· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (298)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2009 (298)     
smiri

Copii
eduard teodor: 10 ani, 2 luni

16.04.2011 5:19     citat 

La multi ani, fetelor! Sa fiti fericite alaturi de puiutii vostri! zambet

eu nu stiu ce faceti voi pe vremea asta, noua nu ne prieste trist

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 10 ani, 6 luni
Al mic: 6 ani, 10 luni

16.04.2011 6:06     citat 

La multi ani, Roll!
La multi ani, Ankkka! Sa fiti fericite alaturi de cei dragi!

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
10 ani, 3 luni

16.04.2011 6:11     citat 

Smiri felicitari pt olita ! ne plictisim groaznic...abia astept caldura, se pare ca de maine vine pe la noi, sper sa tina foarte fericit

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 10 ani, 2 luni

16.04.2011 8:15     citat 

sper si eu sa vina caldurica odata.... trist cu olita e obositor deocamdata....il duc de cateva ori pe zi si de fiecare data face pipi sau kk dar nu stie sa ceara la olita. Daca nu il duc eu face in pampers. A inteles macar ideea si se forteaza imediat sa faca, nu sta mult pe olita. Acu n-as vrea sa-l duc nici prea des, sa nu se plictiseasca sau sa se simta presat cumva ochi peste cap

sus

Denunta
rome

Copii
10 ani, 3 luni

16.04.2011 8:26     citat 

Nici L nu zice cand face, eu il intreb de cateva ori pe zi daca vrea sa faca, daca accepta mergem impreuna, daca zice "nu" ii dau pace, uneori face, alteori nu, dar oricum e asa satisfacut si rade de numai cand vine pipi...cu kk e mai nasol, cred ca se sperie, am incercat sa-l pun dimineata cand se trezeste si-l vad ca face, dar nu vrea, cand simte ca vine se ridica prostit , asa ca nu l-am mai pus

sus

Denunta
symonik

Copii
Maria Alexandra: 14 ani, 1 luna
Matei: 10 ani, 2 luni

16.04.2011 8:37     citat 

buna seara
la multi ani Ankka
la multi ani Roll

mersi fetelor sa stiti ca zgatia mea e acrobat de multtttt ,merge si pe pervaz am lipit si toate geamurile foarte fericit foarte fericit
rome la fel si la noi cu olita se screme si apoi hop sus asa cam renuntat pana va fi pregatit.Felicitari edi tine-o tot asa dupa pasti cred ca va merge si matei la cresa in recunoastere si obisnuita si poate va invata acolo odata cu ceilalti copii
week-end placut

sus

Denunta
vero-ioana

Copii
Catalin-Stefan: 10 ani, 4 luni
David-Andrei: 6 ani, 3 luni
am nascut deja!

16.04.2011 8:45     citat 

buna fetele!
ca veni vorba de facut la olita, pe catalin la incantat de la bun inceput nu am avut probleme de cate ori il puneam pe olita facea ori pipi ori kk si nu voia sa se ridice de pe oala pana cand nu facea ceva asta pana acum vreo 2-3 luni cand nu a mai vrut sa stea si tot se ducea la wc ca voia si el acolo,si ne-am apucat si din intamplare i-am cumparat un colac obisnuit pentru copii(nu ne era in plan)dar daca l-am gasit l-am si luat si cand am ajuns acasa-minune-el stia ca ala trebuie pus la baie si a inceput sa zica pipi pipiiii pipipi l-am dus in baie sa vedem si noi cum sta treaba si a mers
acum ca a crescut ajunga sa deschida usile,si cand ai vine sa faca ceva se duce in baie ia colacul si se plimba cu el dupa noi,ori dupa mine ori dupa sotul meu ca mai mult sta el cu catalin acasa ,si stim regulacand vine cu colacul treaba e buna rad rad rad
acum sa va intreb pe voi credeti ca ar trebui sa-i mai lapte formula incontinuare?
ca pana acum vreo 3-4 zile i-am introdus in loc de nestle 1 +, lapte Ladorna,1,5%grasime?

sus

Denunta
vero-ioana

Copii
am nascut deja!

16.04.2011 8:50     citat 

sorry!!!!!!!!
m-am exprimat de toti bani pe care ai da Boc pentru copii,inca odata sorry
credeti ca ar trebui sa continui cu lapte formula(nestle1+)?
ca de vreo cateva zile eu nu i-am mai dat,iar in schimb i-am bagat ladorna,am observat ca iese bine cu scaunul,si alte probleme deocamdata nu....stiu ca formula are mai multe vitamine,dar am auzit si eu la alti ca de acum e mare pentru lapte praf?voi e spuneti?ati incercat?

sus

Denunta
vero-ioana

Copii
am nascut deja!

16.04.2011 9:33     citat 

si daca tot am acces la calculator sa va pun cateva poze cu cata
aici are baiatul mami creasta facuta cu gel:))rad

aici o invata pe verisoara lui cum sta treaba cu calculatorul

in spatele blocului printre masini...asa ai place sa alerge printre ele...

"ma uit la nora pentru mama si sunt asa de bucuros,,cand o sa cresc mare-mare sa vezi ce nora ai aduc lui mami"zambetrad

sus

Denunta
lara_ro

Copii
Teodor Luca: 10 ani, 5 luni

17.04.2011 8:49     citat 

LA MULTI ANI tuturor FLORILOR noastre dragi, mari si mici!

La multi ani Roll, La multi ani Ankka, sa fiti sanatoase si sa va bucurati de minunile voastre!

sus

Denunta
symonik

Copii
Maria Alexandra: 14 ani, 1 luna
Matei: 10 ani, 2 luni

17.04.2011 8:58     citat 

NEATZA
LA MULTI ANI tuturor FLORILOR mari si mici! si din partea noastra .vero nu stiu ce sa te sfatuiesc fetele care dau formula cica ebine si pana la 3 ani eu n-am reusit din alte probleme dar te mai poti interesa

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 25 ani, 4 luni
Adina: 20 ani, 9 luni
Aiyana Maria: 10 ani, 2 luni

17.04.2011 10:12     citat 

LA MULTI ANI ANKKA!
LA MULTI ANI ROLL! Sa fiti fericite si iubite!

La multi ani florilor! mici si mari!

Uploaded with ImageShack.us

Ay e putin racita...ii curge nasul, dar sper sa ne oprim aici. In rest toate bune. Vorbeste cateva cuvinte pe inteles, restul pe limaba ei.... Cu olita nu avem succes, nu a botezat-o pana acum, nu vrea sa stea pe ea. Adica sta 2-3 secunde si se ridica, apoi vrea sa se aseze iar...si tot asa, spune caca in timp ce face sau imediat dupa, dar atat. Eu sper totusi ca vara aceasta sa scapam de pampi ziua.

Felicitari Elena pt. decizia de a pleca, si va invidiez, cu atat mai mult cu cat e vorba de Anglia..... Multa bafta si sa iasa totul asa cum vreti voi! Sotul si-a gasit deja job acolo? Ce o sa faceti cu Alesia, o sa o dati la gradinita?

Voiam sa va intreb si eu ceva, ca am uitat sa intreb cand am fost la pediatru, voua v-a zis sa faceti pauza cu Vigantolul pe perioada de vara (lunile fara "r")?

Azi e soare si la noi si iesim si noi acum un pic....

Va sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 10 ani, 5 luni

17.04.2011 2:47     citat 

La multi ani Rol ! , La multi ani Ankka ! sa fiti fericite !
La multi ani tuturor celor ce poartra nume de floare , sa aveti o zi superba !

Vero eu sunt pt lapte praf sau lapte special pt copii pana la 3 ani .E facut pt varsta lor , are vitamine si tot ce le treb si ma gandesc ca decat sa-i dau mai tarziu tot feluri de siropuri ca are lipsa de nu stiu ce vitamine mai bine dau putin mai multi bani pe lapte si sper sa-i fie bine . Insa mai sunt fete care dau lapte din comert si nu am auzit sa aiba pb . Asta cu laptele ramane la alegerea fiecaruia , nu e o regula .
Matei ce acrobat esti , ai curaj nu gluma .........
Niko mie nu mi-a zis sa-i fac pauza , eu ai dau pana la 2 ani si apoi mai intreb .

sus

Denunta
rome

Copii
10 ani, 3 luni

17.04.2011 8:52     citat 

La multi ani florilor noastre !!!!!!!!!!!! sarut sarut

Niko eu o sa-i dau si pe perioada de vara, dar la noi inca nu e inchisa fontanela, daca pana la toamna, adica dupa 2 ani nu se inchide, o sa renunt la vigantol si ma duc pe homeopate.

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 4 luni

18.04.2011 8:36     citat 

299

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: