· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 7
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 7     
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 1 luna
Antonia: 8 ani, 7 luni

01.03.2011 10:59   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 7  citat 

Vlad . . . . . . . . . .............. . 31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . . pui de Furnicutza26
George Alexandru . . . . . 20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ...... 29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... . . 29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... . . 02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ..........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis

Capitole anterioare 1 ,2, 3, 4, 5, 6

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii) aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
ocrisu

Copii

01.03.2011 11:06     citat 

Lucy, marturiile le-am pus in piept celor care au participat la botez la biserica, sunt cruciulite cu snur. Atentiile, adica bomboanele, le-am pus la restaurant, in dreptul fiecarui invitat.
Astea le-am facut eu ca am vazut ca se da cate un mic cadou invitatilor la nunti sau botezuri si mi-a placut ideea. Se vad in poza asta pe masa.

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 6 luni

01.03.2011 11:51     citat 

Ocrisu, ce frumoasa e Antonia si ce bine ii sta in hainutele de la botez! Sa va traiasca! Mi-a placut si ideea cu marturiile de la botez, e de tinut minte.
Noi o sa facem botezul pe la inceputul lui mai, pana atunci mai creste si Clara si se face cald afara. Cautam un restaurant prin Mamaia, dupa 1 mai se redeschid multe locatii si ar trebui sa avem de unde sa alegem. Deocamdata eu sunt inca nauca, nu pot sa spun ca ne-am intrat intr-un ritm, cred ca de-acum incepe si asta mica sa isi faca un program. Aseara a mancat bine pe la 9 seara (adica de la ambii sani, cu foame maxima si strigaturi si dat un pic de lapte pe-afara la final) si s-a mai trezit pe la 3 dimineata. Cred ca o supara burtica pentru ca se agita cam la o ora dupa masa si prin somn. Eu incerc sa fiu atenta la ce mananc, ii dau Colief, pediatra mi-a zis sa mananc orice ca nu are legatura, pentru ca ea are colici pana i se populeaza flora intestinala si alimentatia mea nu influenteaza asta. Eu incerc totusi sa fiu atenta. Azi-noapte a inceput sa forfoteasca prin patut, pe la 5.30, si am luat-o putin cu mine in pat sa o linistesc... Mai, da' ce mi-a placut cand am vazut-o cum dormea asa linistita langa mine ca un ingeras!... Mi se rupea mie sufletul sa o pun in patut. Am dormit si noi amandoua pana la 6.30 cand m-am trezit eu si ma uitam la ea; la scurt timp s-a trezit si ea si a cerut titi... Stateam si ma gandeam ca toti zic sa nu culci copilul in pat cu tine, dar daca eu tanjesc sa o simt aproape, ea ce sa mai zica?... zambet

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani
cea mica: 8 ani, 4 luni

01.03.2011 12:06     citat 

mihaela mie mi-era frica sa o tin cu noi in pat cand era bebe mic. scot limba asa ca noaptea dormea la ea in patut (la 30 cm distanta de mine) iar dimineata cand se trezea prima oara pe la 6 o luam cu mine in pat ...si peste zi cand dormea o tineam cu mine in pat ca dormea mai linistita.eu fiind treaza nu imi faceam probleme ca o lovesc sau ma intorc peste ea, etc.deci exista si cale de mijloc daca vrei. trag cu ochiul legat de program ce sa zic, depinzi de copil...asta e...la inceput e mai haotic dar cu timpul isi va face ea un program si poti si tu sa te mai orientezi.la noi la colici ajuta f f mult sa o tin mult pe umarul meu, sa ragaie...trebuia sa o tin si cate 30 min pana sa ragaie, dupa masa, si o mangaiam usor pe spate.dar era mai linistita dupa aia.vezi ce ii place fetei tale, fiecare copil vrea altceva foarte fericit
ocrisu tare fain arata trag cu ochiul

sus

Denunta
ocrisu

Copii

01.03.2011 1:23     citat 

----------
mihaela_ct a scris:
Stateam si ma gandeam ca toti zic sa nu culci copilul in pat cu tine, dar daca eu tanjesc sa o simt aproape, ea ce sa mai zica?... zambet
----------

Pe mine putin m-a interesat ce mi-au zis altii, eu mi-am culcat amandoi copiii la un moment dat in pat cu mine si cred ca a fost/este benefic pentru toti.
Pe Antonia am culcat-o cu mine in pat noaptea de pe la vreo 2 saptamani. Diferenta e clara, ea e mai linistita, nu mai geme toata noaptea ca la inceput, mie imi e mult mai usor sa ii dau sa pape, nu mai fac ture la patut sa vad daca doarme sau nu, ca dormim nas in nas.
In rest, ziua doarme in patut.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 12 ani, 10 luni
Pufarina: 8 ani, 8 luni

01.03.2011 1:35     citat 

ocrisu, ce frumoasa a fost Antonia in rosu! si asa draguta acolo la botez sarut
sa va traiasca si sa ii fie de bine!

o sa vedem si noi ce facem cu botezul, ma refer la amanunte de genul marturii, atentii, cadouri pt fratele mare etc.... deocamdata noi suntem in mutare si am creierii varza....
pan' acuma s-au ocupat mama si cumnata sa gaseasca si sa rezerve biserica si restaurant pt botez (facem in bucuresti)... restul cand ajung eu acolo, ca acuma am in cap numai ce impachetez si cum si chestii de astea...

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 13 ani, 11 luni
V mic: 8 ani, 9 luni

01.03.2011 2:09     citat 

n-am terminat mei tai-ul, poate de acum incolo, insa am avut spor la altceva. v marele isi doreste tare mult sa se faca bucatar asa ca i-am facut un sort de bucatarie. A fost surpriza pentru cand a venit de la gradi. doamne, ce incantat este sarut O sa vi-l arat mai tarziu ca acum tre' sa-l hranesc pe mufitza.
Apropos, Mufitza a ajuns la 6700 gr. Luna asta a luat 800 gr. Cred ca e bine, eu sunt multumita.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 12 ani, 10 luni
Pufarina: 8 ani, 8 luni

01.03.2011 2:41     citat 

eh, mufitza al tau e un silfidos si un elegant... joi mergem si noi la control si cred ca vei fi umilita rad

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 8 ani, 9 luni
am nascut deja!

01.03.2011 2:58     citat 

o primavara frumoasa va doresc tuturor sarut desi aici ninge
eu in fiecare an uit sa imi aleg baba trist poate la anul reusesc
ocrisu ce frumoasa e micuta, si ce dulce e costumasul, si sala emana multa caldura, si din cate imi dau seama ati fost asezati in cerc? buna idee, ca noi am fost asezati pe lungime, ceea ce e un pic mai greu sa te vezi si sa vb cu toata lumea trist
mersi ca ne-ai adaugat in lista si data viitoare sa ne adaugi si poza please zambet
Kurai_Lucy si eu fac exact cu a mea, noaptea in patut , oricum patutul e langa pat, si ea doarme toata noaptea si dupa masa de 6 dimi o pun cu mine in pat, ca ne mai jucam, , si in timpul zilei cu mine pe pat zambet
cred ca pana la urma e cum se simt si ei mai bine sarut
cayia observ ca pt tine e o pasiune /relaxare masina de cusut, asa e si sora mea, eu din pacate nu sunt atrasa....desi ai mai mult de castigat cu masina de cusut decat sa cumperi zambet
apropo voi mergeti in fiecare luna cu cei mici la dr sau doar cu ocazia vaccinului? noi doar cand facem vaccin si atunci o consulta /masoara/cantareste

sus

Denunta
Cayia

Copii

01.03.2011 2:59     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
eh, mufitza al tau e un silfidos si un elegant... joi mergem si noi la control si cred ca vei fi umilita rad
----------

asa presimt si eu rad

----------
rizibizi a scris:
cayia observ ca pt tine e o pasiune /relaxare masina de cusut, asa e si sora mea, eu din pacate nu sunt atrasa....desi ai mai mult de castigat cu masina de cusut decat sa cumperi zambet
apropo voi mergeti in fiecare luna cu cei mici la dr sau doar cu ocazia vaccinului? noi doar cand facem vaccin si atunci o consulta /masoara/cantareste
----------

Nu-ti imagina ca-mi petrec timpul la masina. Mi-ar placea, dar eu nu prea am rabdare de felul meu si daca mi se rupe ata de doua ori, gata, termin, ma mai apuc peste 3 luni rad Acum am vrut sa-mi fac mie un mei tai si de-asta am coborat masina din pod si s-a ales si v cu un sortulet, ca altfel se cam pune praful pe ea.

La dr. eu merg o data pe luna ca sa-l cantaresc. Am cantar si acasa, dar nu vreau sal cantaresc si ca sa fiu sigura ca nu ma tenteaza i-am dat cantarul lui V mare, isi cantareste el cartofii cand se joaca de=a magazinul.

Apropos de vaccin, noi am facut vaccinul gratuit. Pe cel de 2 luni l-am facut la 3 luni, ca a fost bolnavior. Acum ma gandeam ca se decaleaza cu o luna, aka, cel de 4 luni il facem la 5 luni etc. Doctorita zice sa-l fac la o luna jumatate ca pana la 6 luni sa intram in normal. E bine asa? Eu stiam ca e bine sa fie pauza de doua luni intre vaccinuri, ea, doctorita zice ca acum e suficient o luna. a vrut sa-i faca azi, dar am refuzat, vreau sa mai intreb inainte de a i-l face. Voi ce stiti?

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 8 ani, 9 luni
am nascut deja!

01.03.2011 3:20     citat 

dr mea a zis ca intre vaccinuri trb sa fie pauza de 30 zile, pai de ce nu il faci peste vreo 2 sapt, dr noastra face vaccinurile la sf de luna, mara cand l-a facut pe cel de 2 luni, avea deja 2.5 luni, acum la fel vom merge la sf lui martie si va avea 4.5 luni.....

sus

Denunta
Cayia

Copii

01.03.2011 3:44     citat 

mda, asa a spus si a mea. Daca il fac, o sa-l fac la jumatatea lui martie.

Ma apuc sa fac mucenici in casa. Din aia care se fierb. Fac aluat de taitei si-i fac eu. De fapt V mare, ca sa-si foloseasca sortul de bucatar foarte fericit

Ocrisu, m-am mai uitat o data la poze si trebuie sa-ti spun: imi place mult de sora ta, e tare tare dulce. Banuiesc ca e sora ta, ma refer la nasa bebelinei sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 12 ani, 10 luni
MICA: 8 ani, 6 luni

01.03.2011 4:51     citat 

Oooooo, Ocrisu, ce frumos a fost organizat botezul. Si micuta zambareata... vai, cat e de dulce!
Si mitzulina mea face cutitze la picioruse, abia astept sa mai creasca putin, ca prea sta 'fleshcaita' in brate si nu mai sunt obisnuita, mi-e groaza sa n-o manevrez mai brusc, ca pe 19 kg asa... zambet foarte fericit

Furniiiii, veniti la Buc pt botez? Super. V-ati hotarat la restaurant? Noi cred ca la Trattoria, ca de cand s-a desfiintat 'La italieni', suntem fideli. zambet

Oooo ce Mufitza buflei. Sa creasca si mai mare si mai cuminte.

O primavara linistita va urez. sarut

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 9 ani, 1 luna
Jacob: 9 ani, 1 luna

01.03.2011 4:55     citat 

O primavara frumoasa !!!

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 8 luni
Naty: 5 ani, 11 luni

01.03.2011 5:26     citat 

Ziua buna si de la noi! sarut

O primavara frumoasa si numai bucurii sa aveti!sarut

Am fost tare prinsi zilele astea...a venit nasa lui Alex de pe vas, a murit o verisoara de-a sotului de la Constanta, dimineatza am fost cu soacra la urgente cu o indigestie de toata frumusetea si a stat cu perfuzii si tot asa....sunt rupta de somn....Alex este si el mai agitat...si abia asteptam ziua de sambata cu mmmaaari emotii! foarte fericit sarut
Ocrisu, sa va traiasca micutza crestina si sa fie sanatoasa...ce frumoasa a fost cu rochita rosie...superba! sarut
Cayia, nici nu zici ca Mufita are atatea kg...este bine proportionat, inalt.sarut si noi avem 6,420 kg...biata nasa, o sa-i rupa bratele la botez. foarte fericit .

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: