· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 7
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 7     
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 9 ani, 10 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 7 luni

01.03.2011 6:16     citat 

buna fetele!
o primavara frumoasa va dorim si noi sarut !
ocrisu, ce frumoasa e bebelina! sa-i dea Dumnezeu, micutei crestine, o viatza frumoasa si plina de zambete!

crispy...imi inchipui cate emotii ai....si daca mai ai si altele pe cap trist .... dar o sa fie bine! si abia astept sa vad poze cu micutul la botez! sarut

nici noi nu am fost inca la vaccin....saptamana viitoare mergem....si-s curioasa cate kg are Miruna....ca pe cantarul mare(cu ea in brate)....imi arata 7,700
ochi peste cap
tot asa stiam si eu....de cel putin o luna intre vaccinuri exclamatie

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 11 luni
Pufarina: 9 ani, 9 luni

01.03.2011 9:19     citat 

----------
Crispy a scris:
Ziua buna si de la noi! sarut

Cayia, nici nu zici ca Mufita are atatea kg...este bine proportionat, inalt.sarut si noi avem 6,420 kg...biata nasa, o sa-i rupa bratele la botez. foarte fericit .
----------

moamaaa.... supraponderalu de mufitza rad
las ca va arata ea andreaua ce inseamna o alimentatie sanatoasa foarte fericit

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 2 luni

01.03.2011 9:33     citat 

----------
Cayia a scris:
Pe cel de 2 luni l-am facut la 3 luni, ca a fost bolnavior. Acum ma gandeam ca se decaleaza cu o luna, aka, cel de 4 luni il facem la 5 luni etc. Doctorita zice sa-l fac la o luna jumatate ca pana la 6 luni sa intram in normal.
----------

Intreb si eu ca proasta: de ce?

Eu am inceput vaccinarile la Mona la controlul de 6 luni, la cererea mea (pediatrul n-a comentat, a zis merci ca o las vaccinata, fie si cu intarziere rad) si am continuat ca si cum am fi inceput din timp, adica la aceleasi intervale, deci totul decalat cu minim trei luni (ca la noi se incep vaccinarile la 3 luni). Zic minim trei luni ca a mai intervenit si vreo raceala etc. de am amanat si mai mult. Acum, ca a trecut relativ mult timp de la ultimul vaccin, ma gandesc daca vaccinul care se face la 5 ani sa i-l faca "relativ" la timp, insa la prima serie de vaccinari nu am vazut nicio graba in a ajunge "normalul".

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 11 luni
V mic: 9 ani, 10 luni

01.03.2011 10:15     citat 

----------
Christa a scris:
----------
Cayia a scris:
Pe cel de 2 luni l-am facut la 3 luni, ca a fost bolnavior. Acum ma gandeam ca se decaleaza cu o luna, aka, cel de 4 luni il facem la 5 luni etc. Doctorita zice sa-l fac la o luna jumatate ca pana la 6 luni sa intram in normal.
----------

Intreb si eu ca proasta: de ce?

Eu am inceput vaccinarile la Mona la controlul de 6 luni, la cererea mea (pediatrul n-a comentat, a zis merci ca o las vaccinata, fie si cu intarziere rad) si am continuat ca si cum am fi inceput din timp, adica la aceleasi intervale, deci totul decalat cu minim trei luni (ca la noi se incep vaccinarile la 3 luni). Zic minim trei luni ca a mai intervenit si vreo raceala etc. de am amanat si mai mult. Acum, ca a trecut relativ mult timp de la ultimul vaccin, ma gandesc daca vaccinul care se face la 5 ani sa i-l faca "relativ" la timp, insa la prima serie de vaccinari nu am vazut nicio graba in a ajunge "normalul".
----------

Banuiesc ca din ratiuni pur administrative, in sensul ca or avea si ele, doctoritele adica, vreo socoteala, cu atatia bebelusi de 6 luni - atatea vaccinuri si noi le-am strica socoteala socat La cabinetul la care merg eu, au programate, in mare, vaccinarile in doua zile din luna. Vaccineaza si in alta zi daca e musai, dar in principiu se tin de cele doua zile, ca sa nu se complice cu programarile si ca sa nu tina prea mult vaccinurile in frigiderul de la cabinet. Probabil ca le convine sa stie cate vaccinuri de 6 luni comanda pentru cele doua zile din luna respectiva.
prostit Recitind ce am scris ma ia putin ameteala prostit dar sper ca se intelege totusi ce am vrut sa spun.
Mai pe scurt, eu nu am nici un motiv sa intru in normal si nici nu ma apasa o nevoie acuta scot limba

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 2 luni

01.03.2011 10:36     citat 

----------
Cayia a scris:
Mai pe scurt, eu nu am nici un motiv sa intru in normal si nici nu ma apasa o nevoie acuta scot limba
----------

Aia e important! foarte fericit

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 8 luni
Victor Adrian: 10 ani, 3 luni

02.03.2011 12:10     citat 

Fetelor, intrebare scurta si rapida. Si ..importanta!!!
Am intrebat si dincolo, la mine foarte fericit dar va intreb si pe voi ca cine stie..
Aveti idee de un ortoped pediatru fff bun?
Deja am facut 2 ore la Monica Ivan (recomandata de Prof Basca) si am comandat si 2 orteze de la Ortoprotetica. Dar parca m-as mai duce la un ortoped ca asta e al naibii de scumpa si nici nu stiu prea multe despre ea.
Stiti ceva despre Dr Brunei? Cum pot ajunge la el mai usor?
Multumesc mult

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 11 luni
V mic: 9 ani, 10 luni

02.03.2011 8:28     citat 

Simona, V mare merge pe varfuri si am mers cu el la Jianu. La vremea aia, toate recomandarile pe care le-am primit s-au indreptat catre Jianu. Am mers la Clinica Dorobanti si am fost extraordinar de multumita de el, isi merita renumele. Ti-l recomand si pentru ca are marele dar de a linisti oamenii care vin cu copii la el, vede si panselutele, nu numai maracinii trag cu ochiul Merita sa mai faci o incercare inainte de orteze. Iti tin pumnii sarut

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

02.03.2011 9:02     citat 

Simona tot Jianu si de la mine. Pe langa Clinica Dorobanti (care este sectia Ambulatoriu a spit Grigre Alexandrescu, deci de stat) mai da consultatii si la MediClass localizata la Piata Cotroceni (jos, la Academia Militara). Dar care e diagnosticul? De ce trebuie orteze??? Pentru cine?

Ocrisu foarte dulce printeza la botez!

Fetelor va pup sarut Sunt curioasa cate kg are Andreua! Cayia si S e cu bucatareala...

Ieri si P a fost vaccinat. Fara reactii pana acum, sper sa nu faca nici de acum incolo! Mi-a spus doctorita sa ma mai interezes despre Rotarix. I-a zice ca-i ok. Eu ... nu stiu. Deocamdata zic pas pt el. Christa cum e la voi cu acest vaccin?

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 2 luni
Antonia: 9 ani, 8 luni

02.03.2011 10:21     citat 

----------
Cayia a scris:
Ocrisu, m-am mai uitat o data la poze si trebuie sa-ti spun: imi place mult de sora ta, e tare tare dulce. Banuiesc ca e sora ta, ma refer la nasa bebelinei sarut
----------

Da, e sora mea (coana preoteasa scot limba) ...o fata foarte buna dar fara noroc...ma refer la faptul ca isi iubeste enorm nepotii...dar ea nu prea poate sa aiba copii. Isi doreste mai mult decat orice...dar nu a ramas insarcinata si nici nu prea are sanse. trist

sus

Denunta
ocrisu

Copii

02.03.2011 11:41     citat 

Eu am reusit sa contactez un pui de virus, ceva, ca ma ustura tare gatul, tusesc, ma dor toate oasele, ma doare capatana si am si o usoara febra.
Am fost la farmacie si mi-a dat Paracetamol, Oscillo-coccinum si sirop de patlagina.
Ma gandeam sa il pun pe sot sa imi administreze o frectie cu solutie de-aia speciala, fara sa includem sanii. Ar putea fi o problema?
Are laptele ceva daca am febra?

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

02.03.2011 11:44     citat 

----------
ocrisu a scris:
Are laptele ceva daca am febra?
----------

daca bei o cafea si manci niste scortisoara, faci un capuccino pe cinste scot limba

La multe luni, multi ani, secole, milenii la fetele frumoase... sarut (adica a mea si a ta)

sus

Denunta
ocrisu

Copii

02.03.2011 11:50     citat 

La iesire ii trag si o frisca in bot, sa fie si ornat capuccino. foarte fericit
Intoarcem si noi urarile catre Andreaua ta, cu drag... sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

02.03.2011 11:57     citat 

----------
ocrisu a scris:
La iesire ii trag si o frisca in bot, sa fie si ornat capuccino. foarte fericit
Intoarcem si noi urarile catre Andreaua ta, cu drag... sarut
----------

rad rad rad

sar'na.
si multa sanatate.
ai grije cu frectia aia cu sotu, cu sanii, .. sa nu dati in altceva.... rad

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 9 ani, 10 luni
am nascut deja!

02.03.2011 12:07     citat 

neatza zambet
chiar daca afara e frig macar e soare si mai seamana cat de cat cu primavara zambet
eu nu inteleg acum moda cu vaccinul rotarix, noi nu l-am facut,
dodoshasa dar ce argumente ti-a adus doctorita?
ocrisu insanatosire grabnica, eu nu alaptez dar in revista mami care am cumparato sapt trecuta, zice ca daca esti racita si ai febra, nu este impediment sa alaptezi....asta zice revista nu eu zambet
si noi sapt viitoare suntem programate la eco de bazin....sper sa fie ok

m-ati facut si pe mine curioasa cat are a mea mandra, om vedea la sf lunii cand mergem la vaccin cool
fetelor voi ce mai faceti de mancare? ca eu sunt in lipsa totala de inspiratie

sus

Denunta
ocrisu

Copii

02.03.2011 12:09     citat 

N-avem loc de de-stea, doamna, ca sunt copchiii cu ochii pe noi, stiti dvs. cum e... rad
Apropos, mie mi-a dat deja ginecologul sa iau anticonceptionale, chiar daca nu mi-a revenit menstra. Voi ati inceput sa luati?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: