· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 122
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 122     
iva

29.03.2011 7:16     citat 

Buna dimineata

Mada
eu nu am cont pe fb si nici nu-mi fac ca nu-mi place... asa ca poate pui aici o pozica pentru mine cand ai timp sarut sarut sarut

Lucy am vazut ce ai facut ...esti un talent innascut ...foloseste-l sarut sarut sarut

Zuza
sanatate printesei tale... sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 11 luni
cea mica: 10 ani, 3 luni

29.03.2011 7:36     citat 

neata
cry_styna uite cauta-ma pe mine pe fb -lucretia parau.
iva deocamdata imi folosesc pasiunea pt desen cu fiica-mea...ii place tare mult sa desenze si sa picteze si sincer sunt convins aca are mult mai mult talent decat mine (eu nu puteam face ce face ea la varsta asta si mai ales are imaginatie bogata si un simt al observatiei dezvoltat...sper sa ii placa si pe viitor ca as putea sa o invat f multe zambet
azi sunt pe aici...din fericire sotul a dus si azi fata la gradi sa nu mai ies eu rad da oricum mi-era o greata de dimineata...aiaiai. ochi peste cap sigur intarziam la gradinita ca si ieri m-am miscat extrem de incet cand m-am dus dupa ea ca aveam contractii multe ochi peste cap azi daca o lasa sa o duc eu cred ca nu mai ajungea la gradi rad jenat prostit

sus

Denunta
iva

29.03.2011 7:43     citat 

Lucy uite ca sunt 37 saptamani sper sa fi avut dreptate si sa nasti numai la 39... sa mai creasca putin bebelina ta...eu pe Ana la 39 am nascut-o si a fost destul de mare. Azi pe la noi e soare, dar e frig. Ieri mi-am facut o pereche de pantaloni de gravida adica am transformat o pereche ca n-am avut chef sa mai dau 150 lei pe pereche si au iesit destul de bine.

sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

29.03.2011 8:02     citat 

iva si eu sper sa creasca. azi mergem iar la eco, sa vedem cum e, daca a mai crescut (sper) si cat.ea e micuta oricum, mai micuta decat prima.acu 2 saptamani avea teoretic 2,200 gr sa vedem acuma cum e.
si eu am avut o problema cu pantalonii d egravida, eu as fi dat si 150 lei pe ei (salopeta), m-am dus pana in tg mures sa caut...ca era frig si nu mai puteam umbla tot in colanti.,...dar evident nu am gasit nimic masura mea asa ca...nu am avut ce sa cumpar (ca toate saloptele erau imense, intrau 2 Lucy in una rad ...si imi ajungeau crcaii pantalonilor pe la ganunchi prostit la tine totusi e bine ca prinzi vara, la prima sarcina am prins toata vara a fost super ca aveam cateva rochite simple , cateva tricouri si niste pantalonasi scurti si gata...a fost usor de tot.
acuma am avut cat de cat noroc ca nu am luat proportii f mari ca pana de curand ma puteam incheia la geaca mea normala prostit ...acuma nu mai pot dar nici nu mai e frig sa fie nevoie. foarte fericit acuma am luat un hanorac de la sotz si il port ala ce sa fac. si pantaloni de trening.as fi gasit pantaloni de gravida dinaia cu banda elastica (sau as fi putut improviza) dar nu suport nimic pe burta, trebuie sa vina totul sub burta..

sus

Denunta
puimihai

29.03.2011 8:18     citat 

Neataaaaa!!!!
sar'na de cafea, Iva ...nu-mi ajunge insa....ma duc sa termin si ibricul meu foarte fericit
dar numa' dupa ce salut frumos doamnele si domnitele, mici, mari, nascute, nenascute sarut si flacaii bineinteles trag cu ochiul
asadar, Pup! si plec in bucataria mea proprie in care Am de treaba ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap

sus

Denunta
iva

29.03.2011 8:19     citat 

la mine e invers ar trebui sa-mi iau in fiecare luna ca iau tare mari proportii.. zambet

Pui ce faci bun? sarut sarut sarut

sus

Denunta
puimihai

29.03.2011 8:22     citat 

(friptura +cartofi) la tava si supa de galuste
fara dulciuri ochi peste cap

si vreau -nu vreau, tre; sa prestez si : curatenie, rufe, calcat............ prostit ochi peste cap imi mai vin idei si pe parcurs foarte fericit ca sa nu ma plictisesc prostit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

29.03.2011 8:36     citat 

hehe acuma imi sorb si eu cafeaua...
si eu ar trebui sa gatesc azi ceva de genul friptura + cartofi.(pt sotz)...eu mai am spaghete cu ton de ieri foarte fericit am facut o pasiune pt asta (si neaparat cu sos din rosii decojite socat )...
da in rest nu fac nimic, nimic.... nervos
iva cred ca tu esti si inalta asa ca oricum...si cum am zis daca vine vara e mai simplu cu hainele.eu aveam vreo 2-3 rochite scurte cu bretelute supraelastice pe care le-am putut purta fara probleme chiar daca crestea burtica...mi-am luat niste tricouri dar nu de gravide, doar marimi mai mari decat purtam de obicei (si au fost bune ca le-am purtat si dupa nastere o vreme) si cateva perechi de pantaloni f scurti...de la sotz rad jenat rad rad ..ca numa in aia imi incapea fundul rad si gata asta era costumatia de zi cu zi scot limba
acuma am avut mare noroc ca am, stat toata sarcina acasa deci nu am avut nevoie de haine pt servici sau asa, doar cat sa ies la cumparaturi sau prin cartier scot limba
mi-am gasit pe fb aproape toti colegii de clasa din liceu surprins si ce e mai tare e ca cioneva a postat niset poze din clasa a 9-a (poze pe care nu le-am vazut niciodata), Doamne ce soc ! surprins rad si ma mai mir ca ma intrebau unii cand le-am dat invitatie "nu te supara da tu cine esti" rad rad de parca ce multe personae poti sa cunosti cu numele Lucretia rad rad da ce ma mai mir cand ma vad in poze pai eram mai rotunda (la fatza cel putin) decat sunt acuma gravida surprins nici eu nu ma mai recunosc prostit

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

29.03.2011 9:44     citat 

Neata' si de la noi sarut

iva, multumim de cafeluta sarut
zuzi, voi cum sunteti azi? multa sanatate sa aveti zambet

revin cu pozici scot limba

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

29.03.2011 9:49     citat 

in vremuri de glorie prostit

Uploaded with ImageShack.us

casatoria civila sarut

o perioada extrem de frumoasa (graviduta) sarut sarut

minunile mele sarutsarut

si o poza recenta, aniversarea mea :

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

29.03.2011 10:13     citat 

ralu super faine pozele, ce familie frumoasa sarut

sus

Denunta
puimihai

29.03.2011 10:19     citat 

eu stiu pozele , cu toate astea ma mai minunez inca odata zambet si comentez pt. cele care nu stiu, aniversarea si-a petrecut-o la Paris, cadou de la sot, impreuna cu picii si fara foc la lumanarica, ca n-au gasit in hotel o amarata de bricheta foarte fericit
na! ca te-am parat scot limba sarut

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

29.03.2011 10:29     citat 

lucy sarut, pui sarut, multumim frumos zambet

puiut, mmm jenat ..sa zicem ca ....le-ai informat scot limba jenat sarut

sus

Denunta
iva

29.03.2011 11:18     citat 

Mada...wowwwwww superbi toti...mama ce corp...si ce dansatori...wow... iar piticii sunt ca voi superbi Felicitari pentru frumoasa familie sarut sarut sarut

Pui multumesc de pm sa sti ca iau de la inceput vitamine maternale din cauza extrasistolelor...analizele imi sunt brici...de hidratat ma hidratez foarte bine...beu apa mai mult de 2 litri cu siguranta...nu stiu de la ce am durerile astea de cap...poate de la tensiunea foarte mica adica am avut-o si 52-85. te pup dulce dulce sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

29.03.2011 11:30     citat 

iva daca ai tensiune asa mica e normal sa te doara capul.
eu dupa cafea am tensiunea 9/6 sau maxim 10/7. dar asta la mine e ceva normal, adica atunci e ok. daca nu beau cafea o zi intreaga, ma apuca niste dureri de cap de numa numa.dar asta la mine e chestie general valabila, nu am primit-o acuma cu sarcina.
la prima sarcina m-am incapatanat sa nu beau cafea ochi peste cap si eram varza toata ziua, la un moment dat eram la spital si aveam tensiune 8/4 s-au speriat asistentele de acolo au zis ca se mira ca mai stau in picioare.
acuma beau zilnic o cafea (sau doua pe parcursul intregii zile) dar mici, si cu f f mult lapte. pt mine e suficient asa.
daca nu esti bautoare de cafea vezi ca sunt si alte solutii.eu am incercat de ex cu sirop de coacaze (facut de soacra) dar era prea dulce pt mine, imi provoca greata asa ca...am ramas la cafea.

e bine daca ai analizele bune si te hidratezi (si apa ajuta la durerile de cap..si la multe altele de altfel...eu nu pot sa beau 2 l pe zi, nici vorba, dar tin mereu sticla de apa langa mine si cand mi-e sete beau...in plus rontai mai mereu biscuiti simpli pt arsuri si asa mai am ocazia sa iau si cate o gura de apa scot limba )
eu sunt asa de satula de vitamine si pastile, nu mai pot.mi se face greata numa cand le vad. trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: