· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Pana la 1 an > sare in mancare??
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor sare in mancare??     
suzica

Copii
buburuza
licuriciul

13.05.2011 9:05     citat 

desi initial doar am citit subiectul si am tras inca o data concluzia ca totusi am facut bine atunci cand am hotarat sa nu le dau sare si zahar copilor ,vreau totusi sa spun ceva zambet
legat de miere :eu chiar cunosc pe cineva a carui copil a murit din cauza botulismului ,atunci eram insarcinata cu pitica si de frica nu i-am dat miere pana pe la 3 ani socat .Dar din privinta diversificarii cu pitica am facut multe greseli trist incepand chiar din maternitate trist ...........eu fiind la primul copil am luat de bun ca desi fata sugea bine mersi tzitzi sa ii dau si supliment de lapte praf ca laptele meu nu este bun si hranitor nervos si uite asa fata mea nu a mai acceptat sanul si eu in nici o luna am pierdut laptele ,desi aveam lapte sa alaptezi 3 copii nu unul plang sau sunt foarte trist .........regret dar timpul nu il mai pot intoarce....... asa ca acum cu cel de al doilea am fost hotarata sa nu ma mai iau dupa toate gurile bine intentionate nervos si ce credeti ?????? rad
am fost atat de criticata in cat daca era panoul de rusine al orasului acolo eram afisata rad .......la rubrica "mama denaturata" sau "asa nu se face" si toate pentru ca nu ii dau deloc sare si zahar piticului rad .........aaaaaaaaa si sa nu uit ca :"CUM TU INCA IL ALAPTEZI?" "VAI DA CE A DRACU IESTI NU II DAI NICI MACAR SA GUSTE ? NU VEZI CA II ESTE POFATA COPILULUI DE SARMALE,DANONINO,DROB,CHIFTELE ?"..........si uite asa lista poate continua rad ..........atunci cand am indraznit sa dau un sfat legat de diversificare unei mamici mi-a taiat-o ca :lasa sa fie copilul tau sanatos ,desi cand te aud nu prea cred ca nu o sa ai probleme mai tarziu cu el ca nu prea il alimentezi cum trebuie . nervos nervos nervos trist trist surprins surprins
zambet zambet ........doar parerea mea rad

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 9 ani, 11 luni
am nascut deja!

13.05.2011 2:14     citat 

----------
Happy_mami2007 a scris:
Uff ... am ras de m-am prapadit , doamne cat esti tu de amuzanta . Aproape la fel de amuzanta ca una din " sursele " voastre alea grozave , o doctorita pe care am vazut-o ieri dimineata in reluare la tv , si zicea : " Copiii slabi vor fi mai inteligenti si vor trai mai mult ."
No eu is gata sa bag mana in foc ca voi , mamicile astea teribil de amuzante ( doar ca nu stiu cine rade ) ati fi in stare sa va infometati copiii , sa nu ii lasati sa manance sa se sature , pt ca trebuie sa fie slabi ca sa fie mai inteligenti si sa traiasca mai mult !!

Dar chiar , stii de ce am ras ?? De ffff - urile alea multe ale tale , care nu isi au locul nici langa gresit , nici langa corect .
----------

mda, si uite asa am ajuns eu de rasul curcilor!!!! ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap

langa cuvantul corect este un singur f, sau ai inceput sa vezi dublu, triplu....

( doar ca nu stiu cine rade ) ..... se pare ca tu razi!

exclamatie

sus

Denunta
puimihai

13.05.2011 3:09     citat 

----------
mireaadrianaflorina a scris:

( doar ca nu stiu cine rade ) ..... se pare ca tu razi!

exclamatie
----------

exact!!!
din pacate e de plans trist
toate eforturile de a explica o conduita buna sunt luate in ras....desi cel mai simplu as rezuma astfel, mamifericita, te rog raspunde in gand la intrebarile acestea :
cate contraindicatii are consumul de sare?
cate contraindicatii are consumul de alimente in stare pura, fara adaos de sare ?
...........am mai spus si zilele trecute si ma repet, incearca sa iei partea buna a parerilor postate aici, nimeni nu-ti vrea, tie sau copiilor tai, raul!

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 7 luni
Gabi: 9 ani, 2 luni

13.05.2011 3:22     citat 

Era de ras tocmai pt ma duc sa-i fac tone de ceai lu' fie-mea cu kile de zahar si sa-i torn bolovanu' de sare in mancare! trag cu ochiul
Fie - mea nu a baut niciodata tonele de ceai , o cana de 300 de ml ziua intreaga , si asta deja cand era trecuta de 1 an , clar nu indulcite cu kile de zahar , ci la inceput cu un varf de lingurita de miere , apoi cu un cub de zahar , si nici nu i-am turnat nici ei , nici mie , bolovanu' de sare in mancare .
. puimihai , ia cata sare poti tu doar intre 2 degete ... atat folosesc eu la o oala intreaga de mancare .. oi fi eu mai batuta in cap , cine stie , refuz sa cred ca atat e criminal si-i face ceva fetei .
Nu ma mai justific in fata voastra , voi faceti cum stiti , eu fac cum cred , pacatul meu sa fie daca le fac ceva rau . Desi cu Emma eu sincer cred ca se vedea deja demult daca avea sa-mi fie un copil cu probleme , de orice fel , innascute , sau datorate alimentatiei mele gresite .

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 9 ani, 11 luni
am nascut deja!

13.05.2011 3:49     citat 

----------
Happy_mami2007 a scris:
Era de ras tocmai pt ma duc sa-i fac tone de ceai lu' fie-mea cu kile de zahar si sa-i torn bolovanu' de sare in mancare! trag cu ochiul
Fie - mea nu a baut niciodata tonele de ceai , o cana de 300 de ml ziua intreaga , si asta deja cand era trecuta de 1 an , clar nu indulcite cu kile de zahar , ci la inceput cu un varf de lingurita de miere , apoi cu un cub de zahar , si nici nu i-am turnat nici ei , nici mie , bolovanu' de sare in mancare .
. puimihai , ia cata sare poti tu doar intre 2 degete ... atat folosesc eu la o oala intreaga de mancare .. oi fi eu mai batuta in cap , cine stie , refuz sa cred ca atat e criminal si-i face ceva fetei .
Nu ma mai justific in fata voastra , voi faceti cum stiti , eu fac cum cred , pacatul meu sa fie daca le fac ceva rau . Desi cu Emma eu sincer cred ca se vedea deja demult daca avea sa-mi fie un copil cu probleme , de orice fel , innascute , sau datorate alimentatiei mele gresite .
----------

deci nu ti-ai dat seama ca sunt ironica...... ochi peste cap oare de ce? poate consumul de sare iti afecteaza judecata?! prostit

sus

Happy_mami2007

Copii

13.05.2011 4:06     citat 

Mi-am dat seama , dar am lucruri mai bune de facut decat sa ma enervez pe ironiile unor necunoscute zambet zambet zambet .
Aaa , si , mersi , oricui a denuntat mesajul . zambet

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 7 luni

13.05.2011 8:27     citat 

----------
Happy_mami2007 a scris:
Aaa , si , mersi , oricui a denuntat mesajul . zambet
----------

Parca pana acum nu te interesau denunturile. rad

Cat despre "cred ca se vedea deja demult", aia poti spune daca ajunge la batranete si n-are nimic, pentru ca nu orice greseala se vede imediat, cum ar fi treaba cu mierea si botulismul, sunt lucruri al caror efect se vede pe termen mult mai lung, si pentru asta Emma inca e mult prea mica.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

14.05.2011 8:38     citat 

De acord cu tine . Ma referam doar ca era deja evident pana acum , in 4 ani , daca avea sa fie o fire sensibila , bolnavicioasa .

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 9 ani, 7 luni
Jacob: 9 ani, 7 luni

14.05.2011 2:59     citat 

happy_mami stii cum se incheie discutia? zi ca ai inteles si asta e zambet si asa ca prin minune nu mai are nimeni nimic de zis scot limba

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 15 ani, 6 luni
Teodora Maria: 13 ani, 6 luni

14.05.2011 3:55     citat 

----------
Manucrissa a scris:
happy_mami stii cum se incheie discutia? zi ca ai inteles si asta e zambet si asa ca prin minune nu mai are nimeni nimic de zis scot limba
----------

1. Si uite cum ajung copiii sa minta... luand exemplu de la parinti....
2. O discutie este discutie daca sunt cel putin doi participanti...

sus

Denunta
Manucrissa

Copii

14.05.2011 3:59     citat 

----------
adelia a scris:
----------
Manucrissa a scris:
----------

1. Si uite cum ajung copiii sa minta... luand exemplu de la parinti....
2. O discutie este discutie daca sunt cel putin doi participanti...
----------

oooo vai da exact ai dreptate copiii mei vor fi mincinosi pentru ca am scris eu asta rad cat de amuzant mi se pare cateodata ceea ce scrieti rad

O discutie nu mai e o discutie cand se spune acelasi lucru la nesfarsit trag cu ochiul

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

14.05.2011 4:01     citat 

----------
Manucrissa a scris:
----------

Pai de asta cam si cedez Manucrissa .. aveti dreptate , am inteles , e rau ca i-am dat fetei miere, ceai , zahar , sare ... e rau ca am pus-o in premergator ... e bine s-o las pe afara sa guste toate cele de pe unde apuca ... mama , am trait 25 de ani in lumea asta si nu am stiut nimic pana acum #-o . Mersi de pont Manucrissa .

Si apropo .. ca mai era undeva un subiect cu " de ce mintim copiii " ... hai ca nu mai deschid alta controversa acum , dar de-mi ziceti careva ca nu ati mintit niciodata , pe nimeni , deloc , de va legati asa de ce a spus Manucrissa , chiar rad in hohote . Si nici macar nu a mintit , are perfecta dreptate . Cu voi nu se ajunge la nici un final , numai voi stiti , restul = zero .

sus

Denunta
Christa

Copii

14.05.2011 4:04     citat 

----------
Manucrissa a scris:
si asa ca prin minune nu mai are nimeni nimic de zis scot limba
----------

Ca nu ai inteles nimic am priceput deja la celalalt subiect, asa ca ce rost avea sa ne mai invartim in jurul cozii? Ce am avut de spus am spus, cine are ochi sa vada. Daca cineva mai este interesat la discutie poate contribui, monologurile sunt ok atata timp cat ai ceva de scris, cand incepi sa te repeti devin plictisitoare.

sus

Denunta
Manucrissa

Copii

14.05.2011 4:05     citat 

----------
Happy_mami2007 a scris:
----------
Manucrissa a scris:
----------

Pai de asta cam si cedez Manucrissa .. aveti dreptate , am inteles , e rau ca i-am dat fetei miere, ceai , zahar , sare ... e rau ca am pus-o in premergator ... e bine s-o las pe afara sa guste toate cele de pe unde apuca ... mama , am trait 25 de ani in lumea asta si nu am stiut nimic pana acum #-o . Mersi de pont Manucrissa .
----------

Stai ca imi retrag cuvintele ca acum o sa ai si tu fete mincinoase scot limba Nu e bine ce ai facut....imi pare rau ca ti-am zis sa scrii o minciuna ochi peste cap

sus

Denunta
Christa

Copii

14.05.2011 4:06     citat 

----------
Happy_mami2007 a scris:
e rau ca i-am dat fetei miere, ceai , zahar , sare ... e rau ca am pus-o in premergator ... e bine s-o las pe afara sa guste toate cele de pe unde apuca ... .
----------

Daca asta e tot ce ai inteles din mesaje, atunci este strict problema ta.

----------
Happy_mami2007 a scris:
Cu voi nu se ajunge la nici un final , numai voi stiti , restul = zero .
----------

Tot asa de bine as putea spune si ca reciproca e valabila.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: