· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 7
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 7     
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 10 luni
Pufarina: 9 ani, 8 luni

03.03.2011 1:58     citat 

----------
Cayia a scris:
----------
furnicutza26 a scris:
banuiesc ca va intrebati cate kile are andreaua foarte fericit
numa 6,950.... si fro 62 cm... silfidutza si manechina, mancaoar muma pe ea de fata...
foarte fericit
----------

Chiar ma gandeam ca te-a umilit david cu cele 6200 gr. la doua luni scot limba Dar vad ca nu te lasi rad
Las, ca tre sa fie si de-asta asa, mai ca noi, nu numai silfidoase foarte fericit
----------

nop, ca la 2 luni ea a vea 6,300.... deci conducem detasat ... scot limba

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 10 luni
V mic: 9 ani, 9 luni

03.03.2011 2:04     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
----------
Cayia a scris:
----------
furnicutza26 a scris:
banuiesc ca va intrebati cate kile are andreaua rad
numa 6,950.... si fro 62 cm... silfidutza si manechina, mancaoar muma pe ea de fata...
rad
----------

Chiar ma gandeam ca te-a umilit david cu cele 6200 gr. la doua luni scot limba Dar vad ca nu te lasi rad
Las, ca tre sa fie si de-asta asa, mai ca noi, nu numai silfidoase rad
----------

nop, ca la 2 luni ea a vea 6,300.... deci conducem detasat ... scot limba
----------
Asa-i sta bine unei femei determinate ( ma refer la andrea).

Pe mine m-a umplut de spume v mare. Primeste la gradi cornul si laptele prostit Laptele ca laptele, dar cornul este un codru de paine de-aia elastica, naspa rau de tot. Si el o adora. De obicei il conving sa o manance acasa, dupa ce mananca mancare. Dar azi m-a pacalit, l-a mancat, iar mancarea bineinteles ca nu a mai incaput. Asta dupa ce am gatit cu v mic in brate. O saptamana nu mai gatesc, de nervi nervos

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 1 luna
Antonia: 9 ani, 7 luni

03.03.2011 2:04     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
banuiesc ca va intrebati cate kile are andreaua foarte fericit
numa 6,950.... si fro 62 cm... silfidutza si manechina, mancaoar muma pe ea de fata... foarte fericit
----------

Chiar ma intrebam cand ne spui...wow, aproape 7 kg...imi inchipui ce usor iti e sa o tii in brate. Las' sa fie sanatoasa si la mai mare, ca nu-i bai. sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

03.03.2011 2:12     citat 

ahh.. deci am carat-o intr-o mana azi... ca imi e foarte greu sa demontez/montez caruciorul sa il bag in portbagaj... si cum norvegienii nu au auzit de autobuze, tre sa ma duc cu masina.. asa ca am luat numa 'sacul' de la carucior, si am dus-o in ala pana la masina si apoi de la masina... dar parcarile nu-s chiar aproape... mi-a dizlocat umaru gagica.

iar ca sa va zic una tare... am facut una de aia de rad barbatii de noi ca suntem proaste la volan.. parcasem pe un morman de zapada, si m-am urcat in masina cu gandul ca poate ma intepenesc acolo... evident nu a luat-o masina nici inainte nici inapoi. io, femeie serioasa, am un sac cu nisip in portbagaj. m-am dat jos, am pus nisip pe la roti, am mai indepartat din zapada cu piciorul (e mai cald azi si era moale):.. si cand sa incerc din nou am constatat ca nu trasesem frana de mana....
nu ii zic la barbat nici sub tortura rad

sus

Denunta
Cayia

Copii

03.03.2011 2:47     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
ahh.. deci am carat-o intr-o mana azi... ca imi e foarte greu sa demontez/montez caruciorul sa il bag in portbagaj... si cum norvegienii nu au auzit de autobuze, tre sa ma duc cu masina.. asa ca am luat numa 'sacul' de la carucior, si am dus-o in ala pana la masina si apoi de la masina... dar parcarile nu-s chiar aproape... mi-a dizlocat umaru gagica.

iar ca sa va zic una tare... am facut una de aia de rad barbatii de noi ca suntem proaste la volan.. parcasem pe un morman de zapada, si m-am urcat in masina cu gandul ca poate ma intepenesc acolo... evident nu a luat-o masina nici inainte nici inapoi. io, femeie serioasa, am un sac cu nisip in portbagaj. m-am dat jos, am pus nisip pe la roti, am mai indepartat din zapada cu piciorul (e mai cald azi si era moale):.. si cand sa incerc din nou am constatat ca nu trasesem frana de mana....
nu ii zic la barbat nici sub tortura rad
----------

rad si io-s soferita rad Io nu zic nici pe forum, ca poate citeste barbatu' trag cu ochiul

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 9 ani, 6 luni

03.03.2011 3:19     citat 

Karina, si fetita mea are cosulete de-astea. Eu una nu m-am alarmat pentru ca am citit intr-o carte despre bebei ca sunt normale, mai ales la copiii alaptati la san; daca e gras laptele mamei pot sa apara chiar multe, mai ales pe fata. A mea avea cateva, dar astazi am vazut ca a facut o multime pe frunte. O sa o intreb si pe doctora de familie totusi daca e normal asa...

Referitor la eructat, si la noi sunt dati cand nu vrea sa scoata aerul cu nici un chip si nu am ce-i face, o pun jos sa doarma pe o parte. Dar mi s-a mai intamplat sa o pun jos, sa inceapa sa chitaie, sa o ridic si sa ragaie in urmatoarea secunda. Eu ii zic ca scoate bulica. zambet

Ocrisu, daca Antonia e alaptata doar la san, nu iti face griji in privinta scaunelor. Si a mea avea o groaza de scaune la inceput, de-aia s-a si iritat la fundulet, ca ea in permanenta scotea cate ceva, nici nu apucam sa o schimb bine ca dadea iar un tun. Acum s-au redus cam la 4-5 pe zi, ceea ce este mult mai ok. Dar am inteles ca sunt si copii care fac 1 mare la 3 zile. foarte fericit

sus

Denunta
Cayia

Copii

03.03.2011 3:23     citat 

----------
mihaela_ct a scris:
Dar am inteles ca sunt si copii care fac 1 mare la 3 zile. foarte fericit
----------

Cunosc si eu unul care mai face asa din cand in cand prostit socat

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 9 luni
MICA: 9 ani, 5 luni

03.03.2011 3:54     citat 

----------
karinamaria_18 a scris:
kiki credeam ca doar la noi sta bebelina toata ziua la san! acum vad ca ziua mananca la o ora jumate-2, in conditiile in care stam vreo 45 min la o masa, iar noaptea cam din ora in ora, nu stiu de ce! tu mananci orice fructa?
----------

Nu mananc decat 1 para sau jumatate de mar. Para o mananc cand 'simt' ca agitatia bebelinei e legata de scaunul ei. Marul il mananc seara cand il culc pe Ti.

Ocrisu, esti norocoasa cu 20 de minute. La noi o masa poate dura si o ora jumatate. M-a cam rupt bebelina la capitolul asta.

Oooo, Andrea, esti un manechin implinit. zambet
Deocamdata nu am avut curiozitatea sa-mi cantaresc silfiduta.
Fiurni, eu nu as avea asa sansa cu Ti sa stau doar 5 minute ls gradi. La noi dureaza si o ora pana plecam de la gradi, basca 1 ora pana il imbrac. prostit

Cayia, ca tot ai pomenit de mancarea celui mare... Eu deja sunt disperata. Nu stiu ce sa mai fac cu Tedi, ca nu mananca mai nimic si evident, a slabit. De 1 an jumatate avea 18,7 kg. Aseara avea 18,5. Simt ca o iau razna. L-am dus la medic, i-am facut echo... pare in regula, dar la varsta lui mi se pare aiurea sa nu ia nimic in greutate. In inaltime a luat binisor. trist

Eu pe bebelina o pun sa scoata aerul numai cand o mut de la un san la altul, altfel se trezeste. La fel, o schimb de scutec numai inainte sa fac schimbul de san, pt ca, de asemenea, se trezeste. ochi peste cap E o placere atunci cand mai trozneste un kk si la final, cand zic ca a adormit si pot sa o asez in pat...

Azi a fost o zi naspa. Domnisoara a dormit o ora, in rest a mancat si ...urlat. deja devine obisnuinta. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
KiKilinis

Copii

03.03.2011 3:55     citat 

Am scris mesajul intr-o ora jumatate.
Sunt tare!
Basca, supa am mancat-o dupa ce am reincalzit-o de 2 ori...

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

03.03.2011 4:08     citat 

kiki, eu am norocu' ca ei la gradinita stau (aproape) numai afara.... cand ma duc, el e afara se da cu sania, sau ceva de genul asta... numa il astept sa zica la revedere la toata lumea si mergem... mai sunt zile cand nu are chef sa ma bage in seama si tre sa il astept si sa trag de el sa vina acasa, dar in general merge repede...
la fel dimineata, daca il duc dupa ora 9 (si acu ca sunt acasa nu il duc cu noaptea in cap la 7), copiii sunt deja afara.. deci nu tre sa mai intru inauntru sa l dezbrac de hainele groase, descalt etc...
ii dau drumu in curte si am scapat rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

03.03.2011 4:12     citat 

In alta ordine de idei.... e cineva fan Gilmore Girls pe aicea? ca aici e reluat la tv, si acu mai sunt vreo 4-5 episoade din season 7... stie cineva daca exista season 8? mai sunt episoade dupa ce termina Rory facultatea si se face femeie de cariera si nu se marita cu Logan? Se marita domle pan la urma Lorelay cu Luke? foarte fericit

sus

Denunta
Cayia

Copii

03.03.2011 4:13     citat 

Kiki, stai bine, ca sa zic asa. Al meu are 20 kg. La 18 kg a stat intepenit aproape un an. Nu-mi fac eu probleme de greutate, pentru ca el arata bine, e slab, dar cu muschi, e bine facut. Doar ca ma enerveaza cornul ala. Stiu ca sunt familii pentru care chiar conteaza cornul ala, dar tot ma oftic pe v-ul meu. Daca i-as da eu asa un codru de paine ar zice ca-s nebuna, dar asa ca il primeste de la gradi, e mirobolant. Si e paine din aia cauciucata, se intinde cand musca din ea. plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

03.03.2011 4:16     citat 

----------
Cayia a scris:
Kiki, stai bine, ca sa zic asa. Al meu are 20 kg. La 18 kg a stat intepenit aproape un an. Nu-mi fac eu probleme de greutate, pentru ca el arata bine, e slab, dar cu muschi, e bine facut. Doar ca ma enerveaza cornul ala. Stiu ca sunt familii pentru care chiar conteaza cornul ala, dar tot ma oftic pe v-ul meu. Daca i-as da eu asa un codru de paine ar zice ca-s nebuna, dar asa ca il primeste de la gradi, e mirobolant. Si e paine din aia cauciucata, se intinde cand musca din ea. plang sau sunt foarte trist
----------

tu ce te agiti asa? cand erai mica nu mancai si tu chestii care ti se pareau delicioase si parintii inebuneau?
io tin minte ca bunica-mea imi rupea coltu de la paine si il mancam gol.. si pe maica-mea o apuca nebuneala, ca imi stric foamea, din astea... si ii mai si reprosam ca ea nu imi da paine asa.. da daca imi dadea, nu imi placea... nu era asa buna... si tot paine comunista imi dadea si bunica-mea, sa nu va inchipuiti ca era vro bunatate...
nu mai zic de corcoduse furate din pom, si chestii de astea..

sus

Denunta
Cayia

Copii

03.03.2011 5:02     citat 

Da mah, stiu, ai si tu dreptate. Dar ma oftic, ca stau si gatesc cu v-ul mic in brate, ma cocoseaza de spate, fac totul pe fuga, ca sa fie mancare proaspata in casa. si asta manca painea cauciucata, taxo manca si el vreo prostie, iar mancarea o manc eu si cu cainele. si ma oftic, na nervos

sus

Denunta
KiKilinis

Copii

03.03.2011 5:46     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
In alta ordine de idei.... e cineva fan Gilmore Girls pe aicea?
----------

nu stiu ce-i aia, dar intra pe vplay.ro, ca au toate serialele. n-am verificat daca e si asta.
copiii stau numai afara la -10 grade? ce tare!
Ti nu vrea afara cand e frig, nu-sh de ce, ca anul trecut la -17 grade nu avea nicio problema.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: