· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > fluturasii verii (89)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor fluturasii verii (89)     
ralu-mada

Copii
D
S
E

18.03.2011 9:20     citat 

Neata' dragi mamici sarut

Andrei,

La Multi Ani puiut, sa cresti mare, sanatos, norocos, sa fi fericit, cuminte...sa asculti de parinti si sa-ti iubesti la fel de mult surioara ! sarut

O zi frumoasa, tuturor !

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 13 ani, 2 luni

18.03.2011 11:15     citat 

Andrei, puiule...mult noroc in viata, tot ceea ce iti doresti sa ti se implineasca (aviz mami si tati trag cu ochiul ). LA MULTI ANI sarut sarut sarut

sus

Denunta
stelyana

Copii
Andrei: 16 ani, 6 luni
Ilinca: 13 ani, 2 luni

18.03.2011 11:30     citat 

ANDREI, sa cresti mare si cuminte, multi ani de-acu-nainte, sa ai parte de fericire sanatate si multa iubire! LA MULTI ANI!

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 3 luni
Denis Ciprian: 9 ani, 8 luni

18.03.2011 12:05     citat 

La multi ani Andrei, sa cresti mare si cuminte, sa ai parte de o viata linistita si senina! sarut sarut sarut sarut sarut .... si petrecere frumoasa maine, sa primesti cadourile mult visate sarut sarut sarut Asteptam poziti scot limba

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 16 ani, 7 luni
MIRUNA: 13 ani, 2 luni

18.03.2011 12:38     citat 

Fetele mele dragi,ma iertati ca n-am intrat pana la ora asta! jenat Multumim din suflet pentru urari!Vi le intoarcem inzecit! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut Andu a fost foarte mandru aseara cand am cumparat bombonici pt ziua lui.De dimineata ,la fel,cand am plecat la camin,la toata lumea spunea ca implineste 6 ani rad sarut Maine o sa vina prietenii lui pe la el,o sa facem o petrecere decat cu copiii(nu mai stiu daca v-am spus) ca de...acum sunt mari si nu mai trebuie sa-i insoteasca parintii socat rad O sa facem in mod sigur muuulte poze pt ca vine Andreea si ea e innebunita sa imortalizeze totul. trag cu ochiul sarut sarut sarut sarut

Sa inchinam un pahar de sampanie in cinstea copiilor nostri! trag cu ochiul sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 13 ani, 3 luni
Robert Gabriel: 9 ani, 2 luni

18.03.2011 1:17     citat 

va mai aduceti aminte de mine cu burtica ? am dat peste poza asta intamplator si ma tot uit la ea...imi e tare draga fosta mea burticutza...cred ca e cu o luna inainte sa nasc

sus

Denunta
tato

Copii

18.03.2011 2:12     citat 

Oau,ce bine aratai,Alinutza!Eu ma ingrasasem rau de tot,cred ca am ajuns la 80 de kg.Si imi era atat de greu sa ma misc prostit .Of. sarut

Diriginta,foarte bine ca nu l-ai invatat pe Vladut sa bata alti copii.batausii sunt marginalizati la camin,iti spun din experienta lui Andu trag cu ochiul Si,cred ca cel mai important e sa avem niste copii educati si respectuosi,care sa stie sa se poarte in societate.
Nici Miru nu prea mai imparte jucariile,decat santajata prostit rad Dar cred ca e o faza trecatoare. zambet

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 13 ani, 3 luni

18.03.2011 2:45     citat 

La Multi Ani, Andrei! sarut

sus

Denunta
tato

Copii

18.03.2011 3:18     citat 

Naisha sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
diriginta

Copii
VLAD ANDREI: 13 ani, 4 luni

18.03.2011 3:44     citat 

La Multi Ani! Andrei, multa sanatate iti dorim si multe, multe cadouri!

Ama, educatoarea este o femeie foarte deosebita si am tot respectul in fata ei. Am colaborat in oras cu toate educatoarele si dintre toate de ea m-am atasat cel mai mult. Sa nu intelegi ca incurajeaza violenta, departe de ea lucrul acesta. Imi zicea ca e bine cateodata ca, copiii sa fie lasati sa isi gestioneze ei comflictele . Normal ca noi ca si parinti trebuie sa fim cu ochii in patru si trebuie sa intervenim atunci cand consideram de cuviinta. Vlad este muscat si piscat si zgaraiat de o fetitai in mod constant, de fetita care e cu 7 luni mai mica decat el si el nu schiteaza nici un gest ca sa se apere. Nu vreau sa va povestesc ca il musca in asa hal de ii da sangele la sarmanul copil si il musca de spate, de picioare , de maini, ce mai , de unde il apuca. Eu il iau in brate si incerc sa il linistesc, ii acord toata atentia lui. Nu am considerat ca e de obligatia mea sa ii atrag atentia la fetita( chiar daca mama ei se comporta ca si cand nu se intampla nimic, eventual ii zice nu e voie).Povestind lucrul acesta educatoarei ea mi-a zis ca e cazul sa ii atrag atentia fetitei pentru ca ea trebuie sa stie ca Vlad nu e singur si cineva il apara si de asemenea si Vlad trebuie sa stie lucrul acesta, fapt care ii va da incredere in el si isi va da seama ca mama e acolo si vegheaza asupra lui. Si sa stiti ca asa am sa fac, pentru ca eu m-am saturat sa imi cert copilul pentru altii si altii scapa cu bazma curata orice fac. Tot educatoarea mi-a zis ca s-ar putea sa refuze sa ii dea jucarii fetitei tocmai pt ca aceasta se poarta urat cu el si acesta e modul lui de a se razbuna pe ea. Si stand sa ma gandesc s-ar putea sa aiba dreptate. Acum veti zice ca, de ce nu evit compania acelei fetite,; ei bine, nu o fac pentru ca nu pot. Ne invartim in aceleasi cercuri si vrand nevrand tot se intalnesc..

Cuscra, Teo sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
tato

Copii

18.03.2011 4:39     citat 

Diriginta,multumim mult! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ama08

Copii
alexia anamaria,: 13 ani, 4 luni

18.03.2011 5:02     citat 

Alinuta,o graviduta foarte frumoasa! sarut
Diriginta,te inteleg perfect,nici eu nu as putea suporta sa imi vad fata muscata,mereu de alti copii,imi pare rau ca Vlad trece prin asta.Ma miram insa cum de incurajeaza educatorele violenta,dar m-ai lamurit sarut .

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 3 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 4 luni

18.03.2011 7:28     citat 

la multi ani andrei...sa cresti mare si cuminte si sa o bucuri pe mamicuta ta.....petrecere frumoasa..... sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

ama si eu se pare ca am o problema asemanatoare...ema are cateva zile de cand spune dimineata ca nu vrea sa mearga la gradinita.....asa ca intr--o zi a ramas biba mai tarziu unb pic sa vada ce se intampla...si o fetita mai marisoara de vreo 4 ani adusa acu vreo cateva saptamani prima oara la gradinita si care o tot impinge fiindca e mica si n-o suporta nici macar sa stea pe langa ea....

sincer m-a cam deranjat faptul ca desi are doar 5 copii maxim in grupa nici pe astia nu poate sa-i struneasca....

nu v-am spus ca am fost si am inscris-o pe emi la gradinita cu program prelungit pentru la toamna.......sunt foarte mandra de mine...sper doar sa reusim sa ne mutam inapoi in oras ca sa o pot duce din toamna acolo...ca sincer la aceasta gradinita mi se pare ca se taie frunze la caini.......daca va puteti imagina ca in urmatoarele 2 saptamani tre sa o tin pe ema acasa ca educatoarea si-a luat concediu...asa in mijlocul anului scolar...si evident ca nu-i tine nimeni locul....pai si mama mea e educatoare si nu-a luat niciodata concediu in timpul anului.....

fug ca mi-a expirat timpul

sus

Denunta
GRASANA

19.03.2011 11:09     citat 

sus

Denunta
GRASANA

19.03.2011 11:20     citat 

Raluca va doresc petrecere frumoasa si vrem poze trag cu ochiul
Gonzo..pe motata ne-ai promis ca ne-o mai arati zambet
in ceea ce priveste impartitul jucariilor cu santaj mai cedeaza..dar pe mine ma dispera ca daca are ceva bun ...nu da la nimeni orice i-as spune trist
eu sunt multumita de ce invata Mirunici la cresa ..stie foarte multe poezii ..care spre rusinea mea eu nu le stiam scot limba ..am mari emotii ca din toamna va merge la "gaganita " cum spune ea..
azi mergem si noi la o petrecere ..la ziua finutului..va pupam si sper sa reusesc sa scriu mai des...
Alinuta foarte frumosa ai fost graviduta eu zic sa mai incerci o data scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: