· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap. 176
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap. 176     
ionelita

am nascut deja!

04.04.2011 9:24     citat 

neatza!

ma bucur ca v-a placut tortul zambet si eu am fost foarte incantata de ce-a iesit sarut

karina da..interiorul de frisca

ms mult fetelor care ne-au mai felicitatat!! pup sarut

byu,karina super pozele sarut sunteti foarte frumoase si voi si copiii sarut

codrina, ti-a blocat adminul link-ul ..probabil se considera reclama

bebe,multa multa sanatate..sa va faceti repede bine sarut

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 9 luni

04.04.2011 9:25     citat 

----------
DANONINO a scris:
Luca a avut chiar acum 3 saptamani cand a facut febra 39.9, am ajuns la dr dupa 3 zile avea putin rosu in gat si i-a dat antibiotic pt ca in cele 3 zile nu a scazut febra sub 38.5. A patra zi spre seara au iesit bubite care trec in maxim 2 zile, nu a luat nimic pt ele doar am dat pe el cu putina pudra mentolata.
----------

Adica alta roseola tratata cu antibiotic pentru rosu in gat. nervos

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 17 ani
D: 11 ani, 2 luni

04.04.2011 9:26     citat 

----------
DANONINO a scris:
Bebe, eu asa am patit la amandoi copii, au facut febra mare 3-4 zilesi dupa care au aparut bubite.
Luca a avut chiar acum 3 saptamani cand a facut febra 39.9, am ajuns la dr dupa 3 zile avea putin rosu in gat si i-a dat antibiotic pt ca in cele 3 zile nu a scazut febra sub 38.5. A patra zi spre seara au iesit bubite care trec in maxim 2 zile, nu a luat nimic pt ele doar am dat pe el cu putina pudra mentolata.
----------

Mie asta imi seamana cu Roseola Infantum surprins
http://www.sfatmedical.ro/Sanatatea_cop...a_infantum

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

04.04.2011 9:26     citat 

----------
ionelita a scris:
karina da..interiorul de frisca

----------

diplomat am vrut sa scriu foarte fericit ..ce ma enerveaza ca nu mai e butonul "modifica" nervos

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 8 luni
Ana Leia: 10 ani, 11 luni

04.04.2011 9:37     citat 

Bebe n-am facut nici un test. unde sa-l fac duminica dimineata? Iar la spital cu ea nu m-am dus ca nu era chiar asa de rau si chiar nu-mi mai trebuia sa iau ceva vreo infectie si de pe acolo. La noi clar nu e roseola. Noi joi am fost la medic si era puroi pe amigdala, nu rosu in gat. A facut asa pete rosii, ca niste puncte, nu sint eruptii si dupa ce am dat ieri Zyrtec s-a ameliorat. Pe fata i-au disparut in cateva ore. Si pe corp e mai putin. Oricum a fost ieri tare agitata, incepea sa planga din nimic. O deranja clar alergia. I-am pus un supozitor de paracetamol, se mai linistise, apoi a adormit. Si noaptea a dormit relativ bine. deci ii e mai bine.

sus

Denunta
angelll

Copii
Annamaria: 11 ani, 2 luni

04.04.2011 9:38     citat 

----------
DANONINO a scris:
Bebe, eu asa am patit la amandoi copii, au facut febra mare 3-4 zilesi dupa care au aparut bubite.
----------

exact asa a avut si fata mea.febra mare,cand am mers la pediatru a zis ca are rosu in gat si ne-a dat antibiotic 4zile iar in a 3 zi febra a disparut dar si au facut aparitia bubitele.pt bubite nu i-am dat nimik a zis pediatrul ca dispar singure in 4-5 zile si asa a fost...a,spunea medicul ca e ceva viral.

sus

Denunta
Christa

Copii

04.04.2011 9:56     citat 

----------
angelll a scris:
spunea medicul ca e ceva viral.[/b]
----------

Da, ce am spus si eu, si ionelita, roseola infantum.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

04.04.2011 9:57     citat 

----------
Christa a scris:
----------
angelll a scris:
spunea medicul ca e ceva viral.[/b]
----------

Da, ce am spus si eu, si ionelita, roseola infantum.
----------

roxanne foarte fericit

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
11 ani

04.04.2011 10:06     citat 

nici acum?
http://www.vipbebe.ro/c-jucarii-pentru-...girl--p552

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 9 luni
Luca Daniel: 10 ani, 11 luni

04.04.2011 10:16     citat 

----------
Roxanne a scris:
----------
DANONINO a scris:
----------

Mie asta imi seamana cu Roseola Infantum surprins
http://www.sfatmedical.ro/Sanatatea_cop...a_infantum
----------

De asta am asteptat si eu cele 3 zile, dar cand am vazut ca chiar nu scade febra am fost la dr, a luat 3 reprize de antibiotic, si cum am vazut bubitele am intrerupt antibioticul.
Am vb cu dr si am spus ca are bubite si cred ca este ROSEOLA, a spus nu are ori alergie la antibiotic ori a fost o raceala cu eruptie confuz Dar eu tot cred ca a fost ROSEOLA.

sus

Denunta
Christa

Copii

04.04.2011 10:17     citat 

----------
ionelita a scris:
roxanne foarte fericit
----------

Citisem mesajul tau inainte si ramasesem cu numele tau in cap. prostit scot limba

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

04.04.2011 10:19     citat 

ba da codrina..acum merge..e super frumoasa!

sus

Denunta
Roxanne

Copii

04.04.2011 10:26     citat 

Am notat dintisorii la Geo_narcisa, Angelll, Raliu, Bilutza, Sweety_Karina, Bebezola, Luara.
Astept si de la restul
zambet

Noi tot cu mucii astia ochi peste cap Azi noapte n-am dormit din cauza lor vreo 2 ore, motiv pt care mindra nici acum nu s-a trezit. Febra nu face, nu tuseste.

F frumoase pozele Ione si Codrina&Sweety_Karina sarut

Azi mi-am propus sa incep curatenia de primavara, cu ordine in dulapuri, vreau sa scot hainele de iarna si hainele ramase mici ale copiilor si sa le depozitez separat, sa vad ce mai e bun din hainele subtiri de anul trecut. Daca mai am vreun pic de energie dupa chestia asta poate ma apuc si de dulapurile din buctarie. Daca nu - mai e si miine o zi trag cu ochiul

Zi frumoasa tuturor sarut

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
11 ani

04.04.2011 10:38     citat 

----------
Roxanne a scris:

----------

F frumoase pozele Ione si Byu&Sweety_Karina sarut
Eu nu am ajuns inca in partile acelea ale tarii!!
sarut

Ce ziceti de masinuta? E ok? Are bare de protectie..eu zic ca e ok, nu?
Vroiam sa ii luam initial ceva jocuri logice/educative pt varsta ei. Dar vine vara si tot afara prin curte vom sta, asa ca zic ca e mai bine o jucarie pt curte

Iris a inceput cu putini muci
sper sa nu se agraveze..

Rox, iti trimit si eu MP

sus

Denunta
Roxanne

Copii

04.04.2011 10:43     citat 

----------
Codrina a scris:
----------
Roxanne a scris:
----------

F frumoase pozele Ione si Byu&Sweety_Karina sarut
Eu nu am ajuns inca in partile acelea ale tarii!!
sarut
----------

Scuzati o baba sclerozata foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: