· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Concursuri parinti.com > Concurs Cetelem : Castiga un telefon Samsung S3370 cu noi !
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  raspunde
autor Concurs Cetelem : Castiga un telefon Samsung S3370 cu noi !     
admin

05.04.2011 10:20   Concurs Cetelem : Castiga un telefon Samsung S3370 cu noi !  citat 

si parinti.com va invita la un nou concurs!

Daca doresti sa ai posibilitatea de a castiga un telefon Samsung S3370 participa la concurs !
E simplu !
Tot ce trebuie sa faci este sa raspunzi la aceasta intrebare :

Tu ce ai face cu un credit de la CETELEM ?

Cel mai interesant raspuns va fi premiat de CETELEM, www.cetelem.ro , cu un telefon Samsung S3370

Concursul se desfasoara in perioada 5 aprilie – 5 mai 2011. Inscrierile in concurs se vor opri la data de 4 mai 2011. Orice participant care incerca sa se inscrie dupa aceasta data nu va fi luat in considerare.

La finalul concursului va fi ales un singur castigator dintre participantii la concurs, organizatorul alegand cea mai frumoasa poveste dintre toate cele inscrise in concurs.
Castigatorul va fi anuntat cel mai tarziu pe data de 10 mai 2011

Regulamentul concursului poate fi consultat aici : http://www.parinti.com/Regulamentconcur...39606.html

Va asteptam raspunsurile si va uram : mult succes!

Ultima modificare efectuata de catre admin la 02.10.2011 9:08, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 14 ani, 2 luni
Teodora Stefania: 10 ani, 11 luni

05.04.2011 6:08     citat 

Sa spargem gheata zambet
Datorii cred ca are toata lumea......toti ne dorim, pe de alta parte, un trai cat mai bun. Si noi avem astfel de nevoi si dorinte, insa daca as (mai) face un credit, ar fi pentru o vacanta de vis pentru fetitele mele.....ele isi doresc foarte mult sa ajunga la Disneyland zambet

sus

Denunta
mamiyasmi

Copii
yasmina maria: 11 ani
ariana georgiana: 9 ani, 10 luni

05.04.2011 6:40     citat 

a doua foarte fericit
pot sa va zic deja ce am facut cu creditul de la CETELEM foarte fericit ...am card la ei din 2007 cred cool si am scos banii cand am nascut-o pe Yasmi pt a plati recoltarea de celule stem...zic eu ca am facut ceva pt viitorul copilului meu sarut

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 14 ani, 9 luni
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 9 ani, 11 luni

05.04.2011 9:34     citat 

L-as achita la timp! rad In momentul de fata dc ar fi sa fac credit , l-as face strict ca sa pot deschide mai repede magazinul din curte care imi permite sa nu ma mai intorc la vechiul meu job si ma ajuta sa stau alaturi de copiii acasa( de fetitza care incepe scoala in toamna si baietel care incepe explorarea lumii mai de aproape, sa zic asa scot limba)!

sus

Denunta
Shaddy

05.04.2011 9:55   Hello!  citat 

Pai cu un credit cred ca as dezvolta ferma acutala, sunt la inceput si m-ar ajuta foarte mult in dezvoltare zambet

sus

Denunta
ezechel

05.04.2011 11:33   criza  citat 

Tu ce ai face cu un credit de la CETELEM ? Pai as face cu creditul de la CETELEM? pe criza asta multi se gandesc ce ar face cu bani? fiecare isi doreste un trai mai bun..dar toti au cate ceva lucru ..Dar cine se mai gandeste la cel de langa el as deschie o organizatie no-profit care ajuta pe tinerii din Romania sa scape de unele vici.. orice tanar are parinti care plang cand isi vad copii legati de droguri si alcool.Desi uni din parinti se compoarta rau cu copiilor in adancul inimi lor inca ii doare..sau as deschide un azil de batrani (nu cum sunt acum de parca sunt lagare) ori ce persoana in varsta trebuie rescpectata sunt batrani care nu au pe nimeni in viata lor.

sus

Denunta
allexinnoalexys

Locatie: Strada Filaturii,Bloc 428,Scara A,Apartament 6,Etaj 4,Vaslui

06.04.2011 4:32   Ce as face cu un Credit Cetelem!  citat 

Eu cu un Credit Cetelem as face multe,
Toata lumea pe mine as vrea sa ma asculte
In primul rand i-as plati mamei mele,toate datoriile
Ca are saraca,are,vreo 7000 lei pe care
Nici cu salariul meu nu i le pot plati pe toate odata
Si penalitatile cresc rapid zi de zi
Iar daca m-as imprumuta de 7000 lei
I-as face o bucurie mare
Iar Cetelem dobanda mica are
E ca o floare care iti zambeste si te cheama la ea
Te striga sa-ti faci si tu
Un credit mic sau mare
Depinde cat salariu ai in buzunare!
Iar dupa aia ma gandesc si eu
Sa-mi iau un laptop si un telefon mobil
Calculatorul meu e vechi,are vreo 3 ani de cand mi l-a dat vecinul
Si e uzat,dar saracul merge dar cam greu ce-i drept
Si telefonul mobil e prins cu guma ca nu-i mai sta capacul
De acum are 4 ani de cand l-am luat in rate de la Flanco
Deci merit,chiar merit sa-mi iau un credit de la Cetelem

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 11 ani, 2 luni
Luca Daniel: 9 ani, 4 luni

06.04.2011 6:37     citat 

Daca as mai face un credit ar fi pentru reamenajarea apartamentului.

sus

Denunta
adrianb

06.04.2011 8:51     citat 

Daca un credit de la Cetelem as avea de el m-as bucura.
Cu banii de la Cetelem mi-as amenaja toata casa cu mobila din lemn.
Iar cu cardul as plati tot ce cumpar zi de zi.
Iar daca imi mai raman bani, i-as investi in excursii.
Si pe fiecare luna as plati ratele la timp in fiecare zi..
Pentru ca la Cetelem e bine ca dobanda e subtire.

sus

Denunta
puimihai

06.04.2011 9:47     citat 

Haioasa intrebare zambet cand nu are o femeie(mama) ce sa faca cu banii!?!...
Daca as aplica pentru un credit si in ipoteza fantezista in care chiar mi s-ar acorda, destinatia banilor ar fi foarte clara: mobilarea apartamentului...avand in vedere ca fosta mea mobila a pierdut meciul tinut in deplasare (a se intelege timpul dintre vinzarea fostei case si mutarea in cea noua, timp in care a fost depozitata intr-un pod) si cand am adus-o in casa noua s-a razbunat pe noi aducandu-ne spori de mucegai prostit drept care m-am razbunat si eu pe ea si-am aruncat-o foarte fericit fara sa ma gandesc cand/ daca/ cum voi putea lua alta prostit

sus

Denunta
carpe_diem

Copii
Gabriel Mihai: 12 ani, 4 luni
Robert Matei: 10 ani, 10 luni
Carla Irina Natalia: 9 ani, 7 luni

06.04.2011 10:21     citat 

Daca as lua un credit de la Cetelem, in primul rand as amenaja camera copiilor. S-au facut destul de mari si au nevoie de spatiul lor. Iar camera lor trebuie izolata, zugravita, baietilor le trebuie un pat etajat si fetei un patut mai mic, mai trebuie o comoda si un dulapior... Apoi le-as mai cumpara niste hainute pt ca au crescut foarte repede si le-au cam ramas mici (baietii poarta deja aceiasi masura)... Ar mai fi de reparat tavanul la baie, caci in 3 ani de cand stam aici ne-a inundat vecinul de deasupra de 4 ori, zugravitul sufrageriei si o canapea noua... Poate si revizia la masina... Deja sunt mult prea multe...dar totusi daca ca prin minune as avea destui bani, le-as plati copiilor gradinita in avans,iar in vacanta de vara am merge cu totii intr-o vacanta de vis pt ca nu am mai avut concediu de 2 ani si tare bine ne-ar prinde...

sus

Denunta
elena87

Copii
Daria Elena: 15 ani, 4 luni
Maia Ioana: 9 ani, 9 luni

06.04.2011 10:29     citat 

Daca as avea posibilitatea sa fac un credit Cetelem,mi-as lua in primul rand o masina de spalat,pentru ca acum o saptamana mi sa stricat masina,pe urma as lua mobila de dormitor pentru fetitele mele,apoi as cumpara o bicicleta noua pentru fetita mea de 7 anisori.Si sunt multe lucruri pentru care nu cred sa imi ajunga banii imprumutati.... trist mi-as mai face curat in apartament,mi-as duce fetitele la munte macar doua zile...offf ca sunt atatea pe care as vrea sa le fac,dar imi trebuie bani sa le pot face pe toate!

sus

Denunta
ciur

06.04.2011 10:42     citat 

As acoperi creditele mici pe care le am

sus

Denunta
anca21_suciu

06.04.2011 10:56   concurs  citat 

cu un credit de la cetelem as organiza un concediu de vis pentru familia mea,un concediu mult dorit pentru care nu avem niciodata timp si bani,in care sa ne relax si sa se distreze si copiii,fie la Disney Land sau la mare in Grecia

sus

Denunta
mare_melisa

Copii
Denisa: 11 ani
Calin: 5 ani, 3 luni

06.04.2011 11:38     citat 

Tu ce ai face cu un credit de la CETELEM ?
Eu as incerca sa-mi ajut copilul sa se faca bine sa se insanatoseasca , si daca mi-ar mai ramane ne-am duce intr-o excursie in Grecia ,numai noi 3.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: