· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Concursuri parinti.com > Concurs Cetelem : Castiga un telefon Samsung S3370 cu noi !
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  raspunde
autor Concurs Cetelem : Castiga un telefon Samsung S3370 cu noi !     
aviatoarea

Copii
GEANINA IOANA: 20 ani, 9 luni
MARIA LUANA: 11 ani, 11 luni

12.04.2011 7:24     citat 

Cu un credit CETELEM mi-as achita datoriile la asociatie si le-as asigura o viata linistita fetelor mele care au ajuns sa-si doreasca dulciuri nu haine, jucarii si excursii asa cum ar merita orice copil pe lumea asta. trist

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 9 ani, 7 luni

12.04.2011 8:06     citat 

ce as face cu un credit de ;a Cetelem..........................hmmmmmmmmmm
depinde cat de mare ar fi creditul...pt ca la ce salariu am(maternitate) nu stiu daca as putea sa imi realizez visul.........de a ne cumpara o casa a noastra care sa fie cu 3 camere sisa mai punem si ceva banuti deoparte pt Rada si pentru a-i mai face un fratior Radei.............plus ca m-as achita toate datoriile care sunt muuuuuuulllllllllllte si mare ochi peste cap

sus

Denunta
mamyanne1002

Copii
Robert-Ciprian

12.04.2011 9:07   :)  citat 

Eu as ajuta pe cea mai buna prietena a mea ... care este un caz social deosebit . Povestea ei este desprinsa parca dintr-un film in care ea , o fata naiva , desteapta a muncit pe branci sa termine o scoala de prestigiu in strainatate , a intalnit un Fat frumos care , in momentul in care a aflat ca vine pe lume un ingeras a fugit de responsabilitati ... si acum - e singura pe lume , cu un bebe de 3 luni plang sau sunt foarte trist(( intr-o tara straina - unde nimeni nu te ajuta ! Eu am un copilas pe care il iubesc mai mult ca orice pe lume , am un sot grozav , prieteni , familie - si imi dau seama cat de disperat as fi fara ei ! Asa ca , in ciuda faptului ca am destule greutati (cum avem toti de altfel ) as ajuta-o pe Bianca si pe Vladut , puiutul ei - cu un credit Cetelem .

sus

Denunta
falcutza

Copii
Andrada Maria - scumpica
10 ani, 9 luni

12.04.2011 11:08     citat 

daca as lua un credit de la Cetelem l-as folosi sa plecam toata familia-adica noi trei intr-un concediu de vis, posibil chiar in Grecia. Am fost in luna de miere acolo si ne-a placut foarte mult si de atunci, adica de vreo 4 ani nu am mai reusit sa plecam in vreun concediu, nici macar in tara.
trist

sus

Denunta
micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 12 ani, 2 luni
Paula-Maria: 10 ani, 9 luni

12.04.2011 2:26     citat 

Daca as mai apela la vreun credit....ar fi ptr viitorul fetitelor mele zambet

sus

Denunta
s_sorin

12.04.2011 7:11   Daca-i stii...  citat 

Daca-i stii cat de mult visez la un IPad...
Daca-i stii ce loc frumos am rezervat in sufregerie pentru un televizor LED cu diagonala de 94 cm...
Si mai ales, daca-i stii cat imi doresc o masina noua!!!
Sunt sigur ca un credit de la CETELEM mi-ar putea implini toate visele.

sus

Denunta
lidia_new

Copii
murmu=Maximilian Constantin: 10 ani, 3 luni

12.04.2011 9:13     citat 

depinde de suma in primul rand
dupa un proces de stabilire a paternitatii destul de greu am ramas in urma cu multe datorii neachitate si as scapa de un sacrificiu
o casuta mica pt mine si copilasul meu,chiar si o garsoniera
hainute,jucarii,mancare
si pt mine o sedinta la spa
da.....ce mai visez..... rad
succes tuturor sarut

sus

Denunta
stratmirela

Copii
marian razvan
maria iulia

13.04.2011 9:30   Tu ce ai face cu un credit de la CETELEM ?  citat 

Tu ce ai face cu un credit de la CETELEM ?
O intrebare foarte grea si foarte usoara in acelasi timp. Sunt multe pe care as vrea sa le fac cu banii si totusi nu i-as strica pe nimicuri. Dupa o rationalizare adanca pe care am avut-o cred ca as indeplini visul copilului meu de a avea o petrecere de ziua lui trasnet si o aniversare de mot pentru sora lui. aceste 2 evenimente sunt neprogramate financiar foarte bogate si cred ca i-ar placea copilului meu sa ii fac o astfel de surpriza. Ar vorbi de ea in continuu.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 4 luni

13.04.2011 11:33     citat 

Ma scuzati ca ma bag in seama fara sa particip la concurs scot limba, dar deja s-a ajuns pe pagina 5, si cu cat citesc mai multe raspunsuri, cu atat mai mult imi creste nedumerirea. Bine, mi-e clar ca toti sunt ahtiati sa primeasca telefonul foarte fericit, dar ma mir totusi sa citesc in nerepetate ori despre utilizarea creditului pentru pus bani deoparte, daruit nevoiasilor, achitarea unor (altor?) datorii etc. M-am uitat tocmai si pe site-ul Cetelem-ului, citind aici am crezut pentru un moment ca mi-a scapat ceva, si e vorba de un credit special nereturnabil foarte fericit, dar nici vorba, acolo scrie "Împrumutul de bani nu a fost niciodată mai simplu."

Imprumut, da, deci ceva ce trebuie restituit ulterior, si nu oricum, ci desigur cu dobanda, ca doar si Cetelem, ca orice alta societate, vrea sa obtina castiguri. Am citit si despre responsabilitatea sociala, patru proiecte la care s-au implicat in 2010, frumos din partea dumnealor, dar au facut-o tot din castiguri, nu de-aia ca-s preocupati (doar) de bunastarea altora.

sus

Denunta
aviatoarea

Copii
GEANINA IOANA: 20 ani, 9 luni
MARIA LUANA: 11 ani, 11 luni

14.04.2011 7:02     citat 

Christa ai mare dreptate doar ca, eu cind am fost la o anume banca sa fac credit mi-au pus o multime de conditii comparativ cu cei de la Celetem care sint mai flexibili .

sus

Denunta
puiutzulmeu

Copii
robert daniel: 10 ani, 1 luna

14.04.2011 9:41     citat 

Daca as putea lua credit de la Cetelem m as duce la stomatolog din cauza alaptarii am pierdut mult calciu si odata cu el au aparut problemele si au niste preturii de te sperii si i as mai face niste controale de rutina baiatului de numai 19 luni.bafta tuturor!

sus

Denunta
blondeana24

Copii
STEFAN-IOAN - bubu
11 ani, 7 luni

15.04.2011 8:42     citat 

hai sa visam ca luam un credit CETELEM , pt ca asta nu se va intampla curand avand in vedere ca nu am niciun venit dar deh........romanu i visator.
asa......deci, se aproba creditu. ce facem cu el? hmmmmmmmmmmm.si tocmai femeile le intrebati? foarte fericit
eu casa am, ( nu e a mea da aproape. ca apai si soakra cat o trai scot limba ), asa...mai departe pe oridnea de zi, masina nu am si nici nu mi trebuie, sanatate multumesc lui Dzeu e bine asa cum e, de muncit oi munci p banutii mei cand o fii cazu asa ca , ma gandesc eu bine ...daca as lua un credit, indiferent de unde as face o , e pt a mi ajuta sora si fratele meu care nu sunt la fel de norocosi ca mine. ca pt concedii, renovari si altele muncim din branci ( ma rog , sotul ,eu ma ocup de casa si copil )
va urez bafta la toate si numai bine doamnele mele sarut

sus

Denunta
lauraco

Copii
Alexandru: 14 ani, 1 luna
Ionut: 11 ani

16.04.2011 12:15   credit cetelem  citat 

Mi-as achita datoriile la asociatie, impozit, apoi m-as ingriji de sanateatea mea pe care am neglijat-o complet de cand am copilasii. Si daca as mai ramane cu ceva, mi-as duce mititeii la mare macar un weekend.

sus

Denunta
andreea29

Copii
IUSTIN ANDREI - prima minune
13 ani
HORIA ALEXANDRU - a doua minune
11 ani, 2 luni

16.04.2011 10:23     citat 

Daca m-as hotari sa iau un credit de la Cetelem ar fi pentru a-mi reface dantura de la A la Z si pentru a-mi ridica sanii de la nivelul buricului ......si sa arat iar ca o zana.... foarte fericit .....

sus

Denunta
ionelita

Copii
Cosmin : 9 ani, 7 luni
Calin: 5 ani, 3 luni
am nascut deja!

16.04.2011 1:29     citat 

cum ratele actuale depasesc veniturile..nu mi-asi mai face un alt credit ochi peste cap

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: