· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 Cap. 6
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 Cap. 6     
rizibizi

Copii
mara: 9 ani, 11 luni
am nascut deja!

25.02.2011 8:18     citat 

buna fetelor,
multumesc de primire

nu stiu care spunea ca prefera sa nasca vara, eu astept sa vina vara, ca pe fiica mea cand o imbrac incepe seranada de plans nu alta pana iesim afara si o doboara aerul....sa vina vara sa ii dau un body sau o rochita si am terminat discutia
waw ocrisu o baga pana la gat, tot e ceva, noi am avut de craciun botezul dar a dezbracat-o pe bucati nu de tot, ceea ce mie mi-a convenit ca imi era un pic frica de raceala.....dar se spune ca la botez nici un copil nu raceste
tamy ce frumos e ingerasul tau
dodoshasa nik meu inseamna ceva manare de orez ungureasca, mie mi-a placut cum suna

la fica-mea ise formeaza mugurasii in gingii(asta fost explicatia pediatrei)ca isi roade mainele cu disperare, i-am bagat si eu degetul si a inceput sa roada pe el, roade tot ce prinde , al meu sot a zis sa ii luam un os, imi e mila de ea cand o vad asa disperata

nb voua si puiutilor vostri sarut

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

25.02.2011 8:30     citat 

jenat nu incercati budinca jenat desi e super la gust nu se intareste si cand o rastorni ... se prelinge fara o forma definita

e inapoi intr-un castron. dar ... jumastate ca restul s-a mancat rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani
Pufarina: 9 ani, 10 luni

25.02.2011 9:20     citat 

Tamy, ce fortos e frumosul tau! ce bine isi tine capu'.

apropos de caciuli... cand era mic fimiu si ii puneam caciula pe cap ii ziceam 'si acum mergem la caciulata! hai la caciulata'... si radea sa moara... nu ca ar fi inteles el ce ziceam, probabil ca faceam eu vreo mutra.. uitasem de faza, dar m-am trezit zicandu-i lu fimea din senin 'vrei sa mergem la caciulata?' rad

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 10 luni
Naty: 7 ani, 1 luna

25.02.2011 10:25     citat 

Tamy, e un dulce David, sa va traiasca si sa fie sanatos! sarut
Furni, f.tare faza cu, caciulata! rad rad
Dodo, multumesc de reteta....sunt sigura ca nu va ramane nemancata nici ce a ramas si te cred ca a fost delicioasa, avand in vedere ce contine....astept sa-mi spui ce imbunatatiri i-ai mai adus... trag cu ochiul sarut

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 1 luna
V mic: 9 ani, 11 luni

26.02.2011 9:56     citat 

Poze cu telefonul:

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 9 ani, 11 luni
am nascut deja!

26.02.2011 11:00     citat 

neazta mamicilor

furni tare faza cu caciula, o sa incerc si eu, poate prinde la fiica mea si numai urla cand ii pun caciula pe cap zambet
cayia ce flacaii ai tu acolo, mie imi place ff mult poza a 2, cel mare zici ca e tatal, e ff mandru si ocrotitor cu cel mic sarut

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

26.02.2011 11:34     citat 

Cayia sarut
In prima poza V este absolut senin iar v are o privire jucausa mmmm
In a doua poza sunt prea seriosi, dar oricum minunati sarut

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

26.02.2011 12:19     citat 

Chestia aceea nu o sa o mai fac. Aveam pofta de ceva dulce si relativ usor si ...
Acum e sotul la shoping si are pe listuta ingredientele pt Mars Cheescake, o prajitura pe care am facut-o de ffff multe ori si e super buna.

Scrisu si reteta:
- blatul din 250 gr biscuiti simpli sfaramati amestecati cu 200 gr unt se pune pe fundul unei tavi, se apasa bine, bine si se da la rece pana facem crema
- 800 gr branza de vaci se amesteca cu 5o gr gelatina, 200 gr zahar pudra, esenta de vanile (mai bine baton), 4 ciocolati Mars maruntite si 200 gr frisca neindulcita (daca folositi hulala sau altceva in genul, adica indulcita, micsorati sau eliminati zaharul)

Se lasa la frigider 10-12 ore. Bine, nu-i musai, la noi nu rezista atat.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 2 luni
cea mica: 9 ani, 6 luni

26.02.2011 2:42     citat 

domne peste tot numai discutii de torturi si prajituri prostit
Crispy a iesit super buna prajitura, eu chiar am vrut sa duc si altora si asotul a sarit ca NU, o mancam noi toata.(si am facut o singura tava de chec) dar inca nu e gata, am tot mancat din ea, mai avem. e minunata.
mie la botez nu mi-era frica de raceala cat mi-era frica de bagatul copilului in apa tinut de gat..sau ma rog nu stiu exact cum se procedeaza am vazut doar la tv dar m-am cutremurat jenat cum am spus la noi preotul uda putin pe bebe la picioare, maini, piept, frunte, samd, deci din punctul meu de vedere e super ok sarut

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 9 ani, 9 luni

26.02.2011 3:36     citat 

Tamy, ce drept iti tine capul Davidutz! E un scump!
Ocrisu, distractie maxima la botez! Sa ne pui poze. zambet
A mea mandra s-a trezit azi-noapte o singura data, pe la 3. foarte fericit Pe la 5 si putin a scancit, o daduse putin in plans, pana m-am ridicat sa o iau din patut a adormit la loc si s-a mai trezit pe la 7 fara ceva... Asa ca sunt odihnita azi. zambet

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 10 luni
Naty: 7 ani, 1 luna

26.02.2011 4:15     citat 

Cayia, ce tare este V.....cum isi protejeaza el fratiorul....sunt dulci foc! sarut
Dodo, o sa o incerc si eu pe asta sarut ...pana una alta, n-am rezistat si am facut-o pe cea postata de yubi sarut , cu modificarile facute de Lucy trag cu ochiul sarut ...acum este la rece...sper sa iasa buna! foarte fericit

La faza cu luatul de gat la botez si eu ma ingrozesc...trebuie sa-l instruiesc pe nasu' ( este preot si l-am rugat pe el sa vina sa ni-l bage in apa, mai ales ca este si prieten cu preotul nostru...) ca sa nu-mi stea inima pe acolo prostit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

26.02.2011 4:33     citat 

helau doamnelor!
prajitura aia cu blat de biscuiti cu unt, daca pui in loc de biscuiti simpli, din aia digestivi, iese ceva de sa ucizi pentru ea foarte fericit
eu am manct, dar fara ciocolata.. faci crema aia de branza si deasupra poti sa pui un strat de capsuni cu gelatina.... oricum sunt multe variante...

pe fimiu la botez l-a bagat popa asa tinut de gat, cu totu in apa.. si era maricel , avea 3 luni+ si vreo 7 kile. asa ca nu imi fac griji. foarte fericit

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani - La Multi Ani!
Karina-Ioana: 7 ani, 9 luni

26.02.2011 7:57     citat 

----------
mihaela_ct a scris:

1. In ce pozitie alaptati voi, ca eu deocamdata pot doar in cea clasica si ma doare spinarea de nu mai pot. Am sanii micuti, fata nu e nici ea mare si nu prea reusesc sa o alaptez culcata...
----------

nici eu nu reuseam la inceput....si alaptam in sezut, cum ti-au spus fetele....pana am descoperit cum.... din pozitia sezut(bebe cu tzitzi in gura) te lasi usor pe spate si pe bebe il lasi in lateral, cu capul pe bratul tau si corpul lipit de-al tau...pui o pernutza sub cap....si gata! pentru mine e tare relaxanta pozitia...si ptr Miruna la fel...mereu adoarme in pozitia asta trag cu ochiul

fetele....mai stau si eu pe-aici cu voi....ca de "leatul' nostru...la minuni...nu prea intra nimeni ochi peste cap

ocrisu, distractie placuta la botez! tare frumoasa imaginea cu minunile tale dormind!
cayia...si ai tai la fel! vreau si eu inca un copil sarut

furnico, pup Andreaua ta simpatica! o sa fie tare nastrusnica....asa ca mamic'sa! trag cu ochiul scot limba sarut

crispy...si noi avem colacei la gatutz...m-a invatat o prietena sa o pun in caditza pe burtica si asa-i spal gatul usor....si la fel si la dat cu ulei...o pun pe burtica si o "uleiez" de minune!

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

26.02.2011 8:12     citat 

----------
cry_styna a scris:
[crispy...si noi avem colacei la gatutz...m-a invatat o prietena sa o pun in caditza pe burtica si asa-i spal gatul usor....si la fel si la dat cu ulei...o pun pe burtica si o "uleiez" de minune!
----------

da nu ii cade nasu in apa?
de fapt voi sunteti mai mari putin...ca andreaua mea sta si ea pe burta, da o data da cu nasu de canapea zambet

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani - La Multi Ani!
Karina-Ioana: 7 ani, 9 luni

26.02.2011 9:21     citat 

suntem si mai mari si ne ajuta si tati...si cu tot cu el... a stranutat o data si drept cu nasu'n apa a aterizat!
da tot e o metoda buna trag cu ochiul

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: