· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 7
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 7     
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 5 luni
cea mica: 8 ani, 9 luni

02.03.2011 1:10     citat 

ocrisu mie dupa nastere mi-a venit prima data cm cand avea fata 8 luni. deci...nu conteaza cand vine cm, important e sa ai protectie trag cu ochiul cunosc cateva cazuri care au mers pe ideea ca nu se intampla nimic ca abia au nascut si nu au cm si alapteaza...si uite asa s-au ales cu copilasi cu diferenta de 1 an ca varsta trag cu ochiul cool

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 6 luni
Antonia: 9 ani

02.03.2011 1:55     citat 

Si mie mi-a venit prima data dupa 9 luni de la nastere. Abia atunci am inceput sa iau anticonceptionale. De data asta mi-a zis dr. ca 6 luni nu trebuie sa raman gravida ca sa se vindece operatia...asa ca m-a bagat pe anticonceptionale direct.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 3 luni
Pufarina: 9 ani, 1 luna

02.03.2011 1:56     citat 

io am luat anticonc dupa prima nastere...din alea compatibile cu alaptarea.. da vezi ca s-ar putea sa iti dea sangerari neregulate. mie asa mi-au dat.
acuma nu iau nimic ca am probleme cu niste sangerari nasoale ... vroiam sterilet, da sa rezolv intai problemele si pe urma vedem ce as putea sa fac pentru contraceptie.

sus

Denunta
ocrisu

Copii

02.03.2011 1:59     citat 

Poate ne vede si pe noi primavara si vine mai repede:

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 3 luni
V mic: 9 ani, 2 luni

02.03.2011 2:06     citat 

----------
ocrisu a scris:
Poate ne vede si pe noi primavara si vine mai repede:

----------

Ce fain colaj! sarut

sus

Denunta
Cayia

Copii

02.03.2011 2:10     citat 

Voi ati cumparat vreodata produse de la Top shop? Sunt cei cu reclame pe la tv, cu tigai, mixere, roboti etc...Lui maica-mea i s-a pus piticul pe o tigaie, vreu sa i-o cumpar de ziua ei, dar firma mi se pare o mare tzeapa. Am facut comanda pe net si soseste in 33 zile lucratoare prostit Produsul e fapricat in Italia...acum, si cu copiii dupa mine si tot ajung din italia in romania in mai putin de 33 zile, numai tigaia maica-mi poate zabovi atat de mult. Azi am fost la magazinul lor, de la unirea, era plin de tigai din alea, dar cica sunt rezervate, abia le-au primit si s-a facut o lista si trebuie sa vina oamenii sa si le ia prostit Era gol magazinul, doar eu...nu va imaginati ca era coada la tigai rad
Mie mi se par mari tzepari si nu stiu daca sa mai insist sau sa-i cumpar mamei altceva.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

02.03.2011 2:13     citat 

hehe, ce de ghiocei si zambilice in poze zambet .. vine vine primavaaaraaa...
fimea cam face nota discordanta cu caciula aia cu blana... da avand in vedere ca noi stam mai la nord, si mai avem minim 2 luni de iarna, cre ca merge foarte fericit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 5 luni
cea mica: 8 ani, 9 luni

02.03.2011 2:26     citat 

eu nu am luat anticonceptionale dupa nastere, 3 ani ne-am protejat tot cu balonasele prostit scot limba de data asta insa as vrea sa imi pun sterilet, la cat timp dupa nastere se poate pune?oare la controlul de 6 saptamani dupa nastere se poate discuta cu dr despre el? (nu am avut niciodata sterilet)
ce fain colajul
furnicutza o avea ea caciulita da e cu floricele deci e in ton!

sus

Denunta
ocrisu

Copii

02.03.2011 2:46     citat 

Lucy, si eu l-am intrebat pe dr. de sterilet si a zis ca la 6 luni dupa nastere sa mai merg la un control, facem un Papanicolau si apoi discutam de alte metode contraceptive decat pastilele.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

02.03.2011 3:35     citat 

----------
ocrisu a scris:
Lucy, si eu l-am intrebat pe dr. de sterilet si a zis ca la 6 luni dupa nastere sa mai merg la un control, facem un Papanicolau si apoi discutam de alte metode contraceptive decat pastilele.
----------

mie dupa prima nastere, la controlul de 6 saptamani, mi-a zis medicul ca pot sa vin sa imi puna sterilet daca vreau... mi-a dat reteta sa mi-l cumpar eu de la farmacie si a zis ca sa vin cand doresc.. el mi l-ar fi pus si atunci dar nu avea sterilete in policlinica....
teoretic stiu ca se poate foarte repede. practic mie imi e cam teama.
o prietena de a mea si-a pus asa repede dupa nastere, la 6 sapt, 2 luni ceva de genul.. si au apucat-o niste sangerari si niste dureri, de zicea ca mai bine mai nastea o data... l-a scos si apoi si-a pus dupa mai multe luni bune si a fost totul ok.

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 10 ani, 11 luni
Adelheid: 8 ani, 7 luni

02.03.2011 3:54     citat 

Vad ca deja dupa facut de bebei
va ganditi la metode contraceptive

Ce parere aveti de legatul trompelor ?
Cine a facut sau a auzit in jur,

Va pupacim si abia asteptam sa venim si noi ... asa mai la vara sa se incalzeasca

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 11 luni

02.03.2011 4:05     citat 

Caya, esti talentata, e super frumos colajul. Mai, da' copilu' meu are pielea cam colorata, pe langa ceilalti. Eu am pielea alba, nici barbata-miu nu e prea creol, cred ca asta seamana cu postasul... nervos

Furni si Ocrisu, sa va traiasca fetitele, bombonicile!

Furni, lasa ca fi-ta e la mare moda cu caciula pe cap, nu ai vazut ca acum si in miez de vara se poarta caciulile de genul asta? zambet E in trend...

Mirene, o prietena a mea si-a legat trompele, ca a zis ca a terminat cu procreerea in viata asta. A fost o interventie cu anestezie generala, facuta laparoscopic. Nu a avut dureri sau alte probleme, s-a simtit un pic aiurea dupa anestezie, dar asta difera de la persoana la persoana. Mie mi se pare o masura destul de radicala, posibil sa apelez si eu la ea atunci cand sunt sigura ca nu mai vreau alti copii. Sotul meu (om curajos) a zis ca dupa parerea lui pot sa fac asta dupa ce facem 3 copii. foarte fericit Treaba care zic eu ca nu se va intampla, eu as vrea sa ma opresc la 2. Perpetuez specia, e de-ajuns. socat

sus

Denunta
Cayia

Copii

02.03.2011 4:18     citat 

Mihaela, sunt talentata, recunosc. si sunt si foarte modesta. dar colajul l-a facut Ocrisu rad scot limba

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 11 luni

02.03.2011 4:31     citat 

Pardon, rectific zambet :
Ocrisu, esti foaaarte talentata!
Ma iertati!... ochi peste cap

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 9 ani, 2 luni
am nascut deja!

02.03.2011 5:07     citat 

ocrisu ff frumos colajul si poate te aude cine trb si trimite primavara
furni fetita ta e bestiala cu caciula , e asa de scumpa ca iti vine sa o mananci zambet la fel ca toti ceilalti prunci....ce scumpi sunt cand is mici
cayia la un momendat si eu am vrut sa comand si am citit pe net, acum imi scapa dar am dat peste un forum care se dezbateau produsele din mag de pe unirea, si multa lumea zicea ca au luat teapa, si cum zici tu cand mergeau la magazin era gol.....acum mama ta poate are noroc foarte fericit .....sa ne spui si noua cum e cu tigaia cand ii soseste
Kurai_Lucy si noi la fel, ne protejam cu balonase sau fara.....eu sunt mai ametita de felul meu si mie frica ca uit sa iau pastilele,dar pe viitor cred ca voi trece si eu la ele
si eu am intrebat de sterilet dar mi-a zis ca peste cateva luni discutam daca ma intereseaza
mihaela_ct si sotul meu zice la fel , sa facem 3, eu imi doresc 2 per total, al treilea sa-l faca el, si sa-l duca si pana la capat rad
pe mine sincer legatul trompelor nu ma incanta, niciodata nu stii cand te razgandesti ca mai vrei unul....si atunci ce faci?

la noi in casa deja e nebunie mare, fiica-mea si-a descoperit corzile vocale si da din ea tot ce poate, daca pana acum ziceau vecinii ca nu o aud, acum m-a intrebat vecina de la 3(noi stam la parter) ca mara striga ziua confuz pai cine doar nu eu rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: