· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 Cap. 6
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 Cap. 6     
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 11 luni
Naty: 6 ani, 3 luni

22.02.2011 7:23   Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 Cap. 6  citat 

Vlad . . . . . . . . . .............. . 31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Andreea . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . . pui de Furnicutza26
George Alexandru . . . . . 20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ...... 29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... . . 29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... . . 02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ..........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis

Capitole anterioare 1 ,2, 3, 4, 5 .

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii) aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

22.02.2011 7:46     citat 

Multumim Crispy!
O seara frumoasa va doresc. A mea este super sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii

22.02.2011 8:21     citat 

Cu placere! La fel, si tie! sarut

Lucy, alaptez....baga Alex tzitzi la greu si sper sa am in continuare! Fac tot posibilul!trag cu ochiul
Si eu ma gandeam sa nu intrerup cu lapticul noaptea, de asta am si scris sa vad si parerile voastre. Mi-ar parea rau, mai ales ca am de unde sa-i dau. O sa continui cu mesele ca si pana acum....si zic eu ca in timp va dormi mai mult noaptea si va renunta singur la masa de la 03.00.

M-am uitat pe prospectul de la paracetamol si am vazut si eu ca este recomandat de la 3 luni in sus si doza ar fi de 80 mg/kg/zi...un supozitor contine 125 mg...deci zic ca ne-am incadra la unul, daca va fi cazul.
Si daca totusi face febra, cu ce ar trebui sa incerc, ca sa nu ii dau paracetamol? confuz

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 4 luni

22.02.2011 8:46     citat 

----------
Crispy a scris:
Si daca totusi face febra, cu ce ar trebui sa incerc, ca sa nu ii dau paracetamol? confuz
----------

Depinde
1. cat face si
2. cum se simte.

Adica eu pe Mona am lasat-o si peste 39 grade fara sa-i dau nimic, daca doar avea febra, dar in rest era ok. Depinde si de cat de cald e la voi in casa, intai as incerca putin dezbracat, adica eventual doar in body, mai depinde si daca e tot corpul fierbinte sau eventual extremitatile sunt reci. Daca sunt si picioarele calde, atunci ii poti umezi niste sosete cu apa calduta (doar sa fie mai rece decat corpul, adica daca are 30 grade e ok). Daca inca nu aveti sosete, ceea ce nu e exclus foarte fericit, ii poti face si niste comprese la gambe, din batiste sau ceva carpe mici.

sus

Denunta
Crispy

Copii

22.02.2011 9:43     citat 

Am inteles! Multumesc mult! sarut Ai ghicit! trag cu ochiul Nu avem sosete in picioare...sunt in sertar, pt. ca i-am luat salopete si pantalonasi cu tot cu talpa si vad ca inca ii mai suporta...cunosc cazuri care nu s-au impacat cu ei.
Avem 21-22 grade in casa.
Sper totusi sa nu fie nevoie si sa trecem cu bine peste faza asta. I-am luat temp. mai devreme si avea 37.5, acum vad ca este vesel si gangureste intr-una... foarte fericit

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 4 luni

22.02.2011 10:23     citat 

----------
Crispy a scris:
Am inteles! Multumesc mult! sarut Ai ghicit! trag cu ochiul Nu avem sosete in picioare...sunt in sertar, pt. ca i-am luat salopete si pantalonasi cu tot cu talpa si vad ca inca ii mai suporta...cunosc cazuri care nu s-au impacat cu ei.
----------

Bine, faza e ca Mona s-a nascut la aproape 40 grade afara, si cand nu era asa:

era asa foarte fericit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 2 luni
Pufarina: 9 ani

23.02.2011 10:14     citat 

bre, da unde aveti voi 40 grade la germania?
ca ma mut si eu acolo imediat....
acu daca am invatat norvegiana, banuiesc ca nemteasca o sa intre mai usor prostit

sus

Denunta
Crispy

Copii

23.02.2011 10:38     citat 

Neatza si de la noi!

Am ceva nisip in ochi, dar, sper sa mi-l scot cu vreo 2 ore de somn mai tarziu prostit . Alex a fost tare agitat azi noapte...slava Domnului ca a papat, a facut si ceva temp. 38.2, l-am lasat doar in body, fara pantalonasi cateva minute si spre dimineatza isi revenise zambet ...a avut multe gaze si l-a durut burtica, i-am dat siropel, dar degeaba...a dat si laptic afara mai des ca de obicei, dar am vazut ca astea ar fi reactiile la Rotarix trist
Acum doarme, dupa ce a papat si am observat ca iar ar face un pic de febra...o sa-i mai iau temp. sa vedem...
Christa, ce fain doarme Mona....ati prins si perioada de vara, desi, imi inchipui ca la 40 grade, nu e tocmai un mare confort....am avut si noi anul trecut 33 grade cateva zile si mi s-a parut groaznic de cald prostit

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 2 luni
V mic: 9 ani, 1 luna

23.02.2011 10:53     citat 

Eu de fiecare data mi-am propus sa nasc primavara, ca sa prind vara, toamna si sa intru in iarna cu bebele mare. Asta pentru ca ma dispera cum urla cand il imbrac. Si o data am nascut la sfarsit de septembrie, o data la sfarsit de octombrie. Sper sa nu fie si un sfarsit de noiembrie foarte fericit As vrea un mai-august, daca se poate foarte fericit

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 10 ani, 7 luni
David : 8 ani, 11 luni

23.02.2011 12:34     citat 

Crispy sper sa nu-ti mai faca Alex febra. sarut
Si eu sunt obosita, s-a trezit David azi-noapte din ora in ora, la si 42 prostit Am auzit ceva de pusee de crestere cerebrala, la 8 saptamani, asta o fi? Poate am noroc sa doarma si David cand o dormi Teea la pranz, sa prind si eu juma de ora de somn (asa doarme David, juma de ora la 2-3-4 ore treaz).

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 2 luni
V mic: 9 ani, 1 luna

23.02.2011 4:17     citat 

Am prestat azi covrigi brasoveni, mi-era o pofta foarte fericit

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 5 luni
Antonia: 8 ani, 11 luni

23.02.2011 4:25     citat 

----------
Tamy a scris:
Am auzit ceva de pusee de crestere cerebrala, la 8 saptamani, asta o fi?
----------

Asta o fi...ca si noi am stat cu ochii pe pereti vreo doua ore azi-noapte, asa, fara motiv...
Crispy, i-ai facut si vaccinul de 2 luni si Rotarix tot acum sau am inteles eu aiurea? Rotarix e tot injectabil? Am vb. si eu cu dr. de familie sa i-l fac Antoniei, dar a zis ca il facem separat de vaccinul de 2 luni, la 3 luni.
Cayia, ce misto arata colaceii aia...super.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 5 luni
Antonia: 8 ani, 11 luni

23.02.2011 4:33     citat 

Facusem un colajel cu copchii nostri smecheri si nemaipomeniti, dar n-am fost pe faza la schimbarea capitolului, asa ca il pun acum.
Mihaela, daca vrei sa pui poza cu printesa, am loc sa o adaug si pe ea.

sus

Denunta
Crispy

Copii

23.02.2011 4:48     citat 

Ocrisu, da, i-am facut si Rotarix tot acum...nu este injectabil, i l-am dat cu seringa in gurita. Nu stiu de ce ti-a zis asa, pt. ca scrie pe prospect ca se poate administra impreuna cu Infarixul.
Este super colajul! sarut Cand il mai modifici, o sa te rog, daca poti sa scri si la noi Alex, nu George! scot limba Multumesc mult!

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

23.02.2011 4:55     citat 

si mie mi-a propus rotarix tot separat.
dar eu nu-l fac deloc foarte fericit

imi place colajul sarut multumim
trebuie sa lucrez niste poze cu P treaz

Cayia mmmm ce zice V mare?

si P e la puseu trag cu ochiul

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: