· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 Cap. 6
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 Cap. 6     
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 3 luni
Pufarina: 9 ani, 1 luna

24.02.2011 4:15     citat 

----------
ocrisu a scris:
Eu, in schimb, ma gandeam sa ii cumpar lu' fi-mea un colac sa n-o piarda preotul duminica prin cazan. foarte fericit
----------

daca e asa silfidoasa cade si prin colac foarte fericit
ia-i manecute de alea care se umfla trag cu ochiul

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 6 luni
Antonia: 9 ani

24.02.2011 4:25     citat 

Am adaugat-o si pe Maria Clara, pui de Mihaela_ct. O scumpica...sarut

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 3 luni
V mic: 9 ani, 2 luni

24.02.2011 4:31     citat 

A gasit sora ta hainute de botez asa cum va doreati?

sus

Denunta
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 14 ani, 1 luna
Mara Sofia: 10 ani, 5 luni

24.02.2011 4:59     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
----------
Cristine a scris:
asa am patit noi cu Ceza, aproape ca nu incapea.
noroc ca la Sofia a fost la catolici si doar i-a trunat apa deasupra capului
----------

sa speram ca vom avea un preot cu muschi foarte fericit
----------

ei, lasa ca bea un pahar de vin inainte trag cu ochiul

sus

Denunta
karinamaria_18

Copii
maria diana: 13 ani, 4 luni
ioana anastasia: 8 ani, 11 luni

24.02.2011 6:16     citat 

multumesc de primire, fetelor! sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

24.02.2011 6:51     citat 

ma gadnesc ca eu tot timpul ma vait... ca e frig, ca e zapada, ca nu sunt doctori, ca m-au chinuit la nastere...
ia sa va zic una sa va umplu de admiratie, na!
cand ma duc sa iau copilu nr 1 de la gradinita, stiti voi unde las caruciorul copilului nr 2?
IN PARCARE!
Dap. plec cu caruciorul din casa, pun copilu in masina (parcarea la cca 50 m de casa, in aer liber ca sa zic asa, trece lume si pe o parte si pe alta a parcarii., las carutul in parcare, ma urc in masina, 5 min pan la gradinita, 10 min recuperat copil, 5 min inapoi... viu inapoi gasesc carutul nefurat de nimeni!!!! si ma duc inapoi acasa.
Imi e cam greu sa car fata infofolita de iarna aia 50 m, ca e zapada, aluneca, si e si nitel in panta si imi e frica sa nu cad cu ea...
sunt cea mai tare?
la romania iti fura carutul legat cu lant in holul blocului , cu usa inchisa cu interfon ....

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 1 luna
Naty: 6 ani, 4 luni

24.02.2011 7:17     citat 

Furnicutzo, foarte tare! Jos palaria! Inseamna ca stati intr-o zona in care puradeii si pirandele de pe aici n-au navalit inca...altfel, cred ca nu mai gaseai nici parcarea!!! rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

24.02.2011 8:12     citat 

----------
Crispy a scris:
Furnicutzo, foarte tare! Jos palaria! Inseamna ca stati intr-o zona in care puradeii si pirandele de pe aici n-au navalit inca...altfel, cred ca nu mai gaseai nici parcarea!!! rad
----------

eu stau mai la tzara asa... puradeii si pirandele isi fac veacul prin centrul oslo-ului.... chiar si la frigu' asta, se imvelesc cu paturi si tot nu se lasa de cerseala si ciordeli rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

24.02.2011 8:15     citat 

noi suntem cochete si pe frig, na!

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 1 luna
Naty: 6 ani, 4 luni

24.02.2011 8:51     citat 

Ce Andrea bucalata si cu ochii mari...superba! sarut sarut

sus

Denunta
Cayia

Copii

25.02.2011 7:48     citat 

Pupam si noi apasat bucalata frumoasa. sarut Furnico, te pricepi fata si la facut fete faine. Hai sa-ti traiasca ca mi-a inseninat ziua sarut

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 11 luni

25.02.2011 10:11     citat 

Furni, sa-ti traiasca mandra, ce bucalata si frumoasa e!
A mea a avut chef de zambareli azi-noapte, dupa ce a mancat, a produs un kk si a mai mancat iar (toate astea de pe la 2 pana la 3), a scuipat titi si a stat cu ochii pe pereti si s-a forfotit, de la 3 la 4. Mi-a adus aminte de obiceiurile ei de pe vremea cand era in burta si nu ma lasa sa dorm cam pe la aceeasi ora. Pana la urma a adormit cu sforaieli pe burta mea. Oricum, a inceput sa doarma de bubuie, cate 3 ore legate de imi pleznesc sanii pana se trezeste ea sa manance. Asta ca sa nu mai imi fac griji ca nu am lapte, cum va ziceam saptamana trecuta. foarte fericit Azi-noapte imi tasnea un jet de lapte dintr-un san, cand am pus-o la piept, de ziceai ca sunt fantana arteziana, a trebuit sa scot putin cu mana ca nu putea sa apuce si se enerva. surprins

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

25.02.2011 10:15     citat 

si a mea a avut azi noapte program de club... a adormit si ea pe la 11,30, pe la 12,30 m-am culcat si io.... la 3 foame... am atipit, m-am trezit ca imi amortise mana , s-a trezit si ea, asta la 4... iar nitel mancat, fornait, agitat... la 5 era in mare forma.. foame nu ii mai era, da avea chef de socializare.... ma rog, ideea e ca m-a frecat asa pana la 8 cand a aparut si fimiu ca o floare.
acu stau si astept sa se imbrace mandrul fecior sa il duc la gradinita.. ca el se imbraca singur. singura problema e ca dureaza minim o ora si vesnic iese cu scandal.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 6 luni
Antonia: 9 ani

25.02.2011 11:00     citat 

----------
Cayia a scris:
A gasit sora ta hainute de botez asa cum va doreati?
----------

Da, haine de iarna (camasa din bumbac, rochita si botosei din raiat, paltonas si boneta din stofa) , la un magazin de productie romaneasca din Cocor. Pun poze luni sau marti sa ne vedeti.

sus

Denunta
Cayia

Copii

25.02.2011 11:33     citat 

Sa aveti botez frumos si distractie maxima. sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: