· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 121
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 121     
zuzalina

Copii
Thea Ana: 15 ani, 9 luni

23.03.2011 8:10     citat 

sar'minaa sarut sarut sarut

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

23.03.2011 11:32     citat 

zuzi, ce mamica dezinvolta imi pari...arati fff bine sarut ; sa-ti traiasca fetita, este o adevarata domnisoara ...frumoasa si finuta sarut !

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 14 ani, 2 luni
cea mica: 10 ani, 6 luni

24.03.2011 8:46     citat 

neataaaa

haideti la cafea
zuza arati tare bine si fata este super, ce sa mai zic ii sta minunat cu parul mai lung! sarut
----------
citat:
puimihai a scris:
Lucy, in sfarsit ai prins ideea asa tre' sa stea o gravi pe ultima suta de metri: cu cracii-n sus
----------

am prins-o am prins-o da capoasa cum sunt nu m-a tinut mult.deci raportez ca mi-am inceput activitatea la 6,30, am spalat deja o tura de haine, am facut bagaju de spital (finally), am facut ordine in dulap -din nou-...acuma sunt la spalat perdelele (si da, asta inseamna ca o sa spal si geamurile scot limba )...si mai am una alta in plan de ex aragazul arata ca un monstru si trebuie sa fac ceva in privinta asta. socat fiica-mea e ragusita si cu nasul infundat deci sta pe acasa si ma ajuta. adica mi-a umplut geanta de spital cu carti pt sora-sa sa citeasca cand o iesi din burta. prostit sa nu se plictiseasca. prostit
da acuma stau si beau cafeaua cu voi...si promit sa arunc un ochi si pe facebook sa nu ziceti ca sunt neserioasa si nu vreau. scot limba
----------
citat:
crystyna a scris:
ce par frumos are Cata....ea e frumusica cu totul....dar mereu mi-a placut parul ei!
sunt curioasa daca Anya o sa-i semene
----------

deci dat fiind ca fiica-mea vrea sa aiba parul ca rapunzel deci macar pana la calcaie, o sa ii mai vezi parul.de cand a implinit 1 an nu i-am mai taiat din el (exceptie facand bretonul).fiica-mea are o fixatie cu parul lung, plange si cand ma tund eu. socat sper sa semene Anya cu ea de fapt sunt convinsa ca va prelua si ea trasaturile lui tati adica va fi brunetica (imi aduc aminte Cata cand s-a nascut era asa negricioasa ca ii spuneam Negrutza scot limba jenat ).o singura chestie a mostenit de la mine, parul ..(daca il mostenea si ala de la sotz, il avea negru-negru si f ondulat -sincer mi-as fi dorit scot limba ar fi fost exotica zambet
ralu tot ce e fain costa mai mult trist eu experimentez chestia asta mereu, la orice. ochi peste cap trist dar daca vrei neaparat gasesti solutii...tin minte ca rochia de mireasa a fost super ieftine tocmai fiindca era f simpla (tafta alba si cateva broderii simple -fara sclipici) era ieftina, ca era la moda sa ai rochie cat mai impopotonata..as aca m-a costat cu cateva milioane mai putin..a si cu voalul la fel, unul obisnuit era in jur de 100 lei, ce am ales eu a fost 20...(ca nimeni nu alegea asa ceva evident rad )norocul meu.la tort a fost aiurea ca dat fiind ca nu am vrut cu frisca si trandafiri nervos mi-am luat de martipan cu crini naturali, deci.. socat a costat mai mult..in schimb l-am facut mai mic (pt cati invitati am avut ar fi trebuit s afac un tort de 30 kg, asa ca m-am rezumat la unul de 7 kg..).la invitati le-am dat la plecare tortulete mici de ciocolata....de asemenea noi am muncit f f mult la tot ce a tinut de nunta, decoratii, meniu, (am cumparat noi fructele drect din piata, carnea si mezelurile direct de la fabrica.. prostit samd..dar na ne-a permis situatia...asa ca am economisit pe o parte si am putut cheltui pe alta...noi am facut nunta la tzara la sat fiindca de acolo e sotul meu si am putut sa angajam o formatie de muzica populara live..eh ..ce bucurie pe oameni scot limba (mai ales pe socru-meu socat ..dar in final a fost destul de simpla organizarea fiindca am inceput pregatirile cu 1 an inainte scot limba jenat

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

24.03.2011 9:28     citat 

deci mi-am facut cont pe facebook.nu am crezut ca o sa spun asta prea curand, uite ce fac eu pt voi sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

24.03.2011 9:34     citat 

si cu ocazia asta descopar ca husbandu meu are deja cont pe fb si io habar nu aveam. prostit ochi peste cap socat

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

24.03.2011 10:21     citat 

hello sarut

mei, mei, ce doamne faine am admirat in dimineata asta sarut sarut !

sa aveti o zi frumoasa !

lucy, welcome to fb...scot limba

gata si cafeluta foarte fericit

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

24.03.2011 10:33     citat 

lucy,eu zic simplu in sensul asta zambet :
http://www.pronovias.fr/robe-mariee/alce2011.html (Alce)

sus

Denunta
puimihai

24.03.2011 11:56     citat 

NEXT sageata

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: