· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 Cap. 6
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 Cap. 6     
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 2 luni
Antonia: 9 ani, 8 luni

25.02.2011 3:06     citat 

Cayia, multumim. sarut
Furni, e o scumpa fata ta, cu caciula aia pe cap. Imi aduce aminte de o poveste pe care o ascultam la pick-up in copilarie, "Zapada purpurie". sarut
Am reusit o mare performanta...am culcat amandoi copiii in acelasi timp. zambet Sa vedeti ce dulci sunt, cum dorm unul langa altul in pat... sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 9 luni
Naty: 7 ani

25.02.2011 3:38     citat 

Ocrisu, ai doua minuni! Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ei! Distractie placuta la botez si sa fie totul bine! Abia astept sa ne pui pozici.... foarte fericit sarut sarut

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 9 ani, 10 luni
am nascut deja!

25.02.2011 3:40     citat 

buna fetelor,
ma primiti si pe mine, desi am nascut in noiembrie 2010, si vad ca aici e generatia de 2011, dar cu multe dintre voi vb la intersectii capitolul cu sarcina....si in plus bebeii sunt mai apropiati ca luni
ocrisu ce frumoasa e poza cu cei doi pui care dorm asa zambet
toate aveti niste copii ff frumosi

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 11 luni
Pufarina: 9 ani, 9 luni

25.02.2011 3:46     citat 

rizibizi, uelcom zambet

ocrisu, si io astept poze de la botez... sa vedem colacu de salvare rad

ii sta bine lu fimea cu caciula aia, da mama ce se enerveaza cand i-o pun... ca se leaga sub barbie cu snururile alea, si cum e ea fara gat si cu colacei.... aoleo ce se enerveaza....
in poza am prins-o asa pana s-a dumirit ea ca iar are caciula rad

sus

Denunta
Crispy

Copii

25.02.2011 3:54     citat 

Rizibizi, bine ai venit la noi! sarut
Furni, f.tare faza cu caciulita si colaceii de la gat...si eu patesc din astea cand ii caut gatul ca sa-l dau cu ulei, dupa baitza si am ceva de "sapat" printre colacei, pana-l gasesc... rad rad

sus

Denunta
ocrisu

Copii

25.02.2011 4:03     citat 

Rizibizi, bine ai venit la noi. sarut
Chiar daca nu va vine sa credeti scot limba si veverita mea a adunat ceva straturi sub barbie si, la fel, se agita si se enerveaza toata cand ii leg caciula.

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

25.02.2011 4:10     citat 

Rizibizi (ce nik simpatic zambet ) bun venit in gasca jmekerilor foarte fericit

Ocrisu maine aveti botez? Hev fan rad si asteptam poze!

sarut tuturor trag cu ochiul

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 4 luni
David : 9 ani, 8 luni

25.02.2011 4:24     citat 

Furni e scumpa foc Andrea!
Ocrisu chiar ca-s dulci piticii tai! Distractie placuta la botez!
Rizibizi bine ati venit! Povesteste-ne despre voi.
Colacei la gat are si David. Dupa ce-am nascut era tac-su mandru ca are baiatul gat. Acus s-a desumflat ca nu mai are gat, doar colacei! rad
Dovada:

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 1 luna
cea mica: 9 ani, 5 luni

25.02.2011 5:55     citat 

taaaare faine pozele cu bebelusii vostri...noroc ca sunt gravida ca altfel...ma apucam acuma de facut copii iara rad rad
ocrisu distractie faina la botez abia astept poze.
la noi nu se mai tine obiceiul cu bagatul bebelui cu totul in apa...din fericire pt mine, cand practica asta la tv ma apuca o panica de numa numa. cand am botezat fata ne-a spus preotul dinainte sa nu ii dam strampeni ci pantaloni si sosetute asa ca a dezgolit-o putin la picioruse si a facut-o cu apa pe unde trebuia, nici nu a trebuit sa o dezbracam foarte fericit sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 11 luni
MICA: 9 ani, 7 luni

25.02.2011 6:04     citat 

ocrisu, tu il tii pe paul acasa?
f frumoasa poza cu ambii bebei dormind.

nu am mai primit notificari de la subiect, nu stiu de ce confuz
am remancat-o pe andrea cu caciula. tare frumoasa.

si Timeea a avut o noapte cam agitata azi-noapte, nu stiu ce a fost cu ea. nu plange, insa scanceste, isi drege vocea si parca se lupta cu dragonii asa sunete scoate, astfel ca eu nu ma pot odihni deloc. diseara ma mut langa sotz, ca nu mai tine figura, avand in vedere faptul ca peste zi eu nu pot sa dorm. trist
in plus, ziua e f cuminte, numai noaptea se gaseste sa verse pe ea, sa se ude de pusu, sa faca caca.... zambet dar, oricum, e mult mai bine decat la Tedi. Ea insa parca varsa mai mult confuz e atat de lacoma.

la puiul mare la gradi au aparut cazuri de scarlatina. deja ma furnica pe spate de teama sa nu ia si el, dar mi-e teama si sa il tin acasa,ca sigur nu ma descurc cu amandoi. trist

va pup.
multumesc pt colaj sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii

25.02.2011 6:38     citat 

----------
dodosasha a scris:
Ocrisu maine aveti botez? Hev fan rad si asteptam poze!
----------

Duminica avem botezul. Abia astept, dar am si emotii sa iasa totul bine. sarut

----------
Kurai_Lucy a scris:
la noi nu se mai tine obiceiul cu bagatul bebelui cu totul in apa
----------

Nu o baga cu totul in cazan, doar pana la gat, in niciun caz cu capul. Iar apa este calda, o aduce o femeie chiar inainte de botez. Oricum, eu cred ca atunci cand e de la Doamne-Doamne, nu se imbolnaveste copila asa, cu una cu doua.

----------
KiKilinis a scris:
ocrisu, tu il tii pe paul acasa?
----------

Saptamana asta l-am tinut, ca mi-a fost frica de gripa. Pe la noi la gradi bantuie gripa si, sincer, asta imi lipsea acum in pragul botezului, sa fie el bolnav sau, mai rau, sa-i dea si lu' sora-sa. La noi faza cu izolatul copilului mic fata de cel mare nu tine.
E destul de greu, cum zici si tu...sunt tot intr-o alergatura, dar nu am avut ce face. M-am obisnuit, fac numai ce tine strict de copii (mancat, spalat, culcat) iar de restul prin casa nici nu ma sinchisesc.
Scarlatina? Brrrr....Doamne fereste...

Tamy, ce bine isi tine capul drept David...super, e un voinicel. sarut

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

25.02.2011 7:13     citat 

Azi am fost harnica. A fost si mama pe la mine si am bucatarit: o supa de rosii cu galusti (comandata de S), friptura la cuptor de pulpe pui, piept de pui si aripi de curcan cu morcovi muuuulti, ardei kapia, ceapa si usturoi. In aceeasi tava, dupa ce am scos carne si legumele, adica in sosul ramas am pus cartofi taiati cuburi, usturoi, ceapa si ciuperci. Am copt si o paine buna, buna, buna. Desert ... budinca rece de iaurt cu fulgi de ciocolata, musli si biscuiti. Maine vreau program de voie, plimbarica la zapada ... joaca multa cu Sasha.

sus

Denunta
Crispy

Copii

25.02.2011 7:38     citat 

Lucy, cum a iesit prajitura? E gustoasa si cu ciocolata si stafide??? Am vazut ca ai schimbat si m-am gandit sa o incerc si eu tot asa... trag cu ochiul sarut
Dodo, ce harnicutza ai fost.....yaaammiii! Ai facut numai bunatati....cum faci budinca de iaurt???

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

25.02.2011 7:56     citat 

m-am inspirat de pe net foarte fericit
http://gospodini.blogspot.com/2007/10/p...cuiti.html

darrrrrrrr am schimbat una, alta. scriu exact cum am facut eu:
- 470 iaurt napolact numa' bun
- capucino jacobs milka
- 1 plic gelatina
- vreo 7 biscuiti
- putin lapte cu nesquick
- ciocolata cu alune taiata cu cutitul
- 4 linguri zahar
- intr-un castron am amestecat iaurtul cu zahar, praf de capucino si gelatina preparata ca pe plic
- intr-un castron rotund de sticla am pus folie de plastic apoi am tapetat-o cu biscuitii inmuiati in lapte si am pus 1/2 din ciocolata tocata; am turnat jumatate din crema, pus restul de ciocolata si restul de crema.
- e la frigider
- a mai ramas putina crema pe care am pus-o intro cescuta in care am pus musli pe fund si stafide peste crema

Ce am gustat eu asa, neracita, era super, super bun

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 11 luni
V mic: 9 ani, 10 luni

25.02.2011 8:05     citat 

Tamy, ce simpatic e David sarut
Am facut si eu poze cu copiii, dar nu le-am descarcat inca.
Maine avem dimineata program de mesterit martisoare, asta cu v mare si apoi mergem la un gratarel la niste prieteni, la curte. Au si ei copii si nu curata curtea de zapada, asa ca ne vom bucura de inca o tura de zapada rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: