· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 Cap. 6
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 Cap. 6     
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 5 luni
cea mica: 8 ani, 9 luni

01.03.2011 8:10     citat 

rizibizi daca as fi luat si eu exemplul altor mamici de pe langa mine i-as fi dat fetei la 4 luni ciorba de burta foarte fericit sucul de portocale irita rau stomacul...noi l-am lasat ala la urma de tot, abia pe la 1 an l-am dat.
am vazut un reportaj intr-o zi la stiri despre treaba asta cum mamicile hranesc gresit bebelusii si copiii mici si uite asa ajung la spital f multe cazuri in fiecare zi cu indigestii si tot felul de probleme...si ziceau niste medici pe acolo (gastroenterologi si nu mai stiu ce specializari avea..in fine nu tin minte exact) ca astfel e greseli facute in copilarie pot provoca probleme grave ale aparatului digestiv la maturitate, cand am auzit chestia asta am ramas cam asa, surprins , pt ca eu am facut ulcer la 20 de ani, si nu ma mir, ca de la 3 luni am fost la cresa si acolo meniul era acelasi pt toti copiii indiferent ca aveau 3 luni sau 2 ani. trist ca sa nu mai zic ca majoritatea prietenelor mele s-a trezit tot asa brusc pe la 20 ani cu tot felul de suferinte si boli, la fiere, ficat, stomac, etc.
furnicutza depinde unde si cum faci botezul, noi am facut la prima fata la un hotel , care ne-a oferit o sala gata pregatita cu scaune imbracate samd (la fete faceau roz cu alb la baieti cu albastru), si in pret ne ofereau o camera unde a stat bebe in permanenta , am adus-o doar la tort ca sa facem cateva poze si atat, in rest a stat sus in liniste (cu mama, cu soacra, cu mine cand o alaptam adica din ora in ora).noi am putut sa ne distram fain in sala.asa vom proceda si la bebe 2, vom alege acelasi hotel ca ne-a placut f mult ce ni s-a oferit, asa ca daca bebe va fi sus in camera nu cred ca sora cea mare se va simti neglijata ea stand cu noi adultii zambet

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 6 luni
Antonia: 9 ani

01.03.2011 9:21     citat 

----------
furnicutza26 a scris:

ocrisu... atentii pentru invitati? ce ati avut, daca poti sa imi zici?
----------

Am cumparat niste bomboane Rafaelo in cutie de-aia in forma de floare...am pus la fiecare cutie un snur si un cartonas cu text de genul "Antonia Maria va multumeste ca sunteti alaturi de noi".

----------
furnicutza26 a scris:
ah, si fetele care sunteti la nr 2... ati facut ceva pentru copilul mai mare, sa nu se simta ignorat, gelos etc la botez? finca cel mic are toata atentia?
----------

I-am luat un ditamai catelusul de plus, ca sa primeasca si el cadou la fel ca sora-sa. A fost foarte incantat.

Poze:

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 5 luni
cea mica: 8 ani, 9 luni

01.03.2011 9:36     citat 

ceeeee faaaain!!!! sarut
pai nu mai e silfiduta veveritza ta ocrisu dupa cum vad eu incepe sa se rotunjeasca tot mai mult! tare fain sarut
la noi nu prea e obiceiul asta cu marturii sau cum ziceti voi la botez socat confuz
si noi vrem sa luam un cadou pt sora mai mare la botez ca sigur cea mica va primi...sunt convinsa ca pe fiica nr 1 ar incanta-o sa mergem la cumparaturi sa isi aleaga o rochita ceva frumos pt botez (ca tare ii place sa fie in rochita -dar nu perdele si draperii ca nu suntem nici noi cu dinastea scot limba ....cred ca asta ar fi ceva multumitor pt ea sa fie si ea gatita ca sora-sa foarte fericit )
la nastere oricum vrem sa ii luma niste cadouri (va cam coincide cu Pastile deci cu iepurasul), ne-am gandit la niste jocuri noi ca sa se poata juca cu tati si cu mine si cu cine o mai fi prin preajma la inceput, sa nu se plictiseasca....ca nu stiu cat realizeaza inca ce inseamna efectiv un bebe nou nascut, ea abia asteapta sa iasa surioara din burtica sa se joace impreuna... cool

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 3 luni
V mic: 9 ani, 2 luni

01.03.2011 10:33     citat 

Ocrisule, pai mama, silfida ta mai are putin ( ma rog rad prostit ) si o ajunge pe tancuta rad
Foarte frumoasa si frumoasa si tinuta. Sa va traiasca si sa ii fie de bine scaldusca sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii

01.03.2011 10:44     citat 

Ca sa vedeti ce face laptele de mama din om... sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii

01.03.2011 11:01     citat 

Vad ca nu e Crispy prin preajma, asa ca o sa schimb eu capitolul...va invit la Capitolul 7

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: