· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 122
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 122     
puimihai

28.03.2011 9:50     citat 

Neata! (mai spre pranz, ca sa nu ne dezicem foarte fericit )
Lucy, super frumos trag cu ochiul boacane, idei "crete" si gelozie cu siguranta vor fi...."garla" , important este cum le vei gestiona, dar nu ma indoiesc ca rezolvarile vor veni de la sine, esti relaxata si ai o gandire ok, asa ca...imi place de tine(asta n-ar fi o noutate) si cum abordezi subiectul sarut Anya ?! asa o va chema pe fata? oare mi-ai mai spus si-am uitat?! posibil, oricum sarut sarut sarut
Pup zapacitele de la A sageata Z (inclusiv foarte fericit )

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 14 ani, 2 luni
cea mica: 10 ani, 6 luni

28.03.2011 10:01     citat 

eu am avut mare noroc ca masa cu scaunele le-au cumparat parintii mei demult tare demult de la niste vecini sashi care au plecat in germania si au vandut totul din casa pe bani f putini (pe aici era intalnit fenomenul, de altfel am avut f multi vecini sashi care au plecat in germania)...si tot asa din put noroc a mai cumparat tata un ceas f vechi din 1875 (cred) din lemn si bronz cu pendula si greutati si toate alea, de la un coleg de munca care avea nevoie disperata de bani si vindea ce putea de prin casa... scot limba deci a fost pur noroc, sa spun asa, ca stiu sigur ca nu au dat sume mari pe ele (nu si-ar fi permis oricum)...na si eu m-am rugat de ei sa mi le lase mie ca o sa am grija de ele...asa m-am facut eu cu ele...acuma daca aveam piesele astea pt sufragerie trebuia sa ne orientam sa decoram sufrageria cumva asa, in ton...nici eu nu imi permit dar si aici am avut putin noroc, ca parchetul de lemn s-a pastrat ok desi e vechi de aporape 40 de ani asa ca l-am raschetat si l-am lacuit (si asta ne-a costat mai putin decat daca am fi pus parchet laminat prostit )....am cumparat un covor mai "elegant"si mai de calitate (asta intr-adevar a costat mai mult in sensul ca am dat 400 lei pe el cand am fi putut lua unul cu 100 de lei...dar na totusi nu e o investitie mare)....am reusit acuma de curand sa imi cumpar si perdea scot limba aia iara nu a fost scumpa dar am gasit un model dragut cu flori brodate si mai ales mi-a placut ca bordura de jos are o broderie atre faina (din nou, a fost mai ieftina decat perdlele moderne prostit )...na la biblioteca si la coltar nu am avut ce face a trebuit sa alegem ceva modern ca asta e....dar am ales ceva sobru si sper sa se incadreze ok cu restul camerei (am ales ce am considerat ca a fost mai potrivit considerand si bugetul)...masuta de cafea e ceva in genul asta:
http://www.malleries.com/images/resized...75x137.jpg
nu e chiar identica dar f asemanatoare..si m-a cotsat 200 lei scot limba din nou mai ieftina decat una moderna din pal.... prostit
daca mi-as fi permis as fi ales in loc de coltar asa ceva:

http://cn1.kaboodle.com/hi/img/2/0/0/ff...0352176000
sigur cu fotolii asortate...si o mobila "biblioteca" din lemn...
dar na deja visez... scot limba ochi peste cap
restul casei e modern...dar am tinut ca macar sufrageria care la noi este pe post numai de primire oaspeti sa fie mai deosebita...imi place tare mult cand ma duc la cineva acasa si descopar ca e original -nu neaparat in sensul ca are mobila iesita din comun sau ce stiu eu ce (oricum in ziua de azi e aproape imposibil sa ai ceva mai deosebit fiindca te costa enorm.. trist ..dar sa vad ca incaperea are personalitate...ca are flori, ca are plante, ca are un tablou, o poza, un obiect cumparat de cine stie unde, dintr-o calatorie de demult... scot limba in general imi place sa pastrez o "poveste" (sau mai multe) in casa in care locuiesc

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

28.03.2011 10:05     citat 

----------
citat:
puimihai a scris:
asa o va chema pe fata? oare mi-ai mai spus si-am uitat?!
----------

o va chema Anya Mihaela (primul nume ales de sora-sa al doilea ales de sotz)
eu as fi vrut Anya Ilinca sau Anya Miruna dar in fine...dupa ce ne-am "luptat" cateva luni de zile pe tema asta am cedat ca sotul vroia neaparat sa ii poarte numele (Mihai)

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

28.03.2011 10:05     citat 

domne da eu cum dau de voi pe fb? mi-am facut cont si acuma stau asa....si nu stiu de unde sa va iau rad

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

28.03.2011 10:07     citat 

scot limba

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

28.03.2011 10:17     citat 

te-am gasit trag cu ochiul

sus

Denunta
puimihai

28.03.2011 10:35     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:
domne da eu cum dau de voi pe fb? mi-am facut cont si acuma stau asa....si nu stiu de unde sa va iau rad
----------

Lepadatu Oana...poza aia cu 2 prunci pe podea trag cu ochiul foarte fericit

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

28.03.2011 10:38     citat 

lucy ti-am trimis 2 sugestii rad, zuzi si pui scot limba

sus

Denunta
puimihai

28.03.2011 11:02     citat 

----------
ralu-mada a scris:
lucy ti-am trimis 2 sugestii foarte fericit, zuzi si pui scot limba
----------

mai trebuie sa ne dea si acceptul, ca eu i-am cerut deja prietenia sincera si dezinteresata foarte fericit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

28.03.2011 11:04     citat 

rad rad

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 15 ani, 9 luni

28.03.2011 12:09     citat 

bonjur

fata are febra, deci saptamina asta suntem acasa, in pat..amindoo...ceea ce nu-i chiar rau

revin

sus

Denunta
daiana2012

Copii
printesa isteata si frumoasa
gandacel dragut si vorbaret

28.03.2011 1:18     citat 

Lucy,trebuie sa-l lasi si pe sot sa-si faca damblaua,daca vrea sa-i poarte numele,e frumos Mihaela si o sa aiba si sarbatoare religioasa de sf.Mihail si Gavril.
Ce mai faceti fetele mele?
Cum a fost in week-end?
La mine a fost cam frig si vant si azi noapte a plouat ,astept sa vina primavara cu adevarat.
Pui ce mai gatesti?
Eu am spanac si ceva snitele din piept de pui.
mai am ceva supa din week-end si ficatei de pui,\ si ceva paprikas de pui.
sarut

sus

Denunta
daiana2012

Copii
printesa isteata si frumoasa
gandacel dragut si vorbaret

28.03.2011 1:25     citat 

Lucy,esti un talent innascut la desen,ai pictat f frumos bucataria si camera,e super !ce mai
eU sunt un dezastru la desen,nu ma pricep deloc,la fel si fata,se straduieste ,dar nu prea iese cum vrea si mai vine la mine s-o ajut eu care sunt in aer ... rad rad rad
va pup sarut

sus

Denunta
puimihai

28.03.2011 3:43     citat 

----------
zuzalina a scris:

fata are febra, deci saptamina asta suntem acasa, in pat..amindoo...ceea ce nu-i chiar rau

----------

sanatate si diXtractie maxima exclamatie foarte fericit

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 11 luni
Karina-Ioana: 8 ani, 8 luni

28.03.2011 6:24     citat 

vreau si eu sa fiu prietena cu voi plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
ce m-ai distrat, Lucy, cu mi-am facut cont si stau asa rad ...foarte frumoase picturile! sarut
Byanca...frumoase mai sunteti! sarut
zuza, sanatate la fata si odihna placuta la amandoo foarte fericit
noi pe-aci...mai dormim...mai frecam menta trag cu ochiul ochi peste cap

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: