· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >1-3 ani > L-am tuns pe Dragos!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor L-am tuns pe Dragos!     
CORINA

Copii
DRAGOS-ANDREI: 20 ani, 9 luni

12.11.2002 11:16   L-am tuns pe Dragos!  citat 

Dupa ce l-am batut la cap pe al meu sot sa ma lase sa tund baiatul, in sfirsit am primit O.K.-ul luni, iar astazi am si dat fuga la frizerie sa-l tund, doamne fereste sa nu se razgindeasca. Bineinteles ca, snoaba cum sunt, nu l-am putut tunde pe Dragos decit la Ciufolici, linga Obor, unde am dat 90.000 pe tuns cele citeva mite care incepusera sa-i creasca pe frunte si la ceafa. asta n-ar fi asa un capat de tara daca n-am sta cu casa in celalalt capat al Bucurestiului, asa ca am mai dat o gramada de bani si pe taxi, ca deh, sa nu se imbolnaveasca baiatul. Concluzia este ca as fi putut sa ma duc in cartier, la un coafor de asta de la parterul blocurilor, dimineata cind nu e foarte aglomerat si as fi avut acelasi efect, deoarece Dragos nu a cu masina putea sa-l tunda orice tanti cu dragoste de copii neastimparati si cu ceva rabdare (eventual si rasplatita). Oricum ar fi l-am tuns si e atit de frumos incit tot timpul imi vine sa-l pup pe cheliuta! :P

[Modificat la data: 12/11/2002 CORINA]

sus

Denunta
Cora

13.11.2002 12:58     citat 

Eu in loc sa dau 10$ pe un tuns la Alex, am preferat sa dau 14$ pe o masina de tuns si are baiatul niste tunsori asa de faine, de vreo 3 ani incoace, incit nici vorba sa las pe altcineva sa-l chinuie.scot limba
Va dati seama ce economie fac eu de atita timp daca-l tund de 6 ori/an? radradrad

sus

Denunta
Aducut

Copii
Codrin
Olguta
Cornelia

13.11.2002 2:03     citat 

Hihi...si eu mi-am tuns comoara de vreo 4 ori pana acu...si are 7 luni:D... Ce sa fac daca are par mult?surprins
Da'...mi-a in fata i-am lasat un ciuf...hehehe

[Modificat la data: 13/11/2002 Aducut]

sus

Denunta
muztu

Copii
Eca
Peter

13.11.2002 10:48     citat 

Sa-i fie de bine Corina!
Ce nu face o mamica de dragul "puiului" ei. Adevarul e ca ai facut bine ca pentru prima oara ai fost cu el la frizer, chiar daca ai platit cam...mult. Acum stii ca ai baiat cuminte si nu plange la tuns asa ca si eu ca si Cora te sfatuiesc sa investesti intr-o masina de tuns. Iar tu te specializezi in...tuns si o sa ii poti tunde si pe sotul tau si pe cel mic. foarte fericit

sus

Denunta
buburuza

Copii
MARK MULLER

13.11.2002 10:50     citat 

...tunsul asta! nervos am primit si eu o masina de tuns dar dupa 2-3 incercari am ajuns tot la frizer, ..nu am talent deloc in meseria asta de tuns cu masina , iar ai mei barbati nu ma mai lasa sa ma ating de parul lor, asa ca am ajuns din nou la frizer - frizerita.
..n-am talent asta este.trag cu ochiul

sus

Denunta
CORINA

Copii

13.11.2002 6:55     citat 

Cred ca barbatii mei imi vor face cadou de ziua femeii o masina de tuns, nu de alta dar de Craciun voi primi un toaster. Asa ca urati-mi succes in noua mea indeletnicire din primavara.

sus

Denunta
mamaluieric

Copii
Eric: 21 ani, 1 luna
Hanna: 17 ani, 8 luni

13.11.2002 7:31     citat 

mie imi place sa tund, desi nu iese tot timpul cum trebuie. dar "cheliuta" lor e de milioane.
am noroc ca baietii mei adora sa li se umble in cap si stau cuminti amandoi zambet

sus

Denunta
vladosmina

Copii
vlad: 21 ani, 1 luna

13.11.2002 8:53     citat 

si eu imi tund baietii( adica pe sot si pe Vlad) si o fac cu foarfeca, ca lor nu le place sa fie tunsi prea scurt-scot limba
Mai, dar ai dat o groaza de bani pe tunsoare! de ce? Aveti cumva prea multi bani si nu stiti ce sa faceti cu ei, sau ti-a in conditii de igiena corespunzatoare?
Acum serios... nu ti-e ciuda ca ai dat atatia bani fara motiv serios?
Mai bine il tundeai tu singura!

sus

Denunta
CORINA

Copii

15.11.2002 3:33     citat 

Bineinteles ca sunt ofticata ca am dat atitia bani, dar mi-a stiam ca frizeritele de acolo sunt obisnuite cu aceste "manifestari" spre deosebire de cele de la frizeria Igiena, care, daca s-ar putea sa se uite si la vreo telenovela in timp ce te tund pe tine. Coafezele te la mine de la frizerie sunt foarte tifnoase, odata am vrut sa ma tund eu acolo (eu ma tund groaznic de scurt) si erau foarte nedumerite, nu vroia nici una sa ma tunda, pina la urma s-a tuns si o sa-mi ciumpavesc baietii asa cum ma pricep si daca nu le place n-au decit sa se duca unde or vrea.

sus

Denunta
lumi12a

Copii
Lexi: 20 ani

02.12.2002 9:11     citat 

Corina draga, ia nu te mai oftica atat! CE naiba, un baiat ai, manca-l-ar mama pe el! si la urma urmei, ce, e mult? Pai voi nu dati bani pe cosmeticale, mamicilor? Eeeeeeee. Ia nu va mai plangeti atata. S-a baiatul de un loc special pentru copii. si daca il duceai la un frizer de carteir si lui nu ii placea si urla, nu iti parea rau ca nu l-ai dus la Ciufolici.
Ce sa-i faci daca eu pentru copilul meu consider ca nimic nu e prea scump...?

sus

Denunta
CORINA

Copii

02.12.2002 4:45     citat 

Geanina,
si tu ai dreptate in a orice, dar , daca stai sa te gindesti, si fetele au dreptate, nu crezi ca ar fi mult mai relaxant pentru el sa-l tunzi tu acasa, sa-ti treci miinile prin ciuful lui, sa-i mingii cheliuta dupa, sa simti inca odata bucuria de a mic si in acelasi timp atit de mare incit trebuie tuns?! Eu zic ca putem gasi in asta o noua dovada de dragoste, de apropiere si de comuniune. Te pup, Corina!

sus

Denunta
daniluca

03.12.2002 2:08     citat 

Eu o tundulez pe Alexa cu foarfeca de filat pe care am dat 12$.
si-i trag de-a partea buna e ca nu tre' sa stea ca nici nu apuca sa-si de-a tu si fetele aveti dreptate. Nu v-am contrqzis nici o secunda. Vroiam doar sa va mai "deturnez" de la parerile de rau

sus

Denunta
nico1973

Copii
david: 16 ani, 7 luni
ileana: 14 ani, 6 luni

15.11.2006 1:40   io  citat 

si io miam tuns plodu
.la 1 an ! sai creasca par des ca lu masa,,,
cu foarfeca in casa-si cu lama.
care frizerie???

sus