· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 122
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 122     
iva

29.03.2011 12:10     citat 

Beau cafea cate una dimineata cu lapte, in rest n-am nici o problema nici rau nu-mi este, lucrez de numa toate sunt in regula pana acum.

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

29.03.2011 1:43     citat 

iva, multumim sarutsarutsarut
jenat

ah, e randul tau la postat poze scot limba

sus

Denunta
byannca

Copii
Karina Ioana: 12 ani, 1 luna

29.03.2011 6:01     citat 

Prezent!

Ralu superbe pozele zambet aveti niste puiuti minunati foarte fericit

Lucy ai fost la control? Cum este micuta?

Chiar asa iva acum este randul tau sa ne arati pozeeeeeeeee! Cum te mai simti? Eu vreau sa vad poze cu burtica zambet

Astazi am scapat de gatit mi-a adus mama niste salata orientala, iar pt Karina am avut niste paste cu branza.

Ce facem fetelor? cu gaura de ozon ne mai scoatem copii afara.....spuneau astia ca ....ar ajunge in Romania pe la sf saptamanii trist

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 11 luni
cea mica: 10 ani, 3 luni

29.03.2011 7:17     citat 

am fost la eco..bebelina e bine dar e tot micuta, a crescut f putin.daca data trecuta era cu 2 sapt in urma acum e cu 3 saptamani in urma (are doar 33 sapt si 6 zile dupa masuratori) si aprox 2,400 kg. placenta apare imbatranita (la prima sarcina nu am avut astfel de probleme, offfff)...dar totusi dopplerul arata bine asa ca o lasam in burtica deocamdata nu arata ca sufera..insa peste 10 zile repetam dopplerul.in rest, vitamine peste vitamine, odihna si...cam atat, bebelina poate veni oricand pe lume, sa vedem ce va fi.maine repet analizele de urina.

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 24 ani, 3 luni
Christian: 12 ani, 7 luni

29.03.2011 7:39     citat 

----------
puimihai a scris:
eu stiu pozele , cu toate astea ma mai minunez inca odata zambet si comentez pt. cele care nu stiu, aniversarea si-a petrecut-o la Paris, cadou de la sot, impreuna cu picii si fara foc la lumanarica, ca n-au gasit in hotel o amarata de bricheta foarte fericit
na! ca te-am parat scot limba sarut
----------

zau ca as lasa si tigarile acasa, nu numai bricheta daca mi-ar face sotul un asemenea cadou foarte fericit
Am admirat indeluuuuung pozele, Ralu_ sunteti o familie foarte frumoasa si tu arati superb ! Recunosc jenat am mai vazut poze cu tine si sopiii tai pe la alte topicuri scot limba

Iva , bucura-te din plin si profita de fiecare moment din perioada asta foarte fericit caci asa repede trece timpuuuuul ochi peste cap
Lucy , sa-ti pastrezi pasiunea si sa nu abandonezi practica trag cu ochiul faci niste desene frumoase.Daca as fi in locul tau , nu mi-as face probleme prea mari cu echo , pt ca ( stii si tu ! ) valorile sunt estimative si pot varia . Gandeste pozitiv , ca totul va fi bine si bebelina va fi o grasunica sanatoasa si voinica ! Pup burtica !
Pui ....ti-am ramas datoare, n-am uitat , cat de curand iti voi trimite regimul pe care l-am tinut .....zilele astea am fost extrem de ocupata ochi peste cap mancam ce aveam si m-am axat pe legume ( ceea ce nu aveam voie ) si totusi ..... am mai dat jos 1 kg zambet deci ....am 93 - rad nici nu stiu daca sa ma bucur sau nu rad caci sunt multeeee , dar am dat jos 11 kg foarte fericit si se simteeeeeee
rad

vreau si eu idei de mancareeeee plang sau sunt foarte trist sunt in pana prostit azi am prestat chiftelute de post pt prima data - cartofi , broccoli, conopida, morcovi etc si au avut succes , dar maine trebuie carne !!!!

Zuzi , ce faceti ?

Va pup....nu ma mai lasa tre' sa citim "Ridichea uriasa" foarte fericit

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 15 ani, 6 luni

29.03.2011 8:31     citat 

permiteti sa raportez

am fost la medic, are decit 10 zile de biseptol, pentru o frumusete de faringita&traheita, adica vorbit pe vint+mincat iaurt rece+baut apa rece
ma rog, in rest este totul ok

partea nasoala este cea cu noptile fierbinti, dar m-am inarmat cu supozitoare, am rafacut stocul la panadol si nurofen, asa ca ne facem bine curind rad

eu am cearcane si mi-am luat salata verde, in lupta cu burtile care insista sa stea pe pozitii rad

pup si seara faina sarut sarut sarut

sus

Denunta
iva

30.03.2011 7:27     citat 

Buna dimineata

cine vine la cafeluta?

are si un buchet de flori sarut

Zuza ma bucur ca sunteti inspre bine ... sarut sarut sarut

Mada
trebuie sa-mi fac niste pozici cu burtici ca nu am recente sarut sarut sarut

Lucy ti-am scris dincolo pupam burtica sarut sarut sarut

Tei ma bucur de fiecare moment...doar ca ma streseaza extrasistolele care nu ma lasa sa ma odihnesc, iar medicul m-a incurajat foarte tare...o sa dispara dupa nastere foarte fericit rad sarut sarut sarut

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

30.03.2011 9:16     citat 

neata'

iva sarut, draguta ca intotdeauna, ne serveste cafeluta ...multu' sarut si asteptam pozicile scot limba

tei sarut scot limba, byannca sarut , multumim frumos jenat sarut !

sanatate bolnavioarelor !

pupam burticile si mamicile sarutsarut !

sus

Denunta
puimihai

30.03.2011 9:42     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:
am fost la eco..bebelina e bine dar e tot micuta, a crescut f putin.daca data trecuta era cu 2 sapt in urma acum e cu 3 saptamani in urma (are doar 33 sapt si 6 zile dupa masuratori) si aprox 2,400 kg. placenta apare imbatranita (la prima sarcina nu am avut astfel de probleme, offfff)...dar totusi dopplerul arata bine asa ca o lasam in burtica deocamdata nu arata ca sufera..insa peste 10 zile repetam dopplerul.in rest, vitamine peste vitamine, odihna si...cam atat, bebelina poate veni oricand pe lume, sa vedem ce va fi.maine repet analizele de urina.
----------

nu te speria Lucy, mie la ultima eco mi-a spus ca fata are maxim 2,800g , ca este cam cu 2 saptamani in urma....si eram chiar speriata, ca de...crezi ce-ti spune, iar dupa aceasta eco, in urmatoarea saptamana am nascut iar fata era perfecta 52 cm si 3,200 !!!! masuratorile si estimarile nu sunt intotdeauna corecte, poate depinde si de aparat si de cel ce "citeste" ! Stai linistita ! sarut

Neata la toate !

sus

Denunta
iva

30.03.2011 9:59     citat 

Neatza si tie pui... ce faci azi bun de papa...eu am facut o ciorba de spanac ieri super buna nici nu mi-a mai trebuit altceva nimic la felul 2... sarut sarut sarut

Mada
ce mi-ar placea si mie sa stiu dansa...wow... sarut sarut sarut

Lucy cum esti azi...ce m-as rade ca Anya sa aiba peste 3000 g ...pupici la toate 3 fetele... sarut sarut sarut

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 24 ani, 3 luni
Christian: 12 ani, 7 luni

30.03.2011 10:19     citat 

neata foarte fericit ...si eu la cafea foarte fericit
De aseara ploua intr-una la noi plang sau sunt foarte trist
Am facut si eu sapt trecuta spanac , iar luni am facut urzici foarte fericit .....a fost aliment nou pt Steff dar a mancat cu o pofta , mama-mama rad bineinteles ca ii era si foame , dar i-au si placut . In general el mananca aproape orice mancare care contine usturoi trag cu ochiul asa ca a infulecat si urzicile scot limba

Zuzi ..sanatate printesei , sa se faca repede bine. Tu ....rezisti, ca esti puternica trag cu ochiul . Cearcanele -hmmmmmm , eu am muuuulta restanta la somn si se vede si pe fata mea, dar asta e ! Ii multumesc lui D-zeu ca am reusit sa fac chiar tot ce mi-am propus si nu am alt motiv pt care nu dorm ( de ex vreo boala, Doamne-fereste )
Pui, trimite-mi si mie adresa ta de Mail

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 11 luni
cea mica: 10 ani, 3 luni

30.03.2011 10:57     citat 

neata tuturor
ce sa zic la noi la eco mereu a fost bebelina in urma si se vede si pe grafic mai ales acum a ramas tot mai mult in urma, eu ma duc la eco la 2 saptamani si se compara mereu rezultatele, ea in 2 sapt a crescut (teoretic) doar 200 gr...deci a mai ramas o saptamana in urma..in fine...placenta e imbatranita si acolo nu avem ce face. eu nu ma ingrijorez ca este mica, vreau doar sa fie sanatoasa zambet cum a spus si medicul acuma la 37 sapt este dezvoltata si plamanii sunt super ok deci chiar nu este nici o problema cand vine pe lume va fi ok, greutatea ei nu este o problema.
zuza imi pare rau ca aveti probleme... trist sper sa se faca fata bine curand sarut
tei imi faci pofta de urzici... prostit scot limba da poate reusesc in wekend sa ma aventurez cu sotul si fata aici in padure sa cautam niste urzicute tinere sau macar usturoi de padure, mmmmm.... rad (eu am aici padure la 10 min de bloc scot limba )
eu azi sunt tot cu greturi evident socat in rest ce sa zic....incerc s ama odihnesc ca asa a zis dr.... scot limba si..cam atat.maine imi vine mobila la sufragerie abia astept. rad

sus

Denunta
daiana2012

Copii
printesa isteata si frumoasa
gandacel dragut si vorbaret

30.03.2011 12:42     citat 

Iva ,mami ,ce tensiune mica ai ,mai creste-o putin ca e mica rau ,baga-i niste vin rosu la flacau rad
sarut

sus

Denunta
iva

30.03.2011 12:49     citat 

----------
daiana2012 a scris:
Iva ,mami ,ce tensiune mica ai ,mai creste-o putin ca e mica rau ,baga-i niste vin rosu la flacau rad
sarut
----------

rad rad rad il fac alcoolic din burta? sa sti ca-mi vine cateodata sa beau ceva pe bune... rad rad rad

sus

Denunta
daiana2012

Copii
printesa isteata si frumoasa
gandacel dragut si vorbaret

30.03.2011 2:43     citat 

sa stii ca apropo de vin,mi-am amintit cand eram gravida cu fetita si era tare nazdravana ,tot timpul tzopaia in burtica ,era ziua unei colege si m-a servit cu vin rosu si am baut asa juma de pahar si cam la 10 min micuta mea cred ca s-a ametit si dormea ca nu a mai topait vreo ora. rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: