· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Concursuri parinti.com > Concurs Cetelem : Castiga un telefon Samsung S3370 cu noi !
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  raspunde
autor Concurs Cetelem : Castiga un telefon Samsung S3370 cu noi !     
giullia

Copii
Fabian-Gabriel: 9 ani, 4 luni

08.04.2011 1:00     citat 

Cu creditul CETELEM as aduce-o pe mama sa stea in Romanica noastra sa nu mai fie nevoita sa plece sa munceasca prin strainatate , sa poata sta sa isi creasca nepotul pt. ca asta isi doreste cel mai mult .Chiar daca nu ar fi pentru totdeauna sederea ei acasa.

Eu cu acest credit as face o mare surpriza mamei mele!

sus

Denunta
emil_mihai

08.04.2011 10:09   eu cu un credit cetelem mi-as cumpara un laptop bun  citat 

eu cu un credit cetelem mi-as cumpara un laptop bun si un samsung galaxy s

sus

Denunta
nikudi

09.04.2011 4:47   Cetelem  citat 

Mi-e greu sa hotarasc ce as face cu un credit de la Cetelem. Ca la toata lumea, nevoile sunt multe si variantele sunt multiple, din cate am putut constata: de la credit de nevoi personale, cu sau fara garantii, credit auto care e fara avans, pana la creditul in magazin cu care poti achizitiona cam de toate: mobila, electrocasnice ori articole de amenajare a casei. E greu pentru ca traim in Romania si salariile sunt cum sunt, mici sau deloc, iar nevoile noastre si mai ales visele noastre sunt la un nivel occidental si le dorim realizabile acum si nu peste 20 de ani, sau cine stie cand va fi si la noi mai bine. Mi-as dori pentru familia mea un credit in magazin pentru articole de amenajare a casei pentru ca suntem de mai bine de un an cu casa in constructie si in afara de o camera care e gata finisata mai e mult de investit in materiale, ca sa nu mai vorbesc de electrocasnice si altele. Mi-as dori si un credit auto, pentru ca si eu si sotul avem permise de un an si ceva, dar nu avem si masina pentru ca intre timp doar unul dintre noi mai lucreaza. Imi surade si un credit de nevoi personale pentru o iesire, o excursie un sejur, ceva, orice care sa ne faca sa simtim ca suntem oameni si avem si nevoie de relaxare si de timp petrecut impreuna, mai ales ca ar fi timpul sa iesim si cu printesa noastra (3 ani) de acum.
Cum spuneam, nevoile si visele noastre sunt multe, insa posibilitatile momentan sunt reduse. La momentul potrivit vom alege ce este mai important de realizat, ce este mai prioritar si pentru asta vom taia la greu din propria lista a dorintelor. Oricum, din cate am constatat, Cetelem este o solutie pentru realizarea unora dintre nazuintele noastre si de ce nu si ale altora, mai ales ca ofertele si conditiile sunt mai mult decat acceptabile.

sus

Denunta
puiut_puiut

09.04.2011 8:34     citat 

Tu ce ai face cu un credit de la CETELEM?
Mi-as ajuta mama sa se faca bine, i-as da banii pentru operatia de care are mare nevoie, o operatie la ochi, mi-as dori sa-i pot reda vederea de altadata
Multumesc,
Nico

sus

Denunta
mami_mary

Copii
Stefan - printul familiei: 17 ani
Chris - minunea mica ,sufletel: 11 ani

10.04.2011 11:02     citat 

Cetelem...un credit cetelem m-ar ajuta enorm...in primul rand mi-a duce fetita la un consult specializat pt inima....apoi le-as asigura copiilor mei un trai mai bun lipsit de griji....si as avea bani de nunta fratelui meu,iar daca ar fi sa castig telefonul...l-as face cadou sotului meu care de un an de zile umbla cu telefonul stricat (ars ecranul - display-ul) .

sus

Denunta
ClaudiaLungu

10.04.2011 2:45   concurs  citat 

cu creditul as merge in vara asta in vacanta in strainatate

sus

Denunta
catalina1985

Copii
Razvan Ciprian: 11 ani, 5 luni
Rares Catalin: 9 ani, 6 luni

10.04.2011 7:46   concurs  citat 

cu un credit,as face din dormitor camera pt baietii mei,as schimba tot,de la zugraveala,mobilier,perdea,etc sau as opta pt o vacanta in familie pe meleaguri straine ( nu am fost niciodata inafara tarii ) ! bafta tuturor

sus

Denunta
DynamicBoy

Locatie: Strada 6 vanatori nr 41-43 , bloc 100 , scara b , ap 34

10.04.2011 10:35     citat 

As plati toate datoriile si as indeplini unele visuri ale familiei mele! zambet

sus

Denunta
allexia55

Copii
Roberta-Briana: 8 ani, 11 luni

11.04.2011 9:08     citat 

As platii datoriile si cu restul as face tot posibilul sa ii ofer fetitei mele un viitor fara lipsuri.

sus

Denunta
Flory24

Copii
Amalia Gabriela: 14 ani

11.04.2011 11:52     citat 

Un credit de la CETELEM m-ar ajuta sa-mi termin casa,la care ma chinui de 7 ani,sa ma mut in sfarsit cu familia mea in "cuibul nostru", sa scap de stresul de a locui cu socrii. ochi peste cap

sus

Denunta
eucarmen

11.04.2011 12:30     citat 

cu creditul cetelem as da avansul la casa pe care dorim sa o luam!

sus

Denunta
nasturic

Copii
marius andrei: 10 ani

11.04.2011 3:16     citat 

ce as face cu un credit de la CETELEM?
as lua o casa la curte cu o gradina mare unde sa pot amenaja un loc de joaca ptr baiatelul meu.
m-am saturat sa locuim intre patru pereti si sa auzim toata ziua si mai ales noaptea zgomotele de orice fel ale vecinilor si sa mi se joace copilul in parcuri unde la orice pas nu gasesti decat mizerie si rahati de caini.

sus

Denunta
grasut

11.04.2011 4:45   credit cetelem  citat 

Mi-ar placea sa pot face un credit pentru a-mi schimba locuinta. Locuiesc intr-o garsoniera, am un copil si vine al doilea in toamna. E greu cu doi copii intr-o camera dar nici nu pot astepta pana am tot ce-mi trebuie ca poate mai tarziu se schimba lucrurile sa avem ce ne dorim dar nu ne mai permitre varsta sa facem copii.
Sau, as achita o parte din datorii care nu sunt mari, dar sunt mici si multe. De cate ori incerci sa te bucurie de micile placeri ale vietii, minunea dureaza 3 minute ca vin necazurile din urma.
Sau, as recolta celule stem la bebe care se naste in toamna, pentru ca la primul copil in 2009 situatia financiara nu ne-a permis s-o facem.
Sunt atat de multe dorinte incat nu stiu ce as face mai intai.
Dar timpul le rezolva pe toate, iar daca ceva este menit sa se intample se va intampla daca nu...nu....indiferent cat ne straduim

sus

Denunta
chichineata

Copii
Daria: 11 ani, 2 luni

11.04.2011 6:22     citat 

ce-as face cu un credit?
in primul rand mi-as cumpara o casa a noastra (sotul si fetita). momentan stam cu socrii, si nu este deloc cea mai grozava alegere.
fetita creste si are nevoie de spatiu, iar noi avem nevoie de intimitate. si as face din casuta aia , o casuta sigura pentru noi ,calda si primitoare si unde daria sa stie ca are un loc numai al ei.

mi-as ajuta parintii sa scape de datoriile la banca (caci ei s-au mutat din bucuresti in brasov, pentru a fii langa mine si sora mea), ca sa s ebucure si ei de viata in continuare, fara a mai avea griji.

as pleca cu familia in vacanta in tara, pentru ai descoperii frumusetile.

sus

Denunta
yazmine

Copii
Vlad - sufletul nostru
10 ani, 7 luni

11.04.2011 8:47     citat 

Oooooo dar ce n-as face cu un credit daca mi l-as permite.....Insa cel mai mult imi doresc o casa!O casa a noastra!Stiu ca e imposibil in timpurile astea dar de sperat, sper cat pot ca vom reusi sa o avem candva.....

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: