· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > fluturasii verii (89)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor fluturasii verii (89)     
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 13 ani, 2 luni

16.03.2011 1:08     citat 

gonzo sarut sarut sarut sarut
Ce as vrea sa fiu si eu prin parcuri, ce vremuri frumoase..plecam dimineata si intram seara, luam dupa mine 3 biberoane, apa calda in termos zambet zambet

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 16 ani, 7 luni
MIRUNA: 13 ani, 2 luni

16.03.2011 1:43     citat 

Buna,fetelor! sarut sarut sarut
Nu-mi vine sa cred ca e asa frumos afara!parca a venit vara,nu primavara! trag cu ochiul sarut sarut sarut Dar au anuntat ca de la noapte ploua trist

Gaby,fruntea sus si mergi mai departe!Orice sut in fund e un pas inainte!Stiu ca e greu dar sunt sigura ca o sa treci peste si o sa ramai repede insarcinata si nu se va mai intampla nimic rau! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Eusunt fericita pt o prietena de-a mea care tocmai m-a anuntat ca e insarcinata.Are 35 de ani si s-au chinuit de 10 ani sa faca un copil si nu a ramas gravida.Acum a reusit prin inseminare in vitro. trag cu ochiul sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
stelyana

Copii
Andrei: 16 ani, 6 luni
Ilinca: 13 ani, 2 luni

16.03.2011 5:38     citat 

gaby, gonzo are dreptate, fiecare organism este unic, o sa vezi ca va veni si bb 2 sarut sarut sarut
eu inainte de fiecare sarcina, am facut un control, de rutina, unde am descoperit rani pe col, pe care le-am cauterizat, am asteptat vindecarea si apoi bb 1 si bb 2 sarut

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 13 ani, 3 luni
Robert Gabriel: 9 ani, 2 luni

17.03.2011 10:47     citat 

neatzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

sus

Denunta
stelyana

Copii

17.03.2011 11:14     citat 

bunaaaa

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

17.03.2011 11:23     citat 

neata ' sarut

stelyana...wow..cat de bine arata prostit multu'

sa aveti o zi senina !

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 16 ani, 7 luni
MIRUNA: 13 ani, 2 luni

17.03.2011 12:12     citat 

Neata,fetili!Oau,ce bine arata cafelutza!Multumim,Stelyana! sarut sarut sarut
Alinutza,cum te mai simti? sarut sarut

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

17.03.2011 12:48     citat 

stelyana merci de cafelutza
tato tusesc in continuare si nu simt ca mi-a trecut infectia din spatele nasului, am ajuns la a 3-a pastilutza de antibiotic si mai am doar 2 pastilutze
poate imi trece totusi

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 3 luni
Denis Ciprian: 9 ani, 8 luni

17.03.2011 1:05     citat 

Gaby, cred ca vremea s-a gandit sa nu iti faca inima rea si sa iti mai treaca posta de parc, ca e horrorrr afara surprins

Multumim de cafelutza, prinde tareee bine dupa ce am venit de pe vantoasa de afara sarut

sus

Denunta
stelyana

Copii

17.03.2011 1:30     citat 

alina, sanatate multa sarut
mai, ce vreme, dupa ce am sta 3 zile numai pe afara zambet , acum iar in casa ochi peste cap ..offf ochi peste cap

sus

Denunta
diriginta

Copii
VLAD ANDREI: 13 ani, 4 luni

17.03.2011 3:43     citat 

Gaby, imi pare nespus de rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva. Atitudinea ta e ft buna si o sa vezi ca o sa apara curand inca un bebe sarut sarut

Aalliinnuuttaa multumim de cafeluta, e buna si acum , chiar daca a trecut de 15. Insanatosire grabnica iti dorim! sarut

Ralu, se pare ca toata lumea are probleme cu somnul, se vede ca au crescut piticii nostri! Vlad inca mai doarme la amiaza o ora jumate- doua, dar seara e jale. Mai devreme de 23.30- 24.00 nu reusesc sa il culc. Dimineata se trezeste la 8.30-9.00. Sper ca vremea buna si aerul curat si activitatile desfasurate afara sa ne regleze un pic programul. Pupici la pitici! sarut

mai fetelor, copiii vostri impart jucariile si lucrurile cu alti copii? Al meu nu vrea si nu vrea si pace. Nu va spun ce plange si ce striga daca cineva incearca sa ii ia ceva. Deja incep sa ma simt prost fata de alte mamici, ele se ofenseaza ca Vlad nu le da si altora jucaii. Degeaba le explic ca nu o face foarte constient, ca numai de la 4 ani incolo intelege ce inseamna a impartii cu adevarat. Eu de fiecare data ii spun ca asa e frumos sa impartim si cu altii, il mai si cert cateodata, incerc sa il fac sa cedeze, dar nu reusesc nicicum. Unde gresesc oare? Si acum ca sa fiu rea de tot asa imi vine cateodata sa le zic mamicilor ca , da , copilul meu o fi el egoist dar macar nu musca, nu loveste, nu impinge si nu injura asa cum fac copii lor. Offfffff, sunt ft rea, nu-i asa? Viitoarea educatoare al lui Vlad m-a certat si mi-a zisca am facut foarte rau ca nu l-am lasat sa loveasca si el alti copii, normal ca nu fara motiv, doar pentru aparare.Ea imi zice ca acum de aceea V o incaseaza de la toate lumea fara sa schiteze nici un gest. Sincer, nici nu mai stii cm sa faci sa fie bine.

Pupici la toata lumea! sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 3 luni
Denis Ciprian: 9 ani, 8 luni

17.03.2011 7:29     citat 

Cuscra, draga, gagalicele astea doua ale noastre parca sunt frati. Si noi avem munci titanice seara pana o culc, chiar daca ne ducem la culcare mai repede se foieste si tot la 23 adoarme trist Tot incerc sa o culc mai devreme la pranz, sa schimb cumva programul, dar nu avem prea mari reusite, poate cand incepem gradi sa fie mai obosita si sa ne iasa.

Cat despre dat jucariile, daca o intreb cand iesim din casa daca merge la copii, imi zice nu le dau nici o jucarie nervos rad nervos .La fata locului mai cedeaza explicatiilor si pana la urma da, dar imi face 1000 de nervi cand o aud, Acu 2 zile a imbracit o fetita de 1 an care ii luase mingea si apoi i-a zis lui buni: sa nu ii spunem lui mami ca se supara rad , deci constientizeaza, nu e ca nu stie ce face, de asta ma enervez si mai tare. Sa vedem din aprilie daca mergem la gradi cum o sa fie ...

Pupici sarut

sus

Denunta
ama08

Copii
alexia anamaria,: 13 ani, 4 luni

18.03.2011 8:20     citat 

Buna dimineata! zambet
Stelyana,cafeluta de ieri o beau acum! sarut
Diriginta,mai bine sa ai un copil,,egoist,,decat sa ai un copil bataus.Nici Alexia nu impartea jucariile,acum este chiar darnica,eu doar ii spun,nu dai jucarii nu te joci cu ei,si imediat cedeaza.
Noi insa chiar avem o problema la gradinita!!!!Am decis sa o tin acasa pentru un timp ,desi educatoarea insista sa o duc.Ceva totusi s-a intamplat acolo,a devenit agresiva cu copiii,si credeti-ma ca este ultimul lucru pe care mi-l doresc.
Diriginta,sincer nu inteleg cum de,...o educatoare cearta un parinte pentru ca nu si-a invatat copilul sa riposteze...chiar daca in apararea lui.Sa se fereasca de copiii respectivi da,dar sa dea si el???Pai si educatoarea ce face,se uita la ei cand se bat?sau cand ,,riposteaza,,?
Eu una am rugat educatoarea(care este prea atasata de Alexia)si uite unde s-a ajuns,fata mea s-a obraznicit,si are impresia ca totul de la gradinita i se cuvine ei trist ,sa o pedepseasca,atunci cand arunca cu jucarii in copiii pentru ca din pacate asta s-a intamplat miercuri,sa nu o lase sa se mai joace cu ei,sa stea singurica in banca,macar pentru o jumatate de ora.
Oricum o sa o tin acasa macar o saptamana,doua.

Va doresc un sfarsit de saptamana minunat!

sus

Denunta
ama08

Copii
alexia anamaria,: 13 ani, 4 luni

18.03.2011 9:01     citat 

Andrei,La multi ani!!!Sa cresti mare,frumos,cuminte,destept,norocos si sa asculti pe mami si pe tati!

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

18.03.2011 9:13     citat 

andrei puiule iti doresc sa cresti mare, sanatos, sa inveti bine la scoala, sa ai multi prieteni, sa-ti bucuri parintzii intotdeauna si sa ai o viata frumoasa
un pupic dulce de la emma si de la mine, sa ai o aniversare frumoasa si o petrecere de invidiat
la multi ani

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: