· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap. 176
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap. 176     
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani
Irina Maria: 8 ani, 11 luni

03.04.2011 7:17     citat 

ione super!!!Ai avut ceva treaba la cate persoane au fost.

ancutza nah fac sa am pe macar 2 zile ca in ultimul timp faceam doar pt o zi fiind mancaruri care se termina repede: urzici, ciulama de ciuperci, spanac, peste....etc.
Pofta buna!
Dupa ce termin de dat lui Iulian papica merg sa pap si eu.

Eu vreau sa pregatesc pt ziua lui Iulian asa: salata de piept de pui, salata de paste, salata de vinete, platouri reci cu mezeluri, carnaciori, branza, cascaval, masline si vad ce mai pun pe acolo, salata de rosii,castraveti,salata verde, ceapa, ridichii , pulpe de pui cu pireu. + tortul care cred ca o sa-l cumparam si noi.
Cum vi se pare, e destul????

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

03.04.2011 7:25     citat 

tortul nu l-am cumparat....eu l-am facut zambet

pt cate persoane faci atata mancare? confuz cam mult rad

sus

Denunta
Byu

Copii

03.04.2011 8:01     citat 

Mama ione supeeer , ce tare ca ai facut tu tortul, cum l-ai facut asa???? In ce forma l-ai pus sa iasa asa dreptunghiular?? Ce tort a fost??Si foita cu Tom&Jerry de unde ai luat-o, e de cumparat????
O sa pregatesc pt 20 pers aprox, o tura intr-o zi, o tura in alta zi.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

03.04.2011 8:09     citat 

byu, eu am o tava dreptunghiulara si in ea fac...e foarte practica si eu zik ca se taie mult mai usor
iar foita cu tom&jerry am cumparat-o de la cofetarie. 15 lei am dat pe ea.Se aplica peste un strat de frisca .Floricelele le-am cumparat de la supermarket sunt din napolitana (6-7 lei)

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

03.04.2011 8:11     citat 

am vrut initial sa-l fac la comanda si intr-o forma mai speciala dar era 40 lei kg si sarea peste 100 lei
asa ca pe mine m-a ajuns 60 lei..diplomat l-am facut..super bun

sus

Denunta
Byu

Copii

03.04.2011 8:36     citat 

ione super, te felicit sincer!!!!
Si...va prezint baietii si mamicile+un tatic sarut sarut sarut

Aici era Edy fericit ca mami i-a dat drumu si ii zambea de langa aparat sarut

Aici un tatic cu 2 puiuti, cum ii sta???

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 11 ani, 1 luna
T: 8 ani, 9 luni

03.04.2011 9:03     citat 

la multi ani, Cosmin...sa cresti mare, sanatos, voios, voinic....

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 1 luna

03.04.2011 9:34     citat 

ione am ramas paf cand am citit ca tu ai facut tortul! sarut e superb!

byu tare frumoase mai sunteti! si copii adorabili! sarut de tati nu mai zic decat ca-i sta f bine cu doi in brate trag cu ochiul

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 11 luni
Casian Radu: 11 ani, 3 luni

03.04.2011 10:48     citat 

----------
dincamsimona a scris:
Doamne ce film...
Doamne...
Cred ca dc nu as fi fost mama nu m-ar fi impresionat asa tare..

Ancutza...Changelling
----------

Pai e vechi.. eu l-am vazut acum un an si ceva . A luat ceva Oscar anul trecut, parca...

sus

Denunta
madalinacret

Copii

03.04.2011 10:56     citat 

----------
Sweety_Karina a scris:
Pup...ma gandesc daca sa ma duc diseara la film si-l las pe sotz cu copii...sau raman acasa si fac curat? hmmmmm..... ochi peste cap
----------

Sper ca ai ales prima varianta ... rad

sus

Denunta
madalinacret

Copii

03.04.2011 11:10     citat 

Mi-a disparut butonul cu "modifica"....

LA MULTI ANI ! Cosminel !!!!!!! Sa ai o viata lunga si frumoasa !

La multe lunite Irisucai si Rebecai !

Byu, merci de urare, dar Casian e sanatos deocamdata... Bogdan tuseste f. tare . Eu -tot mucoasa, dar parca ceva mai bine.
Azi am stat cu nasul la soare si cred ca a functionat . zambet A fost f. cald afara, vreo 20 de grade. De dimineata am gatit, dar pe la 4 am iesit in parc si am stat vreo 3 ore - eu cu copiii.

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 8 luni
Eduard: 10 ani, 11 luni

04.04.2011 12:56     citat 

Byu, multumesc ca ai postat tu pozele sarut . Taticului ii sade bine cu doi ficiori scot limba,ti-am mai zis!

Ionelita, si eu am ramas f impresionata ca tortul e facut de tine. Interiorul din ce e facut? Diplomat?

Mada, iti vine sa crezi ca am amas sa fac curat, nu de alta, dar mi-era lene sa scot nasul , fie si pana la taxi, asa de frig este, brrrrrrr rad .Las' ca plec maine seara scot limba .La noi la ora 16 se doarme, iar aia mai mari se relaxeaza prostit , iar voi aveti program de aerisire..fain!

Sunt obosita, ma bag la nani...abia ce am terminat curatenia inceputa de la ora 20 abia nervos nervos , dar cu cateva intreruperi si una bucata fecior mare lipit de buca mea sa ma joc cu sabia cu el nervos prostit si altul mai mititel dupa mine..eu faceam, el desfacea cool prostit .Uf..si husbandul statea la tv la un meci nervos , dar a stat destul azi cu ei scot limba, deci nu am ce-i reprosa .

fug ca il aud scancind pe Edi

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 1 luna
Natalia Maria: 8 ani, 5 luni

04.04.2011 7:34     citat 

Neata,
Miriam La Mai Multe Lunite frumoasa mica! sarut
Byu si Karina super pozicile, aratati fff bine amandoua....nu stiu ce comentarii citeam mai devreme, esti f tare mami Karina si tu! trag cu ochiul De Byu am mai spus...cand m-am intalnit cu ea...e o finuta! sarut (e adevarul, nu e nevoie sa-mi caut cuvintele foarte fericit ). Puteti posta pozicile in grupul format pe FB? Please!!! sarut
Am si eu ceva emotii, sa vad daca reusesc sa ajung in B. Azi aflu....daca merg maine si poimaine....din 3 zile au ramas si nu se stie inca trist

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 11 ani, 1 luna
am nascut deja!

04.04.2011 7:39     citat 

neataaaa! sarut

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani

04.04.2011 8:06     citat 

neata

in primul rand vreau sa urez sarbatoritilor de ieri si azi si cred ca si de sambata, ca am lipsit.motivat..........
la multi ani Cosmin sa cresti mare mare si sanatos sa ai parte numai de bucurii si impliniri sarut sarut sarut
la multe lunite sanatoase Rebeca, Iris si Miriam va pupa Rada pe toate

la multi ani Kristine si Alina

noi am avut un weekend nu chiar placut............febra si umblat pe la urgente ca nu stia nimeni ce are bubu a mea..........la urgenta erau numai medici "incepatori: sa zice asa...........si toti ma intrebau ce a papat fetita, ce med i-am dat dar nici unul nu stia sa imi spuna ce sunt bubitele de pe corpul ei............am stat acolo vreo 4 ore surprins surprins pana cand a venit si o dr foarte dragutza care ne-a "rezolvat" in 5 minute........a facut ceva alergie dar nu de la mancare se poate sa fie din cauza febrei si antibioticelor... sau din cauza aerului de primavara......mi-a dat saii dau ceva siropel aerius acum sa vedem sper sa ii treaca repede ca sunt destul de urate asa buburuze rosii pe tot corpul........................
laura voi tot de antibiotic e cu bubitze? ce a spus medicul, ar trebuii sa ii fac tstul de alergie? la cat timp se face oare?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: