· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 10
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 10     
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 10 luni
Pufarina: 9 ani, 8 luni

27.03.2011 9:17     citat 

unii medici in romania sufera profund cu creeru-... dau si antibiotic preventiv ...
peste vreo 50 ani o sa faca romanii si chimioterapie preventiv, in caz ca fac cancer mai incolo...

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 9 ani, 6 luni

27.03.2011 11:47     citat 

----------
Christa a scris:
----------
furnicutza26 a scris:
vezi, nu se compara fetele cu baietii.... rad
----------

las' ca am pus eu odata un (primul?) scutec explodat al fiica-mii la profil de s-a oripilat lumea p-aici. scot limba
----------

I-am facut si eu Clarei vreo doua poze cu pampersul explodat si kk pana sub brat, ca sa vada si barbata-miu de ce e in stare fi-sa si sa vada si ea cand e mai mare . rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

27.03.2011 12:14     citat 

vai de capu meu, ce placeri aveti mai femeilor, sa pozati kk explodat rad

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 9 ani, 8 luni
am nascut deja!

27.03.2011 6:23     citat 

cayia exact cum ai spus "preventiv" mi s-a parut mie aberatie, ochi peste cap dar nu voi tine cont de ea....
furni cand voi merge sapt viitoare la vaccin, o voi intreba "si acum de aici cum plec" confuz rad

chiar asa ma fetelor ce placeri aveti cu kk pozat cool , eu de abia imi tin respiratia ca sunt mai gretoasa de felul meu da pai de pozat nici vb foarte fericit

profit ca fiica-mea doarme si ma intind si eu un pic, cred ca iar raman intepenita de coloana trist mai nasol ca sunt singura acasa

la toate sarut

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

27.03.2011 6:29     citat 

http://babyboomshow.ro/

un alt targ cu articole pt copii. international cica foarte fericit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

27.03.2011 6:46     citat 

maine sa va tineti respiratia, ca o cantaresc pe pufarina foarte fericit
ma duc la o chestie organizata la dispensarul local, cu bebei de aprox 4 luni... cica ne invata cum sa ne jucam cu bebeii ca sa ii ajutam sa isi dezvolte muschii... chestii de astea, il pui pe burta, si ii zornai jucaria si bebe se intoarce pe spate... sint curioasa ce or sa ne zica. va tin la curent , sper sa fie interesant... si dupa ce se termina chestia asta o sa pot sa o cantaresc si masor pe dumneaiei...

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii

27.03.2011 8:16     citat 

Furni, ce dragut ca aveti acces la informatii de genul asta. Sa ne zici si noua pe aici, daca vrei, ca sa stiu si eu cum sa ma joc cu fi-mea dupa 4 luni.
Deocamdata i-am luat un centru de activitati (salteluta cu zdranganele de-alea atarnate de niste arcade), o sa o bag in probe zilele viitoare, sa vedem daca a meritat investitia, zambet

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 7 luni
Naty: 6 ani, 11 luni

27.03.2011 8:18     citat 

Furni, abia te astept cu detalii...sa ne mai dai si noua idei de joaca...am mai gasit si eu cate ceva pe net, dar vreau sa mai diversificam....joaca, ca la papa mai avem de tras din tzitzi foarte fericit.
Voi cum faceti noaptea cu tzitzi? Pe mine ma trezesc suvoaiele de lapte pe la 4.00 si cum piticul nu da semne de trezire, il iau si il pun la piept....e de ajuns sa simta ca e ridicat din patutz si deja incepe agitatia.....Ar trebui sa folosesc pompa sa ma mulg si sa il las pe el sa se trezeasca singur? confuz

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani

27.03.2011 8:37     citat 

Crispy, cine n-are de lucru, isi face. scot limba Eu zau ca nu l-as trezi, daca doarme, lasa-l. Si nici cu pompa nu te mulge, stimulezi sanul degeaba. Daca "dai pe dinafara", atunci mulge usor cu mana atat cat sa detensionezi sanul si gata, cand se trezeste il alaptezi.

sus

Denunta
Crispy

Copii

27.03.2011 9:01     citat 

Mdaaa, asa ar trebui sa fac, ai dreptate, dar va trebui sa marturisesc jenat : NU stiu sa ma mulg cu mana...am incercat si nu iese nimic...normal! pt. ca nu ma pricep ! prostit si am citit cum ar trebui sa fac si tot n-am priceput ochi peste cap ....Ooofff!

sus

Denunta
Christa

Copii

27.03.2011 9:09     citat 

----------
Crispy a scris:
Mdaaa, asa ar trebui sa fac, ai dreptate, dar va trebui sa marturisesc jenat : NU stiu sa ma mulg cu mana...am incercat si nu iese nimic...normal! pt. ca nu ma pricep ! prostit si am citit cum ar trebui sa fac si tot n-am priceput ochi peste cap ....Ooofff!
----------

Nu-i bai, nici mie nu mi-a iesit. foarte fericit Doar de vreo 2-3 ori cand uitasem sa alternez sanii la alaptat, cel "uitat" s-a tot umplut si la urmatorul alaptat numa' asa tasnea foarte fericit de nu stiam ce se intampla prima oara jenat. Dar daca nu reusesti cu mana, atunci inseamna ca nici nu e asa mult. Adica na, nu trebuie sa te mulgi ca pe coana Joitica, faci asa ca si cum ai mangaia putin mai apasat (dar cu adevarat doar putin!) sanul sustinut cu cealalta mana. Daca iese, iese, daca nu, atata paguba! Dar serios, nu-ti fa de lucru si nu trezi copilul daca doarme!

sus

Denunta
Crispy

Copii

27.03.2011 9:35     citat 

Am inteles! Deci, din seara asta, ma pun pe exersat mulsul manual sau, ma rog, oprirea fantanii arteziene foarte fericit ...intr-o noapte m-am si speriat ca imi tasnea ceva pe fata si nu stiam ce...am deschis ochii si am vazut cum tasnea din sanul iesit din sutien, camasa de noapte pt. alaptat si direct in ochii mei rad ...radeam singura...nu i se intampla numai lui fi'-miu sa-si faca pipi pe fata, ci si maica-sii sa se spele cu propriul lapte... cool rad

sus

Denunta
Christa

Copii

27.03.2011 9:42     citat 

----------
Crispy a scris:
nu i se intampla numai lui fi'-miu sa-si faca pipi pe fata, ci si maica-sii sa se spele cu propriul lapte... cool rad
----------

Lasa ca cica ambele fac bine la ten. rad

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii

27.03.2011 9:44     citat 

Mai, mi-as dori si eu sa am atata lapte. Revin la eternul meu of, ca asta mica iar a supt in seara asta pana nu mai curgea din sani decat cate o picatura lesinata (am facut proba manual foarte fericit ), dupa ce mancase cu o ora si ceva inainte (si golise si atunci ambii sani). E aiurea sa vezi cum copilul trage in gol asa. Poate radeti iar de mine, dar eu iar ma demoralizez un pic... Puseul de crestere a trecut, iar eu ma confrunt din nou cu doi sani care par vlaguiti catre seara.
Conteaza chiar asa de mult starea de spirit? M-am mai enervat si eu zilele astea, dar chiar asa sa fie de mare influenta? Ca nu pot sa cred ca trebuie sa umbli numai in al 9-lea cer pe perioada cat alaptezi...

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii

27.03.2011 9:48     citat 

A, si voi cate lichide beti intr-o zi? Eu beau cam 2,5 - 3 l de apa, plus ciorbe, iaurt,. chestii...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: