· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 7
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 7     
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 11 luni
V mic: 9 ani, 10 luni

02.03.2011 5:58     citat 

Am gasit acea tigaie la un magazin in tulcea, mi-o trimit prin curier, maine soseste. Asa ca declar topshop-ul o mare tzeapa.

Ia sa va arat ce facem noi si cu ocazia asta vedeti si sortuletul.

Asta e sortuletul foarte fericit

Iar aici, cu acelasi sortulet foarte fericit se poate observa cum V mare se ocupa de gradinarit, de fapt face niste rasaduri. Ideea e ca ne-am propus (eu si cu v mare) sa ne ocupam de gradinarit in vara asta. Si azi am prestat rasaduri de rosii foarte fericit Va tinem la curent cu ce ne iese rad
Si daca aveti sfaturi, orice fel de sfaturi legate de gradinarit , suntem deschisi, abia acum invatam trag cu ochiul

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 11 luni
Pufarina: 9 ani, 9 luni

02.03.2011 6:10     citat 

sunteti foarte artisti, si asortati pe deasupra zambet

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 4 luni
David : 9 ani, 8 luni

02.03.2011 8:58     citat 

O primavara frumoasa tuturor! sarut
La multe lunite Andrea si Antonia! sarut
Ocrisu sa va traiasca micuta crestina! Pupam frumoasa! sarut
Noi ne-am gandit sa facem botezul pe 7 mai, de ziua fetei. Ca sa primeasca si ea cadouri si sa aiba tortul ei.
Eu dorm cu David in pat si tati cu Teea. Cum scapam de colici noaptea, ne mutam toti 4 in pat. Asta am simtit noi ca ni se potriveste. Peste vreun an-doi sper sa-i mutam pe amandoi in camera lor.
Am facut si noi azi vaccinul. Ne-am si cantarit, 6200 gr. Ne incadram la categoria grea.
Simona nu stiu de ortoped dar sper sa nu aveti probleme grave. Sanatate multa! sarut
Noi cred ca o sa facem Rotarixul. L-am facut si la fata. M-a convins o tipa care zicea ca a facut copilul ei o forma urata de boala si a stat mai mult mort decat viu zile intregi.
Colajul e foarte frumos! Multumim Ocrisu! sarut
Cayia foarte frumos sortul! Si V mare e frumusel foc! sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 1 luna
cea mica: 9 ani, 5 luni

03.03.2011 7:40     citat 

Cayia tare fain sortul, sunt curioasa cum va ies plantele.sotul meu e mare bucatar (si-a gresit meseria, clar!) si vrea in bucatarie sa aiba plin de ghivece cu plante aromatice..si asa.pe mine nu ma deranjeaza chiar deloc. foarte fericit numa sa gateasca. scot limba
----------
citat:
rizibizi a scris:
Kurai_Lucy si noi la fel, ne protejam cu balonase sau fara.....eu sunt mai ametita de felul meu si mie frica ca uit sa iau pastilele,dar pe viitor cred ca voi trece si eu la ele
----------

1.mie frica ca uit sa iau pastilele....deci tine minte de la mine pe viitor: o butelie de vin + uitat pastila = uita-te la fiica-mea cea mare. scot limba
2. ne protejam cu balonase sau fara cum adica fara???? surprins surprins deci, din nou, ia aminte de la mine.impedimentul la balonase e ca tb sa le ai mereu...ca eu una daca nu ma aprovizionam, ramaneam cu buza umflata..sa spun asa.ca barbatu era paranoic.si f mare dreptate avea, ca in momentul in care am renuntat la balonasele cu pricina (de data asta premeditata treaba) m-am si trezit cu bebe nr 2 in burta.

de aia vreau eu sterilet..sau ma rog, o solutie asa mai de durata si sigura care sa nu imi puna memoria si neuronu la incercare in fiecare zi.sora-mea din germ zice ca si-a luat ceva plasturi si aia au efect vreo 3 luni. confuz oare in ro exista asa ceva, cu ce se mananca???

sus

Denunta
karinamaria_18

Copii
maria diana: 14 ani
ioana anastasia: 9 ani, 7 luni

03.03.2011 8:31     citat 

neata, fetelor! Ioanei i-au iesit niste puncte rosii ope fata si nu stiu cu ce s-o dau . voi ce parere aveti?

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

03.03.2011 9:28     citat 

"neata! o zi frumoasa!

pup V gradinarul sarut

karina ... nu-i da cu nimic inca. au cap alb/galmen? pare sa o deranjeze? o mananca? o alaptezi? ai mancat tu ceva nou?

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 2 luni
Antonia: 9 ani, 8 luni

03.03.2011 10:11     citat 

Cayia, ce frumusel e gradinarul dar si sortuletul ti-a iesit tare bine, chiar ca esti talentata.
Karina, si lu' fi-mea i-au iesit de cateva zile niste puncte mici si rosii pe fata si in jurul nasului, pe la coada ochilor. Arata ca niste cosuri dar mult mai mici si fara capete. Nu i-am dat cu nimic, astept sa se duca asa cum au aparut.
Aseara am avut din nou show, sincer, crezusem ca au trecut vremurile astea...mi-a stat treaza pituka de la 4 dupa amiaza pana la 11 seara, tot la san, tot cu urlete si tot cu crampe si parturi. Iar eu rupta de la gripa, cu masca pe figura, va dati seama ce bine am facut fata situatiei.
Dintr-o data printesa mea, care ma uimise cu numarul de kk produsi intr-o zi, face numai o data, maxim de doua ori, dimineata. Acum am inceput sa ma intreb daca e ok asa confuz

sus

Denunta
karinamaria_18

Copii

03.03.2011 10:18     citat 

punctele sunt mici si rosii, doyr vreo 3-4 au un cap alb pe barbita. o alaptez, dar de mancat ceva nou, nu. chiar am unmeniu restrans. ma gandeam s-o spal cu apa in care sa fierb tarate de grau si s.o dau cu crema de galbenele.

ocrisu, eu stiu ca daca-i alaptat copilul poate avea 0, 1 scaune sau dupa fiecare masa. eu zic ca-i OK.

voi cat timp tineti copilul la san sa manance? mai mult de 15 min la un san?
reusesc sa eructeze dupa fiecare supt?ca noi nu prea.

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 9 ani, 10 luni
am nascut deja!

03.03.2011 11:17     citat 

neatza zambet
cayia super sortul, si cum zicea si furni, sunteti asortati zambet
si eu vreau sa schimb fata gradinei mele , noi stam la parter, ca e genull comunist cu niste tufe care nici nu stiu ce sunt, si sa sadesc ceva flori de gradina.....acuma sa imi mai si iasa foarte fericit ca eu sunt cam anti talent la multe
.Kurai_Lucymie frica ca uit sa iau pastilele....deci tine minte de la mine pe viitor: o butelie de vin + uitat pastila = uita-te la fiica-mea cea mare.
tocmai de asta imi e frica si mie foarte fericit vreau bebe 2 dar peste vreo cativa ani
kuray_lucy si ce plante aromate aveti? eu am incercat cu oregano dar am dat-o in bara,
karina si la mara ii apareau la inceput,la noi era de;a regurcitari si cum o stergeam cu bavetica, dar cu timpul au disparut

fetelor vream sa va intreb cele care aveti roboti de bucatarie si au si storcator de fructe incorporat e ok, adica sucul e ok, cineva imi zicea ca nu scoate sucul asa cum scoate storcatorul, va intreb ca vreau sa imi cumpar un robot care sa aiba si storcator de fructe incorporat.

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 11 luni
MICA: 9 ani, 7 luni

03.03.2011 12:32     citat 

Buna ziua.
F frumos colajul. Poate reusesc sa descarc pozele de pe aparate sa postez si eu una mai noua cu bubulina mea.
Noi n-am iesit din casa pana acum; eu deja simt ca ma vestejesc, dar inca sunt -2 grade afara; am zis ca la 5 grade sa iesim, dar urmarind prognoza, cred ca nici sapamana urmatoare nu am noroc. Ca sa nu zic ca nici carut nu avem...
Ce frumos e V mare gradinar!

Ocrisu, si noi avem probleme cu burtica. In primul rand ca donsoara se produce la fiecare alaptat de noapte (3), basca peste zi, dar are si momente, cum a fost luni, in care a scos 12!!!! kk si a supt de 21!!!! de ori. Imi luasera foc sanii. Si vad ca si azi se screme... Am mancat o para acum, poate se regleaza, ca prea freaca din picioare si se plange in somn micuta.

sus

Denunta
karinamaria_18

Copii

03.03.2011 12:43     citat 

kiki credeam ca doar la noi sta bebelina toata ziua la san! acum vad ca ziua mananca la o ora jumate-2, in conditiile in care stam vreo 45 min la o masa, iar noaptea cam din ora in ora, nu stiu de ce! tu mananci orice fructa?

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 2 luni
Antonia: 9 ani, 8 luni

03.03.2011 12:53     citat 

Karina, pituka mea nu sta la san mai mult de 15-20 de minute. Isi face plinul si apoi lasa sanul singurica. Daca incerc sa ii mai dau, il scoate cu limba afara. Pot sa zic ca aici am noroc.
Nu la fiecare masa scoate aerul afara, desi eu o tin in sus cateva minute. Mai ragaie si singura, cand o pun sa doarma pe burtica.
Kiki, asa facea si Antonia in prima luna, ma innebunise cu kk, facea foarte des, consumam la pampersi in prostie. Dar cred ca pe masura ce cresc, bebeii isi regleaza si numarul scaunelor. Stii vorba aia...rabdare si...nu merge cu tutun, ca intoxicam copiii. scot limba

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

03.03.2011 1:50     citat 

----------
KiKilinis a scris:
Noi n-am iesit din casa pana acum; eu deja simt ca ma vestejesc, dar inca sunt -2 grade afara; am zis ca la 5 grade sa iesim, dar urmarind prognoza, cred ca nici sapamana urmatoare nu am noroc. Ca sa nu zic ca nici carut nu avem...
.
----------

banuiesc ca daca moare si capra vecinului nu te simti mai bine... totusi iti zic ca eu am nascut pe 2 dec, si tot decembrie si ianuarie am avut temperaturi intre -10 si -20... am stat in casa de am inebunit, iesitul meu afara a fost doar cat sa il duc/aduc pe lucas de la gradinita, cale de 3 min pana la masina si 5 min condus.... si din cand in cand o tura la supermarket, la fel cu masina... aia era culmea socializarii foarte fericit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

03.03.2011 1:51     citat 

banuiesc ca va intrebati cate kile are andreaua foarte fericit
numa 6,950.... si fro 62 cm... silfidutza si manechina, mancaoar muma pe ea de fata...
foarte fericit

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 11 luni
V mic: 9 ani, 10 luni

03.03.2011 1:53     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
banuiesc ca va intrebati cate kile are andreaua foarte fericit
numa 6,950.... si fro 62 cm... silfidutza si manechina, mancaoar muma pe ea de fata...
foarte fericit
----------

Chiar ma gandeam ca te-a umilit david cu cele 6200 gr. la doua luni scot limba Dar vad ca nu te lasi rad
Las, ca tre sa fie si de-asta asa, mai ca noi, nu numai silfidoase foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: