· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 11
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 11     
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 8 luni
V mic: 10 ani, 7 luni

30.03.2011 3:58     citat 

----------
rizibizi a scris:

acum intrebare , la termometru digital se mai scad 5 grade sau nu? ca mie dr a zis da....pai daca e digital care e rostul nu?
----------

chiar azi am cumparat un termometru si am gasit asa:

"Paleta intervalelor de temperatura considerate aprox. normale sunt dupa cum urmeaza:

- temperatura la nivelul fruntii - masurata cu termometru de cap: 35,8 grade celsius pana la 37,6 grade celsius
- temperatura urechii, masurata cu termometru de ureche : 35 grade celsius pana la 37,8 grade celsius
- temperatura rectala, masurata cu termometru normal: 36,3 grade celsius pana la 37, 8 grade celsius
-temperatura orala masurta cu un termometru conventional: 36 grade celsius pana la 37,4 grade celsius"

sus

Denunta
Cayia

Copii

30.03.2011 4:06     citat 

Si cu dedicatie pentru mamicile puilor colicosi rad evident cu tot dragul sarut

Un barbat la volanul unei masini. Noapte, el foarte obosit dupa multe ore de condus. La un moment dat, trage pe dreapta pentru foarte necesarul pui de somn. Nici n-apuca s-atipeasca, ca-l trezeste unul:
- Nu va suparati, aveti un ceas? Asta nervos raspunde:
- E 4 jumate! Se baga iar la somn.
Dupa ceva timp, altul ii bate-n geam:
- Nu va suparati, aveti un ceas? Asta, si mai nervos:
-E 5 fara 10! Dupa care scrie pe o foaie mare: "NU STIU CAT E CEASUL" si o lipeste pe masina.
Un al treilea se opreste si ii bate-n geam.
- Tu ce mai vrei ma? intreaba soferul enervat la culme.
- E 5 si 10!

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 10 ani, 4 luni

30.03.2011 5:35     citat 

Foarte tare, Cayia! rad

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 6 luni
Naty: 7 ani, 9 luni

30.03.2011 5:52     citat 

Miha', ce dodoloata scumpa ai tu acolo...o dulceata! sarut
Ma bucur ca totul a fost ok la vaccin.
Rizibizi, eu ii iau temperatura intrarectal si nu mai scad nimic.Felicitari pt. dimnesiunile de fotomodel! sarut
Cayia, rad rad tare! Cred ca fiecare dintre noi am trecut printr-o faza de genu'... socat foarte fericit

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

30.03.2011 7:54     citat 

am un junghi intercostal de mor. abia respir. si acestia din casa mea ma tot fac sa rad si nu poooot! ce sa iau?

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 6 luni
Naty: 7 ani, 9 luni

30.03.2011 8:50     citat 

Dodo...pt. junghi sau ca sa poti sa razi??? rad sarut Eventual sa incerci cu un paracetamol sau o crema antiinflamatoare. Sanatate multa!

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 11 luni

30.03.2011 9:05     citat 

----------
luara a scris:
Noi am luat o veioza de la Ikea, mica rotunda mov, erau de fapt de toate culorile cu bec de 5 w inclus. parca am dat pe ea vreo 20 de lei, dar foarte buna.
----------

Asta cumva? http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/80153758
Ca acolo scrie la produse potrivite de becuri de 18W.

Am mai gasit-o pe asta cu bec de 5W, dar mi se pare cam mare. ochi peste cap
http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/90029221
Macar e ieftina, cealalta costa aproape 16 euro. prostit

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 9 luni
Ana Leia: 11 ani

30.03.2011 10:15     citat 

Christa e prima, dar avea incorporat becul de 5 si pe cutie scria ca trebuie bec de 5 W. E destul de ok, nu e foarte mare si nici nu deranjaza. Ia stai ca dau o fuga sa vaf ce mai scrie pe veioza, poate mai gasesc ceva.

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 9 luni
Ana Leia: 11 ani

30.03.2011 10:18     citat 

UIte m-am uitat ce scrie pe ea pe eticheta prinsa de snur, la becuri e scris max 25 W. Dar becul nostru e de 5 W. Slabuts si numai bun. Mai da ce scumpa e la voi, noi am dat vreo 20 de lei pe ea. Sau o fi fost vreo promotie.
Uau acum e 40 de lei, da, deci am prins promotie, era inainte de Craciun. mare nesimtiti si astia.

sus

Denunta
Christa

Copii

30.03.2011 10:31     citat 

----------
luara a scris:
Uau acum e 40 de lei.
----------

Tot e mai ieftina. plang sau sunt foarte trist Stiu ca se pot pune si becuri mai mici, dar ziceai ca era cu tot cu bec, si m-am mirat ca ei recomanda de 18W. Sa vad cand ajung pe la IKEA sa vad lampa pe viu. Ca mi-ar trebui ceva ce putem lua cu noi si cand suntem plecati, lampa aia de sare pe care o folosim acasa mi-e prea mare, plus ca e si pericol sa se sfarame daca n-o ambalez bine.

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani, 5 luni
Victor Adrian: 11 ani

30.03.2011 10:59     citat 

----------
Christa a scris:
tubul de crema de fund si pasta mea de dinti aveau ambalajul foarte asemanator (de la Weleda). E singura data ca mi s-a intamplat, dar in locul cremei de fund am luat pasta de dinti, mi s-a parut mie ciudata ca mirosea putin altfel jenat, dar abia cand s-a pus pe urlat mi-am dat seama de confuzie. plang sau sunt foarte trist Noroc ca pasta de dinti de la Weleda nu e mentolata, dar totusi ...
----------

Si acu'..vezi cu ce te speli tu pe dinti foarte fericit
Apropo-s de lampi..ai incercat lampile alea de veche care se baga in priza si se aprind singure doar la intuneric?
O sa caut un link sau o sa fac o poza maine la una.

uite, ceva asa: http://lustre-online.ro/listeaza_produse.php?cat=218
e lumina difuza, dar poate e ok.
eu am una facuta special cu leduri (nu consuma mult) si da super lumina. o tin in baie (cu usa cu geam mic-inchisa) ca sa se vada pe hol dc iese noapte pt pipi

sus

Denunta
Christa

Copii

30.03.2011 11:39     citat 

----------
dincamsimona a scris:
Si acu'..vezi cu ce te speli tu pe dinti foarte fericit
----------

Apoi as simti la gust. scot limba Dar intre timp am cumparat crema aia de fund doar in tubulete mici, si asa nu ne mai trebuie asa des, si macar nu se mai confunda. prostit

Lampi de veghe avem, doar vreo 3 modele diferite scot limba, dar alea-s prea chioare. Pe cea mai luminoasa, sa zic asa, scrie 1-3W. Asa ca poate am noroc cu un bec de-ala de 5W, sunt totusi 2W in plus. foarte fericit

sus

Denunta
Cayia

Copii

31.03.2011 6:43     citat 

cand eram la scoala, m-au pedepsit ca n-am fost cuminte si m-au trimis in loc de lucru manual la atelierul baietilor, aka in loc sa tricotez am facut o veioza. Poate-mi aduc amine cum se facea si te scoti cu una mica tare, ca era doar fir, fasung si bec... scot limba

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 11 luni
Antonia: 10 ani, 5 luni

31.03.2011 7:19     citat 

----------
Cayia a scris:
cand eram la scoala, m-au pedepsit ca n-am fost cuminte si m-au trimis in loc de lucru manual la atelierul baietilor
----------

Grea si neplacuta pedeapsa... rad
Rizibizi, eu stiu ca atunci cand masori rectal se scad 5 subdiviziuni, nu grade jenat , pentru a afla temperatura la nivelul pielii. Dar nu asta conteaza, eu stiu ca peste 38,5 rectal administrez antitermice.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 8 luni
Pufarina: 10 ani, 6 luni

31.03.2011 7:26     citat 

christa, pe asta o stii
http://www.ikea.com/no/no/catalog/products/70150982

nici nu tre' sa o tii in priza, o incarci si sta incarcata nu stiu cate ore... e foarte haioasa, apesi pe ea si se aprinde...

io o am pe asta
http://www.ikea.com/no/no/catalog/products/20046988

dar avand in vedere ca am dat vreo 25 kr, adica echivalentul unei paini , si nu cea mai scumpa paine, parca mi-e frica sa o las aprinsa toata noaptea..... noi avem un hol intre dormitoare si acolo am nevoie de lumina, ca dormim cu usile deschise sa auzim care ce misca....
desi nu ar trebui ca tot ce e ieftin sa ia foc... io nu am venit chiar demult din romania si mi-e frica rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: