine acum, si ati scapat de boli. e tare fain ideea cu colajul, o sa incerc sa fac azi niste poze sa le postez ((ca lenesa cum sunt niciodata nu am poze proaspete ochi peste cap )
la noi este foarte frig, Cata e in vacanta, saptamana trecuta a stat tot acasa ca e fost racita (nu tare dar suficient cat sa o tin acasa) si e un pic greu, ea se plictiseste deja de nu mai poate iar eu nu prea ma pot juca cu ea fiindca ma simt foarte rau.bietul sotz cand vine acasa nu mai stie unde sa se imparta, sa mearga sa faca cumparaturi, sa gateasca, fata e calare pe el sa se joace si se supara daca nu sta cu ea, si tot asa.
abia asteptam sa incepem iar cu gradi, macar acolo nu se plictiseste, e in compania copiilor si ii trece dimineata altfel.sa vedem cand o s ale fixeze carnavalul, abia astept.Cata nu stie ce costum vrea, ba furnica, ba vrajitoare, ba cocosh. socat nu o intereseaza sa fie printesa sau ceva de genul asta prostit vom vedea, anul asta mergem sa inchiriem un costum ca nu ma simt in stare de nimic.
revin mai tarziu cu poze.

sus

Denunta
antoniav

Copii
VICTOR ANDREI: 13 ani, 8 luni
DRAGOS IOAN: 10 ani, 10 luni

03.02.2011 8:59     citat 

Buna dimineata!

Multumesc mult. sarut

LA MULTI ANI, ANYKARA!

sus

Denunta
vioelena

03.02.2011 9:43     citat 

La multi ani, Any!!

La multi ani, Antonia!!

sus

Denunta
vioelena

03.02.2011 9:44     citat 

Nico, buna idee!! Nici eu nu mai am poze chiar atat de recente...dar o sa fac special pt colaj zambet
Pup Vladutu' sarut sarut. Cred ca tare bine s-a simtit la locul de joaca!!

sus

Denunta
anka-mario

Copii
mario florin: 13 ani, 9 luni
Sara Maria: 10 ani, 5 luni

03.02.2011 12:08     citat 

La multi ani Any si Anto! sa fiti fericite in viata si sanatoase alaturi de cei dragi.

Nico bine ati revenit, super idee, sper sa reusesc sa facem poze ca Mario ranjeste in toate de nu am ce sa aleg, ii spun razi si ei scoate coltii foarte fericit
Kuray abia acum incepe greul, fi tare mami trag cu ochiul ca rezultatul este super

Mario este bolnav, are o tuse de 2 zile de nu inceteaza deloc si tuseste pe Sara, o pupa, o ia in brate, imi este frica pt ea, dar nu am cum sa-l fac sa o lase in pace parca este o lipitoare prostit

sus

Denunta
antoniav

Copii
VICTOR ANDREI: 13 ani, 8 luni
DRAGOS IOAN: 10 ani, 10 luni

03.02.2011 7:54     citat 

Buna!

Multumesc mult.
Gata cu musafirii! foarte fericit Sa ma linistesc.

sus

Denunta
RoBlondy

Copii
Alexia Molnar: 15 ani, 10 luni
Raducu Sebastian Molnar: 13 ani, 10 luni
Frisky Molnar: 16 ani, 8 luni

04.02.2011 1:33     citat 

La Multi ani cu sanatate Any sarut

La Multi Ani Antonia! zambet

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 13 ani, 9 luni
Anda Maira: 10 ani, 9 luni

04.02.2011 2:47     citat 

Anykara, Anto- la multi ani mamici dragi ! Sa ne fiti sanatoase, fericite si implinite iar copilasii sa va aduca numai bucurii ! sarut sarut

Anka- asa suntem si noi...Andisor a luat augmentin 7 zile, eurespal, nurofen...nu imi face febra, dar de tuse vad ca nu scapam. Azi mi-a zis dr sa-i dau sirop de muguri de pin...de luni trebuia sa mergem si noi in sfarsit la gradi, dar nu stim daca vom putea...ar fi foarte dezamagit..A luat si Anduta, acum tuseste micuta de nici nu poate dormi... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist ei ii dau nurofen si humex...sper sa-i treaca ca mor cand ii vad asa... plang sau sunt foarte trist Sanatate multa la puisori sarut

Nico- Vlady e acelasi superb, cu zambetul acela cuceritor...dulcic foc sarut

Kurai - cum esti mami ? Vad ca iti e tot mai greu...dar vei uita de toate astea cand vei fi cu amandoi puisori langa tine...este minunat, jur ! sarut pupici sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 8 luni
cea mica: 10 ani

04.02.2011 2:55     citat 

buna
eu nu sunt in cea mai buna forma, am facut analize si sunt cam anemica, iau foarte multe vitamine ..si speram sa fie ok bebelina in burtica si sa creasca (fiindca e putin micuta acuma).
ma simt foarte rau, nu prea pot sa ies din casa de altfel ies numai la nevoie, la medic sau asa si insotita de sot.
sanatate tuturor puisorilor bolnavi noi stam bine sper ca luni sa mearga Cata la gradi sa nu intervina nimic pana atunci..saraca e plictisita terbili deja are 2 saptamani de cand sta acasa si eu cum ma simt atat d erau nu pot sa ma joc cu ea foarte mult, cand are ea chef de joaca eu trebuie sa stau in pat si uite asa..e cam frustrant pt ea sa se joace singurica deja s-a plictisit de toate.

sus

Denunta
anka-mario

Copii

04.02.2011 3:43     citat 

Daci, in noiembrie Mario a tusit 3 saptamani, luase si Sara si i-am dat ambroxol si i-a trecut, acum ii dau si lui Mario si este putin mai bine, dar cel mai bine ii trecea, cand vroia sa bea ca acum nu mai vrea cu ceai de ceapa caldut indulcit cu multa miere, face minunu, daca poate Andi sa bea ti-l recomand calduros trag cu ochiul
Kuray sanatate multa si sa fie bebe bine sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 13 ani, 9 luni
Anda Maira: 10 ani, 9 luni

04.02.2011 4:45     citat 

Anka- cum prepari ceaiul de ceapa ? Incerc , daca vrea vrea daca nu, asta e... plang sau sunt foarte trist . pupici sarut

Apropo, fetelor, stiti cumva daca se poate bea ceai de papadie cand alaptezi ? confuz

sus

Denunta
anka-mario

Copii

05.02.2011 8:59     citat 

fierb o ceapa cu foi cu tot intr-un litru de apa si las sa fiarba pana aproape se injumatateste apa (daca am rabdare) si daca ai si nuci poti sa spargi 1-2 sa o pui in apa aia la fiert si ii pun multa miere ca nu este asa bun sa il bei cu drag foarte fericit de ex.sotului meu nu ii place, il bea obligat foarte fericit

iti dau MP cu adresa mea de mail sa vb pe mes???????

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: