· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutzelor (523)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutzelor (523)     
ralu_lidia

Copii
Alex, minunea noastra: 9 ani, 5 luni

25.02.2011 3:46   Lista Gravidutzelor (523)  citat 

Irra, Motania, Nelus, Mirella81, Copi, Pasunica, Monika_gi si mamicutzelor din top!

Dixy, mihaela_ct si Suzic sa va traiasca puiutzii!

Puiutza27 si Gaby2007 sarcina usoara si bebei sanatosi!

(13 )

irra 41.............................................................DPN 26.02.2011, fetitza
Motania 41......................................................DPN 27.02.2011, baietzel , 25.09.1974
Nelus 38............................................................DPN 10.03.2011, fetitza, ……1978
mirella81 38...................................................Hunedoara, DPN 15.03.2011, fetitza, 05.03.1981
copi 37.............................................................Pitesti, DPN 17.03.2011, fetitza, 28.08.1981
Pasunica 37....................................................Bucuresti, DPN 19.03.2011, 13.03.1982
Monika_gi 37...................................................., DPN 01.04.2011,fetitza
Andreea31 35....................................................Bucuresti, DPN 11.04.2011,fetitza, Amelie
Cafelutza 33................................................................ DPN 17.04.2011,baietzel , 27.11.1979
Kurai_Lucy 33................................................................... DPN 19.04.2011, fetitza, Anya Mihaela 12.10.1984
elsycutza 33................................................................... DPN 22.04.2011, baietzel ,31.07.1977
ambraa 33................................................................... DPN 23.04.2011,fetitza 11.07.1977
ralu_lidia 29................................................................... Bucuresti DPN 20.05.2011, baietzel, Alexandru 22.03.1983

(8 )

luv31 26................................................................... Bucuresti, DPN 13.06.2011, baietzel
mirene 23................................................................... Timisoara, DPN 02.07.2011,fetitza, Adelheid
ourBaby 23................................................................... Brad, DPN 04.07.2011,fetitza, 18.10.1981
Yubi 20……...................................................................... Galati, DPN 21.07.2011 baietzel
Luara 16......................................................................... Bucuresti DPN 23.08.2011, 14.11.1979
Lalicanu 14...........................................................................DPN 03.09..2011
wildrose 14...........................................................................DPN 04.09..2011
IVA 14................................................................... …………. ,DPN 05.09..2011

(2)

puiutza27 13...........................................................................DPN 06.09..2011
Gaby2007 11............................................................................ Timisoara DPN 22.09.2011, 07.03.1981

6 baietzei 10 fetitze

Sarcini usoare tuturor celor 23 de burticutze mici si mari care sunt pe listuta!!!

Sarbatoritele lunii martie:

Mirella81 - 05.03
Gaby2007 -07.03
Pasunica - 13.03
Ralu_Lidia - 22.03

----------------------------------------------------------------------------------------------------
exclamatie ===IMPORTANT=== exclamatie
Fetelor, va reamintesc: pentru o mai buna vizualizare in vederea efectuarii noii listute sa scrieti tot ceea ce tine de aceasta cu verde (ex. DPN = xx.yy.2009). Nu postati imagini care latesc pagina! (apasati intai butonul “vizualizare”, inainte de a apasa butonul "trimite"). Stiu ca ma intelegeti si ca o sa fiti atente la aceste aspecte, de aceea va multumesc din suflet! sarut sarut sarut
exclamatie===UTIL=== exclamatie Cum sa postez poze
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Capitolul anterior: : sageata sageata Lista Gravidutelor (522)

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii

25.02.2011 3:49     citat 

Am mai adaugat cate o saptamana la fiecare, mai schimb la sfarsitul saptamanii viitoare.

Felicitari burticutzelor ajunse la termen si Nastere Usoara, dar si multa sanatate celor care au schimbat trimestrul! sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 1 luna
cea mica: 9 ani, 5 luni

25.02.2011 4:08     citat 

multumim ralu de listuta sarut
uau 33 saptamani surprins e ceva de speriat...mai e atat de putin...cred ca in weekendul asta o sa profit ca sta sotul pe acasa (ca nu pot fara ajutorul lui, cutiile de haine fiind cocotate pe sus) si o sa ma apuc de sortat la hainute , sa vad ce mai am mici de bebe...ca tot aman si uite timpul trece, eu nu am pregatit chiar nimic scot limba
la noi e tare innorat si asa nu am chef de nimic, da nimic....peste vreo jumate de ora vine si sotul acasa si mai tarziu mergem intr-o vizita....sa vedem cum a iesit si prajitura aia..nu am verificat-o in ce stare e

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii

25.02.2011 4:11     citat 

Lucy si eu la 32-34 saptamani maxim vreau sa am bagajul gata, ca la mine nu se stie. Sper Doamne-Fereste sa nu am surprize pana atunci ca ar fi muuult prea devreme. Cum ma misc tot mai greu, pe 11-12 martie voi pregati camera si apoi incep sa cumpar pentru bagaje. Ca sunt singura si pana ajunge mama din Suceava, vin acasa cu bebelul. foarte fericit

Eu sper sa-l duc cat mai aproape de termen fara sa stau prin spital, dar din pacate trebuie sa iau in calcul orice varianta si sa fiu pregatita, inca un stres in plus nu-mi trebuie, sa stau sa ma gandesc ca nu am nimic gata... prostit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

25.02.2011 4:28     citat 

eu nu ma grabesc f tare fiindca la prima sarcina deja pe la 30 -32 sapt (nu mai tin minte chiar exact dar in intervalul asta) aveam deja totul pregatit, dar TOT.adica pat, haine, bagaj de spital...daca mergeam undeva cu masina afara din oras, luam bagajul cu noi, ca daca ma apuca durerile... rad rad si am nascut la 40 de saptamani...iti dai seama cat de nerabdatoare devenisem in ultimele 2-3 saptamani...ca nici nu mai aveam ocupatie....faceam toata ziua curatenie sa fie totul luna bec rad rad
acuma mi-am spus sa vad putin ce hainute am, sa stiu cam ce trebuie sa cumpar..nu stiu cand si cum ajung la cumparaturi oricum, peste vreo 2 saptamani, mai repede nu dar ar trebui sa stiu din timp ce vreau sa cumpar...f multe nu iau ca mi-a promis sora din germ ca imi aduce ea de toate (ramane de vazut totusi cateva randuri de hainute trebuie sa cumpar sa le am, ea va veni doar la jumatatea lui aprilie)
mi-as dori f mult sa mergem pe la jumatatea- sf lui martie pana in tg mures la zoo, e si un parc fain de joaca acolo si modern pt copii, sa vedem in primul rand cum e vremea, sa fie cald si frumos, sa putem sa pierdeam cateva ore la soare...si sa vedem cum ma simt si eu ca deocamdata 10 min cu masina ma termina..acolo ma asteapta cam 2 ore dus-2 ore intors... scot limba dar mi-as dori mult sa facem o iesire in 3 inainte de nastere, la aer, la soare, mai ales pt Cata fiindca e clar ca in primele sapt dupa nastere nu prea vom putea merge nicaieri si sigur va fi putin solicitant cu bebe,,.....

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 11 ani, 7 luni
Adelheid: 9 ani, 2 luni

25.02.2011 4:46     citat 

Lucy in primele saptamani oricum se face mai , iunie si vine caldurica
Eu pe Hanne la 6 saptamani deja am trecut granitza cu ea
Ca doar unde mergeam noi mergea si ea
Iar cum a venit caldurica , bebe la terasa in cos.

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii

25.02.2011 4:47     citat 

La mine nu e vorba de nerabdare, as sta si pana la 40 saptamani cum vrea ginecologul, insa placenta imbatranita s-ar putea sa-mi faca surprize...Iosup a spus ca nasc undeva in jur de 10 mai, cu cezariana cam o saptamana mai devreme. Asa ca daca am totul pe 10 aprilie gata, imi mai raman maxim trei saptamani pana nasc...
Asa as vrea sa fiu la fel de relaxata cum eram pana acum o luna...dar m-au cam luat emotiile. Mereu priveam nasterea ca pe cel mai simplu lucru din sarcina si acum imi dau seama ca de fapt m-am mintit de frica...frica ce m-a ajuns acum din urma. foarte fericit

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 10 ani, 10 luni
Albert Stefan: 9 ani, 2 luni

25.02.2011 5:05     citat 

nasterea e mai ceva ca loteria fetelor! nu stii cand vine zambet eu am fost la 2 dr diferiti la inceputul saptamanii si ambii m-au asigurat ca dupa placenta si col ca mai sta cel putin 2 sapt bb si sambata dimi s-a rupt apa si am nascut, aveam 37 de sapt si 2 zile. si eram tare bazata ca mai dureaza ca nici dureri nu erau si 2 dr mi-au confirmat socat
lucy cum a iesit praji? eu am facut-o pe la 15 si pe la ora 20 am taiat-o.era inchegata dar sa stii ca mult mai buna era a doua zi foarte fericit oricum noi amandoi am stat cu gandul numai la ea pana am mancat ca arata demential si apucasem sa gust sa vad dc e dulce, ca nici eu nu am respectat reteta.si la mn a fost iaurtul maii mult apa si am stat cu grija dc nu se inchega,dar am pus 2 linguri intr-un castonel si le-am bagat la frigider si am vazut ca s-a inchegat si m-am linistit.parca crema din poza e mai batoasa prostit
felicitari sarbatoritelor si mamicilor de sarbatorite scot limba

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii

25.02.2011 5:10     citat 

Si lui Tamy i-au garantat ca mai sta bebe, a plecat dupa control la Buzau si a apucat-o nasterea pe drum... prostit Asa ca numai DD si bebe pot sti cand se intampla.

sus

Denunta
Motania

Copii
Toma: 11 ani, 11 luni
Andrei: 9 ani, 6 luni
am nascut deja!

25.02.2011 5:43     citat 

Subscriu. Mi-e mi-au zis ca nu prind 40 de saptamani, si uite ca se fac duminica. ieri am facut o ecografie sa fim siguri ca bb are lichid amniotic si tanarul e bine mersi, fara nici o intentie zambet M-am programat pentru inducere joi, 3 martie. Asta daca nu se intampla ceva intre timp.
Pupam, zi si weekend bun!

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

25.02.2011 5:44     citat 

prajitura a iesit super. sarut
s-a intarit super bine iaurtul..bine 30 min tot am bagat-o si la congelator, ca sa fiu eu sigura..dar atat. sunt deja la a 3-a portie. jenat ma bucur ca am facut-o cu compot de visine, daca foloseam piersici sau caise cum zicea reteta era prea dulce...
----------
citat:
Lucy in primele saptamani oricum se face mai , iunie si vine caldurica
Eu pe Hanne la 6 saptamani deja am trecut granitza cu ea
----------

da si noi ne-am plimbat cu Cata peste tot inca de cand era bebe...dar acum si situatia financiara e altfel, nu ne mai permitem atata plimbareala...inainte cel putin o data pe luna mergeam undeva, ori undeva la munte aproape, ori la salina (la praid mai ales, de vreo 3 ori in anotimul rece), si tot asa.acuma nu ne mai permitem atatea plimbari si as vrea sa facem una inainte sa se nasca bebita sa se mai bucure si Cata de atentia noastra totala 100% si sa zburde putin (la mine in oras nu prea ai unde iesi mai ales cand vine vorba de copii si parcuri...e jale plang sau sunt foarte trist ) nu am mai iesit de anul trecut din mai, surprins atunci am fost la salina la turda (tare fain dar copiii nu prea au ce face din pacate)..dupa aia toata vara nu am fost nicaieri fiindca ne-am luat apartament deci am folosit toti banii pt credit si ceva renovari..iarna a fost asa cum a fost..macar acuma sa iesim putin ca o luam razna prostit socat la vara sper sa reusim sa mai iesim putin desi dupa nastere avem in plan renovarea sufrageriei si dupa botez renovarea dormitorului ochi peste cap prostit incercam sa facem cat de mult putem ca sa nu mai avem treaba dupa aia cu ele, va ramane pt 2012 renovarea baii si gata, am terminat....apoi ne putem folosi pt concedii si plimbari! in vara lui 2012 absolut vom merge la mare undeva va fi si bebita mai maricica va avea peste 1 an deci va fi muuult mai usor pt toti foarte fericit
ralu si mie imi e frica de nastere si cred ca fiecare din noi sta cu frica..desi unele nu avem probleme de sanatate care sa cauzeze probleme, frica tot exista fiindca nu stii cum va decurge si vrei sa fie totul bine si bebe sa treaca cu bine prin nastere (pt ca si bebeii trec prin multe cand se nasc, bietii de ei trist ....ce s afacem ne rugam la Doamne Doamne si speram sa fie bine sarut

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 4 luni
A M: 9 ani, 5 luni

26.02.2011 10:20     citat 

Hola!

Ralu, multumesc de actualizare! sarut

Weekend placut tuturor!

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 24 ani, 6 luni
Josefine: 15 ani, 6 luni
Lucas: 9 ani, 4 luni

26.02.2011 11:23     citat 

neata burtici

Ralu multumim de listuta sarut

Ieri am reusit sa fac tortul , nu era mare greutate dar cerea timp si stat in picioare, ca blaturile erau cumparate, doar am mixat sosul de vanilie, sosul de ciocolata si frisca , blaturile le-am insiropat si gata tortul, deasupra am pus o foaie de marsipan, printesele si am scris un pic ,pitik a fost tare entuziasmata , am scapat ieri de copii si rude pe la 7 dupa am stat sa fac curat foarte fericit si desi am adormit tare greu macar am dormit bine,adanc.

Azi plictiseala de voie cred
Sper sa aveti un weekend frumos sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

26.02.2011 2:46     citat 

eu am zis ca vad azi de haine pt bebe noroc bun ca am facut toata ziua curatenie cu sotul. ramane pe weekendul urmator, nu mai pot face nimic, vreau doar sa stau in pat si sa mananc bunatati. scot limba

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

27.02.2011 8:28     citat 

eu dau stingerea eu dau trezirea aici... rad
am luat deja micul dejun deci haideti la cafea

aici e tare innorat... trist vreau sa fac putina gimnastica fiindca iar m-am trezit cu dureri de oase si mai ales foarte intepenita cu tot corpul.. trist azi e zi de leneveala din nou. scot limba
va doresc duminica placuta sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: