· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 11
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 11     
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 2 luni
Antonia: 8 ani, 8 luni

29.03.2011 3:24   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 11  citat 

SA NE TRAIASCA SMECHERII SI MINUNATII SI LA CAT MAI MULTE CAPITOLE IMPREUNA !!!

Vlad . . . . . . . . . .............. . 31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . . pui de Furnicutza26
George Alexandru . . . . . 20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ...... 29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... . . 29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... . . 02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ..........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... ......12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii) aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
ocrisu

Copii

29.03.2011 3:28     citat 

Sper ca n-am uitat pe cineva... intrebare

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 12 ani, 11 luni
Pufarina: 8 ani, 9 luni

29.03.2011 3:33     citat 

io-te! mi-a decupat fata din poza rad
sar'na.

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 10 ani, 4 luni
David : 8 ani, 8 luni

29.03.2011 3:45     citat 

Multumim Ocrisu!
Pana scriu eu un mesaj se schimba capitolul.Transcriu aici:
Gripe Water se gaseste si la noi in farmacii. Mi-a fost recomandat si mie si am luat dar cand am vazut ca are vreo 4 parabeni nu i l-am mai dat. Al meu e facut in Egipt, am inteles ca ar fi si varianta romaneasca, mai buna. Nu stiu daca are parabeni. Si Bonisan-ul contine marar dar ala face pofta de mancare, noua ne-a fost interzis! foarte fericit
Anuntam si noi 7.600 ! Nu e cea mai mare bucurie a mea ca e buflea dar nu ma impacientez. La fel era si sora-sa cand era mai mica iar acum e numai bine. Dupa ce a inceput sa se miste s-au dus si suncile. Si de la mine s-au dus vreo cateva kg dupa ce am inceput sa alerg dupa ea. prostit
Kiki ai o fetita frumoasa foc! sarut

Ultima modificare efectuata de catre Tamy la 29.03.2011 4:05, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

29.03.2011 4:02     citat 

Tamy, P al tu si P al peu sunt de-o seama (apropos La multi ani - azi au 3 luni) si diferenta de vreo 2, 3 kg rad cum am spus nici eu nu ma impancientez... exact asa a fost si frat'su (la 3 luni 5,3 kg si 59 cm) iar acu' ii ca bradul intre colegii! La el sunculite au aparut in jurul varstei de 1 an trag cu ochiul

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 13 ani, 11 luni
V mic: 8 ani, 10 luni

29.03.2011 4:09     citat 

La multe lunite! sa va traiasca si sa fie sanatosi sarut
Ce bine imi pare sa "vad" iar o Dodosasha optimista. Apropos, ar trebui sa-ti schimbi numele in Dodosashapartick

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

29.03.2011 5:06     citat 

sarut sarut sarut

Cayia nu se poate sa-mi schimb nik-ul ca l-as schimba scot limba
Da, m-am relaxat. Daca in prima luna nu a luat deloc in greutate, de 2 luni ia constant 200 - 300 gr pe saptamana scot limba . Chiar daca in anuminte momente primeste si lp 90% din hrana lui este de la tzitzi.

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 9 luni
Naty: 6 ani

29.03.2011 5:07     citat 

La cat mai multe lunite David si Patrick! Sa fiti sanatosi si sa cresteti mari si voiosi! sarut sarut sarut
Wow! Tamy, felicitari pt. dodolotul mic! sarut Eu zic ca este in fruntea clasamentului, clar! foarte fericit sarut Important este sa fie sanatosi!
Parca il vad si pe Alex un desirat inalt pe la 5 anisori, la cat este acum de buflici. foarte fericit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

29.03.2011 5:37     citat 

si fimiu a fost rotunjor cand era beb.. bine, nu de categoria lu sor-sa, da oricum nu era subnutrit.. si acu noroc cu pielea ca si-ar pierde oasele rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

29.03.2011 5:42     citat 

care sinteti ardelence pe aicea? ori unguroaice?
io rad ca proasta singura pe aicea.

Salutări de la Abrud, de Csibi Barna

„- Draghe mama, se ştii că io estem bine, lucrez aicea la Abrud, la Ţara Moţilor, nu la Ţara Secuiasche. Sunt sanatos, numai un ochi vinet am la mine, albastru, che am chezut pe scara de la birou. Es am şi nişte dungi pe gât, m-a strâns de la cravata. Şi mai am o mina în gips, che mi-am prins-o la uşa de la casa unde stau, care nu are geamuri.
În rest e bine.
Motzii e buni cu mine, invatza la io romaneşte. Am invaţat imnul la ei „Treiasche duhul lui Iancu”. L-am invaţat pe tot. Greu. Foarte greu. Mi-au spus colegii de birou să ştiu la imn pe de rost şi noaptea ca pe Tatăl nostru. Nu ştiu cine e tatăl la ei, dar am inveţat la imn tot. O se îl chint şi la ţie chind ajung acase la Harghita…Dache mai ajung…
Am inveţat şi alt chintec, e obligatoriu dimineaţa aicea la ei, „Iancule mare”. Plecut la mine se chintem cu toţii la masa, chind bem palinka. Mult palinka bem noi. De prune. Şi io şi ei. Şi chintem şi inveţem romaneşte. Ei pe mine, mai ales.
Place la mine la Abrud.
Mai ales che de trei zile poci minca mai bine. Che nu mai am doi dinţi. I-am pierdut undeva. Chind am chezut pe scaun de la birou. Birou mic. Am martori, che mai ierau acolo Nelu, Avram, Todor, Mihai, Radu şi popa din Abrud. Care a citit din Biblia şi avea şi o luminare. Che era intuneric. Popa nu o dat. Nu, iel nu. Iel spunea la ei „nu la fatza che se vede, la oase”. Es am luat apoi scaunul in dintzi. Şi Toma era la birou şi avea un furciu la iel. Simpaticus ember. Ascuţit furciu. Il plimba pe la ochii la mine.
Bun popa asta cu io. Citit Biblia pentru mine. Chind am deschis ochii o zis che nu mai trebe la luminare. Dar nu o arunche, che cine ştie.
Draghe mama, in rest e bine.
M-am obişnuit aicea, cum zicea vecinul Onofrei, ca magarul. Nu ştiu al cui e magarul. „Apa, paie şi bataie”.
Mai am cinci luni şi jumetate şi vin acase, mama.
Repede trece.
Dupe ce am ieşit de la urgenţe a fost mai bine la mine. Nu dureau toate oasele. De la reumatism, zicea medicu. La munte e mai frig.
Treiasche Avram Iancu! (Aşe tre se strig de trei ori pe zi)
Avram Iancu prieten la mine e.

Pusilok, Csibi Barna”.

sus

Denunta
ocrisu

Copii

29.03.2011 5:54     citat 

La multe lunite, baietei dragi! sarut
Dodo, felicitari pentru kilogramele castigate de silfidut (pai 200-300 g pe saptamana e foarte bine!). Ma bucur ca te-ai mai linistit. sarut
Fi-miu a fost slab si fara chef de mancare de la nastere si pana in zilele noastre, ca sa zic asa. In schimb acum, ma bucur si eu de un copil mancacios si cu copanele pufoase. sarut
Furni, tare de tot rad

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 9 luni
Naty: 6 ani

29.03.2011 6:03     citat 

Ocrisu, multumim mult pt. capitol si pt. colajul frumos! sarut

rad rad rad forte tare, Furni!

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 10 ani, 4 luni
David : 8 ani, 8 luni

29.03.2011 7:29     citat 

Multumim de urari! sarut La multi ani Patrick! sarut
Furni rad rad rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 1 luna
cea mica: 8 ani, 5 luni

29.03.2011 7:29     citat 

super tare furni!!!

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 8 ani, 10 luni
am nascut deja!

29.03.2011 10:03     citat 

ocrisu super colajul sarut
mihaela_ct ce ok e dr de vine acasa la vaccin zambet la fel si la noi, sotul isi face somnul de frumusete in alta camera, saracuti ochi peste cap
apropo voi folositi ceva sursa de lumina gen lumina de veghe noaptea?ca eu as renunta, dar cum vad ce face prin intuneric bezna confuz
kiki sarut la falcute,cum doarme ea de linistita, sigur are crize ca nu s-ar zice scot limba
furni rad rad

waw ce dimensiuni aici, nu gluma, maine mergem si noi la vaccin si sunt curioasa cate kg are trag cu ochiul dar nu va batem nici pe departe zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: