· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap. 176
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap. 176     
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 11 ani, 1 luna
am nascut deja!

02.04.2011 12:31     citat 

Striptease

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 1 luna

02.04.2011 12:54     citat 

aoleoo adriana! prezent! prostit

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani

02.04.2011 1:15     citat 

prezent si eu
2 dintisori si unul acum iasa

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
am nascut deja!

02.04.2011 1:17     citat 

vedeti mai fetelor cum sunteti? tre sa va ademeneasca omu' cu striptease ca sa veniti!!!!!!!!!!!!!! rad rad rad

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
am nascut deja!

02.04.2011 1:19     citat 

acum serios!!!!!!!!!!!!

va recomand un film, nu stiu daca l-ati vazut! eu l-am vizionat azi-noapte! mi-a placut ffff mult, e dupa un caz real! trag cu ochiul

http://www.990.ro/filme-75-Changeling-S...nload.html

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 9 luni
Jacob: 10 ani, 9 luni

02.04.2011 2:19     citat 

Neata fetele !!!

La multi ani micuta Kristine !!!

La multi ani Alina !!!

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 1 luna

02.04.2011 2:31     citat 

La multi ani [b]Alina!!! sa fii sanatoasa!!! fericita!!!! sarut sarut sarut sarut
Sa fii sanatoasa printesa Kristine!!! La multi ani!!!![/b]

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 10 luni

02.04.2011 3:19     citat 

La Multi Ani sanatosi si plini de voiosie Kristine sarut
La Multi Ani cu sanatate si impliniri pe toate planurile Alina25 sarut

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 7 luni
Ana Leia: 10 ani, 10 luni

02.04.2011 4:22     citat 

Buna dragelor. Noi sintem mai bne, n-a mai facut deloc febra, nici ieri, nici azi. Dar oricum 5 zile tratament facem, ca sa nu ne intoarca inapoi.
Claudis niciodata nu mi-a spus pediatra sa-i pun paracetamol preventiv dupa vaccin. Imi spunea si imi si scria pe foaie sa-i pun paracetamol numai daca face 38.5 rectal. Sper sa fiti ok.
Rox sper sa scapati mai repede de mucusori. Noi avem 3 incesivi si al 4-lea e pe drum.
Eu azi am pierdut 5 ore la shopping. Am fost cu cumnata mea la dragon si apoi la Ikea. Am avut noi niste treburi si am umblat de-am cumparat tot ce ne-a trebuit. Pe tati l-am lasat bina acasa. A fost ok, nu ne-a sunat, s-a descurcat cu toate si cu mancarea, si cu somnul, su cu kaka din pampers. Avem un tata extraordinar. Il laud si eu ca e bravo.
Mi-am luat de la Ikea niste orhidei, ca mi le-a laudat si casierita. am stat jumate de ora sa le aleg, dar a meritat. Ma apuc acum de flori, sa plantez ce am la balcon. Ca e zi buna de asta.
Va pup. Sint pe aici, va citesc.

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 8 luni
Marius Adrian: 10 ani, 11 luni

02.04.2011 5:32     citat 

Fetelor va multumesc din suflet sarut sarut sunteti minunate, va doresc voua si puiutilor vostrii multa sanatate fericire,si noroc sarut sarut sarut

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 9 luni

02.04.2011 5:33     citat 

Inca ceva, ca nu gasisem ieri, referitor la antitermice administrate preventiv: http://www.parinti.com/modules.php?name...torder=asc

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 9 luni

02.04.2011 5:35     citat 

----------
mireaadrianaflorina a scris:
iti prezint viespea!!! foarte fericit foarte fericit
si albina scot limba
----------

Teoria o stiu, practica ma omoara!

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani

02.04.2011 7:07     citat 

Buna fetelor...

Cam liniste pe aici...sigur va bucurati de weekend si de vremea frumoasa... zambet Bravo voua
Am iesit si noi afara..desi Matei este in continuare cu febra...Dar simteam ca ne sufocam....Aerul curat trebuie sa fie benefic scot limba
Matei este asa cumintel...ar zace si ar dormi intr-una...cu greu il strunesc la un joc...Asa sunt si eu..la boala zac... foarte fericit

Au fost sotul si cumnata cu nepotelul la pediatru..Doctora l-a intors pe toate partile...ea spune ca fiind prematur nu ii este suficient de dezvoltat colonul...si de acolo problema...Nu l-a contrazis pe doctor( cunoscut si respectat si el) dar ea nu crede sa fie o problema cu lapticul sau o intoleranta ceva..vedem

Noua ne-a modificat un pic tratamentul...Nurofen cu panadol la 4 ore....am chinuit copilul degeaba asa este, asteptand cele 6 ore.... si nu febra era neaparat problema ci starea lui...
Cred ca mai bine o sunam pe doctora....am zis eu si intaresc ca in weekend au o problema de comportament medicii astia...parca i-am pus eu sa fie de garda nervos

Nu stiu cat de prost este doctorul...insa abia ii scoteam vorbele cu clestele .Apoi m-a ametit sa ii dau doar nurofen si panadol la nevoie...apoi ca mai bine ii dau panadol la urmatoare administrare....fara sa imi spuna ca pot micsora intervalul daca le alternez...o fi omis sa spuna surprins ...parea asa sictirit trist Iar la o intervetie de 3 mil jumate numai sictirit nu trebuie sa fii nervos

In ceea ce priveste febra..... pediatra ne-a zis sa nu ne speriem nici de febra 40 .1....sa urmam tratamentul..sa ne balacim la nevoie si o sa fie ok...organismul omoara microbul....insa nu mi s-a parut deplasata nici parerea astuia care spune ca la sub 38 ( stare subfebrila) organismul inca lucreaza in ideea ca eu nu imi aduc aminte sa fi facut febra peste 38 si totusi am scapat fara tratament relativ usor...ptu ptu..sa nu ma deochi scot limba

In fine..cert este ca Matei nu suporta bine temperatura mare.....Mi-ar fi placut sa fie asa cumintel cand nu are febra rad
Off si ce ma nelinisteste este cum de mananca asa bine daca are rosu in gat...Nu ar tb. sa aibe o jena.. Intr-adevar i-am dat ce stiu ca ii place mai mult.....insa imi e frica sa nu fie altceva..poate o fi roseola asta .Oricum....trebuie neaparat sa verificam si noi leucocitele astea..sa fim in garda prostit

]La Multi Ani printesa Kristine sarut

La Multi Ani Alina sarut

Cristina,Julia multumesc..sanatate si voua sarut

Adriana ai facut pana la urma budinca din aia. confuz ..Lui Matei ii place la nebunie..Astazi a papat un castron cu febra lui cu tot scot limba

luara noi nu am luat antitermic preventiv...e prima data cand ii dau antitermice si asta pentru ca ardea si se comporta aiurea...dar nu am facut vaccin...deci la noi e altceva

Sa va fie de bine cumparaturile sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani, 3 luni
Victor Adrian: 10 ani, 10 luni

02.04.2011 8:40     citat 

Seara buna si de la mine. Se pare ca inca merge mufa rad

Kristine...laaaaa muuuultiiii aaaani . Sa fii sanatoasa si sa ii fericesti pe parintii tai toata viata
Alina..la multi ani mamica draga si sa treci usor peste toate greutatile vietii

Christa..interesant subiect. Cu Matei m-am scos, i-am dat la 1 an jumate si acum la 3 ani. Saracutul Victor...a luat si el o data trist
Ce mi-ar fi placut sa nu primeasca deloc. Acum stau si ma gandesc ce efect au toate radiografiile la care a fost supus trist

Adriana..ce gura de aer proaspata aduci si tu pe forumul asta rad

Aa mi-a zis pediatra azi ca Victor se incadreaza sub medie dar peste limita minima cu acele 70 cm si 8,500 gr ale lui la 10 luni zambet
Si ca arata ff bine, se misca ff bine (chiar dc soldateste) se vede ca a fost laptele bun. Na ca ma simt si eu mandra ca am facut ceva bun pana acum..
Si mi-a zis ca ii pot da si iaurtel ca a treia masa/zi, dar nu facut in casa ca isi schimba ph-ul de la o zi la alta. Nu prea stiu eu ce inseamna asta..dar ..vad io
Si inca ceva..
Ma tot plangeam eu ca nu vrea sa manance fructele pasate. Azi am fost in deplasare la sora mea si nu avea decat banane si pere si nu gasea mixerul. Sa va spun ca a mancat Victor o jumatate de banana? Si 2 felii de para? Le tinea in mana si musca din ele. Si nu numai, dar chiar mesteca. In gingiile de la masele. Se vedea cum mesteca, nu se grabea sa le inghita. Am ramas socata. Deci probabil ca masa de fructe va fi solida rad

Fetelor..Roxanne, Luara, si care mai vrea din bucuresti. Am vorbit cu Biencut azi si mai putem sa ne vedem marti dimineata in Cora, in jurul orei 10-10:30. Cine vrea sa spuna ca sa stabilim.
Ea nu mai are acces la net asa usor.

Cristine mama..te mutasi?

Byu? Ce face sosul? Vrea sa suga? rad

Claudis..eu sunt pro analize.

Rox, cum e Deli?
Luara..ma bucur ca e mai bine Anushca.
Bebe..cum e Rada?

Aa si mi-a mai zis pediatra ca al mare are amigdalele f inflamate datorita racelilor si tusei pe care a avut-o in ultimul timp. Dar nu mi-a prescris nimic.

Christa..si Matei la 1 an jumate ai lui, mergea descult (ca lui doar asa ii place la tara) si a calcat intr-o albina (ca semana al naibii cu poza Adrianei:)) )..Mama ei si-a lasat fundul in labuta lui trist
Dar a trecut repede. Si nu era o zona populata de vietatile astea.

Si maine cred ca ma voi lauda si eu cu o noutate.. rad
O surpriza..zambet
Mai ales pentru mamicile cu fetite rad

Si inca ceva. V-am zis ca a rontait Victor un biscuite de la frac-su? Nu inghitit, nu molfait, ci mestecat ca lumea. Si m-am gandit sa fac si io in casa biscuiti. Dar nu stiu pe ce reteta sa o folositi. Care din voi imi poate recomanda una usoara si rapida? Ca eu nu sunt as in bucatarie..stiti, ba nu mi se intareste ba nu imi creste rad

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
am nascut deja!

02.04.2011 9:16     citat 

claudis i-am pus doar ou si branza azi, ieri doar branza rasa fara sa-l bag la cuptor! a papat bi ne ambele combinatii! zambet

simo my name is tic-tac tic-tac! rad rad sarut

fetele al doilea test..........tot negativ! incep sa ma ingrijorez deja! daca nu e sarcina atunci ce mama ma-sii am? of! ochi peste cap

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: