· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 10
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 10     
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 10 luni
Josefine: 14 ani, 11 luni
Lucas: 8 ani, 9 luni

28.03.2011 9:43     citat 

ma bag si eu ca musca in ciorba, crispy nu trezi baiatu sa pape oricat de tensionat ai tu sanul pentru ca el isi lungeste intervalul de alaptare noaptea tocmai ca isi face un program si usor usor renunta la suptul de peste noapte ori tu tocmai il impui.
Fimea fiind si ea o grasuna cand era bb la fel se trezea din ce in ce mai rarla interval mai lung, eu aveam un prosop langa mine si cand simteam ca nu mai pot imi storceam sanul putin si ma culcam la loc. De muls cu pompa am facut-o doar cand am fost nevoita sa plec de acasa sa-i las laptic.
pup alexutul sarut cand pui poze cu el ?

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

28.03.2011 10:05     citat 

cine, cand mai schimba colajul? jenat vreau si eu poza cu Patrick zambariciul ... se poate?
multumesc sarut

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 4 luni
V mic: 9 ani, 2 luni

29.03.2011 9:10     citat 

----------
mihaela_ct a scris:

2. Cand zic si eu ca si-a format cat de cat un program, adica sa suga la 3 ore sau mai mult (si face treaba asta cam o saptamana), se duce naibii previzibilitatea pentru ca dintr-o data o apuca foamea la o ora si ceva.
----------

ei vezi, aici am eu avantaj ca nu m-am stresat absolut deloc cu programul. Eu nu stiu de cate ori suge noapte pentru ca eu dorm noaptea scot limba Am devenit atat de nesimtita incat doar il mufez si apoi adorm instantaneu. Ma mai trezesc doar cand e timpul pentru urmatoarea mufare. Si tot asa, trece noaptea foarte fericit
Iar ziua, nici atat nu numar mufarile. Uneori imi dau seama ca sunt multe pentru ca-mi inroseste tzitzile. Oricum, nici prin cap nu-mi trece sa ma stresez cu vreun programa. Ma bucur de timpul pe care-l am si in zilele cand suge mult, las totul balta, vase in chiuveta, mancare nefacuta...asta e, nu dureaza mult.
----------
mihaela_ct a scris:
3. Mai intreb si eu in stanga si in dreapta despre cum stau alte femei cu laptele, daca umbla tot timpul cu sanii plini si majoritatea imi spun ca da, ca isi simt sanii umflati de la lapte, ca ele nu au probleme de-astea (inclusiv sor-mea mi-a spus treaba asta, ca ea a avut mereu sanii plini si lapte din abundenta la cei doi copii pe care i-a alaptat indelung). Pai cum sa nu ma nevrozez? socat foarte fericit

----------

Uite eu iti zic altfel. Eu am avut sanii pepeni numai imediat dupa ce am nascut si inca o data cand am mancat biscuiti cu chimen. Eu am sanii mari si cand sunt grei si plini de lapte imi este extrem de neconfortabil, ma cocoseaza, asa ca ii prefer moi si flescaiti, mai ales ca bebe scoate lapte si din stafidele mele. Pe bune, nu trebuie sa plesneasca sanul ca sa fie lapte, e lapte si daca e flasc si atarna (nush ce am in dimineatza asta, cred ca sunt putin romantica, de fapt stiu, va povestesc imediat.)

In alta ordine de idei, de cateva zile ni s-a stricat tv-ul. Nu l-am fi reparat daca nu aveam wii-ul, insa ne-a batut V la cap si am chemat azi un mester. Boooon. Deci, se trezeste v, il las sa se joace, il pregatesc e V pt. gradi, pleaca la gradi cu taxo, iau pe v, il dezbrac la nudul gol si suna telefonul. Iau v cu mine la telefon, in continuare la nudul gol. La telefon mama, cu chef de vorba, pun copilul la san si ma asez confortabil in fotoliu, cu telefonul in mana. Si simt asa o caldura pe picioare. cand ma uit, v se pisha pe mine, mult, cantitati industriale. No, si cum ma uitam asa cum mi se scurge pipi-ul pe picoare, suna la usa prostit Era de asteptat nu? Electricosul venise sa repare tv-ul. Am aruncat un halat pe mine, dar pipi-ul tot se vedea pe un crac de pantalon, am aruncat si pe v un prosop, ca sa nu iesim la usa in nudul gol si i-am deschis electricosului. Ma asteptam sa fie batran, asta e imaginea mea despre electricosi, cand colo, avea asa cam la 30 de primaveri, cat usa, frumos foc...iar eu pishata toata si cu puradelul dezbracat in brate foarte fericit De-asta am asa o dispozitie sexoasa de dimineata rad

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 10 luni
Josefine: 14 ani, 11 luni
Lucas: 8 ani, 9 luni

29.03.2011 9:17     citat 

cred s-a stricat tvúl si la mine, fug sa chem un electronist poate am si eu noroc Cayia nervos

sus

Denunta
Cayia

Copii

29.03.2011 9:25     citat 

----------
elsycutza a scris:
cred s-a stricat tvúl si la mine, fug sa chem un electronist poate am si eu noroc Cayia nervos
----------

fata, la tine n-are cine se pisha pe tine, dar vezi ca poate ti se rupe apa prostit

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 9 ani, 2 luni
am nascut deja!

29.03.2011 9:27     citat 

cayia rad rad rad trimite si pe la noi pe tanarel cool
cry_styana mersi de carticica sarut
furni ce frumos ca se organizeaza chestii de astea la voi zambet si noi facem exerccitiile de mai sus, si mai facem cateva care ne-a spus si laura de ele zambet

la noi e soare si frumos in sfarsit.... zambet

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 6 luni
Antonia: 9 ani

29.03.2011 10:12     citat 

----------
dodosasha a scris:
cine, cand mai schimba colajul? jenat vreau si eu poza cu Patrick zambariciul ... se poate?
multumesc sarut
----------

Am prestat noul colaj, la schimbarea capitolului il plasez (Crispy, sa ma lasi pe mine sa schimb capitolul.)

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

29.03.2011 10:54     citat 

Oana multumesc sarut

Cayia ... esti mortala!

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 11 luni

29.03.2011 12:02     citat 

Caya, am ras cu lacrimi!

A venit si la noi pediatra si mi-a zis la fel, ca sanii sunt umflati dimineata datorita pauzei de noapte, cand apuca sa se umple. Si daca mandra se agita pentru ca vrea sa vina laptele tot timpul ca de la fantana arteziana, bafta! Trebuie sa se multumeasca si cu tzatza din care curge mai incetisor.

Am vaccinat-o pe moaca, sa vedeti ce fata a facut... Mai intai a plans dar in urmatoarele minute, in timp ce noi incercam sa ii distragem atentia, isi mai amintea din cand in cand si facea asa schema aia cu colturile gurii lasate in jos, ca si cum urmeaza sa planga. Dar a trecut.

Am intrebat-o pe doctora de cand putem lasa fata sa doarma singura in camera ei (cu usa deschisa, evident, care e langa a noastra), acum dorm eu cu ea iar al meu sotz la separeu, ca sa nu ii tulbure somnul de frumusete urletele in miez de noapte ale bebelinei. Eu ma gandeam ca pe la 6 - 8 luni, daca m-o lasa inima, ea mi-a zis ca pe la un an. Voi ce ziceti?

Aseara a facut de departe cea mai rea criza de colici de pana acum. De la 12 la 1 noaptea a urlat ca din gura de sarpe, de l-am trezit pe sotz (din somnul de frumusete foarte fericit ) sa ii incalzim ce boabe gasim si noi prin casa (am gasit fasole) ca sa inlocuiasca samburii de cirese si sa ii punem pe burta la copil. A reusit schema, a dat basinelele si apoi s-a culcat si a dormit pana la 6 dimineata.

sus

Denunta
Cayia

Copii

29.03.2011 1:07     citat 

Miha, noi dormim toti in aceeasi camera. V mare doarme in patul de sus, eu si cu V mic dormim in patul de jos, sotzul si cainele dorm in patul matrimonial rad (sa nu va ganditi la prostii). Nu stiu cand voi lua eu locul cainelui, dar ma gandesc ca o sa vina si vremea aia.
Tu ai scapat (pe moment) de stresul alaptarii si ti-ai gasit alta problema? rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 5 luni
cea mica: 8 ani, 9 luni

29.03.2011 1:30     citat 

----------
citat:
Am intrebat-o pe doctora de cand putem lasa fata sa doarma singura in camera ei (cu usa deschisa, evident, care e langa a noastra),
----------

cred ca depinde de voi nu de pediatra. trag cu ochiul
la noi fata cea mare are camera ei.dar asta nu inseamna ca nu are loc la noi in pat cand doreste (adica macar de vreo 2 ori pe saptamana).de aia am si facut patul mare si lat sa putem incapea cu totii.
cu cea mica inca nu stiu cum va fi.acuma are patutul pus in camera celei mari (camera lipita de a noastra de altfel).vom vedea ce va fi dupa nastere, nici nu stiu daca ar incapea patutul la noi in dormitor..si cu noi in pat exclus ca mi-e frica jenat cred ca am putea face o manevra totusi sa inghesuim si patutul bebelinei in dormitor la noi..dar asta ramane de vazut cum va fi (cea mare dormea ca ursul cand era bebe, de la 20 la 23, apoi papica si apoi iar somn pana la 6 dimineata. foarte fericit
cred ca depinde numai si numai de voi

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 3 luni
MICA: 8 ani, 11 luni

29.03.2011 1:31     citat 

Hielau, ladies!

Astazi mai bifam o zi oribila. Nasol ca a plouat, ca am fi iesit si nu pot decat sa cred ca ar fi fost mai bine macar pt urechile mele. In curand o sa surzesc. Are fi-mea un tzignal! Vorba lui Huidu care povestea de fi-su ala mic, parca n-are gat si urla direct din plamani... Cam asa si la noi.
Abia acum a adormit, trezita de la ora 8.30.

Oau! Ce masuratori are Andreaua. Bravo, domnisoara! Sa fii sanatoasa si cuminte.

Luara, ce-i apa de marar si de unde ai luat-o ca zbor acum s-o cumpar numai sa nu maii trecem prin crize din astea ca in ultimele vreo 3-4 zile.
Multam!

Cayia, foarte tare faza! foarte fericit foarte fericit

Asteptati o tzara cu colajul sa pun si eu o poza???
Ca a noastra e de la 3 zile...

Ce-am zis? Ca doarme? Oooo, nuuuu, ca tocmai veni iar criza de colicei, lua-i-ar naiba, ca m-am saturat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

29.03.2011 1:33     citat 

ah uitasem as putea sa dorm si eu in camera fetelor la nevoie fiindca am facut patul celei mari suficient de mare sa pot incapea si eu langa ea. scot limba

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

29.03.2011 1:37     citat 

----------
citat:
Are fi-mea un tzignal! Vorba lui Huidu care povestea de fi-su ala mic, parca n-are gat si urla direct din plamani... Cam asa si la noi.
----------

asa era a mea cea mare.si a tinut-o tot asa pana aproape la 6 luni, din cauza colicilor.nu vreau sa te descurajez. scot limba
da mi-a placut cand am venit o data la mama in vizita , avea bebelina vreo 2 luni, si la plecare imi spune un vecin profesor de pian -cand creste sa ii dati ore de muzica, ca urla pe 2 voci, are talent",.
p.s. si acuma are o trompeta de speriat. ochi peste cap

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 3 luni
MICA: 8 ani, 11 luni

29.03.2011 1:42     citat 

Aaaaaa, nuuuuu!Te rognu ma 'incuraaja' in felul asta! Cum 6 luni???
Atat au tinut colicii la voi ?
Pai ma arunc de acum de pe casa, ca nu cred ca mai suport! Nu va puteti imagina cum se chirceste si urla saraca.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: